Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

czerwona koncowka do:

a) czerwonego kabelka w molexie jezeli sprawdzasz 5V

B) zoltego ...12V

czarna kocowka do czarnego

 

aktualizowac bios mozna za pomoca ASUSUpdate lub tradycyjnie (poszukaj, gdzies w tym topicu Hanu podal parametr do najlepszego update'owania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....dziwne. Puscilem go dzisiaj na FSB200 i... 10 godzin pracy ani jednego zwisu. 2 godziny w Prime95 inic. Temperatura max 49 stopni. Na innym forum znalazlem ze jeszcze pamieci te lubia przestawienie na CL2 zamiast standardowego CL2,5. No coz. Na razie dziala to nei ruszam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6552

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9592

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11083

 

czy wreszcie http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12153

czy opłaca sie ? i czy ten wentyl wyciaga powietrze z obudowy i wypycha je na zewnątrz czy od góry wpycha je do obudowy ?

 

btw aktywne czy pasywne PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest montowany w ten sposób, że ten wiatrak w środku obudowy jest na dole. Wyciaga powietrze z obudowy, a drugi  wypycha je na zewnątrz.

A ktoś mi ściemniał że ten Wiatrak dmucha w obudowe!!! Co prawda nie chciało mi sie w to wierzyć.. ale jeżeli jest jak piszesz to super!!

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to wysysa mi ciepło z obudowy to chyba sie skusze na http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12153 te 40 zł skądś sie wyczaruje :wink: Jeszcze jeden wentyl prz samym dole na boku obudowy i w środku hula wiart 8)

 

Z aktywnym PFC to już jednak widze następna półka cenowawiec nie dla mnie.

 

Pozostaje dobierać kase i czekac na zabawki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) dla Andyna za jego chłodzenie w kompie: człowieku: RESPECT.!!!!!!! Jedno mnie zastanawia, udaje ci sie czasami zworke przestawić jak bios chcesz zresetować  :?:  :wink: (...)

He he he

 

Trafiłeś w sedno. Naprawdę ciężko to zrobić. Szczęśliwie sporadycznie potrzeba taka się pojawia ... ;)

 

Żałuję, że nie ma resetu BIOS'u wyprowadzonego na kablu jakimś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla.... A TAK W SZCZEGÓLNOŚCI dla Hanu za dużą wiedze.

Kwiaty i szampana proszę zostawic u pani Jadzi w sekretariacie :D

A tak serio to nie ma za co. Wiedzą trzeba się dzielić, bo kiedyś samemu można pomocy potrzebować.

 

Gwoli ścisłości - prawie wszystkie czujniki Asusa kłamią mniej lub bardziej. Sprawdzałem swego czasu ( o czym juz pisałem) miernikiem i termometrem elektrycznym:

 

- odczyty temperatury są zaniżane o ok. 5-7 C

- odczyty napięć linii 12V sa zawyżane o 0,4 V, linii 5V o zaniżane o 0,06 - 0,08V,, lini 3,3V trzymana jest poprawnie, aczkolwiek czujnik nie trzyma odczytu i wykazuje wahania nawet o 0,1 V.

 

Mozna dodac do FAQ :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu napisał

" Gwoli ścisłości - prawie wszystkie czujniki Asusa kłamią mniej lub bardziej. Sprawdzałem swego czasu ( o czym juz pisałem) miernikiem i termometrem elektrycznym:

 

- odczyty temperatury są zaniżane o ok. 5-7 C

- odczyty napięć linii 12V sa zawyżane o 0,4 V, linii 5V o zaniżane o 0,06 - 0,08V,, lini 3,3V trzymana jest poprawnie, aczkolwiek czujnik nie trzyma odczytu i wykazuje wahania nawet o 0,1 V."

 

Co s wtym jest ,miałem GA 7VT600 i procesor 2500+ temp 46 - 49C

teraz mam ASUSA proc. 2500+ podkręcony do 3200+ temp. 46 - 49 max 51( gry)

Wentl. to CoolerMaster DP5-7JDIB-0L Silent ( 36zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Podziękowania dla.... A TAK W SZCZEGÓLNOŚCI dla Hanu za dużą wiedze.

(...)Gwoli ścisłości - prawie wszystkie czujniki Asusa kłamią mniej lub bardziej. Sprawdzałem swego czasu ( o czym juz pisałem) miernikiem i termometrem elektrycznym:

(...)

Mozna dodac do FAQ :wink:

Dokładnie. Jednak co do temperatury, to nie wiem czy zaniża... Ponieważ 50*C już można odczuć na Palcach (zgadza się? bo moge się mylić:D ), w tescie prime95 (Torturowanie :) ) po około 3 godzinka zdjełem ścianke boczną i pomacałem Radiatory (Procek - ciepły ale nie gorący), (NB - ciepły), ale za to Mój Radek 9200 128/128 parzył:/// Jakiś wiatrak zdałby się.. aha

Hanu: jakbym wstawił taki wiatrak do Budy (69złotych, nie pamietam nazwy megacichy!! ), ile gdzieś by temp. zeszła ??

z 5-6*C ??

 

Wracając do tematu, moim zdaniem i z doświadczenia raczej bardziej przekłamuje epox i gigabyte (o ECS nic nie mówie i tych podobnych) .. Najlepiej wychodzi w tym chyba Abit i zaraz za nim Asusik nasz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

No w tym temacie od groma jego było jak czytałem te 112stron:D

Ale czytaniem sie zadomowiłem tu!! :D

btw. ja pytam o wentylator.. żeby schłodzić mobo :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur to na 100% Asus zaniża 8)

 

Peseq, chodzi Ci o wentyl wyciągający, taki z tyłu budy? Jesli tak to polecam Zalman ZF-1, najlepiej 2 sztuki. Kosztują ok. 28 zeta, a maja potencjometry i są ciche.

Z doświadczenia wynika, że wentyle wyciągowe, SENSOWNIE umieszczone zbijają temperaturę proca i MoBo o ok. 2 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą wentylatora na Pentagram Freezone QC-80 Cu czy może ktoś powiedzieć o nim coś dobrego( jakie temp. i czy nie jest głośny)

Mam ten wentylator. Na Athlonie 2500+@3200+ mam w chwili kiedy to pisze 45 stopni. Po dwoch godzinach Prime95 temperatur nie przeszla 50 stopni. Z chalasem nie narzekam bo moj stary dysk 8 GB jest dwa razy glosniejszy od niego ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur to na 100% Asus zaniża 8)  

Hanu a co powiesz na to:

 

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=zestawie...6b5000cdffec402

i o dziwo tam jest inaczej ASUS pokazuje dobrze temperatury przynajmniej w biosie 1006.

 

W tym miejscu muszę nadmienić, iż według pierwotnych założeń, testy miały zostać wykonane na bardzo popularnej płycie ABIT NF7-S rev.2.0, która jednak okazała się nie być w pełni kompatybilna z radiatorem Thermalright SLK-947U. Ostatecznie zdecydowałem się użyć płyty ASUS A7N8X rev.1.06, ponieważ, jak NF7, mierzy ona temperaturę procesora z czujnika, umiejscowionego w rdzeniu procesora, oraz również jest dość popularna. Dokładność odczytu została sprawdzona ręcznym pirometrem IRtec 100XL. ASUS wskazywał temperaturę rdzenia maksymalnie o 1*C wyższą od wskazań pirometru, uznałem więc, że w tym przypadku kalibracja jest więcej, niż zadowalająca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszysto jest dziwne !

bo mam jqk widać ASUSA bartona 2500+ podkręconego do 3200+

wentyl CoolerMaster CP5-8JD1F-OL Silent za 44zł

temp w tej chwili 46C ,gry max 51C

jeżeli to prawda to mam super wentyl. za 44zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB jest obok socketu pod srebrnym radiatorkiem. Jesli bawimy sie w OC dobrzebyloby zmienic rezydujaca tam "gume do zucia" na jakas paste - AC/AS5 itp. O zdejmowaniu tego radiatora bylo pisane w tym topicu juz nie raz. Radze nie mocowac sie z nim jesli nie chcemy uszkodzic plytki.

 

Jak juz Hanu pisal "odczyty temperatury są zaniżane o ok. 5-7 C" zatem Twoje 51 stopni w stresie to zapewne ok 56 st. Ja teraz mam 34 st, a po Prime95 jakies 47.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszysto jest dziwne !

bo mam jqk widać ASUSA bartona 2500+ podkręconego do 3200+

wentyl CoolerMaster CP5-8JD1F-OL Silent  za 44zł

temp w tej chwili 46C ,gry max 51C

jeżeli to prawda to mam super wentyl. za 44zł

A odczytujesz to z CPU DIODE czy SOCETU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz Hanu pisal "odczyty temperatury są zaniżane o ok. 5-7 C" zatem Twoje 51 stopni w stresie to zapewne ok 56 st. Ja teraz mam 34 st, a po Prime95 jakies 47.

Masz jakieś chłodzenie dodatkowe w obudowie zamontowane ? Aha i jakią masz pastę na procku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości - prawie wszystkie czujniki Asusa kłamią mniej lub bardziej. Sprawdzałem swego czasu ( o czym juz pisałem)  miernikiem i termometrem elektrycznym:

 

- odczyty temperatury są zaniżane o ok. 5-7 C

- odczyty napięć linii 12V sa zawyżane o 0,4 V, linii 5V o zaniżane o 0,06 - 0,08V,, lini 3,3V trzymana jest poprawnie, aczkolwiek czujnik nie trzyma odczytu i wykazuje wahania nawet o 0,1 V.

Wielkie dzięki Hanu nie tylko za ten post, lecz wiele, wiele innych jaki napisales, poszerzajac tym samym moja wiedze. "You're the man" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak juz Hanu pisal "odczyty temperatury są zaniżane o ok. 5-7 C" zatem Twoje 51 stopni w stresie to zapewne ok 56 st. Ja teraz mam 34 st, a po Prime95 jakies 47.

Masz jakieś chłodzenie dodatkowe w obudowie zamontowane ? Aha i jakią masz pastę na procku ?

Tylko wentyl wyciagajacy 92mm. Wentyl 92mm na ramieniu zalmana chladzacy grafike. Obecnie buda otwarta. Pasta Arctic Ceramique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...