Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

to nie probe wylacza kompa bo tam mam ustawione chyba zeby wylaczal przy 70, to ze tam sobie zmienie to mi nic nie da, bo to ten c.o.p wylacza kompa interpretujac zle temp w biosie, probe to mowie ze na maksa meczony procek ma 46 za to w biosie az nawet 90 co jest bzdura , zmiana biosu nic tez nie daje, chodzi tylko o procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie probe wylacza kompa bo tam mam ustawione chyba zeby wylaczal przy 70, to ze tam sobie zmienie to mi nic nie da, bo to ten c.o.p wylacza kompa interpretujac zle temp w biosie, probe to mowie ze na maksa meczony procek ma 46 za to w biosie az nawet 90 co jest bzdura , zmiana biosu nic tez nie daje, chodzi tylko o procka

To sprobuj od kogoś pozyczyć i zamienić procka. Szczerze to już nie mam pomysłów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tu ma procek do rzeczy jest wporzadku chodzil kiedys spokojnie na 2,2 ghz, to tylko bios zle czyta temp przez co sie komp wylacza!

Zmiana Biosu nic nie daje, procek piszesz, że jest OK. Nie pozostaje Ci nic innego jak wymienić płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz radiator w biosie jest temp z diody i mozliwe ze tak masz probe bierze z socket

notabene ten cop to zawalista sprawa :) pamietacie filmik z toms jak sie athlony dymily ? a intele zatrzymywaly to asus zrobil podobny filmik i jak jest cop to po zdjeciu radiatora z procka komp sie wylacza testowal ktos ??:D

cop nie da sie wylaczyc (tak mysle)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COP nie wyłączysz, nie da się. Jak dla mnie sa dwa wyjścia:

-albo walnięty jest czujnik temp. na płycie

-albo uszkodzony procesor i się przegrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktos z uzytkownikow a7n8x wie jak sie w chwili obecnej ma wspolpraca naszej plytki z pamieciami Twinmos DDR 400 na kosciach Mtec'a ???

Bo z tego co pamietam kiedys byly problemy a nie wiem jak to jest teraz bo wyszly nowe biosy. Posiadam a7n8x-e dlx.

Z gory dzieki za odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktos z uzytkownikow a7n8x wie jak sie w chwili obecnej ma wspolpraca naszej plytki z pamieciami Twinmos DDR 400 na kosciach Mtec'a ???

Bo z tego co pamietam kiedys byly problemy a nie wiem jak to jest teraz bo wyszly nowe biosy. Posiadam a7n8x-e dlx.

Z gory dzieki za odpowiedzi :D

ja posiadam te pamięci i super działają :D nawet z biosem 1009 działają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak polacze dwie plyty A7N8X-E przez gigowe lany to transfer bedzie powyzej 10MB czy potrzebny jest inny kabelek (bo nie wydaje mi sie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam asus'a a7nx-e deluxe i w biosie nie mogę przestawiać opcji CPU INTERFACE ciągle jest ona nieaktywna i ustawiona na optimal, z kolei system performance mogę przestawiać. Co zrobić? Biosa mam wersję 1008 muszę spróbować jakąś inną.

Mam jeszcze inny problem w programie wcpuid niema nic w okienku Processor i Platworm, a na początku było. Jak chcę uruchomić wcpuid to pokazuje mi się kompunikat "Unknown CPUID Data!!" i prosi o wysłanie raportu do webmastera. czy to problem z programem czy ze sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy pod nasza mobo mozna podpiac dodatkowy czujnik do pomiaru temperatury? Chcialbym pomierzyc temperature na radiatorze od k. graficznej. W instrukcji znalazlem cos takiego:

 

Dołączona grafika

 

Ale nie wiem - czy to jest to o co mi chodzi, czy moge to wykorzystac?????????

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andi : tak bedziesz mial predkosci na poziomie 100MB/s znaczy dokladnie to bedziesz mial tyle ile wyciagna dyski :D , co do kabla to potrzebujesz zwykla skretke 8 zyl z przeplotem

martinii:pewnie tak ciekawe gdzie mozna dostac taki dodatkowy termometr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka!

Przepraszam że tak się wtrącę, ale czytałem prawie 50 stron i niestety nie znalazłem rozwiązania na mój problem więc zapytam tutaj.

Czy jest mozliwy jakiś MOD żeby podwyższyć napięcie na pamięc powyżej 2,8V??

Gdzie można znaleźć opis takiego czegoś?

I jeszcze jedno jak można biosa zmienić bez FDD??

z góry dzięki za pomoc.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy pod nasza mobo mozna podpiac dodatkowy czujnik do pomiaru temperatury? Chcialbym pomierzyc temperature na radiatorze od k. graficznej. W instrukcji znalazlem cos takiego:

 

Dołączona grafika

 

Ale nie wiem - czy to jest to o co mi chodzi, czy moge to wykorzystac?????????

 

Pozdrawiam

Podlaczylem i dziala ladnie. Tepmerature ciala zanizal na poczatku o 2 stopnie, wiec skalobrowalem w MBM. Nie wiem tylko jaka jest graniczna temperatura tego czujnika. Po wlazeniu go w szczeline miedzy shimem a VGA Silencerem pokazuje mi teraz temp 49 st. W stresie (po paru gierkach, 3dMarku) ok 56st. - nie wiem czy to dobre wskazania. Czytalem, ze ludzie maja wieksze temperratury. Jeszcze poobserwuje jak to sie zachowuje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andi : tak bedziesz mial predkosci na poziomie 100MB/s znaczy dokladnie to bedziesz mial tyle ile wyciagna dyski :D , co do kabla to potrzebujesz zwykla skretke 8 zyl z przeplotem  

martinii:pewnie tak ciekawe gdzie mozna dostac taki dodatkowy termometr

Ok dzieki za odpowiedz. Jak bedzie ktos mial taka sama plyte lub pod intela to sprawdze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...