Skocz do zawartości
masakrator92

[problem] Pentagram P 6381-3 / zmiana routera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niecały rok temu zacząłem w domu budować sieć w oparciu o router Pentagram P 6381-3. Działał w miarę OK, tylko GG co jakiś czas (chyba kilka minut) rozłączało się na kilka sekund i mimo poprawnej konfiguracji nie mogłem się zalogować do panelu z zewnątrz oraz przekierować ruchu na porcie 80 na konkretnego kompa w sieci (na jednej maszynie był Apache do celów testowych).

Sieć systematycznie się powiększała, obecnie stale pracują w niej 2 komputery i Xbox 360 (po skrętce), w zależności od potrzeb jeszcze 2 notebooki (skrętka/WLAN) i 2 komórki (WLAN).

Wszystko było OK (mniej więcej), ostatnio wszystko działa zdecydowanie gorzej. Mimo że modem kablowy (UPC) nie świruje rwie się połączenie z Xbox Live, na kompach momentami nie ma dostępu do sieci (reset routera od razu pomaga), czasem zrywa połączenie z siecią WLAN (mimo że najczęściej używana karta WLAN również pochodzi od Pentagrama, kupiłem z routerem).

 

Macie jakieś pomysły, co może być przyczyną? Wadliwy router, czy do tylu urządzeń potrzeba bardziej wydajnej jednostki? Z wymiany rozważam TP-LINK TL-MR3420, TP-Link TL-WR1043ND, D-LINK DIR-615 i D-Link DIR-635 (tylko używany)...

 

Od razu dodam, że mam jeszcze dosyć przyzwoite łącze (15/1Mbps), a z p2p prawie nie korzystam.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS

Wie ktoś jak to naprawdę jest z jakością TP-Link'a? Pojawił się nagle nie wiadomo skąd, a nazwa się brzydko kojarzy z naszą kochaną Telekompromitacją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie po części odpwiedziałeś na problem: Wadliwy router, czy do tylu urządzeń potrzeba bardziej wydajnej jednostki?

Nikt Ci za bardzo nie pomoże jeśli sam nie po testujesz.

 

Co do firm. To wg mnie produkty w podobnej cenie oferują podobną jakość. Jeśli chcesz czegoś co da Ci więcej niż router + wifi to napisz czego oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny mi router, który będzie stabilnie pracować, nie będzie zrywać połączeń, itp obsługując 2-4 komputerów, X360, drukarkę i telefon (raczej nie więcej niż 2 pecety naraz). Obowiązkowo Access Point IEEE 802.11N, przynajmniej 4 porty LAN. Bardzo mile widziany port USB dla drukarek i dysków.

 

Może ktoś ma podobną sieć i może polecić konkretny model...

 

Nikt Ci za bardzo nie pomoże jeśli sam nie po testujesz.

Mogą pomóc choćby inni posiadacze tego ustrojstwa. Przynajmniej wiedziałbym czy oddawać na gwarancję, czy wszystkie egzemplarze takie badziewiaste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam TP-Link TL-WR1043ND. Sam mam w go w domu gdzie obsługuje 3xLan i 2xWifi. Dodatkowo jeśli czujesz się na siłach to możesz zainstalować na nim OpenWRT i wtedy śmiga jak marzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo rozejzec sie wsrod linksysow sam mam poczciwego wrt54gl od 3 lat na strychu i tyle go widzialem... wszystko po wifi 2-3 lapki ps3 2 fony i teraz dojda jeszcze 2 dekodery z nki po kablu :-) warto czasem wydac wiecej ale miec swiety spokoj...

 

Sent from my GT540 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bender83, powiedz jak u Ciebie z szybkością połączeń WLAN i stabilnością (przed i po wgraniu OpenWRT)

W oficjalnych rankingach wypada on nieco lepiej niż D-Link z tego samego przedziału cenowego i poważnie rozważam zakupienie go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...