Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

A powinienem zrobic update biosa? Czy nie beda sie gryzc: stary Seagate 7200.7 ata i Hitachi/Samsung sata podczas kopiowania plikow?

Na wszelki wypadek zrob update. A dyski grzydz sie nie powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A greg'u mozesz zdradzic jaki najwiekszy dysk mozna podpiac?

Jest jakies ograniczenie pojemnosci?

zupelnie zapomnialem o tym poscie..... sory :wink:

 

sprzetowych ograniczen pojemnosci w tym wypadku nie ma,

jedynym ograniczeniem moze byc system, ale o tym juz ktos wspomnial ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy możecie mi napisać która karta sieciowa jest w a7n8x-delux lepsza i dlaczego?

Jutro muszę podać MAC jednej z nich do dostawcy internetu i nie wiem którą wybrać:>

Czy ma to wogóle jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli któraś ma sterowniki w windowsie, to proponuje tą zgłosić dostawcy netu.

W innym przypadku podłącz internet na tą 10/100Mb/s, w sieci osiedlowej czy innej 1000Mb/s raczej nie wykorzystasz a w domy zawsze jest możliwość spiąć dwa komutery w sieć 1000Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli któraś ma sterowniki w windowsie, to proponuje tą zgłosić dostawcy netu.

W innym przypadku podłącz internet na tą 10/100Mb/s, w sieci osiedlowej czy innej 1000Mb/s raczej nie wykorzystasz a w domy zawsze jest możliwość spiąć dwa komutery w sieć 1000Mb/s.

chyba masz rację, a która z nich pójdzie bez problemów na linuxie?

Niedługo chcę do niego wrocić, a pamiętam że kiedyś instalator wykrywał tylko jedną odrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To która będzie wykrywana na linuxie to chyba zależy od dystrybucji. Mam tą płytę w wersj a7n8x-x tj. jedna sieciówka, linuxem zajmuję sie jak muszę (tylko live cd) to nie podpowiem Ci niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem a dokładniej mój brat.

Posiada on płyte A7N8X zakupiona na allegro jako uzywana i jest pewien problem.

A mianowicie: Posiada on karte gf6600gt i nie daje rady oglac na niej filmow a w grach wyskakuja artefakty. Z poczatku myslalem ze karta jest walnieta, brat kupił sobie gf7600gs wlozyl ja i jest zupelnie to samo, arty w grach oraz problem z odtwarzaniem filmow.

Podejzewam ze slot agp jest zwalony.

Lecz gdy wzucamy np GF2 wszystko jest dobrze filmy i gry chociaz ciezko tu mowic o grach na niej ale artow nie ma.

Spotkał sie ktos moze z czyms takim i potrafi pomoc czy poprostu plyta nadaje sie do d**y?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba masz rację, a która z nich pójdzie bez problemów na linuxie?

Niedługo chcę do niego wrocić, a pamiętam że kiedyś instalator wykrywał tylko jedną odrazu.

kazda sieciowka dziala na linuksie, jesli sa do niej sterowniki i sie ja skonfiguruje

 

Jezeli poczatkowo jest wykrywana tylko 1 to nie ma problemu zeby doinstalowac stery do 2 :)

mozna np. wkompilowac ich obsluge na stale w kernela albo jako moduly (trzeba tylko wybrac wlasciwe opcje w konfigu kernela)

 

dla marvella 1GBit w najnowszysch jadrach sa 2 sterowniki, ja uzywam obecnie nowszego: SKGE (Sysconnect giga ethernet) i nie ma zadnych problemow :)

 

jezeli chodzi o to, ktory mac zglosic to rowniez radze wybrac nvidiowa 100 Mbit

wlasnie teraz siedze na linuksie i korzystam z niej :) (akurat mialem mozliwosc zgloszenia 2 macow do uzywania zamiennie wiec oba zglosilem)

 

BTW maca tej nvidiowej mozna zmienic w biosie (ubera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra tyle ze przed wymiana plyty. wczesniej byl chaintech na kt333

i 6600gt siedzial i smigal bez problemu.

plyta asusa chyba nie zwiekszyla prodozernosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze ostatnio moja płyta przy wyłączaniu komputera lubi sobie pisnąć (głośnik systemowy jeden dłuższy beep), dzieje się to sporadycznie ale wcześniej tego nie mialem, jakieś pomysły co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mogła zmienić. Poza tym nawet na słabszej platformie bał bym się takiego NoNejma bał używać do zasiania sprzętu.

Logic to nie NoName. To jest to samo co Modecom Feel 350W.

wiem ze feel to nie super zasilka, ale do takiego sprzetu napewno by wystarczyla. ale nie wazne.

Tak jak myslalem. To nie wina zasilki.

Kupiłem nową Delte 350W i dalej to samo.

Jeszcze jakies pomysly ?? :/

prosze o pomoc

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam pytanie do specjalistów od A7N8X. Czy wie może ktoś z Was skąd mogę ściągnąć oprogramowanie (sterowniki no i nie wiem, czy coś jeszcze jest innego) do tej karty WiFi, która jest dołączona do modelu A7N8X-E Deluxe. Nie ma ich na stronie producenta...a google też nie pomógł. Będę bardzo wdzięczny za informacje!!!

Pozdrawiam!!!

 

EDIT:

Znalazłem...strasznie Asus to chowa...

 

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=en-us

 

Jakby kiedyś coś w stronce zmienili to znalazłem tak, że w sekcji download w wyszukiwarce wpisałem "WiFi-b"! Mam nadzieje, że już nikt inny nie będzie musiał tego szukać...

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam pytanie do specjalistów od A7N8X. Czy wie może ktoś z Was skąd mogę ściągnąć oprogramowanie (sterowniki no i nie wiem, czy coś jeszcze jest innego) do tej karty WiFi, która jest dołączona do modelu A7N8X-E Deluxe. Nie ma ich na stronie producenta...a google też nie pomógł. Będę bardzo wdzięczny za informacje!!!

Pozdrawiam!!!

 

EDIT:

Znalazłem...strasznie Asus to chowa...

 

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=en-us

 

Jakby kiedyś coś w stronce zmienili to znalazłem tak, że w sekcji download w wyszukiwarce wpisałem "WiFi-b"! Mam nadzieje, że już nikt inny nie będzie musiał tego szukać...

A przypadkiem czy ktoś na PW linka Tobie nie wysłał ?:-)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Lord..M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz dowolnie zmieniac mnoznik, jednak nie bedzie on wiekszy niz 12,5. Aby uzyskac wyzsze mnozniki musisz zrobic drut-moda.

Ma ktos recepte na tego drut-moda? Ta recepta niestety nie dziala (inna jego wersja na schemacie ponizej) i to mimo tego ze multimetr twierdzi ze obwod zostal zamkniety. Prosze o pilna odpowiedz.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socket A idzie w zapomnienie, ba już poszedł. Ja w przeciągu 3 miesięcy również się pożegnam z Bartonem. :wink:

U mnie tez od dluzszego czasu czeka plytka na s939, niestety nie ma niczego konkretnego czym moglbym "zasiedlic" ta plyte :roll:. A jezeli z braku laku mam wsadzic jakiego marnego Venice to wole Bartona @2.75 :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co prawda mam już nowy komputer, ale mam pytanie. Mailem wczesnej A7N8X Dlx cóż załatwiłem 3 płytę z rzędu.. (dwie wcześniejsze w wersji podstawowej, wymieniono mi na gwarancji). Rozwiązał może ktoś z Was problem umierających płyt głównych? Płyta (sprawdziłem innym procesorem a swój włożyłem do innej płyty) odmówiła współpracy z ustawieniami 10,5x209 (albo, bo już nie pamiętam 9,5x209)....

 

Ma ktoś receptę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem

czy da sie cos zrobic zeby podpiac pod a7n8x-deluxe

sledzia z optycznym wyjsciem

w instrukcji jest opisane:

6 pinowe zlacze

 

GND | X | GND

IN| |+5v+ | OUT

 

przy in/out spdif pisze

 

mam sledzia z innej plyty chyba to gigabyte byl...

tez jest 6 pinowe podlaczenie lecz sa tam 2 wyjscia RCA orac SPDIF(optyczne)

z tym ze sa tam 3 kable czerwony bialy i grubszy czarny chyba podwojnie ekranowany nie wiem nie znam sie zbytnio

chcialbym podlaczyc optycznie amplituner bo nie mam w nim niestety RCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam mala prosbe o opinie na temat mojego raida ,wydaje mi sie ze cos jest z nim nie w porzadku

 

Raid 0 z 2 dyskow Seagate 80 gb ST380013AS SATA 150

1) 3JV33QAF firmware 3.05

2) 3JV88G6Z firmware 3.18

 

chunk size: 16K

Silicon Image Sil 3112 SataRaid Controller 1.0.56.1 z 14.03.06

Asus A7N8X Deluxe rev 2.0 bios UBER 1007

barton mobile 2200 Mhz

2x512 Gb Ram Twinmos 400

komp chodzi stabilnie

 

 

dla porowniania inny dysk w moim kompie

Samsung

SP1654N 160 GB ATA133

 

wydajnosc raida i samsunga na zrzutach z hdtach

 

na koniec dodam ze na macierzy jest postawiony system Win XP Pro SP2

prosze o pomoc chocby czy dobrze jest ustawiona wartosc chunk size

moze mam za slaby proc na taka wartosc a moze pod system trzeba ustawic wieksza wartosc

 

kiedys czytalem na cdrinfo ze stare seagaty mialy blad w firmware ktory powodowal ze nie rosla wydajnosc po stworzeniu macierzy

a na dodatek winda traktuje macierz na tym sterowniku jako scsi i nie ma jakiegos bufora czy cos ale nie dam sobie palca uciac bo nie znam sie na tyle

 

sorry jezeli wybralem nie ten dzial ale wydaje mi sie ze najszybciej pomoze mi ktos kto mial podobna plyte

pozdrawiam

zolw

post-153583-1195669505_thumb.jpg

post-153583-1195669832_thumb.jpg

Edytowane przez realzolw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do sata na tej płycie.. otóż nie wykrywa dysku... dysk to sata2 zworka jest na 1,5gb

ps.na pierwszej jest tylko o instalacji XP ale nic nie pisze że bios go nie wykrywa, szukałem ale po 50 stronach się załamać idzie :E ;)

może zna ktoś odpowiedź lub wie na której stronie w przybliżeniu jest napisane o tym ;)

Edytowane przez ^^Piotrek^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek tak sie składa że miałem ten sam problem po zakupie dysku 250G pod sata2 na ta płytkę...... problem rozwiazałem sciągajac ze strony asusa sterowniki do sata na dyskietkę..... gdy chcesz zainstalować system masz napisane kliknij dowolny klawisz aby spowodowac rozruch z CD klikasz i pojawia sie pierwsze okno instalatora windows i wtedy przyciskaj F6(na dole tez bedzie pisało w pewnym momencie aby nacisnać F6 aby zainstalować inne sterowniki) no i gdy instalator załaduje pliki włóż dyskietkę(porposi sam o to) ze sterami pod SATA(które wcześniej ściągnołeś) i zainstaluj SATA Silicon Image for WinXp czy cóś takiego i wtedy będzie już wykrywało twój dysk, dalej jak zainstalować windowsa już chyba będziesz wiedział :)

 

Trochę skomplikowane ale tak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam bardzo irytujący problem

 

moja płyta A7N8X Deluxe

 

Otóż za każdym razem jak wyłączę zasilacz to ustawienia biosu się resetują, nie grzebałem w zworkach, wcześniej było dobrze, dziś sprawdziłem woltomierzem baterię 1.48V więc sprawna.

 

Aby efekt był zauważalny wystarczy wyłączyć zasilanie na zaledwie kilka minut.

 

Kurz wyczyściłem odkurzaczem z odpowiednią końcówką, nie mam pomysłu co może być nie tak, nie widze żadnego przepalenia ani nie zalałem płyty.

 

Czy problem był wcześniej poruszany? bo nie mogę się doszukać tyle tego jest. Aha nie podkręcałem nic.

 

Problem jest o tyle uciążliwy, że za każdym razem mnożnik ustawia się na 100 i dodatkowo muszę wyłączyć flood bo mi krzyczy, że nie ma i nie kontynuuje uruchamiania. Bios standardowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem z tą płytką, a mianowicie z maksymalnym Vcorem na niej - nie moge ustawić wiecej jak 1.675V jakieś pomysły jak to zmienić ?

 

defV proca to 1.25V rdzeń thoroughbred-B rev B0

 

komp z siga #2

 

PS: tak wiem ze na 1 stronie jest o tym napisane ale pomyslalem ze mogło się cos zmienić od tego czasu ;)

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że sprawna? nie jest przypadkiem jak WÓŁ napisane na bateri 3V?

jak wół nie było, ale za to cr2032, teraz już wiem, że są 3V. Dzieki za info, naprawa wynosła 5zł ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...