Skocz do zawartości
Maverik

Nowy Zestaw, masakryczny kłopot.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie postaram się przedstawić mój problem, ponieważ już sam nie wiem co robić.

Komputer nowy ma około 2 m-cy.

Jego specyfikacja:

Płyta główna Asus P7P55D-E LX

Procesor i5 750 2.80 na podstawce 1156

Ram A Data 1600 2 x 2GB

Grafika GeForce GTX 470

Zasilacz Corsair 650

System Windows 7 64 bit

 

Problem:

Na początku po dłuższym graniu kommputer potrafił się sam restartować, wydobywało się dosyć dużo ciepla z tyłu obudowy, więc rozkręciłem obudowę i z ciekawości dotknąłem grafikę, temperatura była tak wysoka że najzwyczajniej w świecie parzyło. Wiem że akurat ten GTX potrafi tak grzać, ale aż tak że nie da się dotknąć to chyba coś nie tak.

Pojawiały się następne restarty, zawiechy... Komputer poszedł do serwisu. Po 3 dniach odebrałem, niby nic nie stwierdzili. Ponoc wina mogła lezec po stronie systemu. Komputer wrocil z systemem 32 bitowym na win 7, chodzil dobrze okolo miesiaca. Zainstalowalem sobie znowu 64 bity. Komputer chodzil dobrze jakis miesiac, nic sie nie dzialo. Tydzien temu po dluzszym graniu komputer sam sie gasil, restartowal, lapal zawiechy. Raz pomagal restart raz nie. Pojawiały się bluescreeny. Zacząłem wykluczać części:

Po włożeniu kolegi grafiki problem pozostał ten sam, potem ram, na innym ramie także problem pozostal. DYsk sprawdzilem także OK. Obstawiam raczej płytę główną lub Grafikę.

Zauwazylem takze jedna rzecz dzisiaj. Wgralem nowy system i do poki nie zainstalowalem sterownikow od grafiki wszystko dzialalo pieknie. Komputer ani razu nie zlapal zawiechy ani nie restartowal sie sam. Dopiero jak wgralem sterowniki od karty graficznej problem ponownie sie pojawil. System łapal zawieche przy starcie, blokował się ekran na welcome i tyle :(

 

Bywalo tez tak, ze nie slyszalem tego charakterystycznego pikniecia podczas startu, tak jakby sie system nie zaladowal. Mam nadzieje ze opisalem problem w miare wystarczajaco, bardzo prosilbym o jakas porade chociaz w tej kwestii lub sugestie, bo nie mam sily do tych gosci z serwisu. Probuja mi wmowic ze to wina systemu, a mi sie wydaje ze to raczej mechaniczna usterka :/

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej cóż to za grafika, producent karty nie samego gpu by się przydało abyś podał. Dwa to miałem ostatnio podobny przypadek z gtx260 ten sam problem, grafika poszła na gwarancję.

Edytowane przez Energman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej cóż to za grafika, producent karty nie samego gpu by się przydało abyś podał. Dwa to miałem ostatnio podobny przypadek z gtx260 ten sam problem, grafika poszła na gwarancję.

 

Hej mój błąd zapomniałem podać, Asus GeForce GTX 470. Kombinowalem juz nawet ze sterownikami, instalowalem, nowe, starsze. Nawet XP zainstalowalem i pojawia sie to samo.

Edytowane przez Maverik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podanym przykładzie było podobnie, wklej szkrina z MU -> właściwości karty grafiki -> zakładka sterownik.

 

Hej, wiesz co powiem tak, nie jestem w stanie tego zrobić, ponieważ jak zainstaluje grafikę i sterowniki to nigdy nie odpalę kompa i jestem w kropce :/

Kiedyś jak raz udało się odpalić to sprawdziłem i niby pokazywało że zainstalowane sterowniki są ok i działają poprawnie a jednak wszystko kucało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytuj posty a nie pisz jeden pod drugim.

 

A cóż to za sklep? Bo w serwisie domyślam sie, że kompa nie kupiłeś.

 

Po włożeniu kolegi grafiki problem pozostał ten sam...

 

Więc jak w końcu. Podejrzana grafika ale po włożeniu kumpla grafiki problem pozostał? W sumie objawy wskazują na grafikę, ale skoro po włożeniu innej problem nie ustał to już zgłupiałem :blink:

Sprawdź lepiej Twoją grafikę u kumpla (o ile ma rozsądny zasilacz). A właśnie apropo zasilacza. Może spróbujesz na innym zasilaczu odpalić też kompa? Kto wie co to za sztuka a zwisy, restarty... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...