Skocz do zawartości
andrzejs82

netbook asusa czy ktos to ma ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, tak sie rozglądam za czyms malym i moja uwage zwróciły dwa bardzo podobne do siebie modele ASUS 1215N oraz vx6

Asus 1215N D525 4GB GT218 ION2 USB 3.0 Win7 + ETUI (1451297241) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy oraz Asus Lamborghini VX6 D525 4GB 320 HDMI Win7 biały (1455032890) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

 

 

Czy ktos ma lub mial lub widzial i sie bawil tymi modelami i moze podzielic sie opinia na ich temat, jakos nie jestem zwolennikiem net-not bookow mialem w planie zakup tabletu ale nie chce mi sie juz czekac na jakies dwu-rdzeniowki (tegre 2) wiec skusze sie na jeden z tych modeli no chyba ze jest jakis inny ciekawy (wydajny) model.

W lublinie (u mnie na wsi) nie mam możliwości ich porównać a miedzy innymi zastanawia mnie jakość wykonania ktore pewnie w vx6 jest sporo lepsze przynajmniej na to wygląda po obejrzeniu parunastu filmików na youtube

 

ew. moze trzeci zawodnik http://allegro.pl/slim-lenovo-thinkpad-edge-i3-380um-4gb-320gb-win7-i1440860487.html

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Lenovo nie ma nic wspólnego z netbookami.

Ja bym wziął Asusa 1215N. Kolega nie dawno kupił podobnego 1015PEM i bardzo chwali.

 

Co do tabletów to nie interesuję się nimi, ale jakbyś myślał o telefonie:

LG Optimus 2X - Full phone specifications

Motorola ATRIX - Full phone specifications

Dual-core 1GHz ARM Cortex-A9 proccessor, ULP GeForce GPU, Tegra 2 chipset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za propozycje szkoda ze ma tylko 1 Gb pamięci i 0 wolnych slotow na rozbudowę najwieksza zaleta tego modelu jest matryca 10,1 ktora jest dla mnie idealna szkoda ze dwa modele o ktorych pisalem wczesniej maja 12,1

 

co do smartphonow aktualnie posiadam hd2 i nie widze sensu zmieniać póki HTC nie wyda czegos lepszego z dual core,marki LG nie uznaje a motorola wydaje sie byc calkiem ciekawa jesli trafi do polski.Powiedzmy ze jestem "fanboyem" HTC mialem juz paaare ich modeli hi-end i nigdy nie mialem z nimi najmniejszego problemu a uwielbiam tego typu zabawki wiec wykorzystuje je na wszystkie możliwe sposoby dzieki xda developers.

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się długo nad obydwoma modelami i zdecydowałem się na 1215n. Jestem bardzo z niego zadowolony i nie żałuje zakupu ^^ Wszystko na nim ładnie śmiga, bateria wytrzymała i jedynie do czego można się przyczepić to palcująca się obudowa.

 

Cenowo jest spora różnica, a sprzętowo niezbyt duża. Dlatego wydaje mi się kupno vx6 nieopłacalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzętowo to prawie identyczne netbooki, a jak z wykonaniem 1215N (ugina sie klawiatura) jak z plastikami niestety nie mam mozliwosci zobaczyc ich na wlasne oczy a lubie dobrze spasowany sprzet zrobiony w tym wypadku z dobrego gatunkowo plastiku a wiem ze w vx6 wszystko jest idealnie zrobione.

 

znalazlem jeszcze taki model na matrycy 10,1 ktora by mi najbardziej odpowiadala ( czym mniejsze wymiary calego netbooka tym dla mnie lepiej bede go nosil prawie zawsze przy sobie zamiast tabletu ktory mialem zamiar kupic )

http://www.x-kom.pl/p/61738-netbook-10-asus-eee-pc-1015pn-n550-2048-250-7se-czarny-mat.html

 

wydaje mi sie ze ten model PN z ION2 i 2 Gb ramu jest wydajnosciowo lepszy od modelu PEN zaproponowanego wyżej co o tym myslicie

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może MacBook Air? Lepszej jakości wykonania na pewno nie znajdziesz. Tylko cena może odstraszyć (od ~3700zł w górę).

Apple (Polska) - MacBook Air - Dane techniczne modelu 11-calowego

 

//

 

PN ma Optimusa (ION2 + Intel GMA3150), a PEM ma tylko Intela. Reszta identyczna.

Edytowane przez Pulitry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzetu apple nie chce za darmo drogi zlom i tyle - ale dziekuje za propozycje

 

"PN ma Optimusa (ION2 + Intel GMA3150), a PEM ma tylko Intela. Reszta identyczna." wiem jak jest różnica sprzętowa napisałem to wcześniej zastanawiam sie jaka będzie rzeczywista różnica w wydajności bo cos nie widze po sklepach tego modelu PN dostepnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta opinia pomoże ale przeczytać zawsze można.

Używam od sierpnia 1215 pierwszej wersji bez usb 3.0. Przesiadkę zrobiłem z 1201 na N330. Sprawuje się bardzo dobrze. Mniej się grzeje. Przy odpowiedniej konfiguracji bardzo wydajny (jak na takiego pierdziela) kosztem bateri lub trzyma do 7h przy ograniczeniu wydajności i pracy na grafice intela. Wady jak dla mnie to słaby kąt rozwarcia co wielokrotnie irytowało mnie podczas podróży i trzymaniu go na kolanach. Klawiatura się ugina i początkowo jest to dość dziwne jednak z czasem staje się nawet przyjemne w użytkowaniu. Prawie całość wykonana na wysokim poziomie jakościowym. Jedyny minus to dolna listwa przy touchpadzie a bardziej jej mocowanie. Potrafi się odkleić na rogach (w nowym modelu ponoć już problem wyeliminowany). Hmm w sumie to jeszcze jedna rzecz na minus (może już teraz problem nie istnieje bo dawno się tym nie zajmowałem) hybryda grafiki działa tylko pod w7. Reasumując to dobry sprzęt dla kogoś kto poświęci na początku trochę czasu dla konfiguracji i usunięcia zbędnych wodotrysków softowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta opinia pomoże ale przeczytać zawsze można.

Używam od sierpnia 1215 pierwszej wersji bez usb 3.0. Przesiadkę zrobiłem z 1201 na N330. Sprawuje się bardzo dobrze. Mniej się grzeje. Przy odpowiedniej konfiguracji bardzo wydajny (jak na takiego pierdziela) kosztem bateri lub trzyma do 7h przy ograniczeniu wydajności i pracy na grafice intela. Wady jak dla mnie to słaby kąt rozwarcia co wielokrotnie irytowało mnie podczas podróży i trzymaniu go na kolanach. Klawiatura się ugina i początkowo jest to dość dziwne jednak z czasem staje się nawet przyjemne w użytkowaniu. Prawie całość wykonana na wysokim poziomie jakościowym. Jedyny minus to dolna listwa przy touchpadzie a bardziej jej mocowanie. Potrafi się odkleić na rogach (w nowym modelu ponoć już problem wyeliminowany). Hmm w sumie to jeszcze jedna rzecz na minus (może już teraz problem nie istnieje bo dawno się tym nie zajmowałem) hybryda grafiki działa tylko pod w7. Reasumując to dobry sprzęt dla kogoś kto poświęci na początku trochę czasu dla konfiguracji i usunięcia zbędnych wodotrysków softowych.

 

Ale masz tam 7 starter czy jakąś normalną? Możesz coś więcej napisać o sposobie przełączania integra/dedykowana? Można to wymusić (przyciskiem, kombinacją klawiszy?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje pomoc i opis modelu przez uzytkowanika.

Zdecydwoalem sie na model asusa 1015B lub 1215B z nowym wydajniejszym od atoma d525 (1,8Ghz) procesorem amd e 350 i grafika hd6130 ktora tez ma wieksza wydajnosc od ION2 i jest zintegrowana z cpu wiec koniec problemu z przelaczaniem midzy grafikami, model ma sie pojawic na dniach w sprzedazy wiec czekam i obserwuje, szkoda ze nowe atomy d600 i d700 pojawia sie pewnie w polsce pod koniec roku bo pewnie to tez bylby gdyby nie czas oczekiwania lakomy kasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W7 HP 32bit.

 

Panel sterowania NV - zarządzanie ustawieniami 3D.

Szeroki zakres konfigurowania. Tak krótko - wybierasz hybrydę lub samą NV. Jeśli hybryda to możesz konfigurować poszczególne programy (auto, integra - bateria, NV - wydajność). Oczywiście samą NV możesz dostosować w najdrobniejszych detalach łacznie z trybem zarządzania energią.

 

Ciekawy ten 1215B, może też się pokuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1015B lub 1215B beda najmocniejszymi netbookami na rynku i po testach nowej platformy amd wszystko wygląda obiecująco, sa juz modele msi z amd e 350 w x-comie ale obudowa błyszcząca i zapewne jakość wykonania nie jest tak dobra jak asusa, mam tylko nadzieje ze szybko sie pojawia w sklepach nowe asusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...