Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

@Ciebie to się peseq żarty trzymają :-P

chciałem rozruszać temat:))))

btw. jest jakis odpowiednik naszego asusa na s939??? bo szkoda mi opuszczac nasze mobo:) a bynajmniej marke.. heh.. sentyment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

konfig teraz mam taki duron 1,4@1,75 szyna jego aktualnie 166 ale standartowa szyna 133 nic nie pomaga prubowalem pamiatki twinmos cl 2,5 pc 3200 leca teraz na 200mhz a zasilacz nowka prawie 420W chieftec niejestem pewien ale wersja biosa to chyba 1010

A jaki masz mnoznik? Czyzby 10,5? Jakie napiecie na procesorze?

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

konfig teraz mam taki duron 1,4@1,75 szyna jego aktualnie 166 ale standartowa szyna 133 nic nie pomaga prubowalem pamiatki twinmos cl 2,5 pc 3200 leca teraz na 200mhz a zasilacz nowka prawie 420W chieftec niejestem pewien ale wersja biosa to chyba 1010

wdlug mnie przyczyna moze byc w tym ze masz nie do koncA dobrze ustawione pamieci tzn powinienes miec na 333 (166) tak samo jak fsb ... wyzsze taktowanie pamieci nic nie daje . wybiez opcje 100% w taktowaniu pamieci...... jesli jest inaczej niz mowie mozesz zawsze sprawdzic to np w aida32, sandra, everest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym ustawic na 333 :) wiecej niz 202 nie chca pojsc a mnoznik faktycznie mam 10.5 a napiecie to standard 1,5V na epoxie takie ustawienia byly i byl git i nic sie nie dzialo tylko ze zaczal padac kontroler HDD i trza bylo wymienic plyte wiec wybor padl na ta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym ustawic na 333 :) wiecej niz 202 nie chca pojsc a mnoznik faktycznie mam 10.5 a napiecie to standard 1,5V na epoxie takie ustawienia byly i byl git i nic sie nie dzialo tylko ze zaczal padac kontroler HDD i trza bylo wymienic plyte wiec wybor padl na ta

333 to w ustawieniach 166, a Ty ustawiasz 202 czyli 404.

Przypuszczalnie za dużo, po za tym asynchronicznie, a więc bez sensu (dotyczy płyt z NF2 ofkoz).

A płyt ( a dokładniej optymalnych ustawień na nich) jeżeli nie mają przynajmniej tego samego chipsetu nie porównuj, bo to bez sensu.

Ja mam na rezerwie płytę Asrock'a i to jest zupełnie inna bajka (bez wątpienia gorsza).

A być może 10,5 X 166 to za dużo dla Twojego proca, przy tym napięciu.

Spróbuj je zwiększyć, ew. obniż troochę taktowanie, czasem wystarczy kilkadziesiąt Mhz i jest spokój.

(n.p. 10,5 X160)

 

@peseq

Tu masz wątek o płytach Asus'a na 939

ASUS

Ale z tego co czytałem, wśród overclokerów uzywających tej platformy, zdecydowanie krółuje DFI.

Asus zapewnie jak zwykle przedkłada stabliność nad możliwości overclokerskie.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie czy ta płyta bedzie odlugiwała procesor Mobile AXMD2000GJQ4C

Napięcie rdzenia: 1,35 V

. Prosze o pomoc czy ba sie jakos bios upgradować.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Proc jeżeli to Athlon XP Mobile to nie powinno być kłopotu.

W sprawie upgrade'u BIOSu ciągle aktualne informacje są w FAQ na 1 stronie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malpik - pamiec krecimy synchronicznie z procesorem.

 

Nie wiem jak nowe biosy, ale wiem ze mnozniki 10 i 10,5 obslugiwane byly dopiero przez zmodyfikowany bios 1008 (ktory sam uzywalem i bylem z niego bardzo zadowolony).

 

Ustaw napiecie na pamieci na wartosc najwyzsza mozliwa w biosie (w zmodyfikowanym o ktorym mowilem wyzej to wartosc 2,9v) - nic sie pamieciom nie stanie.

 

Nie wiem jakie masz chlodzenie na procku, ale ja zmienilbym tez napiecie na procesorze na powiedzmy 1,7v na "dzien dobry".

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś mi odpowie, bo rzadko ktoś tutaj już zagląda, ale najpierw spróbuję tutaj.

 

Do łączenia się z netem używam kart WIFI, która podłączana jest do specjalnego slotu pracującego na magistrali PCI, wszyscy użytkownicy A7N8X-E Deluxe wiedzą o co chodzi!

 

Mam zamiar na tym kompie przesiąść się na Linuxa, nie wiem tylko, czy kartę idzie uruchomić pod tym systemem. Jeśli ktoś już walczył z tym problemem, to proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś mi odpowie, bo rzadko ktoś tutaj już zagląda, ale najpierw spróbuję tutaj.

 

Do łączenia się z netem używam kart WIFI, która podłączana jest do specjalnego slotu pracującego na magistrali PCI, wszyscy użytkownicy A7N8X-E Deluxe wiedzą o co chodzi!

 

Mam zamiar na tym kompie przesiąść się na Linuxa, nie wiem tylko, czy kartę idzie uruchomić pod tym systemem. Jeśli ktoś już walczył z tym problemem, to proszę o pomoc.

Na stronie Asusa są gotowe do ściągnięcia moduły pod "Fedore"

 

Fedora obsluguje wifi

Edytowane przez Lord..M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedys o to pytałem ale rozwiązania nie ma. Płyte wysłałem do komputronika ale powiedzieli tylko że jest sprawna.

 

Mam taki o to problem z płytą ASUS A7N8X DELUXE:

 

pamięć 512 w Socket 2 pracuje poprawnie z częstotliwością 400MHz przy standardowym napięciu 2,6V

ta sama pamięć w Socket 3 już nie pracuje poprawnie przy tych samych ustawieniach (co jakiś czas niebieskie ekrany w windows, Prime95 wysypuje się po góra 30s.)

po podniesieniu napięcia do 2,8V Prime działa poprawienie (sprawdzałem 10min wiecej mi się nie chciało, ale zakładam że wszystko oki, nie ma też niebieskich ekranów).

 

Czego to może być wina? Dodam że robiłem pomiar napięcia na tych slotach i jest ten sam. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że slot 3 jest dalej niż 2 i elektronki muszą dalej lecieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedys o to pytałem ale rozwiązania nie ma. Płyte wysłałem do komputronika ale powiedzieli tylko że jest sprawna.

 

Mam taki o to problem z płytą ASUS A7N8X DELUXE:

 

pamięć 512 w Socket 2 pracuje poprawnie z częstotliwością 400MHz przy standardowym napięciu 2,6V

ta sama pamięć w Socket 3 już nie pracuje poprawnie przy tych samych ustawieniach (co jakiś czas niebieskie ekrany w windows, Prime95 wysypuje się po góra 30s.)

po podniesieniu napięcia do 2,8V Prime działa poprawienie (sprawdzałem 10min wiecej mi się nie chciało, ale zakładam że wszystko oki, nie ma też niebieskich ekranów).

 

Czego to może być wina? Dodam że robiłem pomiar napięcia na tych slotach i jest ten sam. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że slot 3 jest dalej niż 2 i elektronki muszą dalej lecieć :)

Na twoim miejscu zaktualizowalbym bios -moze kosci nie są kompatybilne z płytą. 2*512Mb przy 1T jest dosc problematyczne ale to juz niedoróbka kontrolera pamięci.

Edytowane przez Lord..M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze z moim asusem przetrzymam roczek:) Naprawde super płytka, stabilna i zero problemów od 1,5roku:)

u mnie sie zaczely problemy z napieciami 5v 4,35 : 12v 12,6

to po jakims czasie sie zdecydowalem na mod 12v zasilanie procka :) i teraz mam ksiazkowe naiecia procek poszedl na 2,4 ghz

:) zobacze ile jeszcze pojdzie max prock :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zaktualizowalbym bios -moze kosci nie są kompatybilne z płytą. 2*512Mb przy 1T jest dosc problematyczne ale to juz niedoróbka kontrolera pamięci.

Teraz tak to czytam jeszcze raz i zauważyłem że piszesz o 2*512 tylko że ja napisałem że jak jest 1*512 w socket 3 to sie sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie zaczely problemy z napieciami 5v 4,35 : 12v 12,6

to po jakims czasie sie zdecydowalem na mod 12v zasilanie procka :) i teraz mam ksiazkowe naiecia procek poszedl na 2,4 ghz

:) zobacze ile jeszcze pojdzie max prock :)

Jak narazie u mnie takiego czegoś nie ma. A nie wiesz moze co było przyczyną? Ja swojego procka już nie kręce, ponieważ pamięci już maja maks:) hehehe, pójdą na więcej, jakies 10-20Mhz, ale szkoda mi tak je katować, nie chce żeby piec (a raczej pamieci) do smietnika za szybko nie poszedł:) przez ten rok zbieram na nową platforme:) jak to zwykle bywa - złoże go z forumowiczami:))))

pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie u mnie takiego czegoś nie ma. A nie wiesz moze co było przyczyną? Ja swojego procka już nie kręce, ponieważ pamięci już maja maks:) hehehe, pójdą na więcej, jakies 10-20Mhz, ale szkoda mi tak je katować, nie chce żeby piec (a raczej pamieci) do smietnika za szybko nie poszedł:) przez ten rok zbieram na nową platforme:) jak to zwykle bywa - złoże go z forumowiczami:))))

pozdro:)

Peseg, a obecnego kompa sprzedajesz czy zostawiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie u mnie takiego czegoś nie ma. A nie wiesz moze co było przyczyną? Ja swojego procka już nie kręce, ponieważ pamięci już maja maks:) hehehe, pójdą na więcej, jakies 10-20Mhz, ale szkoda mi tak je katować, nie chce żeby piec (a raczej pamieci) do smietnika za szybko nie poszedł:) przez ten rok zbieram na nową platforme:) jak to zwykle bywa - złoże go z forumowiczami:))))

pozdro:)

nie mam zielonego pojecia :/

prawdopodobnie moj chieftec przestal wyrabiac w co watpie :/

plyta strasznie duzo ciagnela az sie 4 styki przy kostce zasmazyly na czarno :/ nie wiedziec czemu

w tym samym czasie padl moj FX ale po modzie wsio gra proc na 2500 mhz lecz unstable bo chlodzenie nie wyrabia przy 1.9v

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Lord..M i luk1999 za podsunięcie pomysłu zmiany biosu na trias`a 1008mod3_2T.

Teraz na pamięciach mam 230MHz bez podnoszenia napięcia (2,6V) (na oryginalnym 200MHz 2,8V).

Jesli chodzi o biosy trats -a wiele dobrego dokonują jesli chodzi o Deluxa 2.0 jak i wersje -E.

Jeden z froumowiczów "patol" na tym biosie na Delux 2.0 osiągnął fsb 245 stabilnie bez V-mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jaki jest najlepszy bios pod BH-5?? Teraz mam 1013 trats'a cpc on. Wczesniej mialem pamiec kingstona 1x512 i szla na 230fsb 2.5 3 3 6 a teraz 2x512mb bh-5 i przy napieciu 2.9 220fsb 2 2 2 5/6/11 (na kazdym z tych 3 ustawien) po jakims czasie gry w BF2 blue screen:/ Dlaczego?? Ktory bios lepszy pod bh-5 tylko zeby mial 2.9v dla pamieci:] (Vdimm moda narazie nie robie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,

 

sluchajcie nie mam zadnej dyskietki w domu, nawet pol :/. Czy moge uzyc programu awdflash.exe w ten sposob:

 

1. uruchamiam kompa

2. wybieram win 98 i wciskam F8

3. wybieram 'wiersz polecen'

4. i wtedy zapodaje cala wiazanke: 'awdflash C18E13US.BIN /py /sn /cp /cc /cd /ld /e'

 

Pojdzie czy tak z leksza nie bardzo i musze jednak poczekac do jutra :( na dyskietke?

 

Pozdrawiam,

Szymono.

Edytowane przez Szymono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jaki jest najlepszy bios pod BH-5?? Teraz mam 1013 trats'a cpc on. Wczesniej mialem pamiec kingstona 1x512 i szla na 230fsb 2.5 3 3 6 a teraz 2x512mb bh-5 i przy napieciu 2.9 220fsb 2 2 2 5/6/11 (na kazdym z tych 3 ustawien) po jakims czasie gry w BF2 blue screen:/ Dlaczego?? Ktory bios lepszy pod bh-5 tylko zeby mial 2.9v dla pamieci:] (Vdimm moda narazie nie robie)

Poczytaj moje posty to się dowowiesz dlaczego. Pomoże prawdopodobnie jedynie CPC OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj moje posty to się dowowiesz dlaczego. Pomoże prawdopodobnie jedynie CPC OFF.

Ustawianie CPC OFF (1T na 2T o ile sie dobrze orientuje) mija sie z celem bo to jest obnizenie wydajnosci celem podniesienia FSB. a ja nie chce wysokiego fsb dla szpanu:] tylko dla osiagow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie CPC OFF (1T na 2T o ile sie dobrze orientuje) mija sie z celem bo to jest obnizenie wydajnosci celem podniesienia FSB. a ja nie chce wysokiego fsb dla szpanu:] tylko dla osiagow...

No to jak jesteś taki mądry to 220MHz ci wystarczy chyba??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...