Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Ratunku!

 

Jakis czas temu zainstalowalem nowe drivery nVidii i moje obydwa napedy DVD i CDRW przestaly czytac plyty. Tzn. wkladam plyte do np. DVD obraca sie przez chwile i...nic (przedtem wszystko dzialao bez problemow). W Win Explorerze widac ze zmienia sie ikonka ale jak chce zobaczyc co jest na plycie pisze ze "w napedzie nie ma dysku...". I tu najciekawsze - kiedy zostawie w napedzie dyski i zrestartuje kompa...wszystko dziala bez zarzutu!!! Jak tylko podczas rozruchu w napedzie niema plyty...nie wykrywa jej pozniej w ogole. System generalnie nie widzi zadnych problemow. Wszystko gra i buczy tylko te napedy....

Ciekawostka jest tez ze Nero5.5 zainstalowany u mnie znajduje plyty w napedach niezaleznie od tego czy byly w nich w trakcie rozruchu czy nie i nagrywa na CDRW bez zadnych problemow!

 

Czego ja juz nie robilem ... zmienialem drivery dla kontrolera IDE, oddzielnych kanalow IDE dla wszystkiego razem...zainstalowalem najnowsze sterowniki nVidii 3.13, wyjmowalem napedy, sprawdzalem tasmy i...nic

Pomocy!

 

Aha poniewaz mam SATA to jedyne urzdzeni IDE to napedy w nastepujacej konfiguracji:

 

DVD - Primary - Master

CDRW - Secondary - Master

 

Daro

 

...............................................

Athlon 2500+ Barton

Asus A7N8X - Dlx nForce2

2x256 RAM Dual

Seagate Barracuda SATA 120G

DvD & CD-RW Lite On

WinFast G4Ti-4200 128M VIVO

WinFast TV 2000 XP Dlx

SB Audigy

OS: Win XP Pro PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunku!

 

Jakis czas temu zainstalowalem nowe drivery nVidii i moje obydwa napedy DVD i CDRW przestaly czytac plyty. Tzn. wkladam plyte do np. DVD obraca sie przez chwile i...nic (przedtem wszystko dzialao bez problemow). W Win Explorerze widac ze zmienia sie ikonka ale jak chce zobaczyc co jest na plycie pisze ze "w napedzie nie ma dysku...". I tu najciekawsze - kiedy zostawie w napedzie dyski i zrestartuje kompa...wszystko dziala bez zarzutu!!! Jak tylko podczas rozruchu w napedzie niema plyty...nie wykrywa jej pozniej w ogole. System generalnie nie widzi zadnych problemow. Wszystko gra i buczy tylko te napedy....

Ciekawostka jest tez ze Nero5.5 zainstalowany u mnie znajduje plyty w napedach niezaleznie od tego czy byly w nich w trakcie rozruchu czy nie i nagrywa na CDRW bez zadnych problemow!

 

Czego ja juz nie robilem ... zmienialem drivery dla kontrolera IDE, oddzielnych kanalow IDE dla wszystkiego razem...zainstalowalem najnowsze sterowniki nVidii 3.13, wyjmowalem napedy, sprawdzalem tasmy i...nic

Pomocy!

 

Aha poniewaz mam SATA to jedyne urzdzeni IDE to napedy w nastepujacej konfiguracji:

 

DVD - Primary - Master

CDRW - Secondary - Master

 

Daro

 

...............................................

Athlon 2500+ Barton

Asus A7N8X - Dlx nForce2

2x256 RAM Dual

Seagate Barracuda SATA 120G

DvD & CD-RW Lite On

WinFast G4Ti-4200 128M VIVO

WinFast TV 2000 XP Dlx

SB Audigy

OS: Win XP Pro PL

A czy Twoje napędy chodzą w trybie DMA?? Bo raczej powinny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również proszę o pomoc :( Wczoraj zmianiałęm obudowę i po ponownym uruchomieniu komputerka nie mogłem dostać się do BIOSu, wywalało CMOS checksum error czy coś takiego. Powiedzcie co mam robić. Reset CMOSu nic nie daje, wyciągnięcie bateryjki również. sprzęt teraz chodzi na defaultowym FSB100 !! i nic nie mogę zrobić. HELP ME PLEASE !!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzi mi się,że coś z utrzymaniem zawartości CMOS. Jeśli możesz wejść do BIOSu of koz. Jeśli napis się wyświetla i nic nie mozna zrobić to cos z płytą. Albo coś dziwnego stało się z bateryjką, albo podczas demontażu spowodowałeś mikrozwarcie i uszkodziłeś układ podtrzymujący stan CMOS. Napisz coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi jest ten "Prime 95" :? , już nawet kartę grafiki "odkręciłem", teraz wszystko jest default'owe, a tu dalej po minucie działania Prim wywala mi błąd juz w pierwszym teście :!: Wszystko w budzie markowe, zasiłka Chieftec'a 420W, gry działają stabilnie, Windows sie nie wiesza...whatta fuck :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi jest ten "Prime 95" :? , już nawet kartę grafiki "odkręciłem", teraz wszystko jest default'owe, a tu dalej po minucie działania Prim wywala mi błąd juz w pierwszym teście :!: Wszystko w budzie markowe, zasiłka Chieftec'a 420W, gry działają stabilnie, Windows sie nie wiesza...whatta fuck  :?:

Chyba najmniej markowe są pamięci (no offence). Sam miałem takie.

:?

 

Możesz pożyczyć od kogoś inne i wtedy sprawdzić resztę komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pzrecież mówiłem aby DOKŁADNIE sprawdzić pamięci.

 

BTW AndyN, może ty wyjaśnisz mi moje wątpliwości odnośnie RAID, o których pisałem kilka postów temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW AndyN, może ty wyjaśnisz mi moje wątpliwości odnośnie RAID, o których pisałem kilka postów temu?

Uwaga, zadam teraz maksymalnie lamerskie pytanie. Na płycie jest kontroler SATA RAID. Jeśli ma sie jeden dysk to jaki jest sens instalować go jako RAID. Silicon Image publikuje na stronie DWA rodzaje driverów: 1.0.0.32 dla SATA RAID i 1.0.0.52 dla IDE SATA. Piszecie, że przy jednym dysku SATA walicie stery od SATA RAID. Jaki w tym sens? Mógłby ktoś łopatologicznie wytłumaczyć? Sorki za tak banalne pytania, ale najzwyczajniej w świecie sie pogubiłem.

Chodzi o to pytanie?

 

BTW: możesz podać linki do obu tych sterowników?

 

Komputer mam w weekendy (pracuję w W-wie, komputer na razie jest w innym miejscu).

 

Będę wtedy mógł sprawdzić jak to jest w przypadku RAID'a. Nie mam innego pojedynczego dysku SATA a odpinać dysku z RAID'a nie mam zamiaru bo stracę wszystkie dane

 

OT: chyba za jakić czas moje WC wzbogaci się o bloczki na GPU i NB - może po świętach zrobię w końcu stronę ze zdjęciami swojego kompa, o której myślę już od tak dawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę byś coś demontował tylko wytłumaczył sens SATA RAID dla jednego dysku

To tego nie zrobię, bo nie mam jednego dysku, jak było kiedyś (gdy miałem jeden dysk SATA) nie pamiętam (nie pamiętam jakich sterowników użyłem i jak instalowałem system). To co mogę zrobić, to sprawdzić na jakich sterownikach pracuje moja macierz teraz

 

HANU :!: podaj linki do obu wersji tych sterowników. Mogę zrobić eksperyment. Zrobię image systemu i spróbuję na obecnej konfiguracji zaisntalować obie ich wersje aby sprawdzić co się stanie. Może niczym się nie różnią :?: I wszystko będzie działać :?: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam migotki na monitorze LCD Belinea 17", czy lekkie podkrecenie procka moze to powodowac? Migotki czyli nagle falowanie, dziwne kolory i drganie obrazu uaktywnia sie czesto po odhiberniowaniu, przeladowaniu lub minimalizacji - czasami wystarczy zmienic aplkacje i wrocic do poprzedniej zeby bylo OK ( nie zawsze jest to mozliwe). Czy moze to wyglada raczej na karte graficzna?

 

Przy okazji mam pytanko dot podkrecania procka i RAMu: jakakolwiek zmiana ustawien nawet o 1 MHZ powyzej 166 i to samo z pamiecia powoduje u mnie koniecznosc clearowania CMOSu. Wydaje mi sie to mocno niestandardowe - co to moze byc? Jakies pomysly?

Z gory dziek,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie jeszcze raz, bo nie dostalem odpowiedzi a nie tylko ja tego nie wiem...

 

Ktore pamieci lepsze

GeIL 256mb 400mhz cl 2,5 - 249zl

czy

TwinMOS 256mb 400mhz cl2,5 - 169zl

 

Chodzi mi o to ktore pojda na nizszych timingach? Czy lepiej 2x256geil czy moze 3x256 twinmos ? bo w sumie ta sama cena. Prosze pomozcie, czytalem czytalem i do konca nie wiem ktore lepiej wybrac pamieci. Chodzi mi o stosunek ceny do wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam migotki na monitorze LCD Belinea 17", czy lekkie podkrecenie procka moze to powodowac? Migotki czyli nagle falowanie, dziwne kolory i drganie obrazu uaktywnia sie czesto po odhiberniowaniu, przeladowaniu lub minimalizacji - czasami wystarczy zmienic aplkacje i wrocic do poprzedniej zeby bylo OK ( nie zawsze jest to mozliwe). Czy moze to wyglada raczej na karte graficzna?

 

Przy okazji mam pytanko dot podkrecania procka i RAMu: jakakolwiek zmiana ustawien nawet o 1 MHZ powyzej 166 i to samo z pamiecia powoduje u mnie koniecznosc clearowania CMOSu. Wydaje mi sie to mocno niestandardowe - co to moze byc? Jakies pomysly?

Z gory dziek,

Też tak mialem, przeszedłem na BIOS C1004 i już nie mam. Jak masz ochotę spróbuj, może pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie jeszcze raz, bo nie dostalem odpowiedzi a nie tylko ja tego nie wiem...

 

Ktore pamieci lepsze

GeIL 256mb 400mhz cl 2,5 - 249zl

czy 

TwinMOS 256mb 400mhz cl2,5 - 169zl

 

Chodzi mi o to ktore pojda na nizszych timingach? Czy lepiej 2x256geil czy moze 3x256 twinmos ? bo w sumie ta sama cena. Prosze pomozcie, czytalem czytalem i do konca nie wiem ktore lepiej wybrac pamieci. Chodzi mi o stosunek ceny do wydajnosci.

ok! to ja powiem tak.. mam twinmosy takie jak piszesz.. na kościach m-tec.. nie wiem ile dają na max fsb bo mam zasilke słaba.. ale na 190Mhz chodza na timingach 2.2.3.6 ja pracuje na 2.2.3.7 bo lepiej to wychodzi.. do 200Mhz na takich ustawienaich spokojnie.. nigdy nie poszły na 2.2.2.6 nawet zmiana napiecia nic nie pomagała.. tyle ze ja płaciłem chyba 230pln za te pamieci.. chyba dawno nie zagladałem do sklepów..

Geile podobno daja rade na timingach niskich.. ale czy dadza rade te co kupisz... hmm musisz sobie sam na to pytanie odpowiedziec..

Nie kumam tylko w czym rzecz z tymi ilościami.. 3 czy 2 kości.. kup sobie jedna dobra i wal ten dual!! poczytaj w sieci.. przy 200Fsb to mała broszka czy masz w dualu czy nie... i to bardzo mała.. zreszta nawet na tej grupie było duzo o pamieciach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, przy BIOSie 1004 nastapila wyrazna na pierwszy rzut oka poprawa. Winda wstala przy 12,5*170 a BIOS  przy 11x200, znaczy cos zyje i rokuje.

 

Dzieki,

Za niema co! U mnie na tym Biosie, chodzi to co widać w podpisie, pomimo, że pamiątki mam badziewiarskie. Zamierzam poprawić chłodzenie, żeby to wsio było max stabilne. Zobaczę, może uda się wtedy wycisnąć więcej??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzi mi się,że coś z utrzymaniem zawartości CMOS. Jeśli możesz wejść do BIOSu of koz. Jeśli napis się wyświetla i nic nie mozna zrobić to cos z płytą. Albo coś dziwnego stało się z bateryjką, albo podczas demontażu spowodowałeś mikrozwarcie i uszkodziłeś układ podtrzymujący stan CMOS. Napisz coś więcej.

Windows normalnie się uruchamiał tylko przy starcie wyskakiwał komunikat CMOS checksum error i następnie wciśnij F1 żeby kontynuować lub del aby wejść do BIOSu. Niestety do BIOSu nie dało się wejść i po kilku clear'ach CMOSu poddałem się. Dzisiaj wracam z tyrki i odziwo wszystko działa normalnie. BIOS się odpala jak zwykle tylko winda pogubiła jakieś dll'e ale sie sama naprawiła "... dobry system - grzeczny system..." hihi :D i jak na razie wszystko OK. Może to chwilowa depresja płyty albo oznaka, że niedługo coś wysiądzie, hmmmm :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to była jednak bateria...????

Mnie to też na baterię wygląda, niekoniecznie zresztą, nieprawna, wystarczy żle dociśnięta.

OT. Jaki rozmiar wentyla na obudowę dajecie?? 80mm ?? bo 120 mm to chyba są do zasilacza, tak?? A gdzie montujecie nadmuchowy, bo ja cóś nie widzę miejsca na niego.

pozdrawiam i sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadmuchowy naturalnie na dole przedniego panelu. I aby zapewnić dobrą wymianę powietrza dwa wyciągające u góry tylnej ścianki.

OK. problem w tym, ze ja tam nie mam miejsca, tam u mnie są elementy uruchamiania zasilania tzw. buźka, tj, POWER i RESET.(tak wygląda z przodu http://codegen.com.pl/6013.htm ) Z tyłu u góry jest wentyl zalilacza poniżej dołożony zwykły wydmuchowy (zastanawiam sie nad PAPStem) i wiecej miejsca też nie widze. Chyba złą obudowę kupiłem (za 99 PLN), ale w czerwcu zeszłego roku jak ją kupowałem nie przypuszczalem, że się będę bawił w jakikolwiek ovecloking. Do zwykłego kompa obudowa niema wielkiego znaczenia, do overclokcingu jak widze kolosalne :cry:

No cóż człowiek uczy się na błędach.

pozdrawiam

 

 

PS. Ale cyganie, oczywiście, ze mam miejsce na dole, choć z zewnątrz go nie widać, ciekawe którędy wlatuje powietrze??

PS 2 Czy jest sens na budę kupować ciche wentyle np. PAPST, skoro to ma chodzić w zespole z TT Volcano 11, nastawionym raczej na osiągi niż cisze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wheelerfan

A jak wygląda (organoleptycznie) temperatura radiatora?

Jak jest gorący - trzeba zmienić wiatrak i/lub poprawić wentylację budy.

Jak jest zimny - coś nie styka (zdejmij wiatrak, jak masz CS to wywal, przesmaruj, zmontuj ponownie) albo temperatura jest przekłamana.

 

Jakiego masz coolerka?@wheelerfan

A jak wygląda (organoleptycznie) temperatura radiatora?

Jak jest gorący - trzeba zmienić wiatrak i/lub poprawić wentylację budy.

Jak jest zimny - coś nie styka (zdejmij wiatrak, jak masz CS to wywal, przesmaruj, zmontuj ponownie) albo temperatura jest przekłamana.

Wiatrak z podpisu

Sprawdziłem radiator pod nim ciepły, ale nie gorący, Natomiast chipset nForce2 wrzący, grafa bardzo gorąca (już jedzie do niej Arctic Cooling Silencer, zobaczymy co to warte). Na proca chcę dać TT Volcano 11 bo Zalmanik niestety na 100 % nie wejdzie. Pozwoliłem sobie na to OT, bo właśnie chcę coś poprawić, zalezy mi na poprawie osiągów w podkręcaniu bardziej niż na bezwzględnej ciszy, co mi doradzicie?? :D Proszę o konkretne propozycje wentyli (mam miejsce na 2 X 80 mm, w tej chwili na nadmuchu jest puste miejsce, a na wydmuchu chodzi jakiś badziew za 7 zeta, wprawdzie dość mocny ale za to raczej hałasliwy)

Czekam na rady doświadczonych schładzaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wheelerfan, u mnie tez NB bardzo sie grzeje pomimo posmarowania nowa pasta! Zalozylem wiatraczek 40x40, zwolnilem jego obraoty (rezystor 51 omow) i jest lepiej. Zastanawiam sie czy ktos moze wymysil jakies leprze chlodzenie NB - jakis inny radiator (ale nie Zalman, bo jest za maly! :( ), ale nie chlodzenie wodne? Wydaje mi sie, ze ten radiator juz po przesmarowaniu pasta (Arctic Ceramique) za malo jest docisniety do powierzchni NB. Zastanawiam sie czy nie przykrecic go jakimis srubkami z nakretkami (w granizach rozsadku) zamiast tych koleczkow?

Tu jest test wentyli 80mm: http://www.sirius.pl/art.php?id=127&typ=test&aid=95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie kupiłem sobie fajną obudowę Antca i rzeczywiście temp na procku i NB spadła odpowiednio 5 i 2 stopnie :D jak jeszcze zamontuję wszędzie wentyle to chyba będzie z -10 hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos zna rozwiazanie tematu:

Przy wlaczonej muzie przez spdif nie dziala mikrofon. jak przelacze na analogowe wyjscia to wsjo jest oki ? czytaliscie cos o takim problemie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...