Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

To wyjście mi nie działa, nie wiem co by miały do tego sterowniki i nie wiem co ma do tego jakieś tam przypadki kiedy gra a kiedy nie. W sterownikach słupek centrelnego głośniaka skacze a głośnik podłączony do wyjcia centralnego nie gra.

Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyjście mi nie działa, nie wiem co by miały do tego sterowniki i nie wiem co ma do tego jakieś tam przypadki kiedy gra a kiedy nie. W sterownikach słupek centrelnego głośniaka skacze a głośnik podłączony do wyjcia centralnego nie gra.

Hmm, jak nie działa to czeka Cię serwis.

Mialem dokladnie tak samo.

Nie wiem tylko do końca jakiej pomocy od nas oczekujesz?

Szukasz kogoś kto wie jak to wyjście naprawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak nie działa to czeka Cię serwis.

Mialem dokladnie tak samo.

Nie wiem tylko do końca jakiej pomocy od nas oczekujesz?

Szukasz kogoś kto wie jak to wyjście naprawić??

Oczekuja takiej odpowiedzi jakiej mi udzieliłeś, prostej konkretnej, oczywiście jeśli ktoś wie to może napisać jak takie coś naprawić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tu jest problem, bo zainstalowalem tuz po instalu windy i system mi tak scinal ze az sie zaczal wieszac. zrobilem format jeszcze raz i nie instalowalem tych IDE SW :)

Ja powiem tak z płytą jak w podpisie zawsze miałem problemy z nvidia ide nie wiem dlaczego ale na windowsowych system sie uruchamiał o wiele szybciej a na tamtych mulił jak fiks nie wiem czym to jest spowodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam najlepszego biosu do mojej płytki - Asus A7N8X-X. Co byście polecili? Coś od Tratsa? A może co innego. Zależy mi, żeby osiągnąć 200 FSB. Obecnie mam bios Phoenix'a Rev 1006. I czy płyta główna zasilana jest z +5V, czy z +12V - sam się w tym gubię. Aktualnie czekam na 6800gs, będę go mieć na dniach, dlatego pytam. I czy 6800gs zasilana jest z +5V, czy z +12V? Jak to z tym jest, hę? Jak dostanę 6800gs to podkręcę procka, bo teraz mi o/c nic nie daje ;).

 

Link mile widziany...

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyjście mi nie działa, nie wiem co by miały do tego sterowniki i nie wiem co ma do tego jakieś tam przypadki kiedy gra a kiedy nie. W sterownikach słupek centrelnego głośniaka skacze a głośnik podłączony do wyjcia centralnego nie gra.

Problem zapewne polega na konfiguracji wyjjsc -rozwiązaniem moze byc uruchomienie kreatora od sterownika on sobie sam dobierze wyjscia, jesli faktycznie wyswietla sie w panelu poziom dzwieku z centralnego -klikając w kreatorze na dzwiek w centralnym dopiero przy 3 kliknieciu slysze niskotonowy dzwiek. -kolumny jak w opisie -innym rozwiązaniem jest instalacja sterownika w wersji 3.12 -tam stworzenie kanalu centralnego. Ja robie w ten sposob a pozniej nadistalowuje sterownik w nowszej wersji . Problem dzwieku nie dotyczy sprzetu tylko niedopracowania steronika przez nvidie. Ten problem mialem na innych plytach rowniez na nf2 DFi Soltek Edytowane przez Lord..M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Mam problem z WiFi@Home, a mianowice z konfiguracja wifi tak by mozna bylo udostępniać radiowo internet.

Sprzet jaki posiadam to oczywiscie A7n8x-e delux z kartą wifi asusa.

Problem polega na tym że podczas konfiguracji w sofcie który dostałem razem z sieciówką "ASUS WLAN Control Center", gdy ustawiam w zakładce "config->soft ap" z "station mode" na "soft AP_Mode" i zatwierdzam pojawia mi się komunikat z błędem -> "Cannot copy driver to system directory. Re-installing the application may fix this problem", no i się nic nie da zrobic :(. Mimo że instaluje od nowa jak i aplikacje tak i sterownik to błąd ciągle się pojawia. Czy ktoś miał podobny problem?

sterowniki v2.1.0.1

aplikacja v2.8.8.7

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam Asus A7N8X-E Deluxe od około roku i wszystko było w porządku. Teraz też spoko chodzi, ale od jakiegoś czasu wykrywa mi Semprona 2400+ jako Athlona 1000. częstotliowść pamięci 100. Wcześniej jak resetowałem bios zworką to wykrywał prawidłowo, teraz nawet to nie pomoga. Mogę przestawiać w biosie na szynę 166, 200, pamięci na auto, 100%, ładować domyślne ustawienia biosu, ustawiać jako "ustawienia użytkownika" (nie auto). Nic nie pomaga, uwziął się na tego Athlona 1000 i koniec.

Jeśli było, to sorry, ale 192 stron tematu to trochę duzo (z trzaskami dźwięku dzięki Waszym wskazówkom sobie poradziłem). Podaję więcej szczegółow: mam 256 pamięci Infineon, Radeon 9550, od niedawna dysk Samsung 80 GB SATA II ale chodzi oczywiście na SATA I, karta sieciowa bezprzewodowa D-link 520+, nagrywarka CD i napęd DVD i zasilacz Colorsit (wiem, że straszna kicha)

 

Jak myślicie co może powodować błędne wykrywanie tego procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemo78 - a nie możesz tego zmienić poprostu w ustawieniach karty? Ja tego softu ASUS'a nawet nie zainstalowałem

 

@Edzik29 - upgrade BIOS'u robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edzik29

Wejdz do biosu i ustaw fsb na 166MHz.

Mogę przestawiać w biosie na szynę 166, 200, pamięci na auto, 100%, ładować domyślne ustawienia biosu, ustawiać jako "ustawienia użytkownika" (nie auto). Nic nie pomaga, uwziął się na tego Athlona 1000 i koniec.

To mu nie pomaga jak widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lock@

 

Bios miałem ten najnowszy 1013. Dzisiaj poczytałem trochę u Was i zarzuciłem Bios Ubera (1013E Sata bios update). Niestety znowu to samo. Przy starcie widnieje Athlon 1000. Skopcona ta płyta, czy kiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było kiedyś tak że AMD nie rekomendował tej płyty pod Semprony. BIOS poniżej 1010 nie widział ich wcale. Ale ludzie śmigają i jak im to chodzi.

Moim zdaniem powinien iść nawet na FSB 200. A ten proc to napewno Sempron 2400? Ale skoro kiedyś chodził dobrze ...

Nic nie grzebałeś, nie wymieniałeś sprzętu?

Może byś sobie porzyczył od kogoś procka i pamięci i popróbował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lock@

 

Nic nie grzebałeś, nie wymieniałeś sprzętu?

Od kiedy miałem tę płytę nic nie zmieniałem, wstawiłem tylko ten dysk Samsung 80GB Sata II jakieś dwa miesiące temu (nawet pasowałoby, mniej więcej od tego czasu zaczął źle wykrywać). Ale z powodu dysku ?, trochę dziwna przyczyna.

Może byś sobie porzyczył od kogoś procka i pamięci i popróbował

Z procesorem nie będę się grzebał, ale spróbuję z pamięcią

Procek jest na milion procent Sempronem 2400+, takiego kupiłem i takiego wykrywał.

 

Dzięki za wskazówki, pokombinuję z pamięcią i jak cos to napiszę, w międzyczasie jak ktoś z Userów ma jakąś wskazówkę to też z ciekawością przeczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LOCK@

Niestety w ustawieniach karty nic takiego nie ma, ale udalo mi sie znaleść rozwiazanie - instalacja sterowników v1.1.0.0, a aplikacje 1.8.0.12. Dziwna sprawa bo na płycie którą dostałem ze sprzetem znajdują się aplikacja i sterowniki dużo nowsze, przy których występuje błąd.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nairda

Witam !

 

Posiadam płykę główną asus a7n8x-xe i na tym dysk samsung spinpoint z technologią NCQ.

 

Może ktoś wie czy ta płyta obsługuje to NCQ ?

 

Będę wdzięczny za info

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak ta plyta ma wade - za blisko sa kondensatory do gniazda procesora - musialem troche wygiac zeby wsadzic big typhoona ;)

Raczej chłodzenie do ... :-) Ave Asus

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Lord..M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edzik29

Czy potrafisz zapisać jakiekolwek zmiany ustawień w biosie? Może problem tkwi w bateryjce lub czym co odpowiada za to, że nie mozesz żadnych zmian zapisać.

Wszystko mogę zmieniać, nawet jak wejdę w ustawienia pamięci i procesora to widnieje tam 166 (że niby zmienione). Bios i tak przywita mnie Athlonem 1000 i pamięcią na 100. Byłem na forum AMD i tam jest identyczny przypadek tylko na płycie Asus A7v880 . Admin odpowiada, żeby zmienić bateryjkę, wrócić do starszego biosu, wstawić zasilacz 400 W. Gość który miał problem napisał, że robił wszystko kolejno bez żadnego skutku. Zaniósł swoją płytę do sklepu i wymienił ją na inną. Ostatecznie jedynie to pomogło. Bateryjkę zmieniałem, jeszcze tylko zasilacz przydałoby się sprawdzić (mam kichę 350 W Colorsith) no i pamięć sprawdzić. Ostatnio nie miałem czasu, ale jak posprawdzam to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z WiFi@Home, a mianowice z konfiguracja wifi tak by mozna bylo udostępniać radiowo internet.

Sprzet jaki posiadam to oczywiscie A7n8x-e delux z kartą wifi asusa.

Problem polega na tym że podczas konfiguracji w sofcie który dostałem razem z sieciówką "ASUS WLAN Control Center", gdy ustawiam w zakładce "config->soft ap" z "station mode" na "soft AP_Mode" i zatwierdzam pojawia mi się komunikat z błędem -> "Cannot copy driver to system directory. Re-installing the application may fix this problem", no i się nic nie da zrobic :(. Mimo że instaluje od nowa jak i aplikacje tak i sterownik to błąd ciągle się pojawia. Czy ktoś miał podobny problem?

sterowniki v2.1.0.1

aplikacja v2.8.8.7

 

Pozdrawiam

ja przez rok próbowałem skonfigurowac tą kartę do współdzielenia internetu, ale nie dało się :/ jak sieciówka wifi działa idealnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...