Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś kłopoty ze zintegrowanymi karatami sieciowymi???

Wcześniej po znajomości załączyłem kabelek od stałki, ustwiłem IP, maskę itp i było ok.

W domku jadę na modemie :( Ale ostatnio dwa wieczory męczyłem się z kompem bo nie było ani netu, ani 2 kompy się nie widziały :(

 

Czy kontrolki od nVidi obie mają świcić (mruga tylko pomarańczowa - o drugiej nawet nie wiem czy jest)??? A od 3com'a zilona mruga stale... ???

Dwa różne syxtemy XP miały ten sam objaw - poprawnie wysyłały PINGi, szczątkowe połączenia i transfery z sieci osiedlowej (0,2% dostepnego pasma) a ston ZERO....

ja kozystam z sieciowki od nVidi i wszystko jest oki

a jak ci mruga kontrolka to pewnie cos masz z kablem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy BIOS mi śmierdzi. Wczoraj wieczorem zapodąłem i zdarzyła się rzecz jak dla mnie niesamowita. Pierwszy rozruch na nowym BIOSie i....BSOD!!! Ludzie, ja na swoim configu nie widziałem BSOD od dobrych paru miesięcy. Wyniki Sandry rzeczywiście skoczyły, HALO się wiesza, Unreal zaczął przycinać ( twardy dziwnie mieli),3D MArki bez zmian. Na razie stwierdzam - LIPA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak poznac ver.2.0 ? a najlepiej gdzie ja kupic ?  

 

czy gold to jest ver.2.0 ?

O ile wiem w tej chwili w sprzedaży są już tylko ver. 2.0. Ale jakbys nie miał pewności to poproś sprzedawcę aby Ci otworzył pudelko na płycie jak byk powinno być napisane rev. 2.0. Gold oznacza, że do płyty dołączone jest dodatkowe oprogramowanie uzytkowe nic więcej. Gdzie kupić?? To już zależy od Ciebie, ale obecnie bez łaski powinieneś kupić ją za 535 PLN. Wiekszość dużych sklepów internetowych ma tą płytkę w ofercie. Jak się boisz o realizację praw gwarancyjnych to szukaj gdzieś bliżej niejsca gdzie mieszkasz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli komputer jest rozpoznawany po numerze karty sieciowej (tak jest w mojej sieci) to zapomnij ze ci sieciowki nvidii i 3coma beda dzialac - przypadlosc wiekszosci plyt a7n8x dlx. Ja musialem dokupic odzielna sieciowke.

Ja tam mam A7N8X Deluxe i wsio chula na DHCP który używa adresów MAC danej karty sieciowej. Myślę, że to raczej problem po stronie twojego ISP a nie po twojej chociaż nie będę wnikał :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN

 

bardzo hałasuja te 2 wentylatory?

Chyba nie bardzo ...

:D

 

Będę mógł odpowiedzieć bardziej sensownie gdy pozbędę się tego chol$@@$@ wiatraka z grafiki (WC w planach), który zagłusza wszystko

:D

Potwierdzam, nie bardzo hałasują, na pewnio mniej oba razem niż jeden z zasiłki CODESHITA. Oczywiście jak podkręcasz, poziom szumu wzrasta, ale u mnie głosniejsze są wentyle budy i proca niż zasilacza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma na tej płycie FSB powyżej 200

przeglądam te wasze podpisy i nie widzę

Mi się jeszcze nie udało.

Nawet 201 to juz lipa komp sie nie uruchamia

Moze mam wadliwa płyte?

wczesniej na KT600 205/210 to spoko chodziło na tym co mam w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaszalałem - kupiłem sobie z wysyłki (ProLine) Herculesa 9800 non PRO i zaglądam w pudło a tam oderwany radiator uuuhahahaaa ale się ubawiłem. qr...a mać. A tak na marginesie ile wyciągacie w 3DMarku2001 na tych swoich @9700, 9700 PRO, 9800 ??

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaszalałem - kupiłem sobie z wysyłki (ProLine) Herculesa 9800 non PRO i zaglądam w pudło a tam oderwany radiator uuuhahahaaa ale się ubawiłem. qr...a mać. A tak na marginesie ile wyciągacie w 3DMarku2001 na tych swoich @9700, 9700 PRO, 9800 ??

Pozdrawiam!

No to gratuluję! :twisted:

ProLine ma bardzo atrakcyjne ceny i najgorszy serwis z wszystkich sklepów internetowych :( . No chyba, że sam potrafisz sobie to naprawić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma na tej płycie FSB powyżej 200

przeglądam te wasze podpisy i nie widzę

Mi się jeszcze nie udało.

Nawet 201 to juz lipa komp sie nie uruchamia

Moze mam wadliwa płyte?

wczesniej na KT600 205/210 to spoko chodziło na tym co mam w podpisie

Ja mam to samo, przestawienie FSB na 201, dało w efekcie czarny ekran z szumem wentylatorów w duecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaszalałem - kupiłem sobie z wysyłki (ProLine) Herculesa 9800 non PRO i zaglądam w pudło a tam oderwany radiator uuuhahahaaa ale się ubawiłem. qr...a mać. A tak na marginesie ile wyciągacie w 3DMarku2001 na tych swoich @9700, 9700 PRO, 9800 ??

Pozdrawiam!

No to gratuluję! :twisted:

ProLine ma bardzo atrakcyjne ceny i najgorszy serwis z wszystkich sklepów internetowych :( . No chyba, że sam potrafisz sobie to naprawić!

Max co mi się udało wyciągnąć to 15392 pkt. Karta była 350@310 a procek bodajze 2100.

 

Hanu: No trzeba, trzeba :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://homepage.ntlworld.com/michael.mcclay/

 

Są już wersję UberBios'u bazujące na BIOS'ie 1007

No kur** wreszcie sie wyimprezował :twisted:

 

UPDATE: Uwaga na BIOS z S-ATA Enhanced, został usunięty ze stronki gdyż cytuje "Te 4.3.3.3 BIOS he used is only compatible with the SI3512 chipset; the ASUS series of boards only use the 3212."

 

Dokładnie informacje: http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=32807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma na tej płycie FSB powyżej 200

przeglądam te wasze podpisy i nie widzę

Mi się jeszcze nie udało.

Nawet 201 to juz lipa komp sie nie uruchamia

Moze mam wadliwa płyte?

wczesniej na KT600 205/210 to spoko chodziło na tym co mam w podpisie

Ja mam to samo, przestawienie FSB na 201, dało w efekcie czarny ekran z szumem wentylatorów w duecie.

No właśnie u mnie to samo

O co tu chodzi wie ktoś co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie.

Już wgrałem i chodzi.

Właśnie przekroczyłem 2GHz bez podnoszenia napięcia - w tej chwili mam 186x11 a dokładniej 2047,5MHz@1,53V (bo płyta zawyża - ustawione na nominalne 1,5V) i od 7 minut znosi tak tortury prime 95 :)

 

No to restart, i kręcimy dalej :)

To na poprzednich BIOS'ach musiałeś podbijać napięcie?

 

To możliwości podkręcania zależą też od BIOS'a :?:

8O

 

Myślałem, że tylko od sprzętu

8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN - sporo zależy od biosu. Dlatego sporo ludzi jeszcze jedize na 1004 - podobno najlepszy do kręcenia. Wcześniej nie udało mi się przeskoczyć 2GHz bez podnoszenia napięcia. Teraz okazało się, że mam niesamowite wyczucie i to, od czego zacząłem (czyli 11x186) to najwięcej, co chodzi stabilnie bez podnoszenia napięcia. Za to pamiątki teraz wyrabiają na 100%@6-3-3-2 (oczywiście też na minimalnym napięciu).

 

Czy u was też przy starcie podaje taktowanie pamięci o 1MHz niższe, niż ustawione w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowalem bios ponownie do 1007, i nadal mam zablokowana opcje "CPU interface" nie mam juz sily..

nie sprawdzałem jeszcze u siebie ale obawiam się, że to wina Biosu :(
A teraz sprawdziłem, też ma zablokowany CPU interface!! To na 100% wina Biosu!! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ludziska, jestem po walkach z BIOSem 1007. Tak to jeszcze dawno się nie naku...łem. Zacząłem zgłębiać tę opcję OPTIMAL dla CPU i za nic w świecie nie chce sie zmienic na Aggresive. Pozostaje nieaktywna. Myślę,że tak po prostu musi być. Pamiętacie jak w poprzednich BIOSach nie można było zmienić Spread Spectrum? Karas ma rev.1.04 i tam może być inaczej. Jednak róznic w wydajności podsystemu pamięci przez to nie ma. Porównywałem z BIOSem 1006. AIDA i Sandra pokazują prawie identyczne wyniki, różnica błędu pomiarowego ( wczorajsze testy Sandry wykazywały wzrost, ale ja się później kapnąłem proc pracował na FSB 205, a nie 200 jak zazwyczaj, zapomniałem zmienić w BIOSie po testach stabilności pamięci). Zanim doszedłem,ze nie da się tego zmienic straciłem 2 godziny i trochę nerwów. W kwestii stabilności systemu nic na szczęście się nie zmieniło ( no może poza wczorajszym incydentem z BSOD i zwiechami w HALO, na szczęście jednorazowymi). Nadal niestety nie mam lepszych :D pamięci by potestować max. FSB na timingach 222x. Myślałem o GeILach, TwinMosach, ale chyba jednak poczekam i dozbieram do OCZ. Póki co moje Kingstonki chulają 210 na 22211 i 220 na 2337 (synchro of koz :D, mogę wyżej, ale cl 2,5 nie uznaję )

Znalazłem wczoraj też trochę czasu by rozwikłać problem z najwydajniejszymi timingami. I muszę stwierdzić, że najlepsze są , uwaga, 2-2-2.....11! Zdecydowanie szybciej niż 2-2-2-6. Uatwienie jakiegokolwiek poniżej 5 to już spadek wydajności. Bardzo ciekawe jest 2-3-2-11, prawie tak wydajne jak 2-2-2-6, a daje się puścić na wyższym FSB (207 kontra 210). Zdecydowanie nie polecam 2-3-3-wszystko powyżej 7 oprócz 11 i wszelakich kombinacji z cl 2,5. Porażka. Sprawdziłem w AIDA i Sandra + losowo 3dMark2001 ponad 20 kombinacji, ale się opłaciło. Wiele zalezy oczywiście od samego modelu pamięci, w singlu czy dualu, rodzaju kości, ale macie przynajmniej jakąś wykładnię dla własnych prób.

JODLASTY, moje FSB 200 z podpisu jest wartośćią na jakiej działam na codzień. Ale jak chcesz to podaję co komp potrafi stabilnie przy "synchronicznym dualu" ( ale słowotwór :D ):

Pamięć 2-2-2-11 FSB 210 Vmem default

Pamięć 2-3-3-7 FSB 220 Vmem default

Pamięć 2,5-3-3-7 FSB 225 Vmem 2,7V (podbijanie Vmem wyżej nic już nie daje) (CPU 11,5x225 1,725 V - 2588 MHz)

 

Maks. stabilne CPU 12,5x212 1,825 V - 2650 MHz

 

PIETREK, pytałeś o wyniki w 3dMarku2001 - służę uprzejmie (zaokrąglone):

CPU 2200 (11x200) ,Radeon default (325/620) - 16720

CPU 2500 (12,5x200), Radeon default - 17840

CPU 2650 (12,5x212), Radeon 400/700 - 19110

3dMark03 - 6110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowalem bios ponownie do 1007, i nadal mam zablokowana opcje "CPU interface" nie mam juz sily..

nie sprawdzałem jeszcze u siebie ale obawiam się, że to wina Biosu :(
A teraz sprawdziłem, też ma zablokowany CPU interface!! To na 100% wina Biosu!! :evil:

Wytłumaczenie :?:

 

NixZ wrote:

i dont have that agressive option i bios, and i flashed my bios right after it was available.

 

 

You right you do not have the "option" in the bios as put out by Asus. Aggressive was relabeled to Optimal in the setup screen and the default was set to it. In other word the bios is locked in Aggressive but with the relabel it looks like Optimal in the previous bios images.

 

http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic....er=asc&start=15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowalem bios ponownie do 1007, i nadal mam zablokowana opcje "CPU interface" nie mam juz sily..

nie sprawdzałem jeszcze u siebie ale obawiam się, że to wina Biosu :(
A teraz sprawdziłem, też ma zablokowany CPU interface!! To na 100% wina Biosu!! :evil:

Wytłumaczenie :?:

 

NixZ wrote:

i dont have that agressive option i bios, and i flashed my bios right after it was available.

 

 

You right you do not have the "option" in the bios as put out by Asus. Aggressive was relabeled to Optimal in the setup screen and the default was set to it. In other word the bios is locked in Aggressive but with the relabel it looks like Optimal in the previous bios images.

http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic....er=asc&start=15

A teraz ANDYN poproszę o tłumaczenie, lub korektę tego co ja zrozumialem

Rzeczywiście ASUS wyrzucił opcję Agresive i zablokował na Optimal, jednak ten optimal z Biosu C 1007 to tak naprawdę te same ustawienia jakie obowiązywały w opcji Agresive poprzednich Biosów. A i na wstepie mamy informację, że możemy się downgradować w dół spowrotem do Biosu C 1006, jeśli chcemy. Czy dobrze zrozumiałem, czy coś pokręciłem??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...