Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie.... Jestem w posiadaniu takiej kosci (jednej) KINGSTON DDRAM 256MB KVR400X64C3, timingi mam ustawione na default, i max co wyciagam z fsb to 162 stabilne w prime na napieciu 1,85v.

Od nowosci mialem biosa 1006, zamienilem go na 1007 i nadal to samo, a nie wiem czy moge sobie pozwolic na wgranie biosu od wersji Delux skoro mam wersje standart (nie delux i nie "-X"). Wiec chcialem zapytac co zrobic zeby wyciagnac wiecej z FSB i czy moge spokojnie zaladowac biosa z delux wersji ? (np. 1008)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie.... Jestem w posiadaniu takiej kosci (jednej) KINGSTON DDRAM 256MB KVR400X64C3, timingi mam ustawione na default, i max co wyciagam z fsb to 162 stabilne w prime na napieciu 1,85v.

A zwiększałeś napięcia dla pamięci? Zresztą o czym my tu mówimy... albo masz walniętą kość (kumpel miał, że powyżej fsb 180 nie chciało iść i też akurat na A7N8X... ale reklamacja i dostał nową co już chodziła wyżej) albo cpu już Ci nie daje rady.

A wgranie biosu od Deluxe raczej odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na pierwszej stronie nie znalazłem nic na temat tych pamięci. Więc mam pytanie, czy ktoś z was testował, albo miał te pamięci, bo mam zamiar je sobie kupić. Prosiłbym o szybką odpowiedz

 

1294179[/snapback]

a po ci one....... czego sie niby spodziewassz..... wzrostu wydajnosci o 1%??? lepiej ci wyjdzie dokupienie jeszcze 512 tych samych co masz niz takie cudowanie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikami, że Kingstony nie chodzą zbyt stabilnie na tym mobo, lepiej jest już z Geilami (ale to też nie jest ideał - na innych płytach te same kostki potrafią wyciągnąć dużo więcej). Teraz mam Twinmosy i jest naprawdę bardzo dobrze - chodzą tak jak w moim opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie błagam pomórzcie mi!!!! Czy to już napewno wina pamięci ???? mam kompa jak w opisie. Mam 204*11. gdy chce coś ruszyć dalej od razu w primie wyskakuje error. Nie mogę przejść nawet na 205. Mnożnikiem też próbowałem. Napięcie już podnosiłem i na pamięciach i na proca. Już sam nie wiem, czy jest jakiś sposób żeby dalej kręcić, czy po prostu trzeba wymienić pamięci???? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze byc procesor gduyz masz wysoki mnoznik! msuialbys zwiekszyc naopiecie ale maxymalne jest 1,85V wiec nie wiem czy pomoze! ale warto sprobowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 to wysoki mnożnik???? a gdy chce ruszyć fsb to co powinienem????

 

 

teraz próbuje zmniejszyć mnożnik i daje fsb. pytanie czy z napięciem będzie tak samo???? będę musiał dawać tak samo na proca jak w wypadku 204*11 i w zwyż????

 

w kółko to nic nie daje, nie mogę przejść granicy 2250mhz :cry: :cry: :cry:

Edytowane przez wyszukuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Ci się kończy... masz tak samo jak ja... u mnie powyżej 205 już za Chiny nie pójdzie... raz jakimś cudem wstał mi na 206 to aż screen'a musiałem sobie zrobić ;) A płyta i pamięci były sprawdzane... i bez żadnego ale idą na fsb 230... więc albo vmod'y albo inny proc Cię czeka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ERROR: ILLEGAL SUMOUTPossible hardware failure, consult readme.txt file, restarting test.ERROR: ILLEGAL SUMOUTMaximum number of warnings exceeded.
Ja mam cos takiego przy 166/12.5 (1.85v) i Default timingach przy kingstonach CL3 256mb/400 (stabilnie jest 162/12.5). Jestem zalamany ze nie idzie na wiecej, zmienialem biosa stery i to nic nie pomagalo, przesmarowalem (i wypolerowalem radiator) NB mam chlodzenie na SB a Procka mam AMD2000+ Boxowego, z boxowym chlodzeniem, temp nie przekracza 55'C.

 

Moze jest cos o czym nie wiem, np jakas opcja w biosie kt uniemozliwia wiekszy OC ? FAQ czytalem i przegladam wyrywkowo temat i nie pamietam zeby cos takiego istnialo :/

 

Chyba tutaj juz nic nie pomoze? :( Kiedys kolegi m-bartona podlaczylem to spokojnie szedl na fsb 200 wiec pewnie moj procek jest skaszaniony :rolleyes:

Edytowane przez Tomik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po ci one....... czego sie niby spodziewassz..... wzrostu wydajnosci o 1%??? lepiej ci wyjdzie dokupienie jeszcze 512 tych samych co masz niz takie cudowanie.....

1296550[/snapback]

Witam

 

Sprawa wygląda tak, że swoje TwinMOSy (miałem tylko 256MB) sprzedałem i postanowiłem kupić jakieś 2 x 256MB. Mogłem przeznaczyć 350 złoty, więc brałem pod uwage te i Geile. Wybór padł na ten i już je zakupiłem, jak was będzie interesowało to kiedy bedę miał trochę więcej wolnego czasu to sprawdze na jakim napięciu pójdą na FSB200. Poprzednie TwinMOS szły na 2.9 i agresywnych timingach

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Jackul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki klopot,zainstalowalem win2000 i pokazuje mi ze nie mozna uruchomic urzadzenia 1394,pod xp dzialalo spokojnie, jednak ja jestem poklocony z xp i chcialbym 2000 dalej, mam bios uber 1013, nie wiecie jaka rada moze na to byc? chcialem wlasnie kamere podlaczyc a nie chce mi sie tylko po to sadzac xp

pozdrawiam i z gory dzieki za wszystkie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalem w dualu goddramy, twiny, no-name, hynixy na napieciu 2,9V i takie wyniki:

goodram: 217fsb cl3.3.3.11

TwinMos: 222fsb cl 2,5.3.3.11

no-name: 211fsb cl3.3.3.11

HYNIX (aktualnie ich uzywam): 232fsb cl3.3.3.11 ale to nie ich max gdyz plyta jak wiecie nie lubi wysokich fsb a asynchronicznie nie testowalem!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikami, że Kingstony nie chodzą zbyt stabilnie na tym mobo, lepiej jest już z Geilami (ale to też nie jest ideał - na innych płytach te same kostki potrafią wyciągnąć dużo więcej). Teraz mam Twinmosy i jest naprawdę bardzo dobrze - chodzą tak jak w moim opisie.

1296615[/snapback]

Co za ściema :huh: Ja mam Kingstony 2x 256 333MHz (zwykłe 7.5ns - nie na winbondach) i latają na 400MHz w dualu na timingach CL2 2-3-5 przy zwiększonym napięciu ofkors - prime95 oczywiście je sprawdzał cały dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za ściema  :huh: Ja mam Kingstony 2x 256 333MHz (zwykłe 7.5ns - nie na winbondach) i latają na 400MHz w dualu na timingach CL2 2-3-5 przy zwiększonym napięciu ofkors - prime95 oczywiście je sprawdzał cały dzień...

1300990[/snapback]

Potwierdzam. Dużo sie zmieniło od czasu kiedy kingstony nie spisywały się najlepiej na tych płytach. Zmiana dotyczy oczywiście Asusa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Dużo sie zmieniło od czasu kiedy kingstony nie spisywały się najlepiej na tych płytach. Zmiana dotyczy oczywiście Asusa..

1300997[/snapback]

tzn.? na nowszych płytach/biosach problem nie występuje? (ja dalej nie wiem, jakie pamięci wybrać...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( Coś mi się stało z płytą.

Normalnie nie mogę uruchomić kompa. Po resecie biosu zgłasza błąd sumy kontrolnej biosu. Po F1 normalnie się uruchamia, ale jak wejdę do biosu, to po restarcie już się nie uruchamia.

Sprawdzałem już kilka biosów. Wgrywałem "z parametrami" wymazując stary bios i dalej jest to samo.

Ma ktoś jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( Coś mi się stało z płytą.

Normalnie nie mogę uruchomić kompa. Po resecie biosu zgłasza błąd sumy kontrolnej biosu. Po F1 normalnie się uruchamia, ale jak wejdę do biosu, to po restarcie już się nie uruchamia.

Sprawdzałem już kilka biosów. Wgrywałem "z parametrami" wymazując stary bios i dalej jest to samo.

Ma ktoś jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić?

Czy coś zmieniałeś w konfigu?

 

Ja mam podobne problemy po zmianie pamięci na TCCD. Pamięci są za nowe, BIOS nie radzi sobie z ich poprawnym rozpoznawaniem. Gdy ustawiłem je na "agressive" (BIOS ustawił zby ostre timingi a ja nie zwróciłem na to uwagi) komp się nie uruchomił. Po resecie BIOSu uruchomił się w trybie domyślnym i musiałem mocno kombinować żeby w końcu cokolwiek zmienić w BIOsie. Zmieniłem ustawienia pamięci na "manual" i wtedy, też z kłopotami, uruchomiłem kompa. Od bardzo dawna nie korzystałem tak często ze zworki "clear cmos" ;)

 

Może coś zmieniłeś w konfigu i stąd te problemy?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sory za zamieszanie z tym moim procem. Zapomniałem, bo ostatnio zmieniałem bios i zrobiłem load default, żeby ustawić synchro z pamięciami. Ale ze mnie idiota. :mur: :mur: :mur: Już się w miarę kręci :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam maly problem, bo tez mam tego ASUS'a, wersja A7N8X-E Deluxe i w biosie nie widzi dyskow SATA czy to normalne ?, bo nie wiem czy to przez to nie jestem w stanie odtwarzac MP3 wogole, a juz nie mowieac o starych DivX'ach, a co do kodekow to wszystko probowalem.

 

Wersje Biosu: 1011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[Asus A7N8X-E Deluxe, AMD Barton 2.5@3.2(2200Mhz), 3x512 DDR400 (PC3200) w Dualu, ATI Radeon 9700 Pro 325/620

HDD Segate Barracuda 80GB SATA, DVD-R Pioneer, DVD-RW/DL ASUS 1604P, Chieftec 360W, Cooler Thermaltake Volcano 7+,

system Windows 2000+Sp4 i wszystkia aktualne laty oraz zabezpieczenbia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam A7n8x Deluxe rev. 2.0 oraz Barton 2500 Mobile i wczoraj kupilem sobie GEIL'e 2x256(400MHz) CL 2,5,3,3,6.

Ustawilem FSB na 190 i zwiecha. Bios nie odpalil -> wyjalem baterie i ruszył ponownie.

Inne kombinacje ( asynchronicznie Ram na 200 a proc na 166) znowu zwiecha.

Teraz chodzi na 182MHz oczywiscie synchronicznie.

Teraz pytanie.

Jakie timingi ustawic bo zwiekszalem wszystko o 1-2 pozycje w gore i nic nadal zwiecha (system fail).

Prosze o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam A7n8x Deluxe rev. 2.0 oraz Barton 2500 Mobile i wczoraj kupilem sobie GEIL'e 2x256(400MHz) CL 2,5,3,3,6.

Ustawilem FSB na 190 i zwiecha. Bios nie odpalil -> wyjalem baterie i ruszył ponownie.

Inne kombinacje ( asynchronicznie Ram na 200 a proc na 166) znowu zwiecha.

Teraz chodzi na 182MHz oczywiscie synchronicznie.

Teraz pytanie.

Jakie timingi ustawic bo zwiekszalem wszystko o 1-2 pozycje w gore i nic nadal zwiecha (system fail).

Prosze o info

1304349[/snapback]

ram ustawisz na by spd i bedzie chodzil na 200mhz. Czy podczas oc zwiekszales napiecie rdzenia cpu?? Zwieksz napiecie rdzenia o 0,025 i ustwa fsb 200 synchronicznie. Jezeli chcesz wiedziec co cie hamuje, ustwa asynchrnicznie pamiec na 200 a cpu na ( mobile mialy 133 <_< ) 133, jezeli wstanie to ram cie nie hamuje.

 

A tak na marginesie jest cos takiego jak FAQ dla uczacych sie oc, przeczytaj a bedziesz wiekszosc wiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

W koncu zrobilem Vcore Moda i... SUKCES!!!

 

Moze przypomne troche moja sytuacje. Otoz za Chiny nie moglem przekroczyc granicy 2200MHz - tzn... Ustawilem w biosie 200x11, wyszedlem z biosu, wszedlem do systemu, odpalilem Prime95, ktory polatal ok 12 godzin i juz bylem HAPPY, ze wszystko ok! Jednak mina mi zrzedla gdy kompa wylaczylem - po pownownym wlaczeniu... nic! Zatem mialem w miare stabilne 200x11, ale kompa na tych ustawieniach nie szlo wlaczyc. Po resecie mialem ustawnienia safe mode. Probowalem wszystkiego - zabawa z timingami, chlodzeniem, biosami, pamieciami... - nic nie pomoagalo!:(

 

Dzis zrobilem Vcore moda (Skupa - dzieki za wskazowki!!!) i jak reka odjal! Okazalo sie ze brakowalo mojemu prockowi troche napiecia - przy 1,9V juz wstawal spokojnie na 200x11, a teraz jade na 220x11 na 2,0V i nie dosc ze wstaje bez problemu to prime lecial (coprawda tylko) 3h i 0 zwiech! Takze jestem zadowolony. Na razie sa fazy testow i wszystko jest badane. Temp. na diodzie nie przekroczyla jeszcze 42 st. (ale przy Zalmanie puszczonym na maxa..)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponowie pytanie, czy na tym Asusie da sie zrobic tak zeby dysk SATA byl widziany w biosie?????

Da się

 

Trzeba przeczytać instrukcję do płyty

 

Jeśli nie ma się na to czasu, trzeba uważnie patrzeć co jest wyświetlane na ekranie. A jak wół po starcie biosu płyty zgłasza się drugi bios, bios kontrolera sata właśnie, trzeba wejść odpowiednią kombinacją klawiszy (na ekranie będzie wyświetlone jaką) do niego. Ale niestety trzeba będzie wcześniej zajrzeć do instrukcji, przynajmniej na stronę z opisanymi zworkami lyty głównej, bo kontroler sata włącza się zworką właśnie .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponowie pytanie, czy na tym Asusie da sie zrobic tak zeby dysk SATA byl widziany w biosie?????

1304664[/snapback]

Poszukaj zworki włączającej SATA.

 

 

@AndyN

Już działą, ale jeszcze nie wiem w czym tkwił problem, bo poodpinałem wszystko co można i pozmieniałem w biosie wszystko na manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wiecie o co chodzi to poradzcie...:)

Mam Athlona XP-M 2500+ na A7N8X-E Deluxe i jakies badziewne pamieci (2*256). Wszystko elegancko chodzi, ale jak podkrece procka troche mocniej (215*12) to bootuje sie, zaczyna sie ladowac winda i wyskakuje komunikat, ze nie ma jakiegos pliku, lub jest on uszkodzony. Prosza zeby naprawic blad odpalajac z plyty instalacyjnej windowsa. Jak zmniejsze power procka to winda sie odpala. o co chodzi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...