Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli macie ochotę na mnożniki 10 i 10.5 to polecam lekturę tego http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=52555 , jest kilka wersji modyfikowanych biosów, w tej chwili jadę na 1008mod2, 10x220 śmiga, niestety brak czasu na szersze testy. Zapraszam do potestowania i podzielenia się wrażeniami.

 

IVO

Ludziska to działa!!

Odpaliłem na razie ostrożnie na 10,5 X 200, ale na żadnym z innych Biosów nie miałbym na to szans. Nie ma wprawdzie niestety napięcia na ram do 2,9V tylko 2,8V, ale przynajmniej jest co próbować jeśli chodzi o. max FSB. Też zapraszam do testów!

UPDATE: na 10 X 222 też wstał!! Wyniki pamięci rewelka. Na początek badanie wstawalności, później czas na badania stabilności. Ale wariantów do zbadania, niedziela nie moja, ale cóż się nie robi dla nauki :D

U mnie nie przy mnozniku 11 nie moglem przekroczyc 200MHz - w ogole nie wstawal. Teraz jade na 210x10,5!! :D

 

UPDATE: 220x10 wystartowal i zachowuje sie stabilnie. Zaraz wlaczam Prime95. Gdy daje 221x10 to wstaje, ale jest komunikat "BIOS ROM checksum error". Mieliscie cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinii, 220-223 to kres możliwości wielu płyt, u mnie nie mogę wyjść ponad 223, na pewno nie przez pamięci. Na 225 albo nie wstaje albo restart przy ładowaniu XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinii, 220-223 to kres możliwości wielu płyt, u mnie nie mogę wyjść ponad 223, na pewno nie przez pamięci. Na 225 albo nie wstaje albo restart przy ładowaniu  XP.

U mnie na 225 jeszcze wstaje, ale o stabilności można zapomnieć

A BIOS ROM CHECSUM ERROR to bład pamięci RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 220x10 Prime lata juz 2,5h. Chyba bedzie dobrze!! :)

Ja Testuje 10,5 X 217. :D

A 2,5h to mało nieraz wyrzucało mi błąd po 4 h, a raz nawet po 8h 47 min.

Uznaliśmy że min to 8h choć zalecane jest 24h Prime'a

Pozdrawiam

Wiem ze to malo. Ja testuje zawsze ok 12h. Na razie leci 5 godzine. Mam nadzieje, ze do rana doleci ;) Ale czuje w kosciach ze bedzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ja dodam teraz link

ASUS A7N8X Delux 2.0 MOD BIOS 1008xxxx

jest juz wersja 3 z cpc on cpc off .......

jutro biore sie za testy ... dzis wrocilem wlasnie ... z trasy.. i mam dosc 800km za kolkiem ... to juz qwa dosc...

ale na forum musialem wpasc... sporo musialem sie naczytac za 3 dni nieobecnosci :twisted:

 

jutro tez musze przetestoeac swoj nowy nabytek... jeszcze udalo mi sie dostac XP-M 2500 ciekawe jak bedzie smigac... no i jak w testach.. jutro dam jakos znac... no chba ze nie bede mial czasu... bo moze i tak byc.. hiii... PRACA I PRACA I........ shit i shit ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze jeszcze jedno foto z zagranicznego forum....

test dla 11x200 1008UBER a 1008mod3+zmiana taimingu

Dołączona grafika

a tu troszke inne ustawienia......

DDR 11-3-3-3 @ 2.8V

10x multiplier

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I co tu wiecej komentować :twisted: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzis podczas moich podrozy trafilem na gielde do WROCKA i kupilem kilka ciekawostek.... chlodzenie na DDR na SB na moostefy i jeszcze jakies tam zabaweczki.... jutro montuje i biore sie za testy....

:twisted: NEWS <<<POZA ZAKUPAMI PRZEZYLEM NALOT SLUŻB CELNYCH>>

ale sie nachapali pirackich CD... szok... nie wiedzialem ze tyle tego mozna miec na gieldzie szok...... ale sie dali podejsc.. :P 8) :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

UPDATE: 220x10 wystartowal i zachowuje sie stabilnie. Zaraz wlaczam Prime95. Gdy daje 221x10 to wstaje, ale jest komunikat "BIOS ROM checksum error". Mieliscie cos takiego?

RTFAQ

 

Wejdz do biosu, zmień coś i zapisz ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos potrzebuje takiego linka

modbin

DISCLAIMER:  

THE INFORMATION CONTAINED WITHIN THIS TUTORIAL REFERRING TO BIOS MODS IS PROVIDED "AS IS" WITHOUT ANY EXPRESS OR IMPLIED WARRANTY OF ANY KIND INCLUDING WARRANTIES OF MERCHANTABILITY, NONINFRINGEMENT OF INTELLECTUAL PROPERTY, OR FITNESS FOR ANY PARTICULAR PURPOSE. IN NO EVENT SHALL FREEWEBS.COM, OR MYSELF OR ITS SUPPLIERS BE LIABLE FOR ANY DAMAGES WHATSOEVER (INCLUDING, WITHOUT LIMITATION, DAMAGES FOR LOSS OF PROFITS, BUSINESS INTERRUPTION, LOSS OF INFORMATION) ARISING OUT OF THE USE OF OR INABILITY TO USE THE INFORMATION CONTAINED IN THIS BIOS MODDING TUTORIAL. EVEN IF I HAVE BEEN ADVISED OF ANY SUCH DAMAGES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...

UPDATE: 220x10 wystartowal i zachowuje sie stabilnie. Zaraz wlaczam Prime95. Gdy daje 221x10 to wstaje, ale jest komunikat "BIOS ROM checksum error". Mieliscie cos takiego?

RTFAQ

 

Wejdz do biosu, zmień coś i zapisz ustawienia.

Zmień to mało powiedziane, trzeba zmniejszyć FSB bo pamięci nie wyrabiają.

UPDATE:

1008mod1.zip

1008mod2.zip

1008mod2a.zip

1008mod2a_2T.zip

1008mod3.zip

1008mod3_2T.zip

 

Testuje obecnie ostatni z tych Biosów, wydaje się być stabilniejszy od 1008mod2.zip testowanego wcześniej.

Płyta wstała nawet na 9,5 X 235 ale się już nijak z Windą dogadać nie mogła więc już wyżej nie próbowałem :( (na marginesie z mnożnikiem 9,5 też miałem wcześniej problem teraz już nie)

Teraz w testach 10 X 228, już sam fakt, że nie wywaliło mi Prime'a od razu jest dla mnie dziwny. Potestujemy zobaczymy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd... Na Abicie NF 7 takie BIOSy mieli rok temu. A u nas dopiero teraz ktoś zaimplementował L12. Ech..

W sumie nie sądzę,że coś się u mnie zmieni. FSB 230 stable mam już od dłuższego czasu, choc może tzreba było mocno pokombinować. Tym niemniej zapodam co i jak jutro. 240? Nie , to by było zbyt piękne.... :twisted:

 

Nie wiecie czym się różni wersja 1008mod3 od 1008mod3_2T i które mają włączone cpc , a które nie?

 

BTW - co to za sztuka osiągnąc wysokie FSB z CPC off. Wydajność leci na pysk. Sztuka to >230 z CPC ON :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd... Na Abicie NF 7 takie BIOSy mieli rok temu. A u nas dopiero teraz ktoś zaimplementował L12. Ech..  

W sumie nie sądzę,że coś się u mnie zmieni. FSB 230 stable mam już od dłuższego czasu, choc może tzreba było mocno pokombinować. Tym niemniej zapodam co i jak jutro. 240? Nie , to by było zbyt piękne.... :twisted:

Czemu nie?? Spróbuj z mnoznikiem 10, 5 żeby Cię proc nie blokował. Ja jestem zaskoczony tym co się dzieje. Na poprzednich Biosach nie odpaliłem wyżej niż na FSB 217 a tu płyta odpaliła na 235 a być może na 228 będzie stabilna?? No i nareczcie OCZki się nie bedą nudzić jak mopsy!

 

Nie wiem czym się róznią te Biosy, ale w pakiecie z Biosem jest plik tekstowy opisujący możliwości, może porównując je znajdziesz odpowiedź na to pytanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale z możnikiem nie poszaleją bo mój Barton jest zablokowany :evil: Wku... mnie to trochę, bo nie szadzę,że by wytrzymał okolice 2,6 GHz na AC. Powiem więcej, jestem prawie pewien, że nie pójdzie. Ech, a nie chce mi sie teraz kombinować z pozyskiwaniem Mobila, bo przymierzałem się do A64...

 

wersja 2T różni się tym wpisem:

 

-command per clock disabled in the original asus 3.04bpl

 

Tylko co to znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd... Na Abicie NF 7 takie BIOSy mieli rok temu. A u nas dopiero teraz ktoś zaimplementował L12. Ech..  

W sumie nie sądzę,że coś się u mnie zmieni. FSB 230 stable mam już od dłuższego czasu, choc może tzreba było mocno pokombinować. Tym niemniej zapodam co i jak jutro. 240? Nie , to by było zbyt piękne.... :twisted:

 

Nie wiecie czym się różni wersja 1008mod3 od 1008mod3_2T i które mają włączone cpc , a które nie?

 

BTW - co to za sztuka osiągnąc wysokie FSB z CPC off. Wydajność leci na pysk. Sztuka to >230 z CPC ON :twisted:

O co chodzi z tym CPC?? Możesz Hanu coś więcej na ten temat, albo odesłać mnie gdzieś gdzie w miarę jasno o tym piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w skrócie to jest to coś na podobieństwo CPU Interface. Chodzi o maksymalne skrócenie opóźnień. Poczytaj w topiku o NF7.

Wheelerfan, ten 1008mod3_2T ma jakąś opcję włączania CPC. Jakie nowe opcja doszły? Jak startują ustawienia na defaulcie? Napiszcie coś, bo ja dopiero wieczorkiem zobaczę "co to", a chciałbym juz mieć jakiś "look" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w skrócie to jest to coś na podobieństwo CPU Interface. Chodzi o maksymalne skrócenie opóźnień. Poczytaj w topiku o NF7.

Wheelerfan, ten 1008mod3_2T ma jakąś opcję włączania CPC. Jakie nowe opcja doszły? Jak startują ustawienia na defaulcie? Napiszcie coś, bo ja dopiero wieczorkiem zobaczę "co to", a chciałbym juz mieć jakiś "look" :wink:

Nie zauwazyłem nic nowego, po za tym, że na ramach jest ponownie 2,9V jak w Biosach Ubera. Ma też Agresive w ustawieniach jak w starszych BIOSACH. Jedno jest pewne działają mi teraz mnożniki 10,5 10 i 9,5 o których wcześniej mogłem zapomnieć. To niestety korzyść jedynie dla tych którzy mają nieblokowany mnożnik.

Teraz testuje stabilność niestey już na 10 X 227, więc nie jestem nic więcej w stanie powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, żeby było jasne co to CPC:

 

CPC to command per clock odpowiada to timingowi tCMD=1T lub 2T.

Oryginalne biosy mają na stałe w biosie tCMD=1T , stąd są problemy z dualem przy kombinacji 2x512MB. Okazało sie, że wymuszana na stałe zmiana w biosie na tCMD=2T rozwiązuje ten problem dla tej kombinacji, ale jest tokosztem spadku przepustowosci. Ale można dzieki temu podkręcać mając 2x512MB. tCMD = 2T polepsza tez stabilność ramom.

 

1008mod3_2T - CPC off

1008mod3 - CPC on

 

THX mavers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, żeby było jasne co to CPC:

 

CPC to command per clock odpowiada to timingowi tCMD=1T lub 2T.  

Oryginalne biosy mają na stałe w biosie tCMD=1T , stąd są problemy z dualem przy kombinacji 2x512MB. Okazało sie, że wymuszana na stałe zmiana w biosie na tCMD=2T rozwiązuje ten problem dla tej kombinacji, ale jest tokosztem spadku przepustowosci. Ale można dzieki temu podkręcać mając 2x512MB. tCMD = 2T polepsza tez stabilność ramom.

 

1008mod3_2T - CPC off

1008mod3 - CPC on

Dzięki Hanu!

No i wszystko jasne.

Czytałem na forum dot. Biosów robionych przez Marlina, że spadek wydajności nie jest wielki jakieś kilkadziesiąt MB. Być może więc rzeczywiście nie jest wielką sztuką osiąganie wyższych FSB, ale może ono rekompensować utratę wydajności wynikającą z CPC off.

Jednym zdaniem trzeba to przetestować i tyle.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego własnie patrzę na te wyniki z CPC OFF z przymróżeniem oka.W sumie to mi rybka. Publikowąłem swoje osiągnięcia na nforcershq.com i jakos przeszło bez echa. Jak zapodałem, ze mam Prime95 stable na FSB 230 to komentarzy nawet nie zacytuję. Zapodałem screeny to i tak posądzili, że pewnie wyedytowane. Ech, jak ktoś sam nie potrafi/nie może to lepiej powiedzieć komuś komu się udało, że kituje :evil: widac musi mi wystarczyć własna satysfakcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego własnie patrzę na te wyniki z CPC OFF z przymróżeniem oka.W sumie to mi rybka. Publikowąłem swoje osiągnięcia na nforcershq.com i jakos przeszło bez echa. Jak zapodałem, ze mam Prime95 stable na FSB 230 to komentarzy nawet nie zacytuję. Zapodałem screeny to i tak posądzili, że pewnie wyedytowane. Ech, jak ktoś sam nie potrafi/nie może to lepiej powiedzieć komuś komu się udało, że kituje :evil: widac musi mi wystarczyć własna satysfakcja...

Wiesz jak tam masz takich co podkręcają tylko po to żeby się pochwalić albo wynik w benchmarku wykręcić to co się dziwisz.

U nas bardziej jednak cywilizowane te forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale od chwalenia trzeba zaczac..... :D

jak juz wiecej nie mozna wyciagnac to trzeba szykac innych rozwiazan by sie jeszcze dalo.........

chlodzenie na SB ... chlodzoneczko na pamiatki na chipset czy na mostefy...

trzeba szukac ,.... no jak AC nie pomaga juz to WC no i itd itd itd.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale od chwalenia trzeba zaczac.....  :D  

jak juz wiecej nie mozna wyciagnac to trzeba szykac innych rozwiazan by sie jeszcze dalo.........

chlodzenie na SB ... chlodzoneczko na pamiatki na chipset czy na mostefy...  

trzeba szukac ,.... no jak AC nie pomaga juz to WC no i itd itd itd.........

No nie wiem, ja się nie zarżnę, żeby się pochwalić :)

A przy okazji Hanu i inni!

Jakimi kryteriami kierujecie się oceniając, że dana konfiguracja jest lepsza niż inna?? Jakieś testy benche??

Bo przecież max. stabilne FSB czy max. przepustowość pamięci to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, Wheelerfan nie dobijaj mnie.... :wink:

WinZip/WinRAR - bierzemy jakieś 1000 plików o pojemności sumarycznej ze 700 MB i pakujemy. Stoper do ręki i liczymy czas w jakim skończy...

Zestaw kodeków DivX/Xvid dowolny, ściągamy GordianKnot pack i robimy kompresję z DVD do dowolnego formatu. Liczymy czas w jaki się upora.

Jak ktos zna 3DMaks to pierdyknąc skopmplikowaną scene i niech renderuje.

A Quake3? Konsola i z konsoli /timedemo i następnie demo001. Leci bench i odczytujemy średnią FPS. Ważne by zrobić w niskiej rozdziałce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...