Skocz do zawartości
Caminero

Fujitsu-Siemens V-5505 problem z grafiką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam następujący problem z lapkiem. Ostatnio po 2-3h używania na matrycy pojawiają mi się piksele i artefakty, obraz się sypie, dzieje się tak na pulpicie, natomiast jak przeglądam strony www to obraz jest czysty. Obstawiam grafikę zintegrowaną z płytą czyli w tym przypadku Intel Mobile 965GM z X3100, lapek to FSC ESPRIMO V-5505 T3200/250GB/Intel965GM/X3100/15,3/WinXP. Może macie pomysły jak temu zaradzić, ewentualnie jaka jest przyczyna tych artefaktów (lapka mam ponad 2 lata a to zaczęło się z 2 tygodnie temu).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba go z kurzu przeczyścić? Najprościej użyć sprężonego powietrza, ale niektóre systemy wentylacji w laptopach są tak skonstruowane, że jedyną skuteczną metodą jest rozkręcanie obudowy.

 

Inna sprawa, że to powinno wyglądać odwrotnie - artefakty w www i czysty pulpit (na pulpicie jest mniejsze obciążenie). Może ktoś Ci podrzucił programik, który wyświetla jakąś animację na pulpicie - przykładowo Winamp też potrafi wyświetlać wizualizacje na pulpicie, więc każdy inny program (do tego napisany) też może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię z tym przedmuchem, szczerze też myślałem o przeczyszczeniu go po rozkręceniu obudowy i dziś postaram się to zrobić ;-)

Co do pulpitu to jestem absolutnie pewny, że nic mi nie pracuje w tle , czyszczę system Kasperskim z aktualnymi bazami a podejrzanych stron unikam, te artefakty i przebarwienia (fiolety, czerwienie) na matrycy pojawiają się jakby system miał problemy z taktowaniem albo nagrzewaniem się grafiki (kojarzę jak kręciłem stacjonarne grafiki na taktowaniu i przy wysokich zegarach obraz leciał) zobaczę może likwidacja kurzu pomoże.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...