Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Andyn a Aquamarka tez jeszcze raz robiles?? Bo ja na moim radku ,ale 370/644 i 11.5x200 mam 37.5k ...ciekawe...bo ja mam jedynie 9500Pro... Przy ustawieniach jak pozniej mam 35 :8O

Robiłem jeszcze raz. Wcześniej miałem ok. 34 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andyn a Aquamarka tez jeszcze raz robiles?? Bo ja na moim radku ,ale 370/644 i 11.5x200 mam 37.5k ...ciekawe...bo ja mam jedynie 9500Pro... Przy ustawieniach jak pozniej mam 35 :8O

Robiłem jeszcze raz. Wcześniej miałem ok. 34 tys.

hmmm no i nadal masz tyle samo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andyn a Aquamarka tez jeszcze raz robiles?? Bo ja na moim radku ,ale 370/644 i 11.5x200 mam 37.5k ...ciekawe...bo ja mam jedynie 9500Pro... Przy ustawieniach jak pozniej mam 35 :8O

Robiłem jeszcze raz. Wcześniej miałem ok. 34 tys.

hmmm no i nadal masz tyle samo....

Ajć!!

 

Nie zamieniłem screena, powinno być ok. 40 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej no sorki ale nie wiem jak to sie stalo ze 3 razy to samo napisalem, w tym czasie gralem, chyba to wina serwera tweaka bo strasznie to ciezko ostatnio chodzi... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... komp siostry - podobny config do mojego tylko, ze

codeshit 400W i xp 2000+

czy mi sie wydaje, czy to normalne, ze po zmianie FSB w biosie i wyjsciu z niego komp jakby sie resetowal nie raz a dwa ? /wydaje mi sie, ze troche dluzej trwa zanim zaladuje sie i pokaze jaki ma proc i pamiec/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam bios 1006 i zreszta tak jak w Faq'u za cholere nie działa mi mnożnik 10 oraz 10.5 ale kiedyś tak dla próby wgrałem 1007 i z tego co pamietam to chyba mi sie odpalił komp na mnożniku 10.. mam takie pytanie czy ktoś z Was może ma wgranego obecnie biosa 1007 ew. 1007UBER i jak wygląda sytuacja z athlonem xp oraz tym nieszczęsnym mnożnikiem!

 

inna sprawa: to ze w uberze nie działa chip voltage czy jak to sie nazywa to wiem..ale jak to jest z Vmem..czytałem ze działa do 2.9V - jak to jest?co do ubera to mam jakieś mieszane uczucia.. ale nigdy nie wgrywałem :roll: ..

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam bios 1006 i zreszta tak jak w Faq'u za cholere nie działa mi mnożnik 10 oraz 10.5 ale kiedyś tak dla próby wgrałem 1007 i z tego co pamietam to chyba mi sie odpalił komp na mnożniku 10.. mam takie pytanie czy ktoś z Was może ma wgranego obecnie biosa 1007 ew. 1007UBER i jak wygląda sytuacja z athlonem xp oraz tym nieszczęsnym mnożnikiem!

ja mam ubera 1007 i mnoznik x10 za cholere nie dziala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja rowniez uzywam 1007. Ostatnio testowalem Uber 1004 z najnowszym biosem od SATA ,bo niby mialo FSB200 lepiej chodzic. No ale po testach sie okazalo ,ze na 1004 fsb200 chodzi ,ale jedynie w windowsie. 3d sie sypie ,timingi memorkow tez zmienialem ale nic to nie dalo. Powrocilem na 1007 i nawet pamieci na CL2 poszly ,bo wczesniej na 1004 sie wywalaly ,wiec na tym nowym nigdy nie probowalem zmieniac :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie!

Zmiana adresu , łącza, trochę nie pisałem :(

Parę zmian w sigu i pytanie, jakie macie napięcia wg. mbm w Prime? Mi przy vcore 1.7 skaczą nawet 4.78, 12.62, 3.39. Jakiś cienki Enlight czy wszystkie tak mają?

I z innej beczki, nie chodzą mi mnożniki 10 i 10.5, bios 1006, czy to prawda że na 1007 chodzą? I jak w końcu z fsb a wersja biosu, wyżej post że 1004 gorzej niż 1007, więc może ktoś jedzie na 1007 i się wypowie?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie napiecia na Chieftecu 360W PFC przy tym co w podpisie 3.35 ,4.87 ale spada pod obciazeniem do 4.81 i 12.29 .Ja to mam jakies odczucie jakby sama plyta byla jakas rozregulowana i nie dawala normalnych napiec. Nawet jak nic nie podkrecam 5V pokazuje max 4.94 i mialem tak od poczatku uzytkowania tej zasilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem ze od kiedy kupie chiefteka to problem dziwnych napięć zniknie, ale się bardzo myliłem. Sprawa wygląda w tak: zresztą już kiedyś poruszałem ten temat.. na procesorze mam 1.575 w biosie, co daje real 1.61. Ale podczas Pime lub jakiejś gry – napięcie waha się 1.54 –1.63! masakra... ale skoro system stabilny jak skałą to chyba musi być to jakiś bug Asusa w połączeniu z brakiem mnożnika x10 oraz zamulaniem z nową wersją biosu – asus daje po tyłach!:evil:

J a tak poważnie to jak przyjadę do domu to wrzucę 1007 i potestuję ... ale relacja dopiero za tydzień.. nie mam w domu netu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna sytuacja chociaż wywaliłem dużo kaski na zasiłke :(. Mam podobne odczucia co Karas. Hmmm... no cóż może doczekamy się nowej rev. naszej mobo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~3,35 ,~4,9,~ tylko +12 jusz nie wyrabia bo mam ~12,7 no ale ja dalem za zasialcz 30 zl wiec nie mam co wymagac i tak dobrze ze tyle wyciagnol najwazniejsze ze te napiecia sa w miare stabilne i sie nic nie sypie :),co do napiesia na procu to w biosie mam 1,75 i a MBM pokazuje ~1,8 wiec zawyza o 0,05 ale nie sie lame wazne ze jest stabilne (dzieki temy moge wieksze vcore dac bez vmoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy ale znam zasady działania forum :) (przynajmniej tak mi się wydaje) zanim zabrałem sie do napisania posta szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale nie znalazłem nic co by mi dało jednoznaczną odpowiedź ... :(

Kilka dni temu kupiłem sobie płytę Asus A7n8x Delux Gold Rev 2.0 w internetowym sklepie Proline (mój błąd)

po otworzeniu paczki okazało się że brakuje mi 1 kabelka Serial ATA i "chyba" śledzia SPDIF ....

co do kabla serial ata to już chyba sobie odpuszczę bo po kilku telefonach do "wspaniałej" firmy Proline zorientowałem się że ich domeną jest - KLIENT NASZ WRÓG

jednak nie jestem pewien jak wygląda sytuacja ze śledziem SPDIF!

jestem ciekaw czy jest on dołączony w kąplecie do plyty ( http://www.wredny.eu.org/~lopik/dane/asus-spdif.jpg )

czy też zaopiekowali się nim panowie z "firmy"!

w instrukcji napisane jest że śledź jest dodawany opcjonalnie z drugiej jednak strony płyta jest w wersji Delux więc powinno chyba być w niej wszystko!

na początku postu jest napisane :

"P: Do jakiej wersji jest dołączony śledź z wejściem i wyjściem cyfrowym?

O: Do żadnej. Trzeba go dokupić osobno."

 

to mi nieco wyjasniło jednak w opisach na stronach niektórych sklepów napisane jest że śledź ten znajduje się w pudełku ( http://sklep.benchmark.pl/pelny_5172.html ) 8O

czy w waszych wersjach pyty też go brakowało :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ProLine to najgorszy sklep w jakim kupowałem a kupowałem tam mojego herca i dostałem owszem ale bez płyt CD na które czekałem przeszło miesiąc a jak już przyszły to okazało się, że to nie te wrrrrr...... To kupa gnoju a nie sklep i proszę wszystkich aby nie wymieniali nazwy tego sklepu na tym forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a ja nie mam śledzia tylko SPDIF mam od razu na płycie. Kable wszytkie mam... i w sumie mam pewność, że tak producent dał bo płytka była ładnie zapakowana fabrycznie, więc w hurtowni nic nie gwizdnęli. A zamawiałem u kumpli w sklepie, więc wiem jak to czasem wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się teraz troszke zagubiłem ... albo producent robi loterie (spdif w co drugim pudełku) albo w sklepach jest nowa moda na zbieranie śledzi Asusa :? ! co do Proline to nie odpuszcze - może coś z tego wyjdzie i mi wyślą to za co zapłaciłem (swoją drogą wystawie im komentarz w stosownym dziale)! w sumie jest mi to złącze na nic nie potrzebne ale raz w życiu chciałem sobie kupić płyte ze WSZYSTKIM :P a tu taki ZONK!

Jedynym plusem jest to że płyta działa i nie mam z nią rzadnych problemów (no może poza nieco małą możliwością OC mojego Athlona 1G :wink: ale to raczej wina serii procesora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwracam sie do was o pomoc.

Jak juz kiedys pisalem mam problem z ASUSIKIEM i SEAGATEM SATA 120GB.

Problem jest takie natury:

BIOSY wszystkie dostepne testowalem; Sterowniki sata wszystkie mozliwe. Zawsze jest to samo, przycinki sytemu na 20 sec ( bez zadnej wyraznej przyczyny) zwiechy windy i po restarciku duzo utraconych danych(choc nie zawsze bo to zalezy od tego w ktorym momencie sie zawiesil czyt. jaka aplikacja byla odpalona).Poprostu w stosunkowo krotkim czasie windows sie sypie i to mocno (jestem z tych userow co 10 razy sie zastanowia zanim cos zainstaluja wiec smieci w windzie mozna wykluczyc) Zasilacz , plyta, pamieci i dysk sa nowe. Pamieci wymienialem wiec to chyba nie to. Zasilacz miernikiem badalem tez jest oki. Pozostala plyta i dysk. Problem jest tej natury ze nie mam jak serwisowi uowodnic ze cos jest nie tak. Co to moze byc i jak mozna to przetestowac. Dodam ze na dysku ATA wszystko dzialalo super ( przez tydzien byl system i bylo oki a instalowalem wszystko co popadlo przed czystym systemem).  Dysk testowalem Seagate tools i tez niby wszystko oki. Nie wiem jak przetestowac SATA na plycie. Czy moze byc to wina windowsa i sp1 (orginal).

Bylbym wdzieczny za jakies sugestie.

Ja maiałem podobny problem. Dysk SATA Smsung 160 GB, na sterach ze strony asusa lipa. To samo co u ciebie. Problem rozwiązałem instalując stery z podpisem cyfrowym. Skąd je miałem, nie wiem ale mozna sciagnac z: http://morus.ynet.pl/SATARAID.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, chłopaki, ile jeszcze razy będzie wracał temat z mnożnikami 10, 10,5 ? Sprawa jest jasna jak drut. Na rev. 2.0 nie będą działały z FSB 200. Na 1.04 z BIOSami 1004, 1005 wchodzą i mają się dobrze ( przynajmniej tak zauważyłem). Jest to nie tyle bug Asusa co raczej płyt na nf2. Kilka innych marek ( np. Epox) też ma ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...