Skocz do zawartości
cad9

Asus RT-N10, konfiguracja, stałe IP problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Skonfigurowałem router Asus RT N10 , przez tydzień czasu chodził wyśmienicie. ale teraz pojawił się problem.

Włączyłem w nim klonowanie mac wszystko było ok. Internet mam z interareny po kablu RJ 45 ze stałym IP

 

Router był skonfigurowany tak:

(zaznaczyłem , pomimo statycznego IP, opcje dynamic IP, ale działało :ok: )

 

Dołączona grafika

 

Niestety po tygoniu wyszedł komunikat, że łacze ma ograniczoną przepustowaość lub nie działa, więc zabrałem się do konfiguracji statycznego IP

Oto dane Ipconfig/all

Dołączona grafika

 

następnie wpisujew ustawieniach WAN routera:

Dołączona grafika

 

dalsza część

Dołączona grafika

 

Po czym wyskakuje mi:

Dołączona grafika

 

Zmieniałem ip lan z 192.168.1.1 na 192.168.1.2 lub 192.168.100.1 i nic to nie dawało, jestem zielony proszę o pomoc w konfiguracji. W co wpisać w pole maska podsieci brama?

Kiedy nie uzupełniałem pola bramy tylko maska podsieci, internet w ogóle nie chodził więc muszę uzupełnić pole brama tylko nie wiem co wpisać :gwiazdki:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież masz wpisane w konfugiracji automatycznej jeśli chodzi o maskę i bramę - po prostu to przepisz.

Przepisz jeszcze DNS'y i powinno śmigać.

 

W zakładce LAN powinieneś mieć możliwość włączenia serwera DHCP - włącz go,, ustaw automatycznie pobieranie IP na kompie i już.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i na wstępnie przepraszam za tę reanimację zwłok.

Moja sytuacja jest dziwna, więc postaram się opisać ją wyczerpujaco:

 

Nabyłem ostatnio router ASUS RT-N10 (s/n: B8IED4015284).

Dotychczas łączyłem się z internetem przez kabel LAN (RJ-45) za pomocą szerokopasmowego łącza wymagającego zalogowania (PPPoE). Komputer jest podłączony do switch'a a ten z kolei do access pointa, który pobiera sygnał z anteny kierunkowej. Switch rozdziela sieć dalej za pośrednictwem MicroTic'a. Na kablu wszystko działa jak trzeba.

 

Problem zaczyna się, gdy kabel z karty sieciowej wypnę, podłączę do routera RT-N10, skonfiguruję tegoż zgodnie z instrukcjami itp. Mianowicie, sam router jest święcie przekonany o 100% poprawności swego działania, laptop łączy się z nim poprzez WiFi bez problemu itp. Jednakże, zarówno w przypadku desktopa (po kablu) jak i laptopa (po WiFi) występuje dziwny jak to wcześniej ująłem problem: część stron w ogóle się nie ładuje podczas gdy inne wchodzą bez najmniejszego problemu. Co więcej ping w stronę dowolnego dostępnego adresu przechodzi płynnie - bez względu na to czy przeglądarka go otworzy czy się na nim 'zamuli'.

Początkowo podejrzewałem oczywiście usterkę routera, zaktualizowałem firmware, potem przeczytałem, że to błąd, bo lepiej działa na wersjach niższych więc próbowałem go downgrade'ować, co zakończyło się serią niepowodzeń (bez żadnych uszkodzeń, nadmieniam) próby zmian firmware'a na alternatywne również spełzały na niczym - wszelkie opisy wykonywałem krok po kroku, instalator tudzież firmware restoration tool wyświetlał ukończenie powodzeniem a i tak firmware pozostawał jeden i niezmienny. W końcu zrezygnowałem, spakowałem router do pudła, pudło do serwisu i na gwarancji zwrot. Minęły niemal trzy tygodnie, dziś otrzymałem całkiem nowy egzemplarz tego samego modelu, podłączyłem, skonfigurowałem... i ZNÓW TO SAMO!!

 

Czy ktoś wie, o co tu chodzi? Konfigurowałem już różne rzeczy, w tym routery bezfirmowe ze sklepu 'stonka' ;p i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby coś działało tylko na niektórych stronach i to niezmiennie w czasie. Podejrzewam coś w DNS, ale do cholery, pomysły mi się skończyły i nie mam już cierpliwości, Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...