Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

AIDA wskazuje że to same IRQ dzieli karta TV i Gigabit LAN. Wyłączyłem kontroler gigabita, ale zakłucenia są nadal :(

Nie wiem czy mam rację ale zdaje się, że niektóre IRQ są z założeninia współdzielone i to nie powinno stanowić problemu, nie na naszej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIDA wskazuje że to same IRQ dzieli karta TV i Gigabit LAN. Wyłączyłem kontroler gigabita, ale zakłucenia są nadal :(

Nie wiem czy mam rację ale zdaje się, że niektóre IRQ są z założeninia współdzielone i to nie powinno stanowić problemu, nie na naszej płycie.

Wszystko zalezy co z czym dzieli sie oraz samego sprzetu i szczescia ;).

 

XOR mozesz jeszcze recznie przypisac karcieTV inne IRQ i zobaczyc wtedy.

Mozesz jeszcze przepiac karte pod inny slot PCI. Czasem pomaga.

Komp to dziwna machina i czasem najbardziej glupie rzeczy pomagaja ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sloty już zmieniałem - bez rezultatu.

Zuważyłem jeszcze jedną sprawę - gdy wyłączyłem wszystkie programy działające w tle i nie ruszałem myszką zakłucenia prawie zupełnie ustały ( tylk odzwięk trochę trzeszał), ale wystraczyło delikatnie ruszy myszką i wszystko wracało do normy.

 

Jak ręcznie zmieni IRQ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sloty już zmieniałem - bez rezultatu.  

Jak ręcznie zmieni IRQ ?

Z tego co pamietam to w Biosie.

 

Sloty już zmieniałem - bez rezultatu.  

Zuważyłem jeszcze jedną sprawę - gdy wyłączyłem wszystkie programy działające w tle i nie ruszałem myszką zakłucenia prawie zupełnie ustały ( tylk odzwięk trochę trzeszał), ale wystraczyło delikatnie ruszy myszką i wszystko wracało do normy.

A sprawdzales z inna myszka? Oraz jaka masz mysz i czy instaowales stery do niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszka OK.

 

Sprawdziełm jeszcze kartę graficzną, pamięc i nic :(

 

IRQ zmieniłem jest teraz coprawda na dzielonym, ale nie ma drugiego urządzenia i też nic.

 

Dzięki za próbę pomocy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszka OK.

 

Sprawdziełm jeszcze kartę graficzną, pamięc i nic :(

 

IRQ zmieniłem jest teraz coprawda na dzielonym, ale nie ma drugiego urządzenia i też nic.

 

Dzięki za próbę pomocy.

 

Pozdrawiam

Spróbuj może jeśli masz mozliwość włożyć i sprawdzić inną kartę telewizyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba sie moja MOBO doigra....

wczoraj kombinowalem na all sposoby krecic wyzej niz 213 i nic to nie dala....

zawsze zwiecha i reset... ZONK :evil:

 

dzis bede kombinowac by zamontowac wiatraczek na chipsecik... bo to chyba raczej przez niego mam zwisy.... goroacy jak cholera... procek i pamiatki sa cool ... no napiec tez juz nie podniose... all na max...

 

no chyba jeszcze moze skorzystam z UBER1004 :wink:

 

zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze PYTANECZKO:)

 

Co myslicie o przesiadce z Bartona XP 2600+(bez blokady mnożnika) na Bartona XP-M 2500+

mam okazje .... na szybki tani zakup......... ? HELP....

 

 

Soreczka ze pytam.... wiem ze jest topic ale jestem teraz w pracy i prawde mowiac ten post pisze 45minutek bo trz sie z all kryc....

a decyzje musze podjac do 17.00 .... HELP

 

 

Inna oferta jest Barton XP 2800+(raczej zablokowany mnożnik)??? HELP 8)

 

Pozdrowioneczka dla ALL i z gory THNX:)

 

=<ASUS>==<RULES>=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(....)

Jesli chodzi o WC to uwazam, ze mozna zapomniec o jakiejkolwiek swobodnej mobilnosci kompa. Zatem na Twoim miejscu zastanowilbym sie 2x.

 

No nic. To wszytko.

Pozdrawiam

Nie zgadzam się. Zobacz na mojej WWW. Jest ciężki ale daje się swobodnie przenosić, przestawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba sie moja MOBO doigra....

wczoraj kombinowalem na all sposoby krecic wyzej niz 213 i nic to nie dala.... 

zawsze zwiecha i reset... ZONK :evil:

U mnie podobnie - nie moge przekroczyc 200MHz - nawet o 1 MHz! Komp po przestawieniu w biosie wstaje i niby wszystko ok, ale jak wylacze kompa to juz nie wlacze... :( I to moim zdaniem wina procesora. Powoli rozgladam sie za jakims innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba sie moja MOBO doigra....

wczoraj kombinowalem na all sposoby krecic wyzej niz 213 i nic to nie dala.... 

zawsze zwiecha i reset... ZONK :evil:

U mnie podobnie - nie moge przekroczyc 200MHz - nawet o 1 MHz! Komp po przestawieniu w biosie wstaje i niby wszystko ok, ale jak wylacze kompa to juz nie wlacze... :( I to moim zdaniem wina procesora. Powoli rozgladam sie za jakims innym.

Ja też tak mam, FSB w zakresie 202 do 207 przechodzi Prime'a. Notomiast z bootowaniem loteria, czasem przjedzie czasem nie. Po dłuższych przerwie raczej nie bootuje. Na FSB 200 problem znika. Myślicie, że to wina procka a nie mobo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba sie moja MOBO doigra....

wczoraj kombinowalem na all sposoby krecic wyzej niz 213 i nic to nie dala.... 

zawsze zwiecha i reset... ZONK :evil:

U mnie podobnie - nie moge przekroczyc 200MHz - nawet o 1 MHz! Komp po przestawieniu w biosie wstaje i niby wszystko ok, ale jak wylacze kompa to juz nie wlacze... :( I to moim zdaniem wina procesora. Powoli rozgladam sie za jakims innym.

Ja też tak mam, FSB w zakresie 202 do 207 przechodzi Prime'a. Notomiast z bootowaniem loteria, czasem przjedzie czasem nie. Po dłuższych przerwie raczej nie bootuje. Na FSB 200 problem znika. Myślicie, że to wina procka a nie mobo??

Mysle ze tak. Na poczatku podejrzewalem pamieci, ale zostaly wymienione. Kombinowałem tez z biosami, zasilaczami, napieciami na pamieciach/na procku, chlodzeniem NB... - ciagle to samo. Tylko procesor zostal do sprawdzenia, ale niestety nie mam jak tego zrobnic. Plyty raczej bym nie podejrzewal. Zreszta to juz moj 4-ty egzemplarz i na kazdej ten sam problem (m.in. dlatego tyle razy wymienialem :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no szkoda na Mobila nie zdązylem..... :evil:

 

ale to nic... poczekam...

 

PANOWIE WIEM ZE GDZIESIK WIDZIALEM TOPIC.... o 64bit

 

ale musze zlozyc oferte na procka i mobo 64bitowe....

Procek raczej 2800

ale jakie MOBO???

 

na K8T800 PRO

czy na nf3 250GB

 

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mysle ze tak. Na poczatku podejrzewalem pamieci, ale zostaly wymienione. Kombinowałem tez z biosami, zasilaczami, napieciami na pamieciach/na procku, chlodzeniem NB... - ciagle to samo. Tylko procesor zostal do sprawdzenia, ale niestety nie mam jak tego zrobnic. Plyty raczej bym nie podejrzewal. Zreszta to juz moj 4-ty egzemplarz i na kazdej ten sam problem (m.in. dlatego tyle razy wymienialem :) ).

tez tak mialem wczesniej .... ale jak zmienilem taimingi to poszlo wyzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj z bardzo ciekawą sprawą :)

Dziś mój komp dał popis a dokładnie asusprobe

Na po czatek nieźle mnie wystraszył wyskakujac na pulpit i alarmując że 5V napiecie podskoczyło do 5,6 a posekundzie 12V wskazywało 16cośtam po przecinku, normalnie szok 8O Napiecia jednak po skoku wruciły do normy, a ja przestraszony już mam kompa wyłanczać i zamawiac nowy asilacz;) a tu nagle temperatura poca 80 stopni i pokazuje że wentyltor nie pracuje na procku, Okazało sie że wentyl cały czas pracuje a radiator nie jest gorętzy niż zazwyczaj podczas badań "na dotyk", a po chwili koronując swoje dokonania probe pokazał że 12V spadło do 1V a potem do 6V i tak zostało, wydaje mi sie jednak żę na takim napieciu komp by sie wyłączył :D

I teraz zagadka : o co tu chodzi ?

 

I jeszcze 2 pytanie , czy ktoś mątował na tą płytke -E Deluxe Pentagrama jakiegoś ? nie wiem czy nie bedzie mi zachaczał o radiator na chipsecie i czy zmieści sie pod zasilaczem bo sa jednak dość spore.

 

Ok ale sie napisałem dzieki za odpowiedzi jeśli sie pojawią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze 2 pytanie , czy ktoś mątował na tą płytke -E Deluxe Pentagrama jakiegoś ? nie wiem czy nie bedzie mi zachaczał o radiator na chipsecie i czy zmieści sie pod zasilaczem bo sa jednak dość spore.

 

Ok ale sie napisałem dzieki za odpowiedzi jeśli sie pojawią

Zalman wchodzi to i Pentagram wejdzie... na Mobo. A odległość od zasilacza, to już kwestia budy i tu mogą pojawiać się problemy (kolizja z zasilaczem) Standardowy Codeshit taki jak mój jest za mały, a właściwie za niski, więc musisz pomierzyć. W każdym razie zalecam daleko idącą ostrożność.

 

Co do napięć nie mam pojęcia, próbowałeś je diagnozować MBM lub choćby Aidą (Everestem)?? Oczywiście pamiętaj, żeby nie mieć włączonych dwóch programów trgo typu, bo mogą dawać m.in. takie efekty jak opisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lekkim opuźnieniem bo wczoraj upewniłem się na 100% że moje pamięci nie współpracują z płytą główną na poziomie 400mhz. W memteście86 v. 1.20 wyszło sporo błędów, a mianowicie przez dwa testy

około 30minut miałem 894 errory. Wcześniej zrobiłem 10 testów na ustawieniach 333mhz i nie było żadnych.

Moje pytanie brzmi, jakie pamięci polecacie szczegulnie do tej płyty?

Znajomy polecił mi Samsungi, Ja z kolei zastanawiam się nad Geilami.

Dzisiaj jadę je zakupić. Byłbym wdzięczny za poradę. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lekkim opuźnieniem bo wczoraj upewniłem się na 100% że moje pamięci nie współpracują z płytą główną na poziomie 400mhz. W memteście86 v. 1.20 wyszło sporo błędów, a mianowicie przez dwa testy  

około 30minut miałem 894 errory. Wcześniej zrobiłem 10 testów na ustawieniach 333mhz i nie było żadnych.  

Moje pytanie brzmi, jakie pamięci polecacie szczegulnie do tej płyty?

Znajomy polecił mi Samsungi, Ja z kolei zastanawiam się nad Geilami.

Dzisiaj jadę je zakupić. Byłbym wdzięczny za poradę. :wink:

Ojoj Corso zlituj się chłopie bo co bardziej nerwowi dostaną apopleksji. :evil:

Przeczytaj FAQ na pierwszej stronie topic'u. Tam jest wielki i wyczerpujący elaborat Hanu na temat pamięci dobrze współpracujących z naszą Mobo. Zapraszam do jego leORT: ORT: ORT: ktury!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Kingstony też tam były i prosze. :evil: Moje pytanie ma sens w tym przypadku, lecz jeśli nie chcecie udzielić rady to ok.

Powinieneś uznać, że miałeś pecha. Reszta tej listy jest nadal aktualna. Ja (Hanu chyba też) jestem zwolennikiem OCZ, ale one mają niestety zawrotne ceny. Co do Samsungów to jakieś modele są jako desygnowane do naszej płyty umieszczone na oficjalnej stronie Asusa. Niestety szczegółów nie pamiętam, musiałbyś tam sam zajrzeć.

A co do braku chęci do udzielenia pomocy, to akurat w tym topic'u jest wyjątkowo dużo ludzi życzliwych, więć zarzut nie trafiony.

A Twoje pytanie zostało tak sformułowane jakbyś jednak FAQ nie czytał.

Więc się chłopie nie obrażaj, tylko kup zajefajne pamiątki i opowiedz nam jak się sprawują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Corso

A musisz wydawac kaske na nowe ramy.....proponuje takie jak moje (333) znalezione praktycznie na śmietniku po tym jak "światem zawładnęły" ddr400.. A kręcą sie na niesamowite 412 (206MHZ stabilnie 2.8V) hehehehe

miałem kilka rodzaji noname 333 7-3-3cl2.5 i wszystki chodziły na 400 7-3-3-2.5 2.8V w dualu i to jeszcze na rev 1.4.....pozdrawiam......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Corso

A musisz wydawac kaske na nowe ramy.....proponuje takie jak moje (333) znalezione praktycznie na śmietniku po tym jak "światem zawładnęły" ddr400.. A kręcą sie na niesamowite 412 (206MHZ stabilnie 2.8V) hehehehe

miałem kilka rodzaji noname 333 7-3-3cl2.5 i wszystki chodziły na 400 7-3-3-2.5 2.8V w dualu i to jeszcze na rev 1.4.....pozdrawiam......

Hmm. Mam wrażenie, że tak jak Corso miał pecha do swoich pamiątek tak Ty masz szczęście do swoich.

Mnie moje no name DDR 333 odpalały wprawdzie na FSB 200 a nawet na 205 ale Prime miał o nich negatywną opinię. Stabilność kończyła się na 194.

Oczywiście zmiana tylko li i jedynie pamiątek może nie dać porządanych efektów, jeżeli chodzi o wzrost max. stabilnego FSB.

Żeby nie być gołósłownym podam na swoim przykładzie.

Cóż z tego że mam wypasione DDR 433, kiedy całość blokuje proc z płytą na spółę. Proc, bo pow. 2277 Mhz mogę zapomnieć o jakiejkolwiek stabilności (może gdyby go lepiej schłodzić, ale nie mam już jak :()

Max. tego co działało stabilnie to było 11 X 207 (ale na max obrotach wentyla, gdzie trzeba zakładać słuchawki dla pracujących z młotami pneumatycznymi). Może dałoby wycisnąć większe FSB, ale tu figla płata płyta odmawiająć wspłpracy z mnożnikami 10,5 i 10 a także 9,5.

Po za niewielką poprawą max. FSB z 194 na 200 (ew. 202) wiem że pamiątki nie są teraz u mnie wąskim gardłem. Szkoda, że ta wiedza kosztowała mnie ok. 650 PLN (róznica w cenie moich no name'ów a kupionych OCZ)

Wniosek. Zmiana RAMu może przynieść poprawę, choć nie zawsze adekwatną do kosztów ich wymiany. Najlepiej byłoby móc przetestować w swoim kompie większą ilość modeli i egzemplarzy, ale mało kto ma takie możliwości.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupy niestety będą po niedzieli, gdyż giełda jest tylko wtedy czynna. :(

Chce mieć 1gb ramu. Zatem najpierw opchnę te Kingstony a potem się zobaczy. :wink: Korci mnie żeby kupić Geil value 3200. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm. Mam wrażenie, że tak jak Corso miał pecha do swoich pamiątek tak Ty masz szczęście do swoich.

Mnie moje no name DDR 333 odpalały wprawdzie na FSB 200 a nawet na 205 ale Prime miał o nich negatywną opinię. Stabilność kończyła się na 194.  

Oczywiście zmiana tylko li i jedynie pamiątek może nie dać porządanych efektów, jeżeli chodzi o wzrost max. stabilnego FSB.  

Żeby nie być gołósłownym podam na swoim przykładzie.

Cóż z tego że mam wypasione DDR 433, kiedy całość blokuje proc z płytą na spółę. Proc, bo pow. 2277 Mhz mogę zapomnieć o jakiejkolwiek stabilności (może gdyby go lepiej schłodzić, ale nie mam już jak :()

Max. tego co działało stabilnie to było 11 X 207 (ale na max obrotach wentyla, gdzie trzeba zakładać słuchawki dla pracujących z młotami pneumatycznymi). Może dałoby wycisnąć większe FSB, ale tu figla płata płyta odmawiająć wspłpracy z mnożnikami 10,5 i 10 a także 9,5.

Po za niewielką poprawą max. FSB z 194 na 200 (ew. 202) wiem że pamiątki nie są teraz u mnie wąskim gardłem. Szkoda, że ta wiedza kosztowała mnie ok. 650 PLN (róznica w cenie moich no name'ów a kupionych OCZ)  

Wniosek. Zmiana RAMu może przynieść poprawę, choć nie zawsze adekwatną do kosztów ich wymiany. Najlepiej byłoby móc przetestować w swoim kompie większą ilość modeli i egzemplarzy, ale mało kto ma takie możliwości.

Pozdrawiam

Heh... no ja akurat swoje pamiatki kupilem za niewielka kase... szkoda ze nie sa one na kosciach WB ale i tak nie zaluje....

narazie full stable mam na FSB213 ale przy tym mam strasznie goracu NB no i same pamiatki... własnie w niedziele bede mial chlodzenie pamiatek od TT to moze poszaleje... no i moze jak starczy to kupie jakiesc chlodzonko na NB ale watpie zebym iwestowal na to kase jak kce skompletowac WC :twisted: ... co najlepsze kostki te na ABIT NF7-S poszly mi na FSB 230 full stable na 233 pojawil mi sie po raz pierwszy niebieski ekranik... mialem jeszcze mozliwosc zmiany napiec ale braklo mi juz czasu od 20 - 3 w nocy a na 6 do pracy :cry:

pozniej mi sie juz nie chcialo no i zona teraz ma juz prace (nauczycielka) tez zaczyna mi mieszac szyki bo ona musi zawsze cosik pisac... hahha :D :D a nigdy prawie nic nie robi... buahaha :lol: 8) ale takie sa kobitki do swojego kompa cie nie dopuszcza....

 

teraz bede mial OCZ nie wiem jeszcze jakie to jak potestuje to zdam relacje.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...