Skocz do zawartości
fuxmen

cass

Rekomendowane odpowiedzi

jak to jest z tymi ustawieniami odnośnie pamięci co najlepiej ustawić żeby było najlepiej

chodzi mi o

cas latency, tim cośtam i jeszcze coś

nie wiem o co loto

w biosie mam kolejno

spd,

3t,

5t

chyba i nie wiem jak ustawić żeby było najwydajniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta jak swinski ogon ;)

 

Ustawiasz na najnizsze wartosci- testujesz kompa, jak niestabilny lub bledy w memtescie to idziesz stopniowo do gory az trafisz na optymalne ustawienie dla swoich pamiatek i mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paulo, zauwaz ze w tym arcie na tomshardware nie ma ZADNYCH wynikow z pomiarow a w tym moim linku sporo! Moze Ty masz jakies testy, ktore pokaza wzrost wydajnosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paolo, zauwaz ze w tym arcie na tomshardware nie ma ZADNYCH wynikow z pomiarow a w tym moim linku sporo! Moze Ty masz jakies testy, ktore pokaza wzrost wydajnosci ?

przed zmianą miałem

1677 i 1616 mb/s

a teraz mam

1702 i 1640 mb/s

niby niewiele ale coś zawsze zaraz próbuję dalej

mam jeszcze opcję normal, ultra, hardcore(czy coś takiego) i safe co one dają???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Jerz

W tym linku jest opis tylko kilku rzeczy, które można zmienić w biosie.

Nie twierdzę, że po zmienie tylko CL na 2,0 komputer będzie 2x szybszy, ale odpowiednie skonfigurowanie biosu daje wzrost wydajności o kilka(naście) %.

Do moich wyników nie mam teraz dostępu, jedyne co pomiętam to 3dmark01.

Na A1700+, Catalyst 2.5, bios standard - ok. 6500. Teraz jak w podpisie.

Reszta wyników może jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Jerz

W tym linku jest opis tylko kilku rzeczy, które można zmienić w biosie. 

Nie twierdzę, że po zmienie tylko CL na 2,0 komputer będzie 2x szybszy, ale odpowiednie skonfigurowanie biosu daje wzrost wydajności o  kilka(naście) %.Do moich wyników nie mam teraz dostępu, jedyne co pomiętam to 3dmark01.

Na A1700+, Catalyst 2.5, bios standard - ok. 6500. Teraz jak w podpisie.

Reszta wyników może jutro.

Przypomne swego czasu na Duronku miałem szynę 155 i przegrałem w wynikach pamięci z Niemcem (pozdro) on miał FSB 133. Wsjo synchro ... wnioski są oczywiste (wtedy wyszło mi ponad 16% . Obaj mieliśmy DDR, obaj Duronki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Jerz - tak jak obiecałem:

Catalyst 2.5, A1700+

- 3DMark 2k1SE - 6512

 

Catalyst 3.2 omega, A1700+ @ 1900+

- 3DMark2k1SE - 6842 (przed zmianami w biosie) / 7093 (po zmianach)

- pcmark - CPU 4771 / 4792 ; DDR 3379 / 3593

 

Jak widzisz żadne cuda, ale wystarczająco dużo żeby warto było pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paulo

1. Dzieki za wyniki.

2. Fakt, ze warto troszke podlubac w biosie i ze to na pewno sie przyda jest niezaprzeczalny. Calkowicie sie z tym zgadzam i tez tak robie. Chodzilo mi tylko i wylacznie o wplyw timingow na wydajnosc pamieci, a co za tym idzie na wydajnosc calego systemu. Jesli Moglbys podac jakiej Dokonales zmiany timingow w obu pomiarach to bylbym wdzieczny :)

3. Poza tym u mnie 3dmark potrafi dac wyniki rozniace sie dosc znacznie bez jakichkolwiek zmian w konfiguracji (12028, 12154, 12303). :) (ale to moze byc wina mojego systemu).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoncz, czlowieku, glosic te herezje! Jezeli twoim zdaniem timingi nie wplywaja na wydajnosc podsystemu pamieci to albo swoja przygode z komputerami zaczales wczoraj albo twe wypowiedzi to nedzna prowokacja.

 

Innej opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Draaku za pelen konkretow glos :D Wiem, ze timingi wplywaja na wydajnosc pamieci - widac to chociazby z wynikow Paula i Fuxmena. Widze tez ze wplyw nie jest duzy i ze spada po odniesieniu do wydajnosci calego systemu (powtorze CALEGO SYSTEMU, bo chyba nie Doczytales poprzednich wypowiedzi). A najbardziej ciekawi mnie czy warto inwestowac w drogie pamieci z CL2 - roznice cen spore a realny przyrost wydajnosci wcale nie taki duzy. Podkrecic zawsze warto, pytanie czykupowac takie ramy. A i dlaczego "wczoraj" ??? Mam go juz ponad 3 dni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoncz, czlowieku, glosic te herezje! Jezeli twoim zdaniem timingi nie wplywaja na wydajnosc podsystemu pamieci to albo swoja przygode z komputerami zaczales wczoraj albo twe wypowiedzi to nedzna prowokacja.

 

Innej opcji nie ma.

Zacznij czytac posty zanim sie wypowiesz. Ja wnioskuje z tego tylko tyle ze nie oplaca sie ladowac masy kasy w pamieci z CL 2 gdyz przyrost wydajnosci calego kompa jest b. maly ( sadze ze miesci sie w kilku procentach ). A jednak roznica w cenie jest dosyc znaczaca ( zeby nie bylo na testach mialem Geile, HyperX i teraz Twinmosy) Lepiej te pieniadze zainwestowac w np. lepsze chlodzenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoich "syfach" 333 najniżej cl 2,5

z innymi wartościami nie chce mi się kombinować bo po każdej złej zmianie czeba clear cmos więc troche kicha insert nie wydoli nie wiem dlaczego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No'fence ;) Jerz.

 

A co do twojego pytania dotyczacego ddr z CL2. Jesli masz pieniadze i dodatkowo chcesz pobawic sie w o/c dzieki wysokiemu FSB (rzedu 210-215MHz) i _jednoczesnie_ nie spowalniac calego systemu wolnymi pamiatkami (kiepskie pamieci=kiepskie timingi przy takim FSB, oczywiscie mowie caly czas o syt. synchro) to firmowe ramy smigajace na CL2 to jedyny sluszny wybor.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoncz, czlowieku, glosic te herezje! Jezeli twoim zdaniem timingi nie wplywaja na wydajnosc podsystemu pamieci to albo swoja przygode z komputerami zaczales wczoraj albo twe wypowiedzi to nedzna prowokacja.

 

Innej opcji nie ma.

 

Zacznij czytac posty zanim sie wypowiesz. Ja wnioskuje z tego tylko tyle ze nie oplaca sie ladowac masy kasy w pamieci z CL 2 gdyz przyrost wydajnosci calego kompa jest b. maly ( sadze ze miesci sie w kilku procentach

 

To "sadzisz" czy "wiesz"? Podobno miales na testach te pamieci? I co? Nie chcialo ci sie w biosie jednego parametru zmienic? 8O :evil:

 

Przyrost wydajnosci calego komputera jest zauwazalny- oczywiscie tylko dla kogos, komu zalezy na max. wydajnosci.

 

Duzo "wzglednosci" w tym twoim poscie: ''jednak roznica w cenie jest dosyc znaczaca" lub "gdyz przyrost wydajnosci calego kompa jest b. maly "

 

Dla ciebie roznica w cenie jest duza, a przyrost mocy maly. Dla mnie jest dokladnie odwrotnie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary wyzywasz goscia od heretykow i od dyletantow a wydaje mi sie ze ma racje. Kupowanie pamieci CL 2 ma sens jezeli zajmujesz sie juz naprawde bardzo powaznie O/C i zmiana wyniku w benchmarku o 100 pkt w wyniku rzedu paru tysiecy jest dla ciebie wazny, a twoj sprzet do maksymalnie dopicowana maszyna .

 

Co do Cla to chcialo mi sie zmienic i na poprzedniej plycie ( Asusie) przy ustawieniu 12.5x 180 roznica byla w granicach bledu pomiaru ( Sandra+3dmark). Wiec stad moje stwierdzenie ze gra jest nie warta swieczki. Jezeli wroci do mnie Abit z serwisu moge polookac na roznice z CL powyzej 200Mhz .

 

Co do cen wole kupic 2x256Mb twinmosow za 300 zl cl=2.5 niz 2x256 Geili pod Duala cl=2 za 600 zl. Roznica 300 zl ktora przeznaczam na WC na GPU i NB jak dla mnie bardziej mi to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary wyzywasz goscia od heretykow i od dyletantow a wydaje mi sie ze ma racje. Kupowanie pamieci CL 2 ma sens jezeli zajmujesz sie juz naprawde bardzo powaznie O/C i zmiana wyniku w benchmarku o 100 pkt w wyniku rzedu paru tysiecy jest dla ciebie wazny, a twoj sprzet do maksymalnie dopicowana maszyna . 

 

Co do Cla to chcialo mi sie zmienic i na poprzedniej plycie ( Asusie) przy ustawieniu 12.5x 180 roznica byla w granicach bledu pomiaru ( Sandra+3dmark). Wiec stad moje stwierdzenie ze gra jest nie warta swieczki. Jezeli wroci do mnie Abit z serwisu moge polookac na roznice z CL powyzej 200Mhz .

 

Co do cen wole kupic 2x256Mb twinmosow za 300 cl=2 niz 2x256 Geili pod Duala za 600 zl. Roznica 300 zl ktora przeznaczam na WC na GPU i NB jak dla mnie bardziej mi to pomoze.

stary popieram, też bym wolał sobie kupic wc zamiast dobrych pamięci do duala

nie wiem jak to jest ale jak się ma athlona podkręconego do 2400MHZ i pamiątki na magistrali 2x200 MHZ to już te 100-200 mHZ nie robi róznicy

a co do duala to nawet nie wiem za bardzo na czym to polega ale nawet jakby dawało 10 % to w życiu bym nie dołożył no chyba że z 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draaku "no'fence" - no one taken. Nadal uwazam ze przy normalnym uzywaniu kompa i niehardkorowym kreceniu (np 10x200 synchro z ramem) zmniejszenie timingow nie przyniesie znaczacych zmian w wydajnosci calego systemu. Nawet jesli wydajnosc ramu wzrosnie o kilka (np 5) % to i tak nie przeklada sie to na taki sam wzrost wydajnosci calosci. Poza satysfakcja to niewiele (jesli cokolwiek - 1 moze 2,5 klatki przy graniu, pare sekund przy jakis skomplikowanych obliczeniach ??) daje. Jesli chodzi o FSB ponad 215 to nie wiem, nie sprawdzalem jescze tak na synchro:) i moze przy tych predkosciach CL2 daje wiecej.

A, cena takiej pamieci(np 433 CL2) to dla mnie kosmos :)

 

 

Fuxmen dual to taki patent w mobo, ktory teoretycznie(zaraz znowu mnie ktos objedzie) pozwala uzyskac wieksza wydajnos pamieci przy uzyciu 2 (lub wiecej) kosci ram. pamieci "designed for dual ddr" maja wbudowany dodatkowo jakis ukladzik sterujacy, ktory pozwala im z tego korzystac (bo czasami, podobno, zwykle kosci moga miec z tym klopoty - moje najtansze geile 400 Mhz nie maja:), kingstony 333 tez nie mialy :)). Praktycznie dual daje malo (do 2%) a zestawy pamiatek do niego sa drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry RAM ma pracowac stabilnie przy wysokim FSB - i przy CL 2. Taka moja opinia. reszta timingow az tak sie nie liczy. Jak sa niskie - to tym lepiej. Zwlaszcza, ze jak sie je podniesie to mozna jeszcze wyciagnac FSB. Dlatego mam Corsaira i jestem b. zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...