Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

To zależy czy potrzebny Ci slot Wi-Fi. Jeśli nie to może być bez"-E"

Za to ja mam pytanko: czy Athlon 2800+, HDD Quantum 5100, CD 52x, 512 MB RAM, FX 5200 (64-bit, bez coolera) i oczywiści ASUS A7N8X-E Delux może chodzić z zasilaczem 350W "noname". Wiem że dział zasilaczy gdzie indziej, ale mi nie chodzi czy jest dobry czy zły ale czy nie upali mi płyty ! Przedtem chodził pół roku na mniej wymagającym sprzęcie i wszystko było O.K. Podkręcania nie przewiduje (do momentu zmiany zasilacza), wszystko na standardowych ustawieniach "jak Bóg przykazał".

 

Z góry dzięki za wszytkie sugestie i odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy potrzebny Ci slot Wi-Fi. Jeśli nie to może być bez"-E"

Za to ja mam pytanko: czy Athlon 2800+, HDD Quantum 5100, CD 52x, 512 MB RAM, FX 5200 (64-bit, bez coolera) i oczywiści ASUS A7N8X-E Delux może chodzić z zasilaczem 350W "noname". Wiem że dział zasilaczy gdzie indziej, ale mi nie chodzi czy jest dobry czy zły ale czy nie upali mi płyty ! Przedtem chodził pół roku na mniej wymagającym sprzęcie i wszystko było O.K. Podkręcania nie przewiduje (do momentu zmiany zasilacza), wszystko na standardowych ustawieniach "jak Bóg przykazał".

 

Z góry dzięki za wszytkie sugestie i odpowiedzi.

IMHO bez podkcania powinien pociagnąć i nie spalić. Ja podkręcałem na 300W Codeshicie i też się nic nie stało, choć na wszelki wypadek zmieniłem go na Chiefteca przy pierwszej wolnej kasie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej panowie, czyli to by znaczyło że poojdzie z Rivką??????

Chodzi o ten txt od ati

Nie byłbym na 100% pewein! Widziałem aukcję Allegro, gdzie jak byk na pudełku stało AGP X 2. I nic o AGP X 4 !! może były robione w róznych wariantach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli juz ktoś rozpoczął ten wątek o karcie grafiki to też sie dołącze, tzn mam zamiar kupić Asusa A7N8X Deluxe i nie wiem czy grafika Asus GeForce2 GTS AGP x2/x4 na nim pójdzie, może ktoś uruchomił tą karŧę na tej płycie ?

Nimitz: gdzie można jeszcze dostać A7N8X Deluxe ale bez "-E" odpisz na PMa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do X800 Pro. "Psie pieniądze" znaczą w tym wypadku ok. 250 Euro, karta niestety bez gwarancji i tzw. energining sample. Z tego co się dowiedziałem była własnoscią jakiegoś serwisu internetowego co dostał ją do testów za free i teraz chce ją spylić. Jest 100% sprawna i w sumie nie jest mi potrzebne wyposażenie w postaci oprogramowania.

 

Teraz problem AGPx2/x4.

Wszystkie RIVA TNT2 miały wsparcie dla AGPx2/x4. Jakieś 90% kart pracowało na AGPx2. Niektórzy producenci np. Diamond wypuścili wersje AGPx4. Niestety WSZYSTKIE TE KARTY PRACOWAŁY NA STARYM TYPIE ZŁĄCZA AGP ZASILANYM NAPIĘCIEM +3,3V. Włożenie ich w A7N8X może w najlepszym przypadku skończyć się zwiechą,a w najgorszym spaleniem portu!!!.

Złącze AGP Pro x8 na A7N8X jest zasilane napięciem +1,5V. To, że jest napisane AGPx2/x4/x8 nie znaczy, że można używać kart wcześniej wspomnianych. Istnieją bowiem karty AGPx2/x4 dostosowane do złącz 1,5V np. wszystkie GF2MX/GTS/Pro/Ultra. Dlatego właśnie specyfikacja AGPx8 jest kompatybilnie wsteczna by można było używać "relatywnie" starszych kart. Sorki, RIVA TNT niestety z Asusem nie pogada sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Możeci mi udzielić odpowiedzi czy GeForce2mx w wymienionym przezemnie powyżej linku "pójdzie" na Asusie A7N8X-E DX.

I czy wymieniony przez kolege GeForce 256, też nadaje sie do ww. płyty??????

Bardzo proszę was o odp. bo mam kupic te płyte i podzespoły już w Poniedziełk

Pozdrawiam Was wszystkich

Waluigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę kupić ASUSA A7N8X Deluxe i mam problem z dobraniem proca do tego MoBo. Jestem pewnien co do aXP Barton 2500+. Nie jestem tylko przekonany do tego, którą wersję wybrać.

Chciałbym docelowo podkręcić tego proca na 2200MHz. Myślę, nad mobliem, bo różnie się zdarza i obawiam się, że moge trafić na takiego bartona (non-M), który nie pójdzie @3200+. Czy mieliście jakieś problemy z wersją mobile tego Bartona na A7N8X Deluxe?

 

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waluigi ten GF obsluguje napewno agpx4 http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1180 ,ale dla pewnosci poszukam dokladniejszej specyfikacji.

 

Edit : no masz szczescie ,ze znalazlem ,bo juz nadzieje stracilem http://www.abxzone.com/forums/archive/inde...hp/t-36062.html i.... tak bedzie dzialac. Ale dla pewnosci sam przeczytaj :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak ciągle pytan, ale o którą karte chodzi GEforce 3D, ani razu jej nie wymieniałeś??????

Czyżby był to GEforce 256??????

Czyli Geforce 3D to GEforce 256 ??

Z góy dzięki, i jeszcze raz WIELKIE dzięki za fatyge...

 

Dobra, odpowiedźcie mi czy ta bedzie działać, jak nie to czy GF256 będzei działać:

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=26041620

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waluigi przeciez jasno jest napisane w linkach o jaka karte chodzi. O Creative GeForce Annihilator Pro DDR czyli taka jak z tej aukcji ,ktora podalem. Co do twojego linka to tak bedzie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, nad mobliem...

Jesli chodzi o Mobile to ktos chyba wspominal, ze na naszel plycie sa z nimi jakies problemy. Dokladnie chodzi o mnozniki. Hanu ostatnio mowil, ze chodzi na max mnozniku = 12. Tak czy siak sam zastanawiam sie nad kupnem tego procka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywodziełm się już co do Mobile. Z racji tego, że płyta traktuje procka tak,jaki jest jego najniższy mnożnik( Mobile ma ruchomy mnożnik ) to najniższym dostępnym będzie 6. Asus jak wiadomo nie ma FID5 więc tabelka aktywnych mnożników będzie do 12,5. Jasne?

 

Grafę jak już kupować "byleby działała" to nic innego jak CLAP sensowniejszego nie widzę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jest problem

 

zainstalowalem najnowsze stery do plyty od nvidii: http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_winxp_4.24 odznaczajac IDE NVIDIA DRIVER 4.12, bo kiedys gdy mialem jeszcze zwykly dysk ide, to po aktualizacji sterow windows xp podnosilem funkcja odzyskiwania, bo dzialy sie cuda niewidy.

 

po instalacji sterow bez tego IDE driver, winda weszla no i posypaly sie errory w odczycie danych z dysku. zresetowalem kompa myslac, ze znow sobie w trybie odzyskiwania wszystko przywroce do stanu poprzedniego, bo zalezalo mi tylko na sterach do audio, a nie tam jakis wodotryskach, no ale niestety komp sie nie podniosl, dysk po prostu sobie tyka...

 

probowalem zainstalowac na nowo winxp, ale tutaj niestety juz kupa totalna... standarowo boot z cdromu, f6 i stery od serial ata, dysk oczywiscie jest pieknie wykrywany przez kontroler, mam juz instalowac winde, a dysk sobie po prostu tylko tyka... potyka sobie tak pare minut i instalator wyswietla mi, ze nie ma dyskow do instalacji.

 

poszedlem do kolesia z tym dyskiem, u niego tak samo jak u mnie kontroler go wykryl, jednak objaw ten sam podczas instalacji - nie wykrywa dysku, jako nosnika do zapisu.

 

czyzby stery rozwalily mi dysk? konfig jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywodziełm się już co do Mobile. Z racji tego, że płyta traktuje procka tak,jaki jest jego najniższy mnożnik( Mobile ma ruchomy mnożnik ) to najniższym dostępnym będzie 6. Asus jak wiadomo nie ma FID5 więc tabelka aktywnych mnożników będzie do 12,5. Jasne?

 

Grafę jak już kupować "byleby działała" to nic innego jak CLAP sensowniejszego nie widzę....

Czyli nie kupować Bartona Mobile pod asusa?????

Chyba będę mósiał pomyśleć o innej płycie...

Czyli jaką maksymalną prędkośc ten Asus zobaczy na tym Mobliu??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iz maksymalny mnoznik na Asusie dla mobile'a to 12,5, to i tak jestem zadowolony i raczej zdecydowany do zakupu tego proca. 11*200 to przeciez 2200MHz i tyle mnie absolutnie zadowala. Choc moze ja zle licze? Mobile ma przeciez defaultowe FSB = 133MHz, a nie 166MHz jak zwykly Barton. Co o tym sadzicie? Powinien pojsc na 11*200? Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iz maksymalny mnoznik na Asusie dla mobile'a to 12,5, to i tak jestem zadowolony i raczej zdecydowany do zakupu tego proca. 11*200 to przeciez 2200MHz i tyle mnie absolutnie zadowala. Choc moze ja zle licze? Mobile ma przeciez defaultowe FSB = 133MHz, a nie 166MHz jak zwykly Barton. Co o tym sadzicie? Powinien pojsc na 11*200? Dzieki za odpowiedz.

Nie wiem jak Barton, ale mój belejaki niewybierany T-Bred XP 2000+ (też fabryczne FSB 133) chodzi spokojnie, a Bartony mają opinie dobrze podkręcalnych. 2500 Mhz to loteria, ale 2200 Mhz osiąga chyba wiekszość egzemplarzy. Oczywiście na dobrej płycie, dobtych pamięciach i wydajnym chłodzeniu oraz przy odrobinie szczęścia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo nie ma sensu ładować sie w mobile na tej płycie jak zależy ci tylko na 2200... wystarczy bartek 2500 dorwac z odblokowanym mnożnikiem i spokojnie pójdzie na 11*200... po co przepłacać .. lepiej do grafy czy do kosci dołożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak jestem z natury zapobiegawczy :D . Może i racja, że będę przepłacał, ale z czasem może zapragnę więcej, a i co do tych 2200MHz nie jestem pewien na zwykłym Bartonie 2500+, bo różnie z serią mogę trafić. A nóż się trafi jakiś bublowaty proc...A przy mobile'u takie taktowanie to niczym z urzędu zagwarantowane :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, nie warto, zależy od punktu widzenia. Jak dorwie się takiego co będzie fikac 12,5x200 na 1,7 V to brać i cieszyć się. Pytanie tylko jak z FSB, bo Mobile jakoś dziwnie zachowują się na wysokich FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...