Skocz do zawartości
wormux29

Asus Eee PC 1215N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zamierzam kupić netbooka Asus Eee PC 1215N. Jego istotne parametry:

 

Procesor: Intel Atom D525 (1 MB Cache, 1.80 GHz)

Pamięć: 2 GB DDR3 RAM

Karta graficzna: Intel GMA 3150 + Nvidia ION 2 (technologia Nvidia Optimus)

Dysk twardy: 250 GB/320 GB HDD

 

Chciałbym się dowiedzieć czy sprzęt ten spełni moje oczekiwania. Nie gram w gry komputerowe. Czy komputer podoła następującym zadaniom:

 

1. Praca w programach Word/Excel/PowerPoint/Dev++

2. Gimp, oraz Flash

3. Przeglądanie internetu/ słuchanie muzyki(zewnętrzna karta USB)

4. Czy podłączenie komputera przewodem HDMI z telewizorem/monitorem i uruchomienie na nim filmu w rozdzielczości HD będzie problemem ?

5. Czy opłaca się dopłacić do wersji z 4GB pamięci RAM

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie. Zastosowanie podobne jak nie mniejsze. Komputer dla kobiety. Outlook, przeglądarka, jakieś projekty w cadzie (tylko przeglądanie), wiadomo youtube itd. Zero grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie zakup 1215N nie jest najlepszy pomyslem

od 1 marca w x-comie dostepne beda modele MSI U270 ceny zaczynaja sie od 1500zl bez systemu z AMD Brazos - wydajniejsze od atoma d525

w marcu (dokladnie nie wiem kiedy) ma sie pojawic HP DM1Z na AMD Brazos cena ok 1800zl

na przelomie marca-kwietnia czyli znajac zycie w polowie kwietnia pojawi sie 1215B od Asusa oczywiscie na AMD Brazos

od tej srody-czwartku w Vobisie bedzie w sprzedaży Sony Vaio YB w cenie 1999zl z AMD Brazos

 

sam caly czas sledze rynek i jesli chodzi o mnie najlepsza propozycja jest sony ze względu na świetna jakość wykonania jednak bije sie z myslami czy nie doplacic do acera 3820TG ktory jest nie wiele większy a wydajnoscia jest to juz maly potworek

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Nie jest to odpowiedź na zadane pytanie. Chciałbym się dowiedzieć czy sprzęt ten (Asus 1215N) spełni moje oczekiwania. Nie gram w gry komputerowe. Czy komputer podoła następującym zadaniom:

 

1. Praca w programach Word/Excel/PowerPoint/Dev++

2. Gimp, oraz Flash

3. Przeglądanie internetu/ słuchanie muzyki(zewnętrzna karta USB)

4. Czy podłączenie komputera przewodem HDMI z telewizorem/monitorem i uruchomienie na nim filmu w rozdzielczości HD będzie problemem ?

5. Czy opłaca się dopłacić do wersji z 4GB pamięci RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Praca w programach Word/Excel/PowerPoint/Dev++

2. Gimp, oraz Flash

3. Przeglądanie internetu/ słuchanie muzyki(zewnętrzna karta USB)

4. Czy podłączenie komputera przewodem HDMI z telewizorem/monitorem i uruchomienie na nim filmu w rozdzielczości HD będzie problemem ?

5. Czy opłaca się dopłacić do wersji z 4GB pamięci RAM

 

1. Office owszem. Pamiętając o małym ekranie. Kompilator C++ raczej lubi mocniejsze procesory (oczywiście zależy jakie projekty)

2. Flash do bardziej ambitnej pracy na atomie to już sadomasochizm. Zresztą flash bez zewnętrznego monitora o dużej rozdzielczości to męka, o GIMPie nie mówiąc.

3. Bez problemu, flash 720p działał.

4. 720p bez problemu (z akceleracją GPU). 1080p nie sprawdzałem

5. zależy od zastosowań i ilości otwartych aplikacji.

 

Generalnie o tym modelu (używałem przez tydzień):

- masakryczny touchpad i w szczególności przycisk tej "myszki". Projektanta który stwierdził, że jeden wielki przycisk ładnie wygląda trzeba by skazać na 10 lat nie używania myszki tylko tego wytworu jego wyobraźni. Koszmar.

- ekran jest błyszczący. bardzo. odbija się w nim wszystko w każdych warunkach

- strasznie widać palce na obudowie. Całość plastikowo-tandetna, jak w większości sprzętu tej klasy

- fajny, bardzo mały i lekki zasilacz

- klawiatura przyzwoita, ale w sprzęcie tej wielkości są o niebo lepsze np. w starym Dellu D430

 

Bolączką praktycznie wszystkich sprzętów tej klasy jest:

- słaby procesor (dowolny Core2Duo LV bije je dotkliwie)

- nędzna jakość wykonania w porównaniu do klasycznych subnotebooków

- koszmarne ekrany z niską rozdzielczością i najczęściej glare

- spora grubość

 

Z zalet:

- dzięki ION praktycznie każde 720p się odtwarza płynnie co nie jest regułą przy C2D 1,2 GHz (LV)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie o tym modelu (używałem przez tydzień):

- masakryczny touchpad i w szczególności przycisk tej "myszki". Projektanta który stwierdził, że jeden wielki przycisk ładnie wygląda trzeba by skazać na 10 lat nie używania myszki tylko tego wytworu jego wyobraźni. Koszmar.

- ekran jest błyszczący. bardzo. odbija się w nim wszystko w każdych warunkach

- strasznie widać palce na obudowie. Całość plastikowo-tandetna, jak w większości sprzętu tej klasy

- fajny, bardzo mały i lekki zasilacz

- klawiatura przyzwoita, ale w sprzęcie tej wielkości są o niebo lepsze np. w starym Dellu D430

 

Nie zgodzę się z wszystkim. Używam go ponad pół roku i wygląda to troche inaczej. Klawiatura jest rewelacyjna (kwestia gustu) przy pierwszym zetknięciu też się zastanawiałem co to za klops a teraz uważam ją za świetny wynalazek. Masakryczny to jest tylko ten przycisk z wyglądu. Sam panel dotykowy przy obsłudze trzema palcami + lewy klik przycisku jest niezastąpiony i rewelacyjnie szybki (fakt trzeba się tego nauczyć i nabrać nawyków). Plastikowe to to jest ale tandetne? Nadal wygląda jak nowy bez śladów otarć a podróżuje ze mną bardzo dużu.

 

Do założyciela tematu. Wstrzymaj się jakiś czas z zakupem a napewno lepiej na tym wyjdziesz. Aktualnie to zły czas na zakup tego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus 1215N jest bardzo przyzwoicie wykonany i praktycznie nie ma sie do czego przyczepic, oczywiscie kupno netbooka z atomem aktualnie nie jest dobrym pomyslem przy nowej platformie AMD Brazos

 

dzisiaj mialem przyjemnosc pobawic sie w salonie sony moim zdaniem najlepiej wykonanym netbookiem jakiego widzialem model YB, model wykonany jest rewelacyjnie wysokiej jakosci plastiki oraz swietne spasowanie,sprzet dziala szybko, touchpad reaguje bardzo dobrze i jest przyjemny w dotyku , klawiatura jest dosc dziwna, pewnie kwestia przyzwyczajenia, Ogolnie mowiac jesli komus nie zalezy na dużej baterii i moze wydac te pare zl wiecej to bedzie to swietny zakup na dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Chciałbym trochę odkopać temat :) Czy znalazłby się jakiś laptop/netbook o przekątnej matrycy 13 - 13.9 cali spełniający powyższe warunki w cenie < 2000zł. Brak napędu optycznego nie stanowi problemu. Zależy mi bardziej na wadze komputera. Zmieniłem zdanie bo wymieniony Asus 1215 wydał mi się trochę za mały (12 cali).

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za zainteresowanie tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez jakis czas polowalem na uzywanego Asusa UL30VT. Sprzet znacznie lepszy od 1215N, mimo ze oparty na leciwych Core 2 duo. No i uzywki byly do wyrwania w granicy 2000+przesylka.

 

Generalnie ciezko o male laptopy z dedykowana grafika, a do tego tanie.. Trzeba czekac az AMD Fusion bedzie dostepne (zdaje sie ze Sony Vaio YB z AMD E350 mozna juz podziwiac w niektorych salonach Sony i Vobisu) albo Sandy Bridge sie spopularyzuje i spowoduje obnizki cen starszych Core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz porównanie E350 z Atomem D525 i ION (czyli chyba identyczne jak w 1215N):

AMD Brazos (E-350) – test pierwszego APU AMD vs Intel Atom + ION : NVISION.pl

 

Ten Sony to istne cudo, dorzucić 2GB RAM i mamy naprawdę wydajny netbook. Cena trochę przeraża, ale nowość w końcu. Bardzo chętnie bym się nim zaopiekował B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ze za znacznie mniej mozna miec MSI U270, a niedlugo pojawia sie w sprzedazy HP DM1 i Lenovo X120e z Brazosem. No i jest jeszcze nadzieja na Asusa 1215B, z wygladem 1215N, ale nowym srodkiem od AMD.

Z tym ze na to wszystko trzeba z miesiac poczekac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dostępności netbookow z amd brazos to na chwile obecna najwcześniej będzie sony YB (w tym tygodniu ) , w x-comie mialy sie pojawic 1 marca MSI U270 jednak przenieśli date sprzedaży na 12-15 marca, na HP trzeba bedzie poczekac jeszcze z miesiac na Asusa jeszcze dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Chciałbym potwierdzić następująca informacje. Netbooki Sony Vaio YB, oraz MSI u270 są (będą) pod każdym względem wydajniejsze od aususa1215N - zakładając tą samą ilość pamięci RAM ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pod kazdym.. wychodzi na to, ze ION 2 jest grafika mocniejsza niz radeon zintegrowany z E350. Dlatego w grach mniej wymagajacych od procka a wiecej od grafiki, to wlasnie Asus 1215N powinien przewazac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Muszę podjąć ostateczną decyzję pomiędzy asusem 1215n a nowym sony vaio YB. Komputer będzie wykorzystywany do pracy bez grania.

 

Używany będzie do:

 

- Word/Excel/PowerPoint

- Gimp/Flash (podłączony netbook pod zewnętrzny monitor)

- internet/ muzyka/ YouTube itp.

- filmy hd 1080 po hdmi.

 

To tyle :) Opcja z pamięcią 2GB jest dla mnie wystarczająca.

 

Nie biorę pod uwagę następujących rzeczy:

 

- różnicy w wadze tych komputerów

- różnicy w wielkości matrycy

- temperatury pracy

- obecności usb 3.0

 

Budżet: 2000 +/200 zł

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony ma wydajnieszy procesor wiec przy twoich wymaganiach na pewno będzie lepszym wyborem niż asus 1215N

sony jest o wiele lepiej zrobiony od asusa ( wiem bo bawiłem sie tym modelem )

ogolnie cala nowa platforma AMD Brazos jest lepsz od intela

Moim zdaniem wybor jest oczywisty

 

Sam mialem zamiar kupowac tego netbooka jednak doszedłem do wniosku ze dołożę trochę i kupie wydajna maszynke na matrycy 13" ktora niestety ma sie pojawić dopiero w kwietniu, jednak z netookow na obecna chwile sony dla mnie jest najlepsza propozycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrzejs82 - to na co sie w koncu zdecydowales?

 

Ja bede robil zakupy na poczatku maja. Licze, ze wtedy bedzie juz dostepne Lenovo X120e z Brazos i matowa matryca. Ale jednoczesnie moze pojawi sie cos ciekawego na Sandy Bridge.

Wymagania to - jak najcichsza praca, male rozmiary (max 13.3" i <2kg), mozliwosc odtwarzania 1080p przez HDMI i od czasu do czasu delikatne giercowanie (czyli grafika nie gorsza niz moj obecny radeon 2400XT).

Z tego co widze szanse na spelnie wymagan maja tylko platformy Brazos (ze zintegrowanym radkiem 6130) i Sandy Bridge (z Intel HD Graphics 3000). Przy czym ten drugi to wieksze zuzycie energi, szybsza praca systemu i znacznie wyzsza cena (trzeba jeszcze poczekac na lapki z nowym i3 i zobaczyc jak to bedzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na acera 3830TG

Acer Aspire TimelineX im Test Cebit: Neue Acer TimelineX auf der CeBIT auf notebookjournal.de

 

wersja z i5 SB ze swietna integra + 4 Gb ramu + GeForce 540M i 13,3" matryca + USB 3,0

mały potworek, obserwuje Cebit od poczatku gdzie miala premiere cala seria nowych timelinow i cena bedzie zbliżona do aktualnej ceny 3820tg licze ze za 13" zapłacę ok 2800-2900, w sprzedaży maja się pojawić w kwietniu

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nowe timeline'y nie beda mialy problemow z piszczeniem, jak obecna generacja, to moze sie zainteresuje.. i to nawet modelami bez dedykowanej grafiki, o ile tylko zwiekszy to cisze i przedluzy zywotnosc baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszczenie w timelinach praktycznie nie występuje to ze jeden czy dwa egzemplarze miały z tym problem to nie znaczy ze jest to związane ze wszystkimi,

 

a co do żywotności baterii to akurat w timelinach jest ona świetna a w nowej serii jeszcze ja poprawili

 

jedyna co mnie zastanawia to jak z wykonaniem będzie nowej serii ale na takie szczegóły trzeba będzie jeszcze trochę poczekac,

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę parę słów od siebie tutaj, żeby przestrzec ewentualnych chętnych na zakup tej padaki. Mam go od października, przez spory czas używałem go jako jedynego komputera (będąc w tygodniu poza domem, normalnie mam i3 w stacjonarnym). W założeniach było ekstra - 6h na baterii, całkiem przyzwoity procek, grafika pozwalająca od czasu do czasu pograć w jakieś call of duty itd. (po OC robiła ok. 2700-2800 pkt w 3D Mark 2006).

 

Teraz opisze jak to wygląda w praktyce. Komputer owszem, 5-6h na baterii trzyma. Tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń. Jeśli chodzi o procesor i jego wydajność, to jak dla mnie jest to całkowita porażka. Ja rozumiem, że to nie potwór wydajności, ale w aplikacjach testujących (SuperPi, jakieś 3D Marki), to ma wydajność Tualatina... Zegar w zegar chyba nawet gorszą. Niby do internetu i takich podstawowych zastosowań wystarcza, ale na stronach jest coraz więcej animacji itd., po otwarciu kilku filmów na YT (które ładują się w tle) w FF mamy slideshow. Ogólnie, to wszystko jest jakieś takie ociężałe. Ratunkiem byłby tu WinXP, niestety nVidia nie ma w planie sterowników do Optimusa dla tego systemu, więc instalowanie go mija się z celem...

 

Kolejna rzecz - grafika. Tak jak pisałem, wydajność w teorii przyzwoita. Taki wynik w 2K6 odpowiada gdzieś 7800GT, 7600Gt itd. Na tym już dało się pograć. Na 1215N nie da się grać. ION2 o ile mi wiadomo wspiera PCI 16X, natomiast rzeczywista przepustowość łącza to 1X. Zmiana ustawień grafiki, czy rozdzielczości nie daje praktycznie nic. Żeby było śmieszniej, OC procka o 300-400MHz też nie daje żadnych efektów w grach. Co ciekawe, dzieje się to zarówno w starszych grach jak i nowych. Na forach NV ludzie męczą ich o sterowniki, ale wątpię, żeby to coś zmieniło w tej kwestii. Oglądałem ostatnio test - 8800GTS 320MB @ PCI 1X miał w DOOM3 w 1280x1024 ledwo 20 FPS, przy 16X to było 80FPS. Dalszy komentarz myślę jest zbędny.

 

Z filmami w 720p i 1080p radzi sobie bardzo dobrze pod warunkiem zainstalowania odpowiednich kodeków. U siebie mam Codec 8.4 i wszystkie filmy są płynne.

 

Ogólnie jestem rozczarowany tym netbookiem. W sumie jak na netbooka, to nie był tani (płaciłem 1700 zł), za tyle można było już kupić tańsze modele laptopów Asusa. W tej chwili na pewno warto dołożyć do Asusa U31JG, który ma Core i3, na baterii wytrzymuje jeszcze dłużej i ma znacznie lepszą grafiką (kosztuje ~2100 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, wolałem kupić najtańszą wersję Asusa 1215N na Intelu + dokupić dysk SSD, niż płacić kilka stów więcej za bardzo podobną wydajnościowo platformę Brazos. Wiadomo jak szybko sprzęt komputerowy się starzeje dlatego nie warto przepłacać za nowość, która miała zniszczyć nvidię i intela a w testach wyraźnie widać że są to porównywalne jednostki.

Edytowane przez kaCuCh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...