Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Oj nie koniecznie musisz zgłaszać do swojego providera zmiany w sprzęcie komputerowym. Pewnie Twój ‘dostarczyciel netu’ ma system przyznawania ip oparty na DHCP czyli karta autoryzowana jest przez MAC adres. Wystarczy więc że odczytasz adres fizyczny starej karty sieciowej i przypiszesz go do nowej kart sieciowej wbudowanej w płytę. Ja zrobiłem to w ten sposób i wszystko działa bardzo dobrze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie koniecznie musisz zgłaszać do swojego providera zmiany w sprzęcie komputerowym. Pewnie Twój ‘dostarczyciel netu’ ma system przyznawania ip oparty na DHCP czyli karta autoryzowana jest przez MAC adres. Wystarczy więc że odczytasz adres fizyczny starej karty sieciowej i przypiszesz go do nowej kart sieciowej wbudowanej w płytę. Ja zrobiłem to w ten sposób i wszystko działa bardzo dobrze :).

W modowanych biosach można zmienić MAC sieciówki nVidii, ale co zrobić z kartą sieciową 3COMa? Czy jest do niej jakiś program działający pod Windowsem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba modować, w zaawansowanych ustawieniach karty sieciowej (właściwości karty > zakładka Zaawansowane) jest taka opcja jak "Network Addres" wystarczy, że wpiszesz tam MAC adres karty i już po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba modować, w zaawansowanych ustawieniach karty sieciowej (właściwości karty > zakładka Zaawansowane) jest taka opcja jak "Network Addres" wystarczy, że wpiszesz tam MAC adres karty i już po sprawie.

Nie wyraziłem się dostatecznie jasno - pytałem się o jakiś zewnętrzny program do zmiany adresy MAC, ponieważ zintegrowana sieciówka "3Com 3C920B-EMB Integrated Fast Ethernet Controller" nie ma takiej opcji (sterownik w wersji 5.14 ze strony Asusa).

Opcja jest widoczna przy innych kartach (sprawdzone: Realtek 8139 i nVidia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe a no to faktycznie :) a ja mówiłem o tym wbudowanym lanie Marvell'a :D. to że tak powiem dogadaliśmy się ;). Sorry dopiero teraz doczytałem się że chodziło Tobie o 3Com :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke juz przeszedlem z moim Asusem.

Wszystkie testy przeprowadzałem na biosie beta 1009.006 z 16-12-2004, zauważyłem kilka spraw które są denerwujące:

1. banki pamieci czarne A2, B2- maja mniejsze możliwościOC, pod względem stabilności, w memtest maxymalne fsb jakie udalo się uzyskac w dualu na 1GB to: 249FSB przy napieciu 2.8V

2. banki pamieci niebieski A1, B1- maja wieksze możliwości OC, pod względem stabilności memtest, maxymalne fsb jakie udalo się uzyskac w dualu na 1GB to: 257FSB przy napieciu 2.6V. Zwiekszenie napiecia na pamieciach nic nie daje w tym przypadku.

3. nie wiem czy to wina biosu, ale pamieci zle znosza cale mnozniki, memtest nie przechodzi testow.

 

Zle zrobilem , bo nie sprawdzilem mozliwosci oficjalnego biosu, a teraz nie moge z Flash- owac plyty do wersji biosu 1008, jest jakis na to sposob?

Czy zdazylo wam sie cos takiego jak mi z tymi mnoznikami?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Ja mam pytanie odnosnie Tunera TV dokladnie Winfast 2000 xp Deluxe?mianowicie po zmianie plyty wlasnie na Asusa A7n8x-e mam zakłocenia w odbiorze kanalow TV.Zauwazylem,ze na przerwaniu 18 jest sterownik do kontrolera SATA i Video Tunera,wiec moze to jest powodem???Tylko ja nie mam dysku na SATA,ale czy to moze byc powodem?Patrzylem w biosie,ale nie widze,zeby mozna bylo wylaczyc???Moze odinstalowac,wylaczyc?Macie jakies inne pomysly?Co moze byc powodeM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem !!

Chce zrobić upgrade Biosu na 1008mod3.

W załączonym pliku txt pisze:

The correct Mobile identifier now display irrespective of CPU speed.

New SATA Bios 4250 Added.

Defaults set as follows for the following options:

 

Legacy Diskette B enabled

Video type option enabled

QFan Enabled

QFan Speed Up/Down Response Time set to 1/2 seconds

CDROM second boot device

SCSI third boot device

FSB spread spectrum Disabled

Graphic Aperture set to 128MB

AC97 modem Disabled

Parallel Port Disabled (previously 378/IRQ7)

Game Port Disabled (previously 201)

Midi Disabled (previously 330)

Power on By PS/2 Mouse: mouse move now selectable

Power on By PS/2 Keyboard: Password selectable and Hot Key now selectable

 

Czy to oznacza że nie bede mógł używać po upgradzie MIDI, AC97, i innych żeczy które są "disabled" ??!!

Aha, są 2 wersje tego biosu 1008mod3 2T i 1008mod3 bez "2T", czym one sie różnią, i który wybrać ?:P

 

Pozdr. :D

Kostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2T mozna uzyskac wyzsze FSB, ale wydajnosc jest nizsza. Najlepiej sprawdz jak to bedzie u ciebie - zainstaluj oba biosy i znajdz optymalne ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam proste pytanie :

mam płytę ASUS A7N8X-E oraz 2x512 pamięci jzk powinienem je zainstalować

1. - 1kość czarny " gniazdo" - 2 kość 1 niebieski

2 - 1kość czarny - // - 2 kość 2 gniazdo niebieskie

2 - obsadzić 2 gniazda niebieski

Jak będzie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Może to co teraz napiszę nie jest do końca związane z naszą płytką, ale mam do was pytanie. Mam zamiar zmienić mojego Fortrona 300 W na coś mocniejszego. W grę wchodzą:

 

- ModeCom 350GTF

- Chieftec 360W HPC-360-302DF

- Chieftec 360W ATX-1136H

 

No i teraz moja prośba, co polecacie ? Jak znacie jakiś inny zasilacz w tej cenie i nie został wymieniony to również proszę o wpis. Jestem otwarty na wszelkie propozycje :)

 

Z góry dziękuje :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec 360W HPC-360-302DF

Mam i powiem tak: niby cichy, stabilny i ok, ale trzeba mu zapewnić dobry przepływ powietrza w obudowie, bo zdarzało mu się po paru godzinach grania wyłączyć nagle z przegrzania (z 2 wiatrakami w budzie jest ok).

Następną zasiłkę kupię z wiatrakami z ręczną regulacją obrotów po prostu, bo tu chyba Chieftec położył zbyt duży nacisk na ciszę, kosztem chłodzenia zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety, ale w mojej obudowie jest cięzko z przepływem powietrza :( Od dawien dawna szukam BigTowera ATX, ale jak znajduję to za takie pieniądzę że .....

 

Więc sugerujecie że jak przepływ powietrza jest słaby to Chieftec 360W HPC-360-302DF odpada ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 420 Watt'ową wersje tego Chiefteca i nigdy nie zdazylo mu sie przegrzac, nawet po kilkunastogodzinnej pracy. Ogolnie to jeszcze niegdy nie mialem z nim zadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sugerujecie że jak przepływ powietrza jest słaby to Chieftec 360W HPC-360-302DF odpada ?

Tylko ja to sugeruję nieśmiało :)

Mam nadzieję, że mój przypadek był odosobniony, on się grzeje i jest to chyba przewidzianae przez producenta, ale nie wiem z jakiego innego powodu mógł sie u mnie wyłączać kiedyś.

Doradzam Ci to co sam bym zrobił kupujac teraz zasilacz - wybierz taki, który będzie umozliwiał ręczną regulację obrotów wiatraków: wtedy jak za głosno to na "low", jak za ciepło to "high".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzis przeinstalowalem system. Zainstalowalem stery 5.10 i dziwna sprawa,bo nie zainstalowal mi sie mixer! Reinstalacja sterow oraz reczne wyszukanie pliku nvmixer.exe nie przyniosly rezultatu. :(

 

Jesli ktos uzywa sterownikow 5.10 to niech mi wysle plik MvMixer.exe na maila: marcinek@echostar.pl

 

Z gory WIELKIE dzieki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Mam pytanko,bo mam zamiar updatowac biosa w mojej plycie...mam nadzieje,ze rozwiaze to moj problem z tunerem TV?!Czy moge to zrobic za pomoca tego programu Asus Update pokazujac mu plik .bin,ktory chce updatowac?Czy lepiej w Dosie przy pomocy tego dosowskiego programiku????I czy wersje 1013?czy uber 1013 ;-) Oprocz dodatkowych funkcji,ktore odkrywa w biosie zyskuje cos wiecej?!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzis przeinstalowalem system. Zainstalowalem stery 5.10 i dziwna sprawa,bo nie zainstalowal mi sie mixer! Reinstalacja sterow oraz reczne wyszukanie pliku nvmixer.exe nie przyniosly rezultatu. :(

 

Jesli ktos uzywa sterownikow 5.10 to niech mi wysle plik MvMixer.exe na maila: marcinek@echostar.pl

 

Z gory WIELKIE dzieki!!!

Ok juz sobie poradzilem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Mam pytanko,bo mam zamiar updatowac biosa w mojej plycie...mam nadzieje,ze rozwiaze to moj problem z tunerem TV?!Czy moge to zrobic za pomoca tego programu Asus Update pokazujac mu plik .bin,ktory chce updatowac?Czy lepiej w Dosie przy pomocy tego dosowskiego programiku????I czy wersje 1013?czy uber 1013 ;-) Oprocz dodatkowych funkcji,ktore odkrywa w biosie zyskuje cos wiecej?!?!?

Lepiej aktualizowac BIOSa w DOSie, z uzyciem parametru (patrz FAQ). Wtedy nadpisywana jest cala zawartosc kosci BIOSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam.

A u mnie wciaz 1250Mhz przy procku 2000XP.

Zworka na plycie FSB333/266 w biosie szyna 133 x 12.5 i nic.

Co jest?

Druga sprawa.

Gdzie podłaczyc zwykly glosniczek aby byl dzwiek.

Podłączony mam do fioletowego Jack'a (41) i cisza.

Moze cos gdzies wlaczyc ale nie mam juz sily.Dolby Digital przez SPDiF dziala bez problemu, ale jeszcze ten glosniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem A7N8X 2.0. Mam pytanie odnośnie vcore. Jesli ustawie owe napięciena "auto" lub 1,65v w bios, to czy normalne jest, że zarówno Probe (1,71), speedfan(1,71), jak i bios(1,69) pokazują mi wyższe napięcie? Da się jakoś vcore zmierzyć zewnętrznie miernikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem !!

A ja mam pytanko, przeczytałem 149 stron i FAQ i efekt tego jest mierny.

Mam taki konfig:

Athlon 2800 XP@3200 XP (11*200 MHZ) 1.65 V

2x512 Mushkin 3200 level One (2,3,3,6) 2.9V

Saphire X800 XT

DVD-Rom

nagrywarka DVD

Sata WD Raptor 36 GB

80GB IBM

 

I w 3DMarku mam tylko 11750 Pkt. A FSB nie mogę podnieść nawet o 3 MHZ bo zaraz w Primie sypie mi błędami, a jak znowu podniose mnożnik to mam resety, zresztą jak podniose FSB do np. 210 to tesh mam resety. Mam Bios 1008mod3. I już nie wiem co robić. Zasiłke mam spoko więc chyba wyrabia (Chieftec 400 W), czy nawet 430 juz nie pamiętam w tym momencie.

 

Pomocy bracia, bo konfig niezły chyba, ale coś nie moge na nim wiele zdziałać !! :)

 

pozdr.

Kostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem A7N8X 2.0. Mam pytanie odnośnie vcore. Jesli ustawie owe napięciena "auto" lub 1,65v w bios, to czy normalne jest, że zarówno Probe (1,71), speedfan(1,71), jak i bios(1,69) pokazują mi wyższe napięcie? Da się jakoś vcore zmierzyć zewnętrznie miernikiem?

To już taki Asusowy standard, że napięcia są ciut podbite do góry, u mnie jest to samo (A7N8X-E Deluxe), a zreszta to samo miałem na wczesniejszej kofiguracji która jeszcze widnieje w moim podpisie. Jak chcesz mieć regulaminowe odczyty napięc to po prostu zmniejsz troszkę Vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem !!

A ja mam pytanko, przeczytałem 149 stron i FAQ i efekt tego jest mierny.

Mam taki konfig:

Athlon 2800 XP@3200 XP (11*200 MHZ) 1.65 V

2x512 Mushkin 3200 level One (2,3,3,6) 2.9V

Saphire X800 XT

DVD-Rom

nagrywarka DVD

Sata WD Raptor 36 GB

80GB IBM

 

I w 3DMarku mam tylko 11750 Pkt. A FSB nie mogę podnieść nawet o 3 MHZ bo zaraz w Primie sypie mi błędami, a jak znowu podniose mnożnik to mam resety, zresztą jak podniose FSB do np. 210 to tesh mam resety. Mam Bios 1008mod3. I już nie wiem co robić. Zasiłke mam spoko więc chyba wyrabia (Chieftec 400 W), czy nawet 430 juz nie pamiętam w tym momencie.  

 

Pomocy bracia, bo konfig niezły chyba, ale coś nie moge na nim wiele zdziałać !!  :)  

 

pozdr.

Kostek

Moze to juz moc tego procesora? :) Jak myslisz, moze ma problemy z szyną powyzej 200.. co do marków01.. grasz w 3dmarki? bo moim zdaniem te nowe karty pokazują moc dopiero w grach z pełną obsługą dx9.. moge sie mylic, ale ja bym sie nie przejmował wynikami z 3dmark.. Co do wyższego fsb, podnieś napiecie na vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...