Skocz do zawartości
wiwo

Jak odzyskać dane z dużego dysku zewnętrznego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

niestety podczas dziwnej operacji w Lightroomie (przenoszenie biblioteki na inny komputer i kombinowanie ze ścieżkami do zdjęć) coś za mocno wykombinowałem i lightroom wyczyścił mi folder w którym miałem wszystkie zdjęcia z 2010 roku... a trochę ich było (około 100gb)

 

chciał bym je odzyskać, niestety nie ma ich w koszu ani żadne cofnij nie działało

jedyna opcja to odzyskiwanie danych z dysku, tylko tutaj pojawia się problem ponieważ dysk to dysk zewnętrzny na USB o pojemności... 2TB

po wykasowaniu tych zdjęć nic na dysk nie nagrywałem.

 

Próbowałem odzyskać zdjęcia programem GetDataBack for FAT (dysk ma system plików FAT32)

ale niestety program się zawiesza, i po zakończeniu pierwszego etapu (chyba przeszukiwania, nie znam się na procesie odzyskiwania) pokazuje mi się napis please wait... i tak od godziny, samo przeszukiwanie trwało około 27 godzin...

 

co mam zrobić żeby odzyskać te dane? jakiego programu użyć żeby dał radę przeszukać tak duży dysk? i żeby ten proces nie trwał tydzień?

chciał bym odzyskać dane z tego dysku i nagrać ja na drugi 250gb (w tej chwili czeka pusty)

 

 

mam do dyspozycji windowsa xp albo mac osx snow leopard

 

 

będę na prawdę baardzo wdzięczny za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...