Skocz do zawartości
Reinexen

Tagan tg430-u15 i gtx460

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki stary zasilacz:

Tagan 430W U15.

O tym zasilaczu tu jest napisane: IN4.pl - Recenzje - Tagan 430W U15 Easy-Con

Jego obciążalność lini dla 12V to 26A-combined i 20A-split.

 

Mam generalnie stary sprzęt:

core 2 duo e4300 mocno podkręcony (3GHz)

GF 8600gt.

reszta standard.

 

I zamierzam kupić jakąś nową kartę graficzną którą potem będę mógł przełożyć do nowego kompa. Myślałem o gtx460. Ale one są strasznie prądożerne i zastanawiam się czy ten tagan ją pociągnie. Teoretycznie wychodzi mi że z małym zapasem powinien pociągnąć. W zasadzie ma podobną obciążalność jak "OCZ ModXStream Pro 500W" podawany jako referencyjny do tych kart graficznych w zestawie na luty : Zestawy komputerowe na Luty 2011 | PurePC.pl

Ponadto e4300 pobiera znacznie mniej mocy od sugerowanego Intel Core i5-2500K (E4300 tdp:65W, i5-2500K tdp:95W). Ale z trzeciej strony ten e4300 jest mocno podkręcony.

 

I jeszcze jedno. Co się stanie jak przeciążę ten zasilacz. Z tego co wiem, jak się jakąś chińszczyznę przeciąży to dzieją się cuda, ale w taganie powinno włączyć sie zabezpieczenie przeciwprądowe i PC powinien się zresetować lub przez chwilę nie włączać. Nie?

 

Pozdrawiam

 

ps. Tak, wiem że ta karta jest za mocna jak na ten procek...

 


 

Teoretycznie minimalne zasilanie PC z tą kartą graficzną to 450W. (http://www.nvidia.pl/object/product-geforce-gtx-460-pl.html)

 

Przy czym 430W tagana to więcej niż 450W w niejednym zasilaczu, a i na procesorze trochę przyoszczędzę z energią.

 

Ale chciałbym, żeby się wypowiedział najlepiej ktoś kto ma gtx460 i zasila je czymś słabym. Bo tak sam siebie przekonywać to mogę cały dzień...

 

Chyba, że skręciłbym zegar na procku i na grafie nieco w dół. To powinno znacznie zmniejszyć pobór mocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie grafy obniż vgpu i da radę. Przy przeciążeniu komp powinien się wyłączyć, jednak może być też tak że grafa przejdzie w tryb 2d bo będzie dostawała za mało mocy. Ostateczność to możliwie jak najniższe vcpu i standardowe takty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc kupiłem gtx460 gigabyte. I zasilacz daje radę z kartą graficzną i podkręconym prockiem 350MHz x 9 = 3150MHz.

 

 

W Metro 2033 dało się już sensownie pograć.

 

Wniosek jest rzecz jasna prosty:

Na taganie, jak zwykle można polegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...