Skocz do zawartości
bodpog

Który wybrać dysk 1TB ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy możecie mi pomóc w wyborze dysku 1TB do max ceny 250zł.

Moja płyta główna to: GA-EP31-DS3L (rev. 1.0)

Wyszukałem na ceneo takie dyski:

Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 7200rpm SATA2 3,5cala (HD103SJ)

Western Digital Caviar Blue 1TB 3,5cala SATA2 I 7200rpm 32MB bulk (WD10EALX)

Western Digital Caviar 1TB SATA2 (WD10EALS)

Western Digital Caviar Green 1TB 64MB SATA2 3,5cala (WD10EARS)

Który z powyższych będzie najlepszym wyborem.

Dysk będzie służył jako systemowy, jako magazyn, do gier itp... więc do wszystkiego.

 

Jeżeli ktoś ma inne propozycje, to proszę napisać.

 

Dziękuję i pozdrawiam. Czekam na odpowiedzi. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 640GB od WD w wersji Green Power, i powiem Ci, że jest duużo cichszy od SpinPoint'a. Ale za to jest trochę wolniejszy;) Ja bym brał Green'a - nie grzeje się, cichutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grzaniu, cichej pracy, czy małym poborze prądu mi nie zależy, chce mieć w tej cenie jak najwydajniejszy dysk, oczywiście tylko 1TB, żaden inny.

Wiem, że z dysków WD najlepsze są z serii Black, ale tyle kasy nie dam za dysk, dlatego nie podałem takiego wyżej, zastanawiam się nad serią Blue, albo nad Samsungiem F3, który to z testów na chip.pl jest na wysokim miejscu.

Czy może jeszcze ktoś coś doradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak się czepiają ludzie co do głośności F3.Prawda jest taka że żeby f3 dobrze słyszeć to trzeba wszędzie mieć powstawiane ciche wentylatory, albo naprawdę mocno się wsłuchiwać.Bierz samsunga: tani, wydajny, sam mam go rok i nie sprawiał żadnych problemów, poleciłem go 2 osobom i też są zadowolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Nie wiem czemu tak się czepiają ludzie co do głośności F3.Prawda jest taka że żeby f3 dobrze słyszeć to trzeba wszędzie mieć powstawiane ciche wentylatory, albo naprawdę mocno się wsłuchiwać.Bierz samsunga: tani, wydajny, sam mam go rok i nie sprawiał żadnych problemów, poleciłem go 2 osobom i też są zadowolone.

 

Przemyj uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oprócz tych wybranych dysków, są jakieś jeszcze godne polecenie, poszukałem takie, które są najczęściej kupowane.

 

Dwóch kumpli ma tego WD10EARS i wydaje mi się, że jakoś tak mułowato działają.

Średni transfer u jednego kumpla wynosi - ok 86MB/s a u drugiego - ok 84MB/s

To mój stary dysk jest nie taki zły, bo ma ok 62MB/s.

Wszystko mierzone w HD Tach. :D

 

Pewnie kupię tego Samsunga, ale poczekam, może jeszcze ktoś coś doradzi ciekawego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyj uszy.

 

Przykręć porządnie dysk.

Dla mnie głośne dyski to były pierwsze baracudy na SATA, przy nich F3 jest niesłyszalny.Może taki mi się trafił?A może dopiero od którejś partii zaczęły hałasować?Bo jak ja kupowałem to mało kto o tym pisał że hałasują tylko wszyscy spuszczali się nad wydajnością i nikt nie narzekał na lekkie chrumkanie.

 

EARS nie ma sensu kupować.Napewno nie na systemowy.Do twoich zastosowań możesz sobie odpuścić dyski które mają w nazwie cokolwiek związanego z ochroną środowiska:P.

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2-3 miesiące temu zastanawiałem się nad nowym dyskiem. Już miałem kupować coś z oferty Seagate, ale przeczytałem kilka recenzji i postanowiłem kupić Samsunga. Na razie chodzi bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony. Na hałas też nie narzekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...