Skocz do zawartości
XvAK

Jaką kupić dobrą antene WiFi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Aktualnie posiadam antenę TL-ANT2405CL ( TP-Link TL-ANT2405CL antena dokólna 5dBi FV wys24 (1429073891) - Aukcje internetowe Allegro ) 19 cm, 5dBi podłączoną pod router WRT-414. U brata w pokoju odbiera siec - signal 45~50, a u mnie jest to niestety 20~30 a chcę go przenieść do swojego pokoju (ew. u brata 'poprawić' zasięg). Sygnał jest nadawany z TP-LINK'a WR340G, który niestety nie ma odkręcanej antenki (oddalony jest o ok. 50m-80m).

 

Chcę wymienić u siebie antenkę na większą. Zastanawiałem się nad:

- PENTAGRAM MOCNA ANTENA WiFi dookólna 2.4GHz 9dBi (1442841653) - Aukcje internetowe Allegro

- Antena WiFi Pentagram Ant O9 6901-2 dookólna 9dBi (1435988810) - Aukcje internetowe Allegro

- Antena Dookólna TP-LINK ANT2408CL KRK 8dbi KRK (1432055964) - Aukcje internetowe Allegro

- Antena WiFi Pentagram Ant O7 6901-1 dookólna 7dBi (1447319289) - Aukcje internetowe Allegro

- ANTENA WIFI 38 cm 12dBi RP-SMA DOOKÓLNA (1431873847) - Aukcje internetowe Allegro

 

Tylko jak to jest z tymi antenami? Jakieś pół roku temu zakupiłem tą ostatnią na Allegro, a router bez anteny działał tak samo jak z anteną, po odesłaniu do sprzedawcy - zwrócił mi pieniądze za antenę, bo nie chciał wysłać innej "działającej" - więc możliwe że wszystkie tanie anteny to buble, które nic nie dają?

 

Dlatego zastanawiam się nad nieco droższymi, tak abym miał pewność że chociaż minimalna poprawa będzie, a nie tak jak ostatnio - pogorszą sytuacje.

 

Co polecacie?

Edytowane przez XvAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo panelówka albo DIY ( pucha po kawie --nawet karton po piciu daje rade -- własnie z niego pisze )

Te patyki to mozesz sobie w hmm w ogródku zastosowac jako trzymacz do pomidorów .... ( anteny kolinearne np 3x5/8 powinny miec przeciwage czyli metalowa płaską podstawe ,,,, a nie ma tego w tych patykach )

 

dla testu zrób sobie windsurfera :

http://en.dogeno.us/2005/04/ez-12-windsurfer-antenna/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...