Skocz do zawartości
Martinii

Ebay - weryfikacja adresy przez PayPal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zalozylem sobie konto na ebayu i na paypalu. Powiazalem konto paypal z kontem ebay. Chcialbym kupic cos na pewnej aykcji, ale jest w niej taki zapis:

 

Paypal verified address only - DO NOT purchase if you have not verified your address with Paypal. I will not ship to you.

Rozumiem wiec, ze mam miec na ebayu potwierdzony przez paypal moj adres zamieszkania. Jak mam to potwierdzenie wykonac? Z ktorego konta - ebay czy paypal??

 

 

 

 

Prosze o pomoc, bo juz sie pogubilem...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3RPL

How a Buyer Can Confirm an Address

Inform your buyer on how to confirm his or her address, by communicating the following options:

1.Add a credit card to your PayPal account. PayPal will confirm the credit card billing address (i.e., the address where you receive your credit card statement).

2.Apply for PayPal Smart Connect. If you’re approved, the address on your application will be a Confirmed Address.

3.Alternate address confirmation. This process takes several days and is only available for U.S. accounts. To learn more, log in to your PayPal account and visit the Alternate Address Confirmation page.

 

Wiecej - https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/helpweb?cmd=_help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w Polsce nie mozna potwierdzic adresu. Przynajmniej kiedys nie dzialalo AVS w Polskich bankach. Nie wiem jak jest teraz dokladnie, musze poszperac.

 

 

/Edit, tak jak myslalem ze info ze strony eBaya PL:

 

Potwierdzenie Twojego adresu w serwisie PayPal jest innym procesem niż weryfikacja w systemie PayPal i jest dostępne wyłącznie dla kont PayPal w Stanach Zjednoczonych.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zalogowaniu sie PayPala mialem status: Niezweryfikowany i kliknalem "Poddaj sie weryfikacji". Tam mialem opcje dodaj konto bankowe, co tez zrobilem. Po wykonaniu procedury dostalem komunikat:

 

Teraz można wypłacić środki z konta PayPal na ten rachunek bankowy.

 

Potwierdź rachunek bankowy, aby usunąć limity wysyłania oraz wypłat na koncie PayPal i zostać zweryfikowanym użytkownikiem systemu PayPal.

 

Firma PayPal przesłała dwie drobne wpłaty na Twój rachunek bankowy:

 

 

Oto jak potwierdzić rachunek bankowy

 

1. Po upływie 2-3 dni sprawdź, czy na wyciągu z rachunku bankowego w trybie online widnieją dwie wpłaty od firmy PayPal. Jeśli nie masz dostępu do rachunku bankowego przez Internet, poczekaj na otrzymanie wyciągu pocztą.

2. Zaloguj się do konta PayPal i wprowadź obydwie kwoty.

 

Wiec chyba jednak to jest to potwierdzenie? Nie rozumiem tylko tego punktu 2 - gdzie mam wprowadzic te dwie kwoty?

 

PS. Znalazlem w helpie PayPala jeszcze takie cos:

 

Muszę przesłać potwierdzenie adresu, ale nie wiem, jakie dokumenty akceptujecie.

Jako potwierdzenie adresu akceptujemy:

 

• rachunek za telefon stacjonarny lub komórkowy

• rachunek za usługi komunalne (gaz, elektryczność)

• wyciąg z rachunku bankowego lub karty kredytowej

• rachunek za ubezpieczenie zdrowotne lub ubezpieczenie samochodu

• zaświadczenie o miejscu zamieszkania wydane przez odpowiedni urząd miasta

 

Pamiętaj:

 

Wymagany dokument nie może być starszy niż 12 miesięcy. Na dokumencie widoczne powinny być Twoje imię i nazwisko oraz adres w dokładnie takiej formie, w jakiej pojawiają się na Twoim koncie PayPal.

 

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zalogowaniu sie PayPala mialem status: Niezweryfikowany i kliknalem "Poddaj sie weryfikacji". Tam mialem opcje dodaj konto bankowe, co tez zrobilem. Po wykonaniu procedury dostalem komunikat:

 

Wiec chyba jednak to jest to potwierdzenie?

 

 

Masz zweryfikowane konto, ale nie adres dostawy, to dwie odmienne rzeczy. Odnośnie tych dokumentów to widocznie działa, musisz im wysłać skany.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Skontaktowalem sie mailowo z obsluga klienta PayPal i okazuje sie, ze potwierdzenie adresu dziala tylko w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii... Tzn Polacy i reszta swiata jest dyskryminowana w czesci aukcji eBay?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A po co ktoś wymaga potwierdzenia adresu? Przecież istotne że sie zapłaci, co za różnica jaki adres?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3RPL

A po co ktoś wymaga potwierdzenia adresu? Przecież istotne że sie zapłaci, co za różnica jaki adres?

 

zeby nie bylo akcji typu - ktos ci sie wlamuje i na twoja karte kredytowa bierze xxx rzeczy pod swoj adres w nigerii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Dla mnie to tez idiotyczne wystawiac przedmiot w serwisie ogolnoswiatowym i zastrzegac w aukcji, ale wysylka tylko dla potwierdzonych adresow czyli USA, Kanada i UK... Choc rozmawialem wczoraj z kolega i on twierdzi, ze jemu adres potwierdzil PayPal. On jednak podwiazal do systemu karte kredytowa, ktorej ja nie posiadam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres trzeba mieć potwierdzony, dlatego żeby nie było fraudów. Dokładnie jak ktoś wyżej napisał, kradniesz komuś numer karty i wpisujesz w lewe konto paypal.

 

Następnie kupujesz jakieś towary na swój adres... A tutaj się nie da bo musisz zamówić na adres podany w systemie bankowym karty.

 

Dodam ze system AVS działa także w wielu sklepach internetowych na terenie USA i nie tylko. I to działa, dużo trudniej zrobić wałek właścicielowi karty, ale i na to są sposoby, ale nie będę się tutaj rozpisywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres trzeba mieć potwierdzony, dlatego żeby nie było fraudów. Dokładnie jak ktoś wyżej napisał, kradniesz komuś numer karty i wpisujesz w lewe konto paypal.

 

Następnie kupujesz jakieś towary na swój adres... A tutaj się nie da bo musisz zamówić na adres podany w systemie bankowym karty.

 

Dodam ze system AVS działa także w wielu sklepach internetowych na terenie USA i nie tylko. I to działa, dużo trudniej zrobić wałek właścicielowi karty, ale i na to są sposoby, ale nie będę się tutaj rozpisywał.

 

Czyli co, jak meszkam gdzie indziej, a zameldowany jestem gdzie indziej, to juz sobie nie pokupuje? Przeciez to sie kupy nie trzyma... odrebne billing address i shipping address sa nie bez powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka różnica dla sprzedającego? Bedzie musiał oddać kasę?

 

Jak to sprzedającego nie obchodzi to ja z takim sprzedawcą interesów nie robie. Zabezpieczenie jest dobre a transakcje bardzo bezpieczne.

PayPall zwraca kasę a sam "walczy" z kombinatorem.

 

Ja kupuje od 5 lat i jestem całkowicie zadowolony.

 

EDIT

Zapomniałem napisać że na swoim koncie PayPall można dodać tzw. GiftAdress więc nie widzę problemu z wysyłką gdziekolwiek indziej.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że troszkę nie na temat, ale...

Orientuje się ktoś może ile wynosi w PayPal limit wypłat dla zweryfikowanego konta nie połączonego z kartą kredytową? Wiem, że limit wpłat to 9600zł (przepisy unijne).

 

Limit wypłat dla konta Użytkownika wynosi 750 EUR (lub równowartość tej kwoty w innej walucie) na miesiąc (z odnawianiem co miesiąc, licząc od daty otwarcia konta) lub, jeśli ten limit nie zostanie osiągnięty, 1000 EUR (lub równowartość tej kwoty w innej walucie) na rok kalendarzowy, począwszy od daty pierwszej płatności na koncie.

Jak to rozumieć? Edytowane przez Modd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...