Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

PIOTEREK DO QRWY NENDZY! SPIER.DALA.J Z TYM PYTANIEM! BO SIE ZARAZ WKU.RWIE NA MAXA!!! MASZ FAQ, MOWILEM O TYM Z 3 STRONY TEMU, A W SUMIE W TYM TOPICU BYLO TO ZE 100 RAZY! WIEC JESZCZE JEDNO KU.RW.A TAKIE POJ.EB.ANE PYTANIE I ZGLASZAM TO I MASZ KICKA!

 

DO QR.WY NEN.DZY - CZYTAJCIE TE 150 STRON LUDZIE! BO JEST NA NICH W S Z Y S T K O

 

ps. wylacz ta opcje!

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tak tak denerwujesz Martini - człowieku uspokój się. Czytam już od miesiąca cały ten topik. Popatrz uważnie wcześniej było pytanie o pamięć (memory frequency) na 50% a teraz jest zupełnie co innego -- FSB Spread Spectrum i wartość jest 0,50% - Więc to na pewno nie to samo !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że jeśli powstają takie tematy, to zawsz będą się powtarzały pytania => mało ludzi ma czas żeby ppzreczytać 157 stron...

Jeśli chcesz mieć spokuj to:

 

Spisz wszystkie spostrzeżenia, metody, rady i załóź temat: Kompendium Wiedzy O => który jakiś mod Zamknie na Twoje życzenia => jeśli tego będzie 10 stron, to ja już bym przeczytał => a pewien jestem, że byłoby mniej niż 10.

 

albo:

 

Nie zaglądaj już tu, bo tylko ciśnienie Ci skacze...

 

Ja stronę wcześniej (może już 2) zadałem pytanie co do Kingstonów CL3 PC3200 które szwankują i od 2x166MHz dają częstotliwość FSB procka -1 (czyli 200=> 2x199=398MHz)... Ale nie wiem czy już o tym była mowa, bo nie mam 3 godzin tym bardziej, że to nie mój problem tylko kolegi... A pytałem czy coś w BIOSie wyłączyć albo czy zrezygnować z DualCHannel albo czy Timingi zmienić na 3-4-4-11 z 3-3-3-8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioterek.. Na 151 stronie jest to samo pytanie zadane przez innego uzytkowanika.. Sa na nie 2 odpowiedzi - moja zwiezla i Hanu rozszezona..

 

Hirotaro.. Ludzie nie maja czasu przeczytac doswiadczen uzytkownikow tej plyty od ponad 2 lat???? To jest chyba jakas paranoja.. To wg takiego rozumowania topic bedzie sie rozwijal w nieskonczonosc, bo jutro wejdzie nowy uzytkownik i zapyta "FSB Spread Spectrum - na co? Po co? Jak uztawic?", a za 3 dni kolejny i znow to samo???? Albo: "Jaki mam rev. plyty?".. Czytajac to wszystko mozna sie dowiedziec jakie sa granice OC na tej plycie, co trzeba chlodzic, co przerobic, jak dobrac komponenty, jakie biosy... poprostu wszystko.

Nowe forum po crashu umozliwia nawet przeszukiwanie topicow - slowo kluczowe i sa wyniki!

Tu nie chodzi o brakl czasu, tu chodzi o lenistwo i brak myslenia... Staralismy sie najwazniejsze rzeczy spisac na pierwszej stronie, ale nie - po co to czytac, lepiej od razu skoczyc na koniec i walnac swoje pytanie!

 

WRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, ale to nie do uniknięcia => lepiej kolejny post niż nowy temat :D

A może do pierwszej strony jeszcze spis treści doróbcie z AndyNem???

W temacie o NF7 też ciągle przewijają się te same pytanie nowych ludzi i poprostu albo odsyłamy do strony (jak Ty powyżej) albo odpowiadamy i upominamy, ale nikt nie rzuca QQłkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, ale to nie do uniknięcia => lepiej kolejny post niż nowy temat :D

A może do pierwszej strony jeszcze spis treści doróbcie z AndyNem??? W temacie o NF7 też ciągle przewijają się te same pytanie nowych ludzi i poprostu albo odsyłamy do strony (jak Ty powyżej) albo odpowiadamy i upominamy, ale nikt nie rzuca QQłkami :)

1253866[/snapback]

Mam inną propozycję

 

Sam dorób spis treści a wtedy go umieszczę na pierwszej stronie. Przeczytasz cały wątek przy okazji, będziesz wszystko wiedział ....

 

Albo przeczytaj FAQ, później cały wątek i stwórz dodatek do FAQ zawierający wszystko to, co jest w wątku a czego nie ma jeszcze w FAQ

 

Zła propozycja?

 

Każdy z "nowych" może to zrobić ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czym sie rozni Asus A7N8X lub Asus A7N8X-Deluxe od Asusa A7N8X-X i ktory z nich jest najlepszy ?? bo jestem posiadaczem tego Asusa A7N8X-X i wlasnie chcialem sie dowiedziec czy dobry jest do OC ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja będę BEBE i FUJ i powiem:

 

Wejdź na stronę ASUSa poszukaj obydwu modeli pocztaj i porównaj fotki a będziesz wiedział czym się różnią...

Seria X przeważnie jest okrojona => jeżeli nie o osprzęt tylko to czasem i o kondziołki i mosfety jak różnica między A7V600 i A7V600-X

na fotkach ładnie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. pomiar. Nie znam sposobu, mozna to zrobic jezeli zasilka (Chieftec 360DF ta drozsza wersja) posiada taki kabelek, podłączamy go np. do Panela jakiegos i możemy odczytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czym sie rozni Asus A7N8X lub Asus A7N8X-Deluxe od Asusa A7N8X-X i ktory z nich jest najlepszy ?? bo jestem posiadaczem tego Asusa A7N8X-X i wlasnie chcialem sie dowiedziec czy dobry jest do OC ???

1255469[/snapback]

Z grubsza A7N8X i ArN8X-X nie maja ani SATA ani WIFI w które wyposazona jest wersja Deluxe. Dodatkowo A7N8X-X nie ma Dual DDR :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czym sie rozni Asus A7N8X lub Asus A7N8X-Deluxe od Asusa A7N8X-X i ktory z nich jest najlepszy ?? bo jestem posiadaczem tego Asusa A7N8X-X i wlasnie chcialem sie dowiedziec czy dobry jest do OC ???

1255469[/snapback]

Przecież to wszystko qrwa mać jest w FAQ na pierwszej stronie!! :mur: :mur:

 

Barany jedne, na hooy myśmy go przygotowywali ?? !!

 

Zanim zadacie pytanie, ruszcie doopy i przeczytajcie FAQ!!

 

Chyba jesteście na tyle pojętni, że składać literki w wyrazy umiecie ?? !! Może przynajmniej tego szkoła nauczyła ....

 

Zamiast przeczytać regulamin forum, yebią posty jak wściekli ....

 

:rulez:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wszystko qrwa mać jest w FAQ na pierwszej stronie!!  :mur:  :mur:

 

Barany jedne, na hooy myśmy go przygotowywali ?? !!

Zanim zadacie pytanie, ruszcie doopy i przeczytajcie FAQ!!

Chyba jesteście na tyle pojętni, że składać literki w wyrazy umiecie ?? !! Może przynajmniej tego szkoła nauczyła ....

Zamiast przeczytać regulamin forum, yebią posty jak wściekli ....

 

:rulez:

1256586[/snapback]

wyskoczcie na solo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest taka możliwość to AndyN zmień nazwę topica na coś w stylu.

A7N8X - wszystke porady są w faq na 1 stornie

 

 

 

hehehe

widzę, że pomysł się spodobał. :)

Edytowane przez jakubwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu poprosiłem użytkowników sata o podanie kilku danych swoich kompów( bios sata, sata drivers ) w celu znalezienia bezproblemowej konfiguracji. Już kiedyś Hanu postulował opracowanie tego tematu i dodanie do FAQ, ale informacje tam są cząstkowe. Ponieważ odzew był mizerny poszukałem trochę i stwierdziłem że problem jest powszechny a znależienie rozwiązania ......szkoda gadać. Ale dysk zamówiłem i będę szukał doświadczalnie :) Ponawiam prośbę, podajcie działającą (lub niedziałającą :) ) u was kombinację bios-sata bios-sata driver.

Ciekawsze spostrzeżenia:

-Support silicona twierdzi że problem leży po stronie płyt i może być rozwiązany updatem biosu (mobo, nie sata)

-cytat z opisu biosu 1.6 do AN7- Fixed a problem where the system cannot boot into Windows if

The OS is installed in the SATA hard disk when both the SATA and PATA hard disks are present.

The PATA hard disk is removed after the OS installation.

Może silicon ma rację? :?

-zajrzyjcie na str. 13 http://www.asus.com/support/english/techre...id/SiI3112A.pdf :blink: coś mi nie gra....

 

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywa ktos hardware sensor monitor? moj chyba zglupial i nie wiem jak to interpretowac..podaje mianowicie temp cpu 31 c

a mb na 44 c dokladnie odwrotne temp podaje asus probe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASUS A7N8X-E Delux i podpiete 2xBaracuda 80 GB SATA RAID 0

 

Jak zainstalowac Windows XP ?

 

Gdy odpalalem instalatora z CD to gdy sie juz wszystko zaladowalo wywalilo mi ze nie widzi zadnego dysku! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyc to mozesz Ty z tego forum.. Jeszcze jeden taki post...

 

Pozdrawiam :)

1256676[/snapback]

synku, chyba się trochę zapomniałeś ;-) Wszechmogącym w końcu nie jesteś a Tylko jego gróźb się boję..

Jak tak skaczesz jak młody kogut to pokaż, że nie rzucasz słów na wiatr...

 

PS. Nie pozdrawiam i dobra rada nie odpisuj na Tego posta..

 

EDIT:

AndyN - bez urazy :)

Edytowane przez Linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASUS A7N8X-E Delux i podpiete 2xBaracuda 80 GB SATA RAID 0

 

Jak zainstalowac Windows XP ?

 

Gdy odpalalem instalatora z CD to gdy sie juz wszystko zaladowalo wywalilo mi ze nie widzi zadnego dysku! :?

1259219[/snapback]

na poczatku instalacji wcisnij f6 i podaj sterowniki sata z dyskietki, potem jak zwykle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po to jest forum chyba nie? Szukajka nie jest na tyle dobra by odnaleźć daną stronę z danym zagadanieniem.

 

Jak zawsze będziecie pisac jest w manualu to po co forum?! Żeby poszpanować że ja mam FSB 101 a Ty 279?

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...