Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

TEST ASUS A7N8X-E Deluxe vs Gigabyte 7NNXP Limited Edition

 

Nie ma co wdl testu tego Asus dostal baty. Im wiecej sie dowiaduje o innych plytach im wiecej chce od naszej to mnie bardziej rozczarowuje. 4bitowy mnoznik, niskie napiecia itd... Takie niby drobnostki ktos by mogl powiedziec ale jednak inne plyty to maja. Do tego jak napisali ze dzwiek na naszych mobo jest tez bardzo przecietny to juz wogoole... Jeszcze ponad miesiac temu jakby ktorys z moich kolegow sie zapytal jaka plyte brac to bym powiedzial ASUSA!![zreszta 3 tak zrobilo :D] ale teraz to juz naprawde nie wiem...

Kupujac asusa [jeszcze wtedy tak sie nie orientowalem] myslalem ze biore TOPowa plyte pod AMD [chyba najlepsza] a tutaj takie rzeczy wyczytuje... :(

Powiedzcie ze sie myle i ze nasza plyta jednak warta jest swojej opinii...

[Pomijam tutaj ZABORCZA i wyssana z palca CENE ponad 700zl !!! bo to wiadomo ze lepiej juz brac Abita za 500zl jak tego potwora za 700!!!!]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO szczerze powiedziawszy ASUS dał du...y z tym nowym modelem A7N8X-E, oprócz WiFi, które na dobrą sprawę nie jest potrzebne mogli zwrócić większą uwagę właśnie na wyżej wymienione szczególiki i dopracować do perfekcji naszą mobo... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to jedyne co ratuje Asusa ale Abit jego glowny konkurent jak wypuscil kolejna plyte na nForce2 [AN7 500zl] to wprowadzil pare nowosci chyba najwazniejsza to nGuru i wogoole w jakims tam stopniu poprawil plyte [w mniejszym czy wiekszym jeszcze nie wiadomo] Asus chyba ostatnio spoczol na laurach przynajmniej pod AMD. Zadnych poprawek, nowosci a o naszym biosie chyba juz zapomnieli... Do tego wpadka z e-deluxe... A wy jak uwarzacie czy wciaz Asus A7N8X Deluxe jest wciaz wart polecenia dla srednio zaawansowanego uzytkowniki [na tyle zaawansowany ze lubi czytac forum tweaka raz na tydzien]

 

[szkoda ze nie moglem potestwac ktoras z plyta Abita na nforcie wtedy bym mogl z pewna stanowczoscia sie wypowiedziec a tak to wciaz opieram sie o cudze doswiadczenia...]

Ostatnio z kolega bardzo mocno myslimy nad zmiana naszych asusow na Abita nowego tylko jak wyjdzie rev 1.6 lub 2.0 ... Pozyjemy zobaczymy jezeli ta zmiana by miala nas kosztowac 100> to czemu by nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez czytalem ta recenzje (ASUS A7N8X-E Deluxe vs Gigabyte 7NNXP Limited Edition) i tez zaczalem miec mieszane mysli... Ja mam rev1.06 i chce w tym tyg. zmienic na rev2.0, ale zastanawiam sie czy panowie z Asusa nie pracuja moze juz nad nowym rev naszej mobo i zastanawiam sie czy nie poczekac.

 

No nie wiem. Moja plyte kupilem juz ponad rok temu i wtedy to byl wypas na MAXA! Ale chyba powoli zostajemy w tyle...

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wy odstępcy od wiary!!!!!! :evil: Na Abity zachciało się przesiadać?!!!!! :evil: Ja widze jeden tylko przypadek gdy warto to zrobić - jak się ma rev. 1.0x Asusa.

 

BTW - co do "gumy" pod radiatorem na NB. Nic nie trzeba skrobać. Wystarczy benzyna ekstrakcyjna i schodzi jak złoto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz mialem dosyc tego naszego niskiego napiecia na asusie [moje max 1.75V] Drut-mod udany ale tylko 1.85V, myslalem ze skoczy pare ladnych mhz do goory a tu niestety stabilny max to raptem 44mhz wiecej na procku, czyli fsb z 211 na 212.98. Jakie sa jeszcze sposoby na podbicie napiecia wyzej? Ale takie z umiarem, taki drut modzik to calkiem si, ja wiem cala operacja nie wiecej jak 30min. Tylko te 1.85V to wciaz malo 1.95-2.00 to jest czego pragne :D Moze ktos wie jak dalej ciagnac do gory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - nie przejde na Abita!! :P

A jak bym mial zmienac mobo to bym wzial Abita chocby dlatego zeby poznac nowa firme! Zawsze to nowa wiedza, doswiadczenia. Poprzednio mialem Microstara, tez chcialem przy niej zostac, wybralem jednak asusa i jestem happy [w miare] Trzeba poszerzac horyzonty i probowac rzeczy nowych. Na abicie pewnie ci cpu pojdzie wyzej jak na asusie itd itp... A gdyby jeszcze mialo byc nGuru, niby bajer ale na pewno cieszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszyscy tak się podniecają Abitem i Epoxem, panuje jakaś dziwna opinia że Asus to nie do o/c :? Może ogólna statystyka jeśli chodzi o kręcenie wykazuje minimalną wyższość tych płyt (nie wiem czy kwalifikujemy Abity z modami na 2,5Vcore i 3,5 Vdimm :wink: ), ale poczytajcie tamte wątki i zobaczcie ilu userów ma tam problemy z pójściem wyżej niż 208-210 fsb. Owszem, ekstremalne przypadki o/c są wyższe niż na Asusie, ale to chyba nie znaczy że Asus taki cienki. Nie wspomnę już o odsetku nagłych zgonów poszczególnych mobo, który w przypadku naszych płytek jest raczej niski :) .

 

Dobra, powiedziałem, czekam na reakcję a teraz z innej beczki; nasza płytka ma C.O.P. który to powinien chronić cpu przed spaleniem. I niech ktoś bardziej ode mnie kumaty wyjaśni przy jakiej temp. na diodzie powinien reagować ( wyłączać or smth ??), bo mój proc według danych o temperaturze śmiertelnej dla XP to już zombie :twisted:

 

Jeszcze jedno pytanie, w biosach Ubera działa 2,9 V na pamięciach czy to kit?

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I niech ktoś bardziej ode mnie kumaty wyjaśni przy jakiej temp. na diodzie powinien reagować ( wyłączać or smth ??), bo mój proc według danych o temperaturze śmiertelnej dla XP to już zombie  :twisted:  

 

IVO

Abit... no ale tam trzeba mniej i tak zabawy zeby wykrecic procka. U nas krecenie sprzetu do konca Voltageu to czysta przyjemnosc [pomijajac fakt 4bitowego mnoznika] Dalej to juz pod gorke, wlasnie zobaczylem co trzeba zrobic zeby podpic napiecie procka powyzej 1.85V i pamieci powyzej 3V, czyli praktycznie to co Abit daje na dziendobry. A zrobienie moda L12 to nie taki problem...

Voltage MOD

 

Tez mam Athlona 1700+ i swojego wygrzewalem przy stopniach: Dioda 78-85C a CPU 64-68C. Taki proces trwal jakies 6-8h i jak narazie dobrze dziala i trzyma sie ok. Mam jeszcze na niego prawie 2.5 roku gwarancji wiec nie sa ta ostatnie jego meki z mojej reki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nie śmiać się i nie komentować, ja grzałem do 97 na diodzie i co... nic, proc chodzi a C.O.P. chyba zaspał, bo chyba powinien zareagować? Chyba że to bajka...

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziolem sie za sprzet swoj, zeby wycisnac z niego pare mhz wiecej.

Zaczelo sie od drut moda dajacego 1.85V na procku. Teraz jestem przy uberze 1007. Bardzo fajny bios, ma znacznie wiecej opcji no i wielka zalete RAM 2.9V !

Podkrecic mi sie go wiecej [stabilnie] nie udalo ale caly sprzet zaczal ladnie chodzic. Bootuje sie za kazdym razem, nie ma memory test failed, bios za kazdym razem ladnie sie laduje i wszystko chodzi tak jak powinno. Poprzednio przed moimi poprawkami sprzet chodzil stabilnie ale mial problemy ze wstawaniem i wogoole chodzil tak jakos nie bardzo...

Teraz jak go dovolotowalem rozne malutkie zgrzyty minely :)

 

Z tad moje pytanie, czemu wszyscy nie uzywaja Ubera? Jakies minusy? Ja narazie nie zauwazylem, tylko poczulem wieksza kontrole nad sprzetem, po mimo ze polowy opcji nowych nie czaje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może miał któś z Was podobny przypadek :

Jak odpalam bude i chcę wejść do BIOSu to czarny ekran i w lewym górnym rogu migający kursor !? Wymiana baterii na nową nic nie dała hmmm... Po odpaleniu windy jak już się troszkę rozrusza (rozgrzeje) można już do BIOSu wejść. Jakieś pomysły tudzież przmyślenia mile widziane :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jeżeli chodzi o zabawe w podkrecanie procka to zaczołem dosyć niedawno dokładnie 18.02.2004 godz:2:18. I mam odnośnie tego pytanko Mój procek to XP 2400+ no w tej chwili to 2600+ (dokładniej 2,18GHz) bo troche pozmieniałem ustawienia nie wiedząc czym to grozi ale korci niesamowicie:) Chciałem zapytać ile mogę jeszcze wycisnąć z tego procka, oczywiscie pytanie kieruje do fachowców!!! W tej chwili ustawienia mam takie: 8.0X16.0/136MHz (nie wiem czy fochowo podałem) Płyta oczywisćie ASUS A7N8X Delux no i Cooler który może byc przyczyną niepowodzenia przynajmniej mi sie tak wydaje Iglo Silent Breeze 462 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze poczytalbys troche forum ,napewno uwiadomilo by cie to w przekonaniu ze nikt tu nie jest jasnowidzem , podaj konfig kompa (seria proca,ram,psu,rev.mobo,itp) wtedy ktos bycmoze ci pomoze :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak o 2 w nocy cieżko się myśli oto konfig mam nadzieje że będzie wyczerpujący:

Płyta: ASUS A7N8X Deluxe rev.2.0

Ram: 2X TwinMos 256MB/PC3200

Procek: AMD Athlon XP 2400+ AIUHB 0332RPEW (kolor zielony)

Zasilacz: Chieftec HPC-360-202

Starczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po serii Twój procek ma odblokowany mnożnik powyżej 12,5 włącznie. Proponuję na początek pobawić sie ustawieniem 12,5x166 zamiast 16x133. Wyższa magistrala=wyższa wydajność. Jak będzie stabilny to idź stopniowo mnożnikiem w górę, aż do zwiech. Potem napięcie o 0,025 V do góry i sprawdzamy stabilność. Tym systemem znajdziesz maksymalne stabilne. Testujemy oczywiśće systemem 12 godzin Prime95 lub SuperPi. I KONTROLUJ TEMPERATURĘ!!!!!! Jak przekroczy 60 C to daj sobie spokój.

 

Potem możesz pobawić się także kombinacjami z FSB. Tu ograniczać Cię będzie pamięć ( no i ten cholerny mnożnik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej aukcji kupiłem procek: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20946991 (dokładnie jeden z tych AQXDA 0323SPMW)

 

Procek postuje na 12,5 x 200 na 1,8V i przechodzi 3DMark2001, 3DMark2003 już nie

 

Na 12x200 i 1,8V przechodzi oba 3DMarki

 

Na więcej testów nie miałem czasu w ten weekend

 

Jednakże nawet na 11x200 MHz i 1,8V po dwóch minutach działania Prime95 wyświetla komunikat o błędzie

 

Czy podniesienie napięcia poprawi stabilność Prime95?

 

A może "olać" Prime95 i patrzeć na stabilność programów?

 

Pytania te wysłałem najpierw do Krostrego, nie raczył jednak odpowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam tegoż asuska rev. 1.06 i w związku z tym parę pytań.

Czy jeśli kupiłbym Bartona na szynie 333mhz, podkręcił go do 400 i pamięci na tą samą szynę to bedzie wszystko działac bez problemu?

Albo inaczej, Bartona na szynie 400mhz i pamięci tez tak samo. Teoretyczne nowe biosy umozliwiają ale jak to jest z praktyką na tej wersji?

Nie mam zamiaru teraz kupowac tego Bartonka ale jednak kiedyś trzeba będzie wymienić procka a obecnie mam palomino :cry:

 

Aha, jest sens wymieniać bios 1006 na 1007?

 

Jakby coś to początek topiku czytałem ale przeczytać blisko 80 stron wszystkich wypowiedzi to zeszłaby kupa czasu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Attyla

 

Podobno czytałeś początek topicu. Po co więc pytasz, skoro na pierwszej stronie masz odpowiedź wynikającą z informacji zawartych na pozostałych stronach i kilku innych forach.

 

P: Czym się różnią poszczególne rev. płyty?

O: Podstawowa różnica to _oficjalna_ obsługa magistrali 200MHz od wersji 2.0. Ale na wcześniejszych też często nie było z nią problemów. Wraz z BIOSem 1005 Asus udzielił oficjalnego wsparcia dla FSB 200 również, dla rev. 1.0x. Niestety, konstrukcja "starego" NB spowodowała, że tylko jakieś 30% płyt z tym rev. potrafiło POPRAWNIE działać na tej magistrali. W rzeczywistości granica stabilnej pracy dochodzi w okolice FSB 195-197 i mocno zależy od typu stosowanej pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...