Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

zasilacz Chieftec 360W PFC ATX 199 zł

zasilacz Chieftec 360W PFC ATX dwa wentylatory 259zł

 

warto przepłacic i kupic ten z DF

jest jeszcze jakaś różnica

a co do ceny to w moim przypadku bedzie jeszcze odliczenie vatu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz Chieftec 360W PFC ATX  199 zł

zasilacz Chieftec 360W PFC ATX dwa wentylatory 259zł

 

warto przepłacic i kupic ten z DF

jest jeszcze jakaś różnica

a co do ceny to w moim przypadku bedzie jeszcze odliczenie vatu :)

to może 420 Watt?

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie - to co napisałem o zmianie imienia i nazwiska na ksywę jest oczywistą bzdurą. Nie zmienę użytkownika.

 

Wracając do zasilacza, to porównajcie mój 250W z 300 watowym zasilaczem funkylemona. Na tabliczce znamionowej mojego jest napisane:

+3.3V - 20A

+5V - 27A           

+12V - 13A         

+5Vsb - 2.0A

-5V - 0.3A

-12V - 0.8A

+3.3V & +5V = 175W Max

Dla przypomnienia tabliczka zasilacza funkylemona.

Po prostu chyba wyszperałem niezły zasilacz w cenie 65zł.

fakt, masz calkiem niezla zasilke jak za ta cene. ja po prostu mialem taki razem z obudowa, a ze jeszcze calkiem niezle sie trzyma, wiec nie planuje jego wymiany... gdy zacznie "przygasac" to strzele sobie chiefteca 420W i po sprawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz Chieftec 360W PFC ATX  199 zł

zasilacz Chieftec 360W PFC ATX dwa wentylatory 259zł

 

warto przepłacic i kupic ten z DF

jest jeszcze jakaś różnica

a co do ceny to w moim przypadku bedzie jeszcze odliczenie vatu :)

to może 420 Watt?

:D

420 W DF kosztuje 299 zł, a Antki dobre, ale to jest jakby pół półki wyżej. słyszałem opinię, że są zalecane do serwerów. Wniosek jest jeden, na dobrą zasilkę trza odżałować 200 - 300 zł. Ale, że nie bedą to wyrzucone pieniądzę to chyba potwierdzą wszyscy, którzy już takiej zmiany dokonali, w tym i ja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, masz calkiem niezla zasilke jak za ta cene. ja po prostu mialem taki razem z obudowa, a ze jeszcze calkiem niezle sie trzyma, wiec nie planuje jego wymiany... gdy zacznie "przygasac" to strzele sobie chiefteca 420W i po sprawie...

Niestety moja buda była fabrycznie bez zasilacza. Obecny zasilacz kupiony był zupełnie przypadkowo wraz z podobnym zasilaczem 300W na giełdzie i to w dodatku elektronicznej - wśród różnych gratów uwagę zwróciła jego słuszna waga. Po oględzinach środka okazało się, że moc jego musi być całkiem spora i nie można przepuścić takiej okazji.

Też masz całkiem fajną zasiłkę - to dowód, że w komplecie z obudową można nieraz dostać całkiem dobry zasilacz.

Ja też nie zamierzam na razie go wymieniać. Jak może zacznę kręcić kompa, to pewnie okaże się on za słaby i będę zmuszony kupić coś mocniejszego, może też z przypadku :)

 

Dzieju, nie mam pojęcia, ile może u nas kosztować taki zasilacz, bo ten był przywieziony z zachodu prywatnie, ale na stronie http://www.caseoutlet.com/Ps/ wiadć taki 350W za ~57$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze all i pozdro mam malutki problemik:)??

czy u was jak restartujecie kompa np siedzice na XP i wciskacie uruchom ponownie system to czy po restarcie nie wchodzi wam do biosu???

 

bo mi wchodzi i nie wiem jak to wylaczyc zeby nie wchodzilo.

 

poprostu automatycznie po resecie wchodzi mi do biosu. jak uruchaniam go czyli jak jest wylaczony i go wlaczam to nic takiego sie nie dzieje. tylko podczas restarow

 

 

thx:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze all i pozdro mam malutki problemik:)??

czy u was jak restartujecie kompa np siedzice na XP i wciskacie uruchom ponownie system to czy po restarcie nie wchodzi wam do biosu??? 

 

bo mi wchodzi i nie wiem jak to wylaczyc zeby nie wchodzilo. 

 

poprostu automatycznie po resecie wchodzi mi do biosu. jak uruchaniam go czyli jak jest wylaczony i go wlaczam to nic takiego sie nie dzieje. tylko podczas restarow 

 

 

thx:)

Ja mam co innego. Czestokroć po uruchom ponownie, komp nie wstaje, wciskam reset i sprawa wraca do normy. Nie wiem czy to wina płyty, czy winny temu jest Raczej Windows (98 SE)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bo dawno mnie tu nie było!!!!!!!!!!!!!!!!

Kupiłem twardziela serial ata150 i mam takie moze dla was banalne pytanie ale nie moge sobie poradzic, jak zainstalowac na tym dysku system bo cały czas tylko widzi mi przy instalacji stary zwykły dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste. Sciagasz stery .32 do SATA i wrzucasz je luzem na pusta dyskietke. Podczas instalacji na samym poczatku ciskasz F6 i potem bedzie chcial stery do kontrolera SATA i je znajdzie sobie na dyskietce. Jeszcze mozesz tylko ustawic w biosie 1stboot device na SCSI. Aha na tym drugim dysku masz jakis system zainstalowany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wgraj te stery na jakas cdrw albo poswiec cdr tylko nie wiem czy tak zadziala :/

Raczej nie, bo instalka windowsów rząda dyskietki - niedawno instalowałem i też miałem z tym problem.

 

Tak BTW płyty, to już mam od jakiegoś czasu - mozliwości o/c nie sprawdzałem, bo i tak mi to niewiele daje przy tej grafie, ale sprawdzałem dźwięk.

 

No cóż - pierwsza płyta miała uszkodzony BIOS i nie dało się włączyć karty dźwiękowej, a w nowej nie działa mi wejście liniowe - coś chyba nie łączy, bo przez chwilę działało, a potem przestało - nie rozumiem - na poprzedniej dźwiękówce było ok, więc to raczej wina płyty. Szykuje sie następna wymiana w serwisie, ale to za rok, bo i tak rzadko uzywam tego wejścia, a kompa potrzebuję cały czas (poza tym będę miał o rok przełużoną gwarancję).

 

Jakość dźwięku - ehh, w porównaniu do SB Live 5.1 Player, czyli dość starej karty wypada mizernie - nie wiem, czy to mój model jest wadliwy, czy tak jest w ogóle, ale dźwięk jest troche zniekształcony - tak jakby echo - mimo, że nie mam żadnych efektów włączonych. Do tego dźwiękówka nie tłumi szumów i trzasków - co robiła moja poprzednia karta dźwiękowa, więc gorsze em3ki brzmią kiepskawo. No cóż, tak zachwalany układ, a niestety jest gorszy od kilkuletniej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewne OT. Czytałem, że zwiększenie vcore proca daje większą stabilność. W związku z powyższym przy pierwszym wejściu do Biosu zmieniłem defaultowe 1,6 V na 1,85 V. Tak sobie przeglądam różne topiki i patrzę wszędzie ludziska podnoszą napięcia po kroczku o 0,025V i testują. Czy chodzi o to, że podniesione napięcie oznacza wyższą temperaturę proca, a zatem jesli nie ma bardzo wydajnego chłodzenia to da mniejszą zamiast wiekszej stabilności?? Jesli, ktoś uważa, że to jest za bardzo OT to proszę niech wrzuci mi link do topiku (tylko błagam, po polsku, żeby był).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze przed kilkoma dniami stalem sie szczesliwym nabywca a7n8x d zdjolem radiator z NB poszlo gladko (chociarz zdejmowalem na zimno ) ciekawe czy bedzie chodzila. narazie czekam na paste i wiatraczek jak tylko dojdzie to ja przetestuje

 

tak apropo na tym to co w podpisie udalo mi sie wycisnac 185 x 12.5 bez zmiany napiecia myslicie ze moze da sie cos wiecej wycisnos?

 

aha i jeszcze jesdo male pytanko czy oplaca sie zmieniac ram (samsung) na to OCZ 1GB PC3200 Enhanced Latency Platinum Dual-channel Optimized Kit pozdrawiam

 

ps po tym co tu przeczytalem to jestem w tej plycie zakochany :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wheelerfan >> zwiekszenie napiecia da ci wieksza stabilnosc ,ale co za tym idzie wieksza temperature. I w pewnym momencie przy slabym chlodzeniu i duza temp procesora moze doprowadzic do niestabilnosci. Dla przykladu u mnie procek Dut3c(def 1.6V) chodzi az na 1.75V przy FSB200 ,bo inaczej sie wiesza ,a temp nie jest az taka wysoka bo ok 34stp w Idle (w domu mam 19stp). Najlepiej ustaw sobie zegar jaki chcesz osiagnac i wtedy odpal. Jak nie wstanie podnosisz napiecie. Jak wstanie sprawdzasz stabilnosc. Jezeli nadal nie bedzie znowu troszke podnosisz. Jest troche zabawy ,ale mysle ze warto ,bo sie przy tym troche nauczysz.

 

Co do tych sterow ,to czytalem kiedys ,ze podobno stery do SATA mozna wrzucic bezposrednio do instalki WinXp tak jak sie to robi z SP1. To bylo gdzies na forum www.nforcershq.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc mam od dłuzszego czasu te płyte z revisonem 1,3 Na początku roku było faktycznie krucho i ubogo w nowe biosy wieć nie miałem wsparcia FSB200 wszystko sie zmieniło po wejściu biosu 1004 na którym obecnie pracuje .Posiadam obecnie również bartona 2500+ który pracuje z ustawieniami 10@200 co najleprze bez zmiany napięcia vcore . Bez problemowo osiągam też wyższe częstotliwości łącznie z 3200+(2200MHZ)

na płycie zmieniłem jedynie radiator od mostka pułnocnego co poprwiło znacznie stabilność pracy całego systemu. Jest to wg mnie jedna z najleprzych płyt z nforce2 i serdecznie polecam ją wszystkim którzy sie zastanawiają co kupić pod Athlona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeżeli macie płyty w wersj Deluxe, zamontujcie radiator na SB :-). On naprawdę tego potrzebuje.

Byl bys taki mily i powiedzial jak go przyczepic ?? :D

Hmm ja wyszlifowalem sobie ladnie radiatorek i przykleilem go na tasme dwustronna, trzyma sie ladnie i odprowadza cieplo, taka modyfikacja moze dodac troche do stabilnosci

 

Na ogol slyszalem tez ze warto wymienic baterie z tej standardowo wmontowanej na plycie na jakiegos philipsa/panasonica podobno ktorys z tych daje troszke wieksze napiecie i mozna troszke zyskac na MHz (podobno)

 

Takze zmiana zworki kolo NB z 266/333 na 200 moze dac pare MHz dla FSB

 

Moja rewizja to 1.04, bios 1007 - wynik podkrecania 2100 - 12x200 @ 1.85V

 

Chcialbym zrobic vmoda ale sie dygam :P jest ktos z doswiadczeniem z okolic Kalisza? :) mozna by potestowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie sobie kupiłem to cacko A7N8X DELUXE/GOLD -UAY tak dokładnie pisze na pudełku i mam pare pytanek

 

1. mam procka barton 2.6 axda2600kv4d aquca

startłem go 1 raz defalutowo pokazywał mi 11,5*100 i zdziwiło mnie ze bios drze sie 46 stopni na dzień dobry coler zimny .. ps coler zimny jakis jamicon 3600 obrotów z miedzią potem pusciłem go na 166*11,5 i wrzask 63 stopnie ps coler zimny wiec go wyłączyłem notabene myslałem ze nie dociska do proca wrecz przeciwnie stabilnie zamontowany ... moze wina biosu nie wiem ?? czekam tera na cooler mastera x-dreama se kolo mówił ze wina coolera i nie ma bata na asusie musi dobrze pokazywać zobaczymy

... co do pytanka ... jaki vcore nalezy ustawic na procku jaką czestotliwość , mnożnik dla tego proca nalezy ustawić i czy faktycznie to co w biosaie pisze 63 stopnie to prawda ? ??

 

2. mam pamięci 2 x TWIN MOS pc 3200 cl 2.5 512 mb DO KTÓRYCH BANKÓW NALEZY JE WŁOŻYĆ aby pracowały w dual ddr niom i zauważyłem jesio coś takiego jak napięcie na pamięciach ... jakie ono ma być ??

 

3. jak ktoś miszka w okolicy biela plis o kontakt na GG bo nie wiem czy se z optymalizacją poradze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie mi co trzeba zmienic w biosie zeby komp wystartował z serial ata, instalowałem system i po pierwszym restarcie nie chce ruszyc, Pozdrawiam

Masz dwa dyski - jeden na ATA, a drugi na SerialATA - tak? No cóż, ja musiałem przestawić ten drugi na slave, bo inaczej nie chciał ruszyć.

 

Ale podejżewam, ze w BIOSie jako urządzenie startowe można pokombinować zmieniając z HHD0 na HDD1 itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że to mój pierwszy post na tym forum chciałem się serdecznie przywitać :) Korzystając z istnienia tego topiku chciałbym się dowiedzieć jednej rzeczy - jak działa "Alt+F2" ? Narazie nie zamierzam zmieniać BIOSu (mam chyba 1005), ale być może kiedyś przyjdzie czas na decyzję - ryzykować czy nie (chodzi o ewentualny zanik napięcia). Wiadomo, kiedyś (w starych płytach) jak coś padło to tylko przeprogramowanie chipa (poza płytą) wchodziło w grę (o ile mnie pamięć nie myli). Z kolei najnowsze rozwiązania obfitują w dwie kości (chyba Gigabyte) lub zgranie oryginalnego BIOSu z płyty CD (A7V600). Natomiast zastanawiam się jak to jest omawianej płycie. Kiedy wcisnę Alt+F2 "gość" szuka awdflash.exe na dyskietce. Chciałbym wiedzieć która z opcji jest bliższa prawdy : 1 - "programik" zarządzający funkcją alt+F2 siedzi w nieresetowalnej elektronicznie pamięci, tak jakby "obok" właściwego BIOSu i kiedy update się "nie uda" on zostaje, wystarczy pójść z dyskietką do kumpla, ściągnąć AWDFLASH.EXE i plik z BIOSem z Netu i do dzieła (a może musi ona być systemowa) ? wersja 2 - Ten Alt+F2 to pic na wodę i przy nieudanym nagraniu BIOSu on też idzie się rypać ? Innymi słowy czy update BIOSu w Deluxie jest w pełni bezpieczny czy trzeba się liczyć z wycieczką do serwisu :evil: :?: Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim, to moj pierwszy post na forum tweak.pl ;)

Niestety jestem "zielony" w tym temacie, porownujac swoja wiedze do waszej, to co wyczyniacie ze swoimi sprzetami mnie zaskoczyło.

 

Sam posiadam tą plyte głowną, procek to AMD Athlon 2600+

I chcialbym przyspieszyc moj komp.

 

Po pierwsze mam plyte rev. 1005 , cholera, nigdzie do tej pory nie znalazlem o niej nic. Moglby mi ktos powiedziec co to znaczy?

I czy moge wymienic bios na jakis lepszy....

 

Po drugie jak najlepiej ustawic mnoznik itp zeby wszystko dobrze działało, chłodzenie procka mam nawet niezle, marki wiatrak ma oznaczenie 26b825, i nie wiem co to;/ , ale jest dosyc dobry.

 

Prosze o jakies rady lub pomoc. Aby nie zasmiecac forum moze kontakt na gg (1879698) lub PW lub @ (kamil_n@o2.pl)

 

 

 

 

pozdrawiam i czekam na rady !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...