Skocz do zawartości
Roxas

Czy ten zasilacz(350w) jakimś cudem wytrzyma GTS 450?

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry zaznaczę że pomimo zasilacza jest to temat związany z GPU więc stwierdziłem, że ten dział chyba będzie dla niego najlepszy.

 

 

 

Zacznę od tego że firmy ani modelu zasilacza wam nie podam bo już dawno zapomniałem a kompa nie będę rozbierać, więc musi wam starczyć moja opinia, Mam tutaj 350w zasilacz - jest on stabilny, trzyma napięcia itd. (skąd wiem? siedzę już trochę w sprzęcie i jak kupuje nową zasiłkę to zawsze biorę coś dobrego xD tak było i tym razem w 2008 roku).

 

Komputer jaki na nim chodzi to

CPU: Intel Pentium Dual Core e2160 oc @ 3.2 GHz

Ram: 2 kości po 1 gb (łącznie 2gb) o takowaniu 1066 MHz

GPU: Galaxy GeForce 8600 GT Overclocked Edition z dodatkowym OC prze zemnie (poza nominalne wartości karty GTS! dokładnie to

[]Core Clock: 770 MHz

[]Shader Clock: 1782 MHz

[]Memory Clock: 891 MHz

 

Z tym że używam tylko tego OC podczas grania w Final Fantasy XIV która jest bardzo ciężką grą na dla GPU. Normalnie podczas pracy w Windows 7 x64 częstotliwości pozostawiłem te od Galaxy tj.

[]Core Clock: 600 MHz

[]Shader Clock: 1320 MHz

[]Memory Clock: 700 MHz

 

Do tego w obudowie mam 4 Wentylatory łącznie z tym od CPU (chłodzenie Scythe Mugen Rev.B) oraz 3 dyski twarde

[]80GB 5200 RPM IDE

[]150GB 7200 RPM IDE

[]500GB 7200 RPM SATAII

 

jak i również nagrywarkę DVD Pioneer'a

 

Będę miał prawdopodobnie dzisiaj kartę GeForce with CUDA GTS 450 Palit 1GB DDR5 DVI & HDMI (PCI-E) u mnie w domu. Moje pytanie jest czy da jakoś radę odpalić ją i normalnie pracować/grać w FFXIV (i kilka innych f2p MMORPG) na moich 350 watowym zasilaczu?

 

Według tej strony Karta potrzebuje minimum 400W zasilacza... więc nie wiem dlatego pytam... Najwcześniej kiedy będę mógł zdobyć mocniejszy zasilacz to od miesiąca w górę... używając tego tematu jeszcze zapytam, przy moim sprzęcie i tym GTS 450 jak bym wymieniał zasilacz w przyszłości to jaki najmniej powinienem zakupić? 400, 450, 500 czy więcej watów?

 

Ale póki co mnie interesuje czy ta karta pójdzie przy moim sprzęcie na moim 35... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Zacznę od tego że firmy ani modelu zasilacza wam nie podam(...)

 

To ja skończę zamykając temat bo nie mam zamiaru patrzeć w szklaną kulę.

 

Edit: Nawet jak jest to jakiś markowy to czas nie stoi w miejscu i sprawność zasilacza też. Wsadzenie czegoś mocniejszego będzie gwoździem do trumny IMHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...