Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Siema ludzie! Po oględzinach nowej płyty jaką dostałem w zamain za spalonego asusa a7n8x stwierdzam że pbrakuje mi kabelków do ie1394, spdif i irda. Mam za to o jeden com za duzo i fire wire na takie male waskei biale wtyki ( teraz mam takie jak do usb 2.0 ). Ma ktoś na zbyciu firewire i spdif do a7n8x-e deluxe ? Wczesniej mialem zwyklego 7n8x i stąd te zamieszanie, a serwisu mam serdecznie dość więc szukam pomocy tutaj... A i jeszcze pytanko...

Z poprzedniego zestawu zostaly mi kable do portu gier i usb2.0. Czy moge je sobie podlaczyc do tej plyty która mam teraz ? Wyglądają identycznie jak te o których czytalem w instrukcji na stronie asusa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tym BiOSie:

http://xpmteam.xp.funpic.de/phpkit/include...ebaadad2d0e115#

 

Wie ktos cos na jego temat?

Większość informacji masz na stronie do której dałeś linka

Bios Trats'a na bazie 1013 z jeśli się nie mylę CPC OFF (2T)

Troszkę wyższe możliwości jeżeli chodzi o FSB, niestety kosztem wydajności

 

Osobiście wolę i używam wariantu z 1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BiOS ubera 1013E z tej stronki

http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=15505

 

Czy on jest gorszy niz Bios Trats'a?

Wydajnosciowo podobno jest nawet odrobinę lepszy niż bios Trats'a

Ale to musiałbyś sam sprawdzić na swoim kompie aby mieć pewność.

 

Natomiast biosy Tratsa mają pewną cechę, której nie posiadają biosu Uber'a

 

Pozwalają na realne korzystanie z mnożników 9,5 10 i 10,5 posiadaczom proców z odblokowanym mnożnikiem fabrycznie innym niż te wcześniej wymienione.

 

N.p. ja mam Athona XP 2000+ z odblokowanym mnożnikiem i fabrycznym ustawieniami na 12.5 X 133.

Najwyższe stabilne taktowanie mojego egzemplarza to ok. 2200 Mhz

I tak dążąc do najwyższej wydajności poprzez możliwie wysokie FSB

w biosie Ubera mogę mieć 11X200 (mnożnik 10 tak jak w oryginalnym biosie nie bootuje :() lub

w biosie Trats'a 10 X 220 co jest wydajniejsze.

Tyle ode mnie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie tylko ze ja mam Bartona 2500+ z (niestety) zablokowanym mnoznikiem.

Wykrecilem Go na 11x200 i tak mi chodzi caly czas. Pokusilbym sie jeszcze o 11x220 ale jednoczesnie RAMy mi pujda w gore. Nie jestem pewny czy to jest bezpieczne.

 

Skor jednak stwierdzono ze Uber jest lepszy Trats to zostane przy nim. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie tylko ze ja mam Bartona 2500+ z (niestety) zablokowanym mnoznikiem.

Wykrecilem Go na 11x200 i tak mi chodzi caly czas. Pokusilbym sie jeszcze o 11x220 ale jednoczesnie RAMy mi pujda w gore. Nie jestem pewny czy to jest bezpieczne.

 

Skor jednak stwierdzono ze Uber jest lepszy Trats to zostane przy nim. ;)

Zycze powodzenia z takim taktowaniem. Bardzo trudno jest uzyskac takie taktowanie na Bartku. Nawet jezeli by poszedl to sadze ze na napieciu okolo 2V a Asus daje 1,85V max. No ale moze masz szczescie i sie Tobie uda. Apropo RAMow najwyzej timingi poluzujesz i podniesiesz napiecie to moze pojda a jak nie to na sztywno ustawisz na 400MHz. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuje sterowników do tej karty wifi od asusa... Nie dostałem płytki cd, więc nie mam żądnych sterów...

Nie ma na stronie producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma wlasnie i w tym caly problem ! Sciągnąłem juz całą kupe sterowników i żadne nie pasują! Co to za karta jest !?

Oczywiscie ze jest !!!

 

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=en-us

Sterowniki oraz oprogramowanie do karty

Edytowane przez Lord..M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest coś... Wcześniej szukałem w motherboards > socket a > a7n8x-e deluxe i tam nic nie mogłem znaleźć... Nie skumałem że jest jeszcze wireless w tym menu...

Sciągnąłem kilka różnych ale przy instalacji wyskakuje mi błąd "error : -113". Szukałem w Adaptor i AP, ale tak naprawde nie wiem co to za karta i które drivery będą pasować. Mam takie coś : http://twojepc.pl/html/asus_gigabyte_nforce2/wifi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem na płycie padł mi jeden port usb,płyta jest jeszcze na gwarancji do 23 grudnia tego roku czy to jest naprawialne czy raczej wymienią na nową?Port ten jest mi niepotrzebny ale w razie sprzedaży ktoś może marudzić że uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem na płycie padł mi jeden port usb,płyta jest jeszcze na gwarancji do 23 grudnia tego roku czy to jest naprawialne czy raczej wymienią na nową?Port ten jest mi niepotrzebny ale w razie sprzedaży ktoś może marudzić że uszkodzony.

Poki masz gwarancje skorzystaj z niej. Ja bym tak zrobil. Po co masz miec pozniej nieprzyjemnosci!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może co może być przyczyną albo jak naprawić niedziałające wyjście na głośnik centralny (nic z niego nie słychać)?

Mialem podobny problem bo nie wiedzialem dlaczego mi nie gra centralny a kupilem specjalnie Creative Inspire T5900.

Glosnik centralny (w 5.1) dziala w 2 przypadkach (ja znam takie):

- odtwarzany dzwiek jest w systemie 5.1 (np. w filmach - slychac wtedy glos aktorow)

- przy zwyklych mp3 (stereo, j-stereo) korzystach z jakiejs wtyczki, plug-in'a (np. w Winampie KB 5.1)

 

Zrob tak jak kolega napisal:

Sproboj przejsc przez ten kreator w panelu sterowania SoundStorm

z tym ze musisz prawidlowo podpiac glosniki do SoundStorma. Zobacz dokladnie na instrukcje gdzie co sie wpina w jakim przypadku - inaczej jest dla 5.1 a inaczej dla 2.1.

Dobrze jest jeszcze w Panelu kontrolnym SS w Ust. dziweku przestrzennego wlaczyc Czestotliwosc skrzyzowanai LFE (bedziesz mial wporzo Bass) i Opcje kodowania ustawic na klon (wtedy tylne graja to samo co przednie bez centralnego).

 

A tak wogole na samym poczatku najlepiej najnowsze stery zaistalowac. Ja jade na wersji Sterownika Audio 4.62 (6.14.0462.0), Wersja mixera 1.0 (451) i Wersji kreatora glosnikow 1.0 (451).

Nie wiem czy sa najnowsze ale dzialaja prawidlowo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to najlepsze sa stery te ktore dostalem razem z mobo. Sa moze i stare i mniej wydajne ale u mnie najbardziej stabilnie działają, a stabilnosc kompa jest dla mnie najwazniejsza. Dlatego m.in. proc nie jedzie na 2600 tylko na 2100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...