Skocz do zawartości
Galago De Codi

Czy to jest dobry zasilacz... moze to przykeimy?

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, szukam i szukam i nie ma... Chodzi mi o Topic dot. zasilaczy.

 

Chodzi mi dokładnie o zasilacz Huntkey który jest w obudowach Prostation 2002 firmy modecom. Ma PFC... czy to juz znaczy ze jest ok,

ma tez ten sillent wentyl... Jak sądzicie, dobre to czy nie...

Mam możliwośc nowiutki prosto z obudowy wykręcony za 100 kupić opłaca się czy nie... dodam ze mam teraz zaslilacz z obudów codegen, to chyba feel, najnizszy model...

CZy PFC daje większą sznasę że mi podzespołów nie spali jak strzeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to 300w huntkey to sie nie oplaca. lepiej sobie doloz drugie tyle i kup np. chiefteca 360w.

 

mi ostatnio z miesiac temu w pracy po tygodniu chodzenia taka zasilka zaczela swirowac kupiona z nowiutka obudowa modecom magic II. Zaczely sie zwisy, niestabilnosc systemu, XPek swira dostawal, zasilke mi wymienili bez szemrania na nowa taka same, napiecia skakaly jak szalone na niej, nowa smiga do dzis votage stabilne, moze jakas trefna sztuka sie trafila i wyszlo na jaw po tygodniu dzialania, zalezy na co trafisz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO ja mam HuntKeya 300W i powiem szczerze zajebisty zasilacz :D Napięcia nawet nei drgna a jeśli juz to max obciązenie. Fakt ze kupiłem go za 30zł + bezpiecznik :D ale inwestycja była udana. Naprawde polecam tą zasiłka, jedyna wada troche głośny wentyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sobie zaontoałem na próbe.. Ludzie ja nie mam ksy jak niektórzy mówia dołóz drugie tyle... drugie tyle to mnie komp kosztował :)

 

Ja miałem Codegena, z najniższych obudów 6016, więc Hunt Key i tak jest cichutki i stabilniejszy.

Niestety mnie nie stać więcej kasy rzucić... boję sie że mi strzeli ten codegen i spali wszystko, dlatego się pytam czy jeśli chodzi o względy bezpieczeństwa - jest mniejsza szansa ze mi popali płyte jak ma to PFC????

???????????

 

Co do pracy to cichutki i ok. Nie wiem co wam do głowy przysło ze jest głośny :) bo ja tam nic nie słysze... szybciej coolera na radku....

Chciałem sobie zrobić cicha niespodzinkę ale się wydało.. bo narzeczona zaraz mówi .. co on taki cichy... znowu coś tam grzebałeś i dokupiłeś..

 

czy warto się przesiąść na HK z takiego Codegenowego szajsu? czy to to samo... o, moze tak zapytam... :idea: :idea: :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto, huntkey jest conajmniej klase wyzej. Zresztą zapuść sobie Prime95 na jakąś godzinka a potem zaglądnij w logi MBM i zobaczysz jak ci napięcia trzyma. Powinno być bardzo dobrze.

 

A co do ciszy to nie jestem jedyną osobą marudzącą troszkę na Huntkeya. Jak ci się cichy trafił to tym bardziej go bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja tam nie wiem czy to jest cicho.. ale jęsli on jest głośny to te ciche z lepszych pułek to czyba dB pochłaniają ;)

A i jeszcze jedno... on sięnie grzeje jak było w testach... wogole jestem pod duuuzym wrazeniem.

 

A CO Z TYM PFC>>>> NIE SPALI TAK SZYBKO MI SPRZETU JAK STRZELI?????????

 

 

ps. Miałem dziwną sytuacje bo jak go uruchomiłem poza skrzynia to ok, potem jak go wkeciłem i poukładałem kable to nie ruszył... wyjąłem ruszył... włożyłem po raz dugi pracuje... juz 12 h i jest ok... co to było?

Przy czym startował na chwilę więc impuls z MOBO dostawał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na huntkeya nie narzekam, napiecia spox, troszke glosny tylko. ale za 100 zeta to moze kup tego zachwalanego fortrona z allego, podobno bardzo cichy i solidny

Dokladnie. Lepiej kup uzywanego Fortrona z PFC i nie bedziesz narzekal - koles ma ksywke haszyd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - dostępne w wielu sklepach zasilacze FEEL ESP-300ATXSP4 W/PFC (mam go w swoim kompie) mają w środku bebechy Fortrona. Więc jeśli ktoś boi się brać używanego naprawianego Fortrona, może z powodzeniem łyknąć tego FEEL-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...