Skocz do zawartości
przemek-1974

Abit NF7-S i Athlon 2400 czy ktoś podkręcił ponad 2166 GHz?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytę Abit NF7-S, procesor Athlon XP 2400+, 512 DDRRAM PC 2700. Wszystko co udało mi się z tego wycisnąć - tak aby system pracował stabilnie - to 2166 GHz na procku (Aida32 identyfikuje jako Athlon XP 2700+).

Zastosowałem następujące ustawienia: external clock - 166 MHz, multiplier factor - 13, CPU FSB/DRRAM ratio - by SPD, napięcie rdzenia procesora - 1,7 v. (bios: Phoenix-Award BIOS v6.00PG z 13 maja 2003 r.)

 

Jeśli komuś powiodło się lepiej proszę o informację, jakie zastosował ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak dobże zrozumiałem ten tekst masz antka 2400+ kręconego na [ 13x166] . Coś słabo bo ja swojego kręce na 2900+ i za cholere więcej nie chce pujść. A o jakie ustawienie dokładnie ci chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie napisales jaka to wersja plyty. Jezeli poczytasz forum to zauwazysz ze srednie FSB jakie sie daje wycisnac z tego Abita w wersji 2.0 to 210MHz. Sam smigalem na 220 w celach naukowych :) Musisz miec cos skopane z ustawieniami pamieci lub maja za male napiecie. Ustaw dzielnik pamiec/procesor na 3/3 napiecie dla pamieci 2,7V a dla procesora o 0,1V wiecej niz standard. Wtedy sprobuj zjechac z mnoznikiem i probowac jechac w gore z FSB. To sa podstawy O/C przeciez.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mnożnikiem nie ma problemu, przecie pisałem, że mnożnik przestawiłem, normalnie Athlin XP 2400+ ma mnożnik 15, ja mam na 13 i mogę zjechać w dół i w góre bez problemu. A zmiana napięcia nie pomaga (tak jak i zmiana dzielnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak przy okazji Dexter chciałbum zauważyć on ma antka 2400+ a nie 1700+ więc raczej trudno mu będzie puścić go na 200 fsb , chyba że trafi na wyśmienitą serie która będzie sie kręciła bosko ale jak on ledwie osiąga 2166 Mhz (13x166) to wątpie czy 200fsb wyćiągnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole to da sie ruszyc mnoznikiem w tym Athlonie ?? Sprawdz moze najpierw czy sie da.

Pozdro

Dexter

da sie! bo ma 5cio bitowy system mnoznika wiec moze regulowac 6-24x na kazdym TBredzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak przy okazji Dexter chciałbum zauważyć on ma antka 2400+ a nie 1700+ więc raczej trudno mu będzie puścić go na 200 fsb , chyba że trafi na wyśmienitą serie która będzie sie kręciła bosko ale jak on ledwie osiąga 2166 Mhz  (13x166) to wątpie czy 200fsb wyćiągnie .

MOim zdaniem najlepiej najpierw podbijac mnosznikiem, zeby zoabcyzc jaka jest max czestotliwosc proca, a poźniej jak juz dojdziemy do tej granicznej predkosci, mnoznik w dol i fsb podciągac tak zeby dojsc do tej max czestotliwosci przy jak najwyzszym fsb ktore wytrzymają pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOim zdaniem najlepiej najpierw podbijac mnosznikiem, zeby zoabcyzc jaka jest max czestotliwosc proca, a poźniej jak juz dojdziemy do tej granicznej predkosci, mnoznik w dol i fsb podciągac tak zeby dojsc do tej max czestotliwosci przy jak najwyzszym fsb ktore wytrzymają pamieci

TAk to dobry pomysł ale jak on ledwo kręci 13x166 to nawet jak zmniejszy mnożnik i zwiększy magistrale to najwyżej o kilka cherców , a to mu da niewiele . Porada dla Przemka zostań przy tych ustawieniech co masz bo raczej więcej nie wyciągniesz . Masz pecha . Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOim zdaniem najlepiej najpierw podbijac mnosznikiem, zeby zoabcyzc jaka jest max czestotliwosc proca, a poźniej jak juz dojdziemy do tej granicznej predkosci, mnoznik w dol i fsb podciągac tak zeby dojsc do tej max czestotliwosci przy jak najwyzszym fsb ktore wytrzymają pamieci

TAk to dobry pomysł ale jak on ledwo kręci 13x166 to nawet jak zmniejszy mnożnik i zwiększy magistrale to najwyżej o kilka cherców , a to mu da niewiele . Porada dla Przemka zostań przy tych ustawieniech co masz bo raczej więcej nie wyciągniesz . Masz pecha . Pozdro

ja bym prubowal jeszcze podbic v core, ale zeby nieprzekraczac 1,8v tak na 1,75, powinnien wiecej neico wyciągnąc jeszcze. No chyba ze ma zaslabe chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym prubowal jeszcze podbic v core, ale zeby nieprzekraczac 1,8v tak na 1,75, powinnien wiecej neico wyciągnąc jeszcze. No chyba ze ma zaslabe chlodzenie. 

Może to coś pomoże ale zobaczymy . I czemu ma nie przekraczać Vcora 1.80V ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym prubowal jeszcze podbic v core, ale zeby nieprzekraczac 1,8v tak na 1,75, powinnien wiecej neico wyciągnąc jeszcze. No chyba ze ma zaslabe chlodzenie. 

Może to coś pomoże ale zobaczymy . I czemu ma nie przekraczać Vcora 1.80V ??

neichwalil sie ze ma wc, a dla tbreda 1,8vto juz duze zasilanie, proc mocno sie przy takim grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ze zmaianą mnożnika i fsb nie ma problemu (w biosie). Napięcie rdzenia procka już cześniej podniosłem na 1,7, z chłodzeniem nie ma problemu mam 48 stopni. Myślę że problem tkwi w częstotliwosci taktowania pamięci. Przy obecnych ustawieniach wszysko: pamięc (333), procek (2166) i szyna (166) działają synchronicznie. A na tej płycie jest chipset NForce2. Bios daje nawet możliwośc przestawienia napięcia tego chipsetu :roll: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...