Skocz do zawartości
SDHead

Rysy na procesorze i pasty termo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1. Nabyłem procesor z drugiej ręki więc sprzedawca sam nie wiedział co robił z nim poprzedni właściciel że go tak zjechał :P Otóż mam pytanie czy to może być zauważalne w użytkowaniu tj może gorzej oddawać ciepło? Może mi gorzej przylegać chłodzenie (raczej wszystko jest wklęsłe a nie wypukłe) itp ? Nie wiem czy on go miział cyrklem czy co..

2. Mam dwie pasty - AS5 i STG1. Nie pamiętam kiedy były używane stąd mam pytanie czy mogły stracić na walorach przez leżakowanie? AS5 to chyba (99% bo nie mam opcji teraz sprawdzić) nówka nieotwierana.

3. Ma ktoś dokładny poradnik jak nakładać pastę? :P Przy nakładaniu chłodzenia i tak się chyba warstwa wyrówna? W Zalmanie jest pędzelek a gdzie nie czytam to każą nakładać kartą kredytować "mikrometrową" warstwę itd .. BTW czym mogę dokładnie oczyścić procesor i chłodzenie przed montażem? Alkoholem, a potem czym wytrzeć by znów nie nanieść pyłków?

post-183256-0-60440700-1297809179_thumb.jpg

post-183256-0-86281000-1297809242_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Nabyłem procesor z drugiej ręki więc sprzedawca sam nie wiedział co robił z nim poprzedni właściciel że go tak zjechał :P Otóż mam pytanie czy to może być zauważalne w użytkowaniu tj może gorzej oddawać ciepło? Może mi gorzej przylegać chłodzenie (raczej wszystko jest wklęsłe a nie wypukłe) itp ? Nie wiem czy on go miział cyrklem czy co..

 

Teoretycznie tak (powietrze jest izolatorem) praktycznie pewnie nie..

Widzę że te rysy masz z brzegu czapki a rdzeń jest na środku więc nie powinno być problemów

Dołączona grafika

 

 

 

3. Ma ktoś dokładny poradnik jak nakładać pastę? :P Przy nakładaniu chłodzenia i tak się chyba warstwa wyrówna? W Zalmanie jest pędzelek a gdzie nie czytam to każą nakładać kartą kredytować "mikrometrową" warstwę itd .. BTW czym mogę dokładnie oczyścić procesor i chłodzenie przed montażem? Alkoholem, a potem czym wytrzeć by znów nie nanieść pyłków?

 

Zasada jest jedna – warstwa ma być jak najcieńsza.. Ma ona wypełnić mikro szczeliny i ułatwić odprowadzanie ciepła w miejscach gdzie nie ma styku IHS z coolerem.. Jest na necie przecież masę poradników jak nakładać pastę.. Osobiście zawsze robię to starym biletem miesięcznym który wygląda jak karta bankomatowa tylko jest cieńszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Witam.

 

Dla czego nie przeskalowałeś drugiego zdjęcia do rozsądnych rozmiarów? Teraz jest mega ogromne zdjęcie na którym i tak mało widać bo jest kiepskiej jakości. Nic się by nie stało gdybyś przeskalował do np. 1280x960 (1/4 pikseli) filtrem sześciennym lub lanczos

 

ps. wybaczcie że jestem upierdliwy na tym punkcie, ... może tylko mi przeszkadzają zdjęcia niskiej jakości lecz o wykręconej rozdzielczości typu ~3x2tys. pikseli

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysy są niegroźne. Właśnie po to nakładamy pastę termo, żeby je wszystkie załatać. ;) Możesz też wykonać lapping procesora co pozwoli pozbyć się rys oraz przy okazji zwiększy oddawanie ciepła na radiator. Ewentualnie kup CLP - pasta na bazie metalu, która łączy się z IHS procesora.

 

Co do nakładania pasty - zrób to tak jak napisał kolega xbora. To najlepszy sposób. Pozatym piszesz, że masz stg-1, a Tą nakłada się jak lakier do paznokci. Dodatkowo jeżeli masz cooler z HDT (bezpośredni dotyk Heat Pipe do procesora) to zamaż pastą miejsca połączeń HP ze stopą.

 

Tak jak zrobiono to tutaj: http://i28.tinypic.com/2i9ihb8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...