Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

biosiki z http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic....d9fe72e7f4d0ecf tu sa orginalne i te przerobione przez UBERMANA...

Na Uber wersji tez nie moge ustawic wiecej niz 1,75. ale sa inne zniany o 0,1V mozna wiecej podniesc dla agp,ramu oraz dodal vdd chipa...chociaz to powinno dzialac tylko w rev1,6 bo 1,4 nie ma programowalnego tego czegos od zmiany pradu wiec to nie robi rozniczy w tej wersji..(podobno)..

Ale ogolnie to wszystkie jego biosiki sa dobre i stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek jade po asusa a7n8x deluxe, i mam jeszcze takie małe pytanko na co patrzec przy kupnie athlona 1700 bo to bedzie piarwszy jakiego bede miał, do tej pory uzywalem tylko celerony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KISIEL02, jak powszechnie wiadomo powinno być to jakieś A1700DLT3C (od biedy DUT3C), JUIHB 03xx, najlepiej z jak najniższym Batch'em (to końcówka tego długiego numeru w pierwszej linijce). Ale to nie reguła. Zresztą jest na ten temat odzielny topic przyklejony. I lepiej nie poruszaj więcej tej kwestii tylko sam znajdź odpowiedzi na forum, bo jak nie to któryś z naszych miłych moderatorów zaszczyci cię magicznym - PATRZ OPCJA SZUKAJ!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam z doświadczenia wnoszę,że użycie zmiany napięcia chipestu w biosach UBER na rev. 1.04 nic nie zmienia. Natomiast mam pytanie do Sh4dOW: Co polepszyło u ciebie zamontowanie radiatora na SB? Jakieś konkretne wnioski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie małe o ram: wkładał ktoś na tą płytkę Geile value 400? były różne głosy na temat tych pamięci więc trochę się zastanawiam, a ceny teraz wręcz zmuszają do jakiegoś upgradu :D . Jak Asusek radzi sobie z 3 x 512? Nie pytajcie po co tyle, może skończy się na 2 x 512, finanse pokażą :? Zostaje tylko wybór co :Twinmos 400 albo Geil value 400, Twinmos trochę loteria a Geila nie znam :?:

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeżeli macie płyty w wersj Deluxe, zamontujcie radiator na SB :-). On naprawdę tego potrzebuje.

Byl bys taki mily i powiedzial jak go przyczepic ?? :D

Klejem termoprzewodzącym dostępnym w wększości sklepów "dla nas", bądź też taśmą termoprzewodzącą - ktoś tu ostatnio sprzedawał.

Chociaż szczegóły nie do mnie - nigdy tego nie robiłem, na FAQ coś powinno być.

 

 

BTW wydaje mi się, że mój Asus bierze temp. z kosmosu.

BIOS, MBM i Speedfan pokazują około 47 stopni. Ale jak im się czasem fartnie to pokzują temp. lekko pow. 30 stopni. Blok na czuja zimny.

Jak dla próby wyłączyłem wiatraki na chłodnicy to po jakimś czasie wszystko było gorące (znaczy się WC w dotyku było gorące). A temp. - 48 stopni. Nie rozumiem tego. Może dioda na CPU walnięta?

A u was jak jest z odczytami temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! mam rev 1.06 Chcialbym abyscie pochwalili sie maxymalnym fsb i podawali dokladnie konfig (jakie pamieci, jak ustawione, napiecia, jaki zasilacz, itp.)

 

u mnie max 190 stabilnie, pamieci jak w podpisie (2.5,3,3,6), vcore 1,55, chipset 1,6, pamieci 2,7, mnoznik 9,5 --------wyniki sredni ale narazie na zasilaczu megabajt:( juz niebawem Chieftec 360 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

190 X 9,5 =1805

 

TB 1,7+@~2,8+V11

Nie wiem kto cie matematyki uczyl :D

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Ja mam teraz 185 X 11 bo lepiej idzie w 3dmarku niz 180 X 11,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem propozycję żeby umieścić ankietę w tym wątku:

 

Pytanie:

Czy chciałbyś zmienić swojego Asusa A7N8X na:

- Abita NF7 2.0/NF7-S 2.0

- Epoxa 8RDA/8RDA+/8RDA3+

- Solteka SL-75FRN/2

- nie zmieniłbym bo mi ta płyta odpowiada

- nie wiem, nie zastanawiałem się nad tym

 

Brzmienie może być? Umieszczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

190 X 9,5 =1805

 

TB 1,7+@~2,8+V11

Nie wiem kto cie matematyki uczyl :D

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Ja mam teraz 185 X 11 bo lepiej idzie w 3dmarku niz 180 X 11,5.

fakt, jestem polonista - ale:

190x9.5 dotyczylo max. fsb

~2.8 dotyczylo 180x12.5

 

teraz wszystko dla scislych umyslow jest chyba jasne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

190 X 9,5 =1805

 

TB 1,7+@~2,8+V11

Nie wiem kto cie matematyki uczyl :D

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Ja mam teraz 185 X 11 bo lepiej idzie w 3dmarku niz 180 X 11,5.

fakt, jestem polonista - ale:

190x9.5 dotyczylo max. fsb

~2.8 dotyczylo 180x12.5

 

teraz wszystko dla scislych umyslow jest chyba jasne:)

to sie jeszcze pochwal jakiego masz Vcora.

 

Ja na 1,6v wyciskam max 2,1 ghz ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

190x9,5 vcore~1.525

180x12,5vcore~1,600

 

... i kupilem wlasnie Chieftec'a 350W:)... i z tego co zdazylem zauwazyc to nadal dobrze nie jest:( komp wstal na 195x9.5 ale nastapil zwis w xpeku:( 200x9,5 plyta startuje ale wywala sie na niebiesko, kurcze moze jeszcze rzeczywiscie cos z radiatorem na NB pokombinuje, bo 200 powinno przeziez chodzic, nie?

Pamieci sa na samsungach i niektorzy na 220 je puszczali, wie ktos moze na jakich ustawieniach, moga pojsc na tej plycie?

aha a procek to: AXDA1700DLT3C JIUHB0308RPMW 9571796250170

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

190x9,5 vcore~1.525

180x12,5vcore~1,600

 

... i kupilem wlasnie Chieftec'a 350W:)... i z tego co zdazylem zauwazyc to nadal dobrze nie jest:( komp wstal na 195x9.5 ale nastapil zwis w xpeku:( 200x9,5 plyta startuje ale wywala sie na niebiesko, kurcze moze jeszcze rzeczywiscie cos z radiatorem na NB pokombinuje, bo 200 powinno przeziez chodzic, nie?

Pamieci sa na samsungach i niektorzy na 220 je puszczali, wie ktos moze na jakich ustawieniach, moga pojsc na tej plycie?

aha a procek to: AXDA1700DLT3C JIUHB0308RPMW 9571796250170

Ja dzis poscilem kompa na 210 X 9,5 Vcore 1,775. Mam DUT3C.

 

jak daje wiecej to mam zonki.

 

rekord jaki wyciagniolem 2,3cos ghz (vcore wcale wysokie nie bylo), ale 5v=4,7v i wywalalo test w 3dmarku.

 

zasilacz 235 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...