Skocz do zawartości
Nicolass

Wymiana zasilacza pod nową kartę

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem GTX 480. Z 450W corsairlem z podpisu karta w ogole nie rusza. Wziąłem ją do kumpla, ktory ma jakiś starszy Cooler Master 550w, to odpaliło, ale już w 3d marku 11 komputer się wyłączył. I tutaj pytanie, jaki zasilacz kupić? Co do moich oczekiwać, to chcę jedynie odpinanych kabli, w miarę pewnej konstrukcji (zabezpieczenia, jakość komponentów) i dość mocy, by komputer z podkręconym Phenom II X4 i GF GTX 480 sobie radził. Doradźcie coś w jakiejś ludzkiej cenie, najlepiej nie przekraczającej 400 zł. Jeżeli chodzi o ciszę, to jest to temat drugorzędny - ważne jedynie by zasilacz nie wył. Mając w obudowie kartę GF GTX 480 na ciszę absolutną nie liczę, naiwny nie jestem. Z góry dzięki za sugestie.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może (lub ktoś potrafi powiedzieć) czemu u kolegi Cooler Master nie podołał karcie i odciął zasilanie podczas testu 3dmarka? No i jeszcze jakieś inne propozycje w tej cenie ktoś ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłaczyl sie poniewaz :

 

1.Za malo pradu dostarczyl karcie

2.Napiecie 12 v spadlo ponizej normy atx

3.Przegrzal sie

 

Nic innego nie przychodzi mi do glowy.

 

PS. U mnie gtx480 chodzi na styk :-( 12v spada do 11.83 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swojej zapadłej dziurze zwanej potocznie miastem wojewódzkim (Szczecin) mam niewielki wybór a chcę kupić coś dziś

 

- Corsair 550W http://www.komputronik.pl/index.php/product/45463/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Corsair_CMPSU_550VXEU_550W.html czy on na 200% uciągnie podkręconego procka z górnej półki i podkręconego GTX 480 ?

- Za parę złotych więcej jest też Chiectec 650W - http://www.komputronik.pl/index.php/product/93156/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Chieftec_CFT_650_14CS_650W.html - tylko nie mam jakoś specjalnie przekonania do tej marki.

 

Który z tych zasilaczy brać? Ten chieftec ma odpinane kable - do w miarę dobry zasilacz? Bo chyba go wezmę z braku alternatywy.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz rządzi seasonic X560, doskonałe parametry, certyfikat gold, full modular, to już najwyższa liga zasilaczy (jeżeli chodzi o parametry), z grupy właśnie seasoniców X i corsairów AX, z tym że ten model można dostać już za 450 pln. Pociągnie bez problemu każdą pojedynczą kartę na rynku, ma bardzo duży zapas mocy w stosunku do nazwy modelu.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kompa w tym samym czasie co kumpel swojego wybieraliśmy zasilki ja wzialem ocza mxs on własnie tego szefa do ktorego dales link tylko ze 750w. Ogolnie jest zadowolony nie ma z nim problemow, niektorym moze glosnosc pod obciazeniem przeszkadzac. Jedyne co brak tej zasilce to certyfikatu sprawnosci ;/ napiecia trzyma wzorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na Chieftecka. Zadecydowały odpinane kable i duży zapas mocy. No i mogę już grać z ludzką ilością klatek :) Dzięki wszystkim za porady! Teraz to tylko czekać do premiery Buldożerów od AMD i decyzja czy brać to, czy Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...