Skocz do zawartości
Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Policjanci ruszyli między bloki.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Lepiej nie odpinaj pasow kilka sekund przed opuszczeniem auta kiedy juz wjezdzasz miedzy bloki i za chwile zaparkujesz pod wlasnym domem. Nie wiem jak w waszych miastach ale u mnie zauwazylem dziwna tendencje i polityke wladz. Mianowicie wsrod blokow - zwlaszcza na rogach - stoja policjanci i spogladaja czy przejezdzajacy kierowcy maja zapiete pasy bezpieczenstwa. Niestety raz juz dostalem mandat. A od tamtej pory 3krotnie widzialem strozow prawa w poblizu swojego bloku. Zgroza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

I co to za głupi nawyk odpinania pasa kilka metrów przed celem....

Wyścigi?

Ja pas odpinam jak mam wyjść z auta, a nie gdy już dojeżdżam...^^

 

Moze i glupi ale zwroc uwage na to ze sednem sprawy jest to iz zamiast wziac sie na powaznie za inne przesteppstwa zeruja na zwyklych obywatelach za takie przewinienia. Bo kiedy sa naprawde potrzebni to albo sie wycofuja albo w ogole nie przyjezdzaja. Ehhh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odniosłem się do sedna sprawy, bo drogi kolego, ameryki nie odkryłeś....to ty nie wiesz że oni mają limity na mandaty? Oni nawet sami sobie wystawiają w akcje desperacji...za złe parkowanie:D

Więc to mnie w ogóle nie dziwi, dziwi fakt rozpinania pasu przed dojazdem do celu. Ja go rozpinam tylko gdy się zatrzymam lub też parkuję tyłem (muszę się naobracać by coś w klombiku zobaczyć)

Pozdrawiam

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Nie odniosłem się do sedna sprawy, bo drogi kolego, ameryki nie odkryłeś....to ty nie wiesz że oni mają limity na mandaty? Oni nawet sami sobie wystawiają w akcje desperacji...za złe parkowanie:D

Więc to mnie w ogóle nie dziwi, dziwi fakt rozpinania pasu przed dojazdem do celu. Ja go rozpinam tylko gdy się zatrzymam lub też parkuję tyłem (muszę się naobracać by coś w klombiku zobaczyć)

Pozdrawiam

 

Wiem o czym mowisz. Moja kobieta ma znajomego w strazy miejskiej przykladowo i wie ze czasem jak mowisz " w akcie desperacji" potrafia wywalic mandat za byle co. Niemniej ze wczesniej nie bylem przyzwyczajony do pewnych zasad w trakcie jazdy to przezylem niemile zaskoczenie :))) Dlatego ostrzegam zeby mimo wszystko pamietac i nie spieszyc sie za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wiadomo że obowiązek zapinania pasów został wprowadzony wyłącznie po to by dawać mandaty tym co tego nie robią, no a teraz takie triki wymyśliają bo pewnie za małe przychody.

 

 

Co ich obchodzi czy ktoś wyleci przez szybe czy nie, czy im kierownica zgniecie klate czy nie, co najwyżej dla nich dodatkowa robota papierkowa przy prokołach zgonu czy co tam sie wypisuje. Brak zapięcia pasów zezłościł by mnie dopiero wtedy gdy ktoś wylatując przez szybę wpadł by prosto na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Lepiej nie odpinaj pasow kilka sekund przed opuszczeniem auta kiedy juz wjezdzasz miedzy bloki i za chwile zaparkujesz pod wlasnym domem. Nie wiem jak w waszych miastach ale u mnie zauwazylem dziwna tendencje i polityke wladz. Mianowicie wsrod blokow - zwlaszcza na rogach - stoja policjanci i spogladaja czy przejezdzajacy kierowcy maja zapiete pasy bezpieczenstwa. Niestety raz juz dostalem mandat. A od tamtej pory 3krotnie widzialem strozow prawa w poblizu swojego bloku. Zgroza.

 

Nie wiem jak w "waszych miastach" ale u mnie na wjezdzie w osiedle znaku "strefa ruchu" nie ma a wiec i policja nie ma prawa tam karac za przykładowy brak pasów.

Jedyna zmiana na drogach wewnętrznych(bez oznaczonej strefy ruchu) w nowych przepisach to mozliwosc karania za nieprzestrzeganie znaków.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mi tak robi w aucie to się go pytam czy mam się tutaj zatrzymać bo chyba już wysiada.

Wkurza mnie takie odpinanie pasów przed dojechaniem tylko po to żeby zaoszczędzić nie wiem co, 2 sekundy? A jak przy wjeździe na podjazd ktoś mi się wsunie w bok auta?

Nie rozumiem takich ludzi. A już tym bardziej tych co jadą do sklepu za rogiem i myślą 'a to tylko 300m, nie opłaca się zapinać pasów'. Niech walą mandaty, dobrze robią a przy okazji i drechów przegonią.

 

I proszę was, jak sobie któryś rozbije głowę o szybę bo pasy nie są kozackie i ich nie zapina to idźcie sobie ją pozszywać za prywatne pieniądze a nie za te z podatków czy innych, naszych opłat.

Edytowane przez Kacimiierz
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci wjedzie w bok auta to będziesz wiedział że te 2s dzieliły cie od uniknięcia tego, no ale wolałeś w pasach.

No i dodam jeszcze że odpięcie zwiększa komfort podczas parkowania tym samym ułatwia je i często tak robię, dla tego mam 2s więcej na reakcje jak ty i mi nikt w bok nie wiechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpinanie pasów ułatwia Ci parkowanie ? buahahaha, co ty na tylne siedzenie wchodzisz czy wystawiasz głowę przez drzwi aby lepiej widzieć ?? :lol2: :lol2: No dobra, nie każdy posiada też arcyskomplikowane umiejętności parkowania :wink:

 

A co do pasów, to ja je zapinam nawet na te 300 metrów, w niczym mi nie przeszkadzają, a kasę na potencjalny mandat umiem zainwestować inaczej.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawia w jaki sposób odpięcie pasów ułatwia parkowanie. No chyba, że ktoś jeździ czymś zabudowanym i musi się wychylać przez okno, żeby sprawdzić czy coś mu z tyłu nie wyrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do cofania masz się obrócić, a w lusterka zerkasz kontrolnie, chyba, że prowadzisz auto, które uniemożliwia obserwację otoczenia przez tylną szybę.

 

Dziwne, a zawsze myślałem, że wystarczy po prostu bezpiecznie zaparkować bez różnicy czy patrzy się na lusterka czy przez tylną szybe.

 

 

Parkowanie tyłem w pasach za bardzo mi nie przeszkadza, nawet nie zwracam na to uwagi.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do cofania masz się obrócić, a w lusterka zerkasz kontrolnie, chyba, że prowadzisz auto, które uniemożliwia obserwację otoczenia przez tylną szybę.

 

Pierwsze lepsze kombi z małą tylna szybką...?

Ja tez odpinam pas w czasie parkowania tyłem, gdy jest bardzo ciasno i musze sie namanewrować...

Do tego mam siedzenia z alcantary i w przypadku zimowej kurtki ala płaszcz, bardzo duże tarcie jest ....przez co z pasem bardzo ciezko jest się "wiercić":) w czasie obracania.

Odpinam aby sobie zycia nie utrudniac...a jesli zgine w wyniku uderzenia w czasie parkowania tylem (tak co 3 dzien parkuje) to trudno, poprosze nagrodę Darwina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakaz zapinania pasów

 

To nie nakaz a obowiązek, ale skoro Ci przeszkadzają to ich nie używaj, świat na tym na pewno nie straci lecz portfel możliwe.

 

Polecam tym, których zgubiły przyzwyczajenia, aby przeszli sobie do jakiegoś WORD-a i zobaczyli jak są egzaminowani przyszli kierowcy, a w szczególności w jaki sposób wykonują słynną jazdę po łuku.

 

A wracając do tematu, to jakoś u mnie w mieście jeszcze nie widziałem żadnych patroli łapiących ludzi na osiedlach, może mają ciekawsze zajęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tym, których zgubiły przyzwyczajenia, aby przeszli sobie do jakiegoś WORD-a i zobaczyli jak są egzaminowani przyszli kierowcy, a w szczególności w jaki sposób wykonują słynną jazdę po łuku.

 

Tak się składa, że w zeszłym roku zdawałem to śmieszne prawko. Przyzwyczajenia owszem miałem bo autem jeździłem jeszcze przed prawkiem, ale szczerze mówiąc nikt nie zwracał uwagi na to w jaki sposób jechałem na łuku.

 

Oglądanie się przez szybe jest dla mnie niepraktyczne, dużo łatwiej jest jechać na lusterka. Na szybę patrze się zazwyczaj przy dojeżdzaniu do obiektu.

 

Egzaminator bardziej zwraca uwagę na poprawność wykonania manewru niż na spośób w jaki się go wykonuje. Co najwyżej można się dla pewności obrócić wjeżdzając w koperte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki dodam jeszcze, że mam szczęście pracować z jednym takim geniuszem, który w aucie kolegi jest w stanie odpiąć pas i trzymać go w 'zawleczce' przez minute po wjeździe na teren zakładu zanim zaparkujemy bo jest czujnik, który zaczyna piszczeć po wyjęciu pasa.

W służbowym grande punto potrafi jechać z tym piszczkiem byle tylko pasów nie zapiąć, w swoim aucie oczywiście też nie zapina a zapiernicza jak chory mimo, że jednym autem zaliczył już dachowanie.

 

Głupich nie sieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tym, których zgubiły przyzwyczajenia, aby przeszli sobie do jakiegoś WORD-a i zobaczyli jak są egzaminowani przyszli kierowcy, a w szczególności w jaki sposób wykonują słynną jazdę po łuku.

 

Przecież jazdę po łuku wykonuje się na zasadzie "przy drugim pachołku w dole lusterka dajesz na maksa w lewo". To nie ma nic wspólnego z umiejętnościami parkowania i jeżdżenia tyłem akurat.

Nie wiem czy istnieje jakaś szkoła jazdy, która nie uczy tym sposobem wykonania manewru na łuku :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że ludzie już nie myślą i idiotyczny nakaz zapinania pasów uznają za nakaz od samego BogaDołączona grafika

 

 

Wiadomo że obowiązek zapinania pasów został wprowadzony wyłącznie po to by dawać mandaty tym co tego nie robią, no a teraz takie triki wymyśliają bo pewnie za małe przychody.

 

 

Co ich obchodzi czy ktoś wyleci przez szybe czy nie, czy im kierownica zgniecie klate czy nie, co najwyżej dla nich dodatkowa robota papierkowa przy prokołach zgonu czy co tam sie wypisuje. Brak zapięcia pasów zezłościł by mnie dopiero wtedy gdy ktoś wylatując przez szybę wpadł by prosto na mnie.

 

 

Podczas wypadku bez zapiętych pasów można zabić współpasażera własnym łbem. A pasażer na tylniej kanapie przy czołówce bez pasów wali w fotel kierowcy swoją wagą pomnożoną przez odpowiednie przeciążenie, powodując dodatkowe obrażenia. Jak dla kogoś życie nie jest cenne to niech przynajmniej czyjeś uszanuje.

Już nie wspominając że byle czołówka przy 30kmph kończy się złamanym nosem i wizytą na chirurgii dentystycznej.

 

 

Ignorancja jest błogosławieństwem...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpinanie pasów ułatwia Ci parkowanie ? buahahaha, co ty na tylne siedzenie wchodzisz czy wystawiasz głowę przez drzwi aby lepiej widzieć ?? :lol2: :lol2: No dobra, nie każdy posiada też arcyskomplikowane umiejętności parkowania :wink:

 

A co do pasów, to ja je zapinam nawet na te 300 metrów, w niczym mi nie przeszkadzają, a kasę na potencjalny mandat umiem zainwestować inaczej.

 

kolego, bez takiego smiechu :P najczesniej cofam obracajac sie przez ramie a ze mam cale 172cm i auto w ktorym do tylu za duzo nie widac czesto odpinam pas zeby moc sie bardziej wychylic ;)

 

podczas jazdy szelki mam zawsze zapiete - inaczej - PIK PIK PIK hehe

 

pozdr.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam i czytam to nie wierzę, jakie ludzie to problemy mają, dostałeś mandat - prawidłowo, jeździ się z pasami, po to one są, po to są światła, kierunkowskazy i masę innego osprzętu w aucie. Nie wiem co to za autami jeździcie, że takie problemy macie z parkowaniem, w ciągu tygodnia jeżdżę średnio 4ema z goła innymi autami od "malucha" do mini-vana, nigdy nie mam problemów z parkowaniem "na lusterka" a jeśli nie potraficie swojego, własnego samochodu zaparkować to radzę wziąć jakieś pachołki i pojechać gdzieś poćwiczyć albo zmienić samochód.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jazdę po łuku wykonuje się na zasadzie "przy drugim pachołku w dole lusterka dajesz na maksa w lewo". To nie ma nic wspólnego z umiejętnościami parkowania i jeżdżenia tyłem akurat.

Nie wiem czy istnieje jakaś szkoła jazdy, która nie uczy tym sposobem wykonania manewru na łuku :D

 

Nie zrozumiałeś akurat o co mi chodziło, już wyjaśniam. Chodziło mi o to, że cofając na łuku musisz być cały czas obrócony do tyłu a w lusterka zerkasz kontrolnie, jeśli nie będziesz trzymał się tej zasady to oblewasz egzamin. Po coś taki nawyk jest wymagany w końcu. A łuk to też umiejętność równego parkowania między pachołkami.

 

zobaczcie co się dzieje z człowiekiem bez pasów w czasie wypadku

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=JcVSQh5MbTo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś akurat o co mi chodziło, już wyjaśniam. Chodziło mi o to, że cofając na łuku musisz być cały czas obrócony do tyłu a w lusterka zerkasz kontrolnie, jeśli nie będziesz trzymał się tej zasady to oblewasz egzamin. Po coś taki nawyk jest wymagany w końcu. A łuk to też umiejętność równego parkowania między pachołkami.

 

No właśnie o to mi chodzi, że nie musisz :D Uczą zawracać na lusterkach i każą od czasu do czasu obrócić się dla pozoru ;) Dlatego ten przykład moim zdaniem jest mocno nietrafiony, bo tutaj zamiast nauczyć cofać w ten sposób, instruktorzy lecą po bandzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...