Skocz do zawartości
TeLe

Internet od Netii 8MB

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru miesięcy mam ten internet od Netii, od początku coś było nie tak(prędkości max rzędu 400-500KB/s - połowa tego co powinienem dostać), więc jakoś to przebolałem. Wczoraj z przyczyn technicznych musiałem postawić windowsa na nowo, instaluje bittorrenta zarzucam ściąganie gry mmo i nie mogę uwierzyć - transfer dochodzi do 900 KB/s, myślę super pewnie zamulony system zwalniał net.Dzisiaj jednak żenada, speed test wylicza prędkość mojego łącza na poziomie 1-2MB... Dodam, że mam dosyć stary model modemu (sagem fast 800 e2L - neostradowy ponieważ ten od netii spalił się podczas burzy), jednak nie wydaję mi się żeby była to jego wina skoro jednak 900KB/s osiągnął jeszcze wczoraj. Nie wiem czy to ważne ale mieszkam w 20tyś mieście.

Czy mogę zrobić coś na własną rękę co 'naprawi' mój internet? a może zostaje mi tylko dzwonienie do netii i wypraszanie o to co mam w umowie ?

Za każdą pomoc dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTS Energis - Network Operation Center i rozpocznij pobieranie 50 lub 100MB pliku. Odczekaj chwilę, aż podawana prędkość się ustabilizuje i... będziesz wiedzieć, jaka jest faktyczna prędkość internetu.

 

Acha, no i mylisz B z b przy opisywaniu liczby "megów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jest już temat od netii a po drugie to sie zdarza - zadzwoń do nich - z reguły pomaga... - błagać nie musisz - poprostu powiedz im że jest coś nie tak i zamiast poświęcać 8 godzin na testy załatwisz sprawę w 10-15 minut

Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modemy dawane w TP i Netii pozwalają pracować normalnie na łączu do max. 6Mbit/s, powyżej czeka Ciebie zakup routera. W Netii przez infolinię masz możliwość zamówienia w każdym momencie router ich własnej produkcji (Netia Spot), koszt 80zł. (urządzenie w bezpłatną dzierżawę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z 2 na 10. Też używałem modemu Sagem fast800@840 i przy 10 ledwo wyciągał 100kB/s. Zmieniałem wszystkie ustawienia jakie szło w panelu alt+d i nic. Dopiero po zakupieniu normalnego routera śmiga 1.2MB/s. Testuj tak jak soulburner radzi, z noc.gts.pl. Możesz ściągać przez jakiegoś downloadera, pokaże Ci średnią prędkość i bankowo wysyci łącze ( ja używam flashget ). Pamiętaj też, że przy takiej prędkości mogą szybciej wyjść ewentualne przeciążenia na centrali. Jak dużo ludków siedzi, to czasem spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modemy dawane w TP i Netii pozwalają pracować normalnie na łączu do max. 6Mbit/s, powyżej czeka Ciebie zakup routera. W Netii przez infolinię masz możliwość zamówienia w każdym momencie router ich własnej produkcji (Netia Spot), koszt 80zł. (urządzenie w bezpłatną dzierżawę).

 

Z innej beczki: ktoś wie, co za wynalazek teraz dają? Do niedawna był to Asmax AR1004g, a teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przeszedłem na opcję Jaki masz drut taki masz internet ;) W routerze pokazuje mi następująco:

 

 

ADSL Status Mode State Up Speed Down Speed SNR Margin Loop Att.

.............G.DMT SHOWTIME 896000 8064000 12.9 24.8

 

Rozumiem, może błędnie, że powinno być 8 Mbit/s. Natomiast realne ściąganie oraz SpeedTest.pl pokazuje następująco: download 5395 kb/s oraz upload 778 kb/s. Czy router jaki posiadam Vigor 2500 firmy Draytek może byc ograniczeniem i czas zmienić na coś "szybszego".

Edytowane przez Ojcze Samotni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi - Netia daje teraz router, robiony specjalnie dla nich, o nazwie Netia Spot. Z tego co wyczytałem, to są na nim problemy, często połączenie z internetem zostaje przerwane.

 

Za Chiny Ludowe nie kumam dla czego Netia WCISKA (bez masła) ten Netia SPOT !? Oczywiste jest że jest to wliczone w abonament a nie za darmo (święte Mikołaje to oni nie są!), i nie kosztuje ten szrot złotówkę. Mogli by zrobić ofertę bez tego urządzenia ... z oczywiście niższym abonamentem o te parę zł. miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...