Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

spoko chodzi na 11*200 przy najnizszym napieciu i pamieci synchro 7-3-3-2,5

 

na 11,5*200 tez chodzi spoko przy 1,75

 

jak wgralem uber 112 i podnioslem napiecie na NB to sie wlaczal tylko winda nie startowala spowodu blue screena :(

 

 

aha i na procku napisane jest :D

AXDA2800KV4C 231155200001

AQEA0329VPM

mozesz ktos roszyferowac :D i powiedziec czy dobrze czy zle??

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też jestem szczęściliwy posiadaczem Asusa A7N8X-E Deluxe Rev 1.01 Dokładnie i moje zapytanie jaki najlepszy bios do siebie mam zapodać ? Teraz mam zwyczajny 1013. I czy nowy bios coś poprawi jeśli chodzi o o/c.

 

Teraz mam Athlonika 2200+ krecony oczywiście

 

2200+@2800+ 1800Mhz@2255Mhz

Vcore 1.65v@1.85v max płyty

 

Teraz chodzi na 166*13.5

 

Pamieci Kingmax 2.5-4-4-8 400 Mhz @ 2-3-3-6 333 Mhz ( synchro )

 

Czy moge coś jeszcze wyciśnać z tego procka ?

Czy bios coś pomoze, ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Wreszcie kupiłem mój wymarzony zasilacz CHiEFTEC HPC-360-302-DF. Cały szcześliwy, po odpaleniu komputera z nowym zasilaczem pierwsza myśl która przyszła mi do głowy to: "Działa !" :) Wchodzę do biosu i lekkie przerażenie trzymane napięcia: 12V - 12.4, 3V -3.4. Mam pytanie czy to z zasilaczem jest coś nie tak, czy może nasza płyta ma problemu z pokazywaniem poprawnego napięcia; bo jak sobie dobrze przypominam to już kiedyś był poruszany ten temat ....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wielkie dzięki za odpowiedz. SpeedFan pokazuje:

+3.3V - 3.38-3.42V

+5V - 4.97-5.00 V

+12 - 11.80-11.86V

 

-5V - -4.67-4,70V

-12 - -11.72-11,77V

 

Czy byłby ktoś z was w stanie powiedzieć mi coś na temat tych napięc na podstawie waszych doświadczeń ? Mam na myśli ich ocenę. W końcu jak udało mi się zauważyć duża cześc użytkowników naszej płyty używa tego zasilacza :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackul lepiej sprawdź miernikiem. U mnie czujniki pokazują takie brednie że głowa mała.

 

Ja też mam pytanko. Czy działa wam speed fan??

mam bios ubera 1004. wiatrak standardowo kręci się 2500. przy włączonym speed fanie nie zchodzi mniej jak 2200obr/min nawet gdy ustawię 1:15. zmiana czasu reakcji nie zmienia sytuacji. jak jest u Was??

 

temperatury proca: socet 39-41*C, dioda 44-45*C

 

Edit:

nie chodziło mi o speed fana tylko o q-fana z biosu. sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może uznacie mój problem za banalny … ale dla mnie niestety taki nie jest :

W tej chwili mam konfiguracje taką jak w podpisie czyli:

 

Athlon 1Ghz

MoBo: Asus a7n8x Delux

Dysk: Seagate Baracuda VII 80Gb

 

To chyba najważniejsze elementy dotyczące mojego problemu.

Sprawa wygląda tak że podczas zgrywania jakichkolwiek plików (filmy, gry, zdjęcia) procesor a co za tym idzie dysk (zużycie procesora 100%) jest wykorzystywany całkowicie … czyli nie mogę w tym momencie robić nic na komputerze … jakiekolwiek inne operacje (nawet otworzenie nowego okienka Explorer lub uruchomienie GG) spowalniają kopiowanie o wiele minut a otwieranie zwykłego okienka „mój komputer” ciągnie się w nieskończoność .

Windows był instalowany wiele razy (Windows XP z zainstalowanymi wszystkimi Updatami) … sprawdzałem różne sterowniki od DMA (testowałem na tych standardowych i na tych od nVidii) niestety nic się nie zmieniło … najgorzej jest przy nagrywaniu płyt CD … wtedy na komputerze nie można zrobić dosłownie nic …

Gry i aplikacje mocno wykorzystujące procesor (lub dysk) także strasznie długo się ładują …

 

Wcześniej miałem płytę gł. Ecs k5s5al i nie miałem tego typu problemów … po wymianie płyty głównej na Asus a7n8x Delux zauwarzyłem że komputer pracuje szybciej i gry też mniej się zacinają … niestety nie mogę poradzić sobie z tym zgrywaniem plików

 

Nie bardzo rozumiem czemu na poprzedniej pł gł. dane normalnie się zgrywały a teraz zgrywanie plików obciąża cały komputer

Poza pł gł. nie wymieniałem nic innego … czyżby płyta na nForce 2 wymagała mocniejszego procesora ? a może to wina sterowników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jackul

bardziej realne napięcia są w granicach +12.3V (sprawdzałem miernikiem)... speed fan pokazuje mi podobnie jak Tobie. "Nasza" płyta jest dość wybredna co do zasilacza... a Chieftec liderem w nich nie jest. Dobry zasilacz, ale..... są lepsze i dużo lepsze ;)

 

@jakubwi

mi tam średnio działa, albo nie potrafię go skonfigurować (dziwne rzeczy mi pokazuje... zaczynając od napięć a kończąc na temperaturach)... póki co MBM wydaje mi się najlepszy bo wszystko ręcznie ustawiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mam swoją upragnioną płytę A7N8X-E i wszystko ustawione tak jak chcę...

 

Ale nie obyło się jednak bez przygód. Jak wspomniane na stronie 1 tego wątku - płyta nie wstawała przy magistrali >191 na mnożnikach m.in. 10, 10.5. Na szczęście są na świecie ludzie sprytni i odwarzni - zmodowany przez Trats bios C18e1013_1T (jest też wersja z CPC OFF, czyli 2T) nie dość, ze poprawił osiągi pamięci, to jeszcze umożliwił używanie niedostępnych wcześniej mnożników.

 

Zmodowane przez Trats biosy dla a7n8x-eL

http://www.senorpanadero.net/uploader/user...C18e1013_1T.zip

http://www.senorpanadero.net/uploader/user...C18e1013_2T.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

To jeszcze raz ja i jeszcze raz was pomęczę was moimi pytaniami, a dokładnie to 1 pytaniem :-P

Na początku chciałbym podziekować wszystkim za odpowiedzi, jednak mam prośbę. Czy mógłby ktoś wkleić rysunek na forum, albo podać link do rysku wtyczki z rozpisanymi napięciami ?

 

Thanks from the mountain :-P :-P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku z tym ze wiele osob pyta sie o najlepsze biosy9w tym ja)

mam prosbe do ludzi co sa wtajemniczenie w nieoficjalne biosy czy mogli by zrobic topic taki jaki jest do najlepszego biosu abita nf-7 aby byly tam linki i opisy do biosow do asusa a7n8x-e del.

 

my asusowcy nie mozemy byc gorsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pozostać przy A7N8X deluxe, czy przesiąść się na A7N8X-E deluxe??

 

Mam dylemat, bo stawiam w domciu sieć bezprzewodową i kusi mnie, ale nie jestem do tego zmuszony, żeby pozbyć się kabelka do swojego komputera. Załatwić to można na dwa sposoby - karta na PCI albo USB (przy szybkości 54Mbit przynajmniej 150PLN) albo sprzedać swoją obecną płytę i kupić -E z WiFi. Wyjdzie więc jakieś 380-400PLN.

Jeżeli sprzedam swoją obecną płytę za 230-250PLN - to wyjdę finansowo tak samo.

 

Zyskam na pewno nową gwarancję, 1Gbit sieć, WiFi i certyfikat zgodności z nTune.

Czy coś stracę? Co lepsze? Nie chciałbym wyjść na zamianie jak ktoś przesiadający się z Abita NF na AN.

 

Obecna płytka działa OK ale ciężko przekroczyć 200MHz. Nie zamierzam przez kilka lat zmieniać platformy, bo wydajność w zupełności mi wystarcza a jestem fanem SS. Jeżeli bym coś jeszcze zmieniał, to co najwyżej pamięci. Jak mi zabraknie wydajności, to zrobię drutmoda i powinienem jeszcze co nieco z XP-M wycisnąć.

 

Właśnie - jak się spisuje nTune i/lub cpumsr na -E? Bo na mojej praktycznie nie działają :(

Czy na -E XP-M dostaje prawidłowy mnożnik i napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko po bardzo dlugiej przerwie........

widze sporo zmian... SZOK

Pozdrowionka dla all ........

 

Pytaneczko...... czy wyszedl jakis inny mod biosik dla niz 1008mod3 dla delux 2????

 

nie mam czasu czytac... forum... czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko chodzi na 11*200 przy najnizszym napieciu i pamieci synchro 7-3-3-2,5

 

na 11,5*200 tez chodzi spoko przy 1,75

 

jak wgralem uber 112 i podnioslem napiecie na NB to sie wlaczal tylko winda nie startowala spowodu blue screena :(

aha i na procku napisane jest :D

AXDA2800KV4C    231155200001

AQEA0329VPM

mozesz ktos roszyferowac :D i powiedziec czy dobrze czy zle??

1206062[/snapback]

hehehe sam zem rozszyferowal :D

http://www.error404.pl/procesory/athloncode/code.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wielkie dzięki za odpowiedz. SpeedFan pokazuje:

+3.3V - 3.38-3.42V

+5V - 4.97-5.00 V

+12 - 11.80-11.86V

 

-5V - -4.67-4,70V

-12 - -11.72-11,77V

 

Czy byłby ktoś z was w stanie powiedzieć mi coś na temat tych napięc na podstawie waszych doświadczeń ? Mam na myśli ich ocenę. W końcu jak udało mi się zauważyć duża cześc użytkowników naszej płyty używa tego zasilacza :)

 

Pozdrawiam

1206711[/snapback]

SpeedFana można w tym przypadku o kant tyłka potłuc. To samo w przypadku AsusProbe i MBM. Ale nie jest to wina tych progsów a BIOSu. Jak już pisałem w FAQ jedynie miernik poda realne napiecia na liniach +5 i +12V. DOBRY MIERNIK zaznaczam....

 

BTW - ostatnio rzadko tu wpadam,ale widzę, że wcale co poniektórzy nie czytają FAQ. Nie po to z AndyN, Wheelerfanem, Martiniii i Wawelskim przez dwa lata kombinowaliśmy, by teraz nikt z tego nie korzystał. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kupiłem pada podłączanego do Gameportu. Włażę pod stół coby go podłączyć i lol nie ma Gameportu na tej super płycie :)--->instrukcja: "dokup śledzia". Czy dostanę w Polsce tego śledzia (jeśli tak to mniej więcej jaka cena)? Czy są może jakieś przejściówki gameport-USB ?

 

2. Czy jak podkręcę proca z fsb 166 do fsb 200 to powinienem zamontować radiator na SB (teraz bez podkręcania nagrzewa się dość mocno, parzy przy dotykaniu)?

 

3. Program MBM nie pokazuje temperatury na diodzie proca. Semprony nie mają takiej diody?

 

płyta to a7n8x-e rev. 1.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dziwne, w pudle powinien być ten śledź, tym bardziej, ze jest to wersja -e.

2. Zalecałbym to zrobić, bo wcześniej czy później pojawią się problemy z SoundStorm jak SB będzie się przegrzewał.

3. Ściągnij dodatkowe pliki *ini do MBM. W FAQ dawałem link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdziłem w pudełku. Nie ma :(. Cytuję instrukcję: "The GAME/MIDI module is purchased separately".

 

2. dzienks

 

3. sprawdziłem obie wersje *ini i nic. Nadal nie pokazuje diody CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo all do niedawna mam plytke Asusa A7N8X-E delux i do tego AthlonaXP M.

Wszystko by bylo fajnie gdyby nie to ze moge go podkrecici tylko do 2400MHz i nie chodzi zbyt stabilnie.To wszystko dla tego ze nie moge zwiekszyc napiecia (max1,825V) na procku po mimo tego ze suwak w oknie z napieciami nie dobija do konca. Wgralem juz nowa wersje biosu Ubera 1013 ale tez lipa. Wie ktos moze jak to odblokowac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą płytę kupiłem w listopadzie 2004. A to rev. 1.01 jest. Dałem się zrobić w jelenia? teraz czytam, że wszyscy mają rev. 2.0. Boshe!!! I jeszcze mi głupiego gameporta nie dali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą płytę kupiłem w listopadzie 2004. A to rev. 1.01 jest. Dałem się zrobić w jelenia? teraz czytam, że wszyscy mają rev. 2.0. Boshe!!! I jeszcze mi głupiego gameporta nie dali.

1210450[/snapback]

nie wiem jak z Twoja spostrzegawoscia i czytaniem forum ale rev 2.0 dotyczy sie wersji bez E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Unknownn

ja mysle ze to nie wina twoich pamieci 333 podkreconych na 364 tylko najprawdopodobniej po przekroczeniu magistrali 182 ustawiene na optimal lub agressiv pamieci zmienia timmingi na jakies kiepski lub laduje cl3 a pewnie tymasz 2,5 i temu problemy ....ustaw recznie timmingi na 2,5-3-3-7 i zacznij pozniej podkrecac.....powodzenia

 

@ posiadacze wersji LA

i w koncu nie wiem czy ktos probowal zmieniac fsb przy pomocy programu CPUFSB .... tylko tak jak pisalem program czasem zmienia fsb dopiero po zamknieciu go a nie po nacisnienciu OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...