Skocz do zawartości
ArteMusic

Starocie - DDRAM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki temat.

Mam komputer o zawrotnych parametrach. Działa on na trzech kościach DDRAM 128 MB - trochę nie wyrabia. Czy może mi ktoś poradzić jak "włożyć" mu coś szybszego ? Jak się dobiera RAM ? Słyszałem, że to nie takie proste i często komputer nie widzi innego RAMU.

Jak by to coś mogło pomóc to na kościach pisze tak:

DDRAM_128_2975/02/WRO

128MB PC21 00 DDR

 

Nie potrzebuję w tym komputerze cudów. Rewelacyjnie było by wsadzić mu 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaki maksymalny rozmiar pojedynczej kości przyjmuje płyta.

 

ps. DDR1 jest ponad 4x droższy od DDR3 (1GB DDR1 kosztuje więcej od 4 GB DDR3) - czy myślałeś w związku z tym o ... poważniejszych zmianach? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaki maksymalny rozmiar pojedynczej kości przyjmuje płyta.

 

ps. DDR1 jest ponad 4x droższy od DDR3 (1GB DDR1 kosztuje więcej od 4 GB DDR3) - czy myślałeś w związku z tym o ... poważniejszych zmianach? ;)

 

Jak to się sprawdza ??

Ten komputer jest wystarczający do tego, czemu służy. Chcę go trochę usprawnić bo czasem zamula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 11 z tej instrukcji, jest napisane że niby przyjmuje max 3GB, co przy 3 kościach daje 1GB/kość.

 

Czyli np. Kingston KVR400X64C3A/1G powinien działać OK (ma zapisane w SPD parametry pracy przy niższych częstotliwościach). Można rozważyć po zakupie takiej kości pozbycie się 3-ech obecnie posiadanych 128 MB (stabilność i wydajność ... bo ten kingston pewnie będzie w stanie pracować z ekstremalnie niskimi timingami kiedy będzie sam {z automatu SPD} )

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo !!! :)

Kupię taką kość na allego.

 

Pozdrawiam !

 

 

Kupiłem i wsadziłem tą kość 1GB - wszystko działa. Mam teraz trzy kości, jedna "dużą" i dwie małe. Dobrze zrozumiałem, ze jak wyrzucę te małe, to komputer powinien sprawniej chodzić ??

 

I pytanie "na dokładkę" .. potrzebuje do tego wynalazku dysk twardy. Szczerze mówiąc 100GB to i tak z nadmiarem. Jak wybrać dysk, żeby "nie skrobał" jak wściekły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie ma w standardzie SATA, więc musisz albo kupić droższy dysk IDE albo dysk SATA + kontroler na PCI (koniecznie z własnym BIOS-em). Nie polecam przejściówek IDE->SATA, bo sam testowałem kilka, i albo transfer był ograniczony do ATA33 (tańsza przejściówka) albo były problemy z przesyłem danych i system się zawieszał w trakcie pracy (droższa przejściówka z obsługą ATA133).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

DYSK TWARDY MAXTOR 160 GB 7200 8 MB IDE/ATA/PATA (1462075733) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

 

Będzie to dobre rozwiązanie ? Cena OK, pojemność dla mnie OK. Reszta [patrząć na moją (nie)wiedzę] względnie OK.

 

Nowy dysk kosztuje około 300 zł - nie wiem czy jest sens, choć jeśli różnica w użytkowaniu będzie spora, to przemyślę to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotne jest to by dysk miał jak najmniej talerzy (np. 1) - mniejszy hałas i wyższa gęstość (w. gęstość zapewnia większe transfery liniowe). 160GB można zmieścić spokojnie na jednej stronie talerza ... tylko nie wiem na jakim etapie są te ATA ... w końcu z tego już się od jakiegoś czasu wycofują

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...