Skocz do zawartości
Gość

@ 2*256MB vs. 2*512MB Dual Channel

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 2x512 OCZ Rev.2 PC3200 w ABIT NF7-S. Jak narazie to nie idzie mi dobrze. najlepsze timingi jakie mam w tej konfiguracji to CAS2 7-3-3. Jakiekolwiek inne konfiguracje powoduje duze problemy dla mnie. Jak narazie nie jestem nawet w stanie wyciagac 200FSB na pamieci i na procku bo pada mi system. Mysle ze jedna z kosci jest inna od drugiej i dlatego sie tak dzieje. Mam takze problemy z PRIME95 poniewaz wywala mnie z programu co chwile.

A masz te kostki w Dualu czy w Single Mode :?:

Ja w Dualu (co prawda na 8RDA) mialem max FSB=190 >>> wyzej wszystko sie sypalo :? Niezaleznie od timingow i napiecia dla pamieci (w granicach rozsadku pfkoz :wink: )

W Singlu jade jak w podpisie na 2,7V i jestem z tego zadowolony 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x512 OCZ Rev.2 PC3200 w ABIT NF7-S. Jak narazie to nie idzie mi dobrze. najlepsze timingi jakie mam w tej konfiguracji to CAS2 7-3-3. Jakiekolwiek inne konfiguracje powoduje duze problemy dla mnie. Jak narazie nie jestem nawet w stanie wyciagac 200FSB na pamieci i na procku bo pada mi system. Mysle ze jedna z kosci jest inna od drugiej i dlatego sie tak dzieje. Mam takze problemy z PRIME95 poniewaz wywala mnie z programu co chwile.

na stronie internetowej OCZ napisano " This product is not guaranteed to work at CAS 2 in two modules load.", to by znaczylo, ze w dualu nie pracuja przy CL2

 

JerzyR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x 512MB, OCZ PC3200.

 

chodzą na 200MHz (3-3-3-cl2) @ 2.77V w dual channel

 

co prawda ustawiłem je teraz na 6-3-3-cl2 (nie uwierzycie, ale i sandra i aida pokazała lepsze wyniki), a przy takich ustawieniach spokojnie poszły na 210MHz i to chyba nie wszystko, co potrafią.

Ustaw na 11-3-3-CL2 - dopiero zobaczysz jak Ci wyniki w górę pójdą - to świetne kostki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x512 OCZ Rev.2 PC3200 w ABIT NF7-S. Jak narazie to nie idzie mi dobrze. najlepsze timingi jakie mam w tej konfiguracji to CAS2 7-3-3. Jakiekolwiek inne konfiguracje powoduje duze problemy dla mnie. Jak narazie nie jestem nawet w stanie wyciagac 200FSB na pamieci i na procku bo pada mi system. Mysle ze jedna z kosci jest inna od drugiej i dlatego sie tak dzieje. Mam takze problemy z PRIME95 poniewaz wywala mnie z programu co chwile.

Rev 2.0 ma to do siebie, że muszą być kupowane albo razem w komplecie do duala, albo chociaż z tej samej partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x512 OCZ Rev.2 PC3200 w ABIT NF7-S. Jak narazie to nie idzie mi dobrze. najlepsze timingi jakie mam w tej konfiguracji to CAS2 7-3-3. Jakiekolwiek inne konfiguracje powoduje duze problemy dla mnie. Jak narazie nie jestem nawet w stanie wyciagac 200FSB na pamieci i na procku bo pada mi system. Mysle ze jedna z kosci jest inna od drugiej i dlatego sie tak dzieje. Mam takze problemy z PRIME95 poniewaz wywala mnie z programu co chwile.

Rev 2.0 ma to do siebie, że muszą być kupowane albo razem w komplecie do duala, albo chociaż z tej samej partii.

Ciekawe tylko na jakich MOBO kostki przeznaczone do duala są sprawdzane, tzn. czy może (a i pewnie) zdarzyć się tak, iż RAMy sprawdzone w parze jako dual na jednym MOBO - na drugim nie pójdą. :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...