Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Coz... Zgodze sie w pewnym sensie z kolega Stemek. Moje podejscie do OC jest takie zeby w miare malym kosztem uzyskac jak najwieksza wydajnosc. Cieszy mnie na przyklad ze moj procek za ktorego dalem ok 200zl i ktorego znamionowe FSB to 133MHz idzie na 2200MHz i (ostatnio) na FSB 220. Moze to nie szalenstwo (w porownaniu do FSB 260 rapy), ale mnie to satysfakcjonuje i odczulem wzrost wydajnosci chocby w grach, w ktore czasem sobie pogram. Nie robie tego dla sportu, ale skoro wiem ze sprzet ktory posiadam ma mozliwosci to z nich korzystam. Znajduje granice, do ktorej sprzet zachowuje stabilnosc, tak go ustawiam i na tym sie konczy zabawa, a zaczyna praca/korzystanie z narzedzia jakim jest komputer.

 

PS.

Hanu - jak przeczytalem ze chcesz odstapic od Asusa bo..., to tak jak bym czytal wypowiedz Papieza: "Przechodze na buddyzm bo jest lepszy"!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Niektórzy z Was przemilczają fakt iż niektóre z komponentów zakupili specjalnie aby zwiekszyc mozliwosci podkrecania. Wypasione pamiątki, dodatkowe chłodzenia na grafach i chipsetach. Lepsze budy zasilacze, wentylatory.

Raczej nie zauważyłem w Waszych zestawach tzw. w miarę małych kosztów, od płyty począwszy na grafach skończywszy.

A co na A64 nie będziecie chcieli podkręcać?? Nie bedziecie wymieniać na lepszy elementów które na A7N8X dlx są w sam raz a tam okażą się za słabe, nie w ogóle, ale do podkręcania.

Nie wierzę w to!!

Oveclocking to choroba nałogowa!! Już widzę jak przestawiacie sprzęt w defaultowe ustawienia, likwidujecie podpisy z forum.

Możemy się róznić poziomem wiedzy, pogladami itd., ale chorobę zwaną nałogowym overclockerstwem mamy wspólną!

Pozdrawiam

PS. A może ktoś idzie na odwyk??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, chłopaki, co jest? Testować no te nowe BIOSy i zapodawać wyniki :wink:

Hanu zebym ja mial tyle czasu co ty... :D qrna mam tyle roboty ze szok nie mam czasu na zapodanie sobie chlodzonka na SB wiatraczka na NB radiatorkow na moostefy ... ATI SILANCERA na GPU + radiatorki na pamiatki na GPS .... chlodzoneczka na pamiatki ....

 

Wlasnie koncze remont mieszkanka i ... jak tylko skoncze to zaczne... zobaczymy co wyciagne....

 

A teraz moje pytanko... ( przyznaje sie nie mam czasu szukac) jaka jest roznica miedzy WinBonD CH5 a CH6 ... bede mial do wyboru 2x512MB na WB i jedne na CH5 a drugie na CH6 ..... i co wybrac.... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolegą wheelerfan zgadzam się w kilku pkt.

1. Merida jest ok.

2. Oveclocking to choroba

Ale zostaje przy swoim

 

A7N8X Deluxe jest ok ale już się kończy! . Wyciskając z naszych konfigów 7-me poyt zyska się niewiele.

Ps.

wheelerfan coś za bardzo ambicjonalnie podchodzisz do swojego kompa. :wink:

Życze wygranej w totka tak by ci to lotto :)

 

Pozdrawiam i kończe wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ymwelydd

Witam wszystkich.

Mam problem z wejściem do BIOSu mojej płyty (A7N8X - E Deluxe, ver. 1.1 (rev. 2.xx według Asus Probe)). Po zainstalowaniu systemu wszystko było ok, wszystko w biosie mogłem poustawiać. A teraz nie ma bata, w ogóle nie mogę do niego wejść. Komputer uruchamia się, wciskam del, kiedy na ekranie mam komunikat "press DEL...". Czy wcisnę raz i przytrzymam, czy wcisnę i puszczę, czy wcisnę kilka razy zawsze jest to samo: komputer wyświetla migający kursor na ekranie i tyle. Musze restartować kompa. Sam komputer działa poprawnie, system rusza bez najmniejszych problemów... Walnąłem mu wczoraj nawet Prime na dwie godzinki (dłużejmi się nie chciało na razie)dla sprawdzenia ogólnej kondycji i wszystko wygląda ok, nic sie nie wywalało. System jest dobrze chłodzony, temperatura płyty to około 20 - 25 stopni. Klawiatura standardowa, na PS2 czyli problemy z klawiurą USB nie wchodzą w grę (to uprzedzając pytania). Pamięci chodzą w dualu... Co jeszcze... Aha. BIOS jest fabryczny, jeszcze nic z tym nie robiłem. Na mojej poprzedniej płycie (A7N8X - X) zdarzało się to samo, ale zawsze w końcu udawało mi się wejść do BIOSu. Zdarzało się (i na tej i na poprzedniej płycie), że komp wieszał się w BIOSie. Znacie może przyczynę? Macie jakieś pomysły? Może spotkaliście się z podobnym problemem...

Przypuszczam, że clear CMOS rozwiązało by problem, ale wolę na razie nic takiego nie robić, bo jesli potem nie będę mógł zmienić ustawień, to będzie kaszanka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolegą wheelerfan zgadzam się w kilku pkt.

1. Merida jest ok.

2. Oveclocking to choroba

Ale zostaje przy swoim

 

A7N8X Deluxe jest ok ale już się kończy! . Wyciskając z naszych konfigów 7-me poyt zyska się niewiele.

Ps.

wheelerfan coś za bardzo ambicjonalnie podchodzisz do swojego kompa. :wink: 

Życze wygranej w totka tak by ci to lotto :)

 

Pozdrawiam i kończe wątek.

Niech Ci będzie Stemek!

Trzeba będzie się przesiąść na coś pod A64. Ale do tematu trzeba z rozwagą żeby nie wyrzucić kasy w błoto. Trzeba zobaczyć co kupi Hanu, co powie po testach i dopiero :lol: . A do tego jak wiadomo jeszcze kilka miesięcy. Więc póki co już tylko dla sportu i kilku pkt. w benchsmarkach, mozna potestować nowe modyfikowane BIOSY.

Bo wszak do tego końca trzeba bedzie na naszych Asusach wytrzymać.

Pozdrawiam

P.S. Za życzenia wygranej w totka thx i wzajemnie. Jak trafię szóstkę masz ode mnie wybraną płytę pod AMD64 w prezencie! Słowo! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ymwelydd!

Spróbuj jednak Clear CmoS

powinno pomóc, choć obajawy masz nietypowe ( a może tylko ja takich nie miałem?) U mnie jak płyta leży to pomaga RESET. Jak nie pomaga to wtedy Clear CMOS.

Ale tak, żeby odpaliła wyświetliło sie PRESS DEL a nie dało rady wejść do Biosu to nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ymwelydd

Z kolegą wheelerfan zgadzam się w kilku pkt.

1. Merida jest ok.

2. Oveclocking to choroba

Ale zostaje przy swoim

 

A7N8X Deluxe jest ok ale już się kończy! . Wyciskając z naszych konfigów 7-me poyt zyska się niewiele.

Ps.

wheelerfan coś za bardzo ambicjonalnie podchodzisz do swojego kompa. :wink: 

Życze wygranej w totka tak by ci to lotto :)

 

Pozdrawiam i kończe wątek.

A moim zdaniem czas tego chipsetu jeszcze się nie skończył. Jeszcze przynajmniej przez rok, może nawet dłużej będzie to jedna z lepszych płyt z Socket A. Powody: niewiele jest osób, ktore są skłonne wydać raz na dwa lata 3k na komputer. I nawet nie jest to kwestia niechęci do zmian, ale braku kasy. Wydaje mi się, że przeceniacie trochę rozwój technologiczny. Gdyby nie to, że miałem akurat trochę gotówki, wciąż jechałbym na tym samym sprzęcie co trzy lata temu (ECS K7VTA 3, a obecnie prawie wszystko z wyjątkiem zasiłki, płyty i coolera na CPU jest kupione jeszcze w 2001) i wystarczyłaby wymiana karty graficznej, żeby spokojnie sobie nawet i w Dooma 3 pograć. Oczywiście, pojawiają się nowe technologie (procesory 64 bitowe, PCI express) ale ich wydajnośc na razie jest porównywalna z dobrymi konfiguracjami starszych technologii. Przypuszczam, że posiadacz Athlona XP rzędu 3200+, dobrej karty graficznej (Rad 9800, GeF 5900), około 512 MB ramek będzie w stanie nawet za dwa lata uruchamiać gry, które wtedy wyjdą. I taki komputer wcale nie będzie jakos wybitnie gorszy od nowinek technicznych. Piszę o grach, bo wiemy przecież, że do Worda szybki komputer potrzebny nie jest, a nie dlatego, że jakoś szczególnie się graniu poświęcam. A z drugiej strony gry o wymaganiach Dooma 3 czy Halflife'a 2 też nie pojawiają się często, zazwyczaj to gry są dostosowane do popularnego wśród użytkowników sprzętu a nie odwrotnie.

Osobiście zgadzam się, że raz na dwa lata dobrze jest nieco odświeżyć sprzęt, jesli kogoś na to stać, ale bez przesady. A całkowita wymiana platformy to już jest przesada. I myślę, ze nie ma wielkiego sensu w tej chwili przesiadać się z dobrego Asusa na droga płytę pod Ath 64, nowy procek i kartę PCI express. Mimo wszystko jeszcze za wcześnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ymwelydd

Wheelerfan, może to jest kwestia nie płyty (bo na dwóch tak miałem, fakt, że Asusa, ale to jeszcze o niczym nie świadczy) ale jakiegoś innego podzespołu. Tak sobie podejrzewam po trochu zasiłkę... Może zmienię jakoś niebawem...

W kazdym razie gdyby ktoś miał jeszcze jakies pomysły, będę wdzięczny za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ymwelydd

Dziwna przypadłość.

I podejrzane że na poprzedniej mb Asusa miałeś to samo.

Na problem z zasilaczem bym nie stawiał, nie przy męczeniu Prome przez 2 h ze stabilną pracą.

Jak nie chcesz czyścić CMOS to updatuj bios do najnowszej wersji i zobacz o co kamon. I tak nic nie tracisz (przy bólu serca - serwis).

 

Ps.

Wheelerfan - to miłe, trzymam cię za słowo i vice versa

 

Czekam na opinie i wrażenia Hanu z nowej płytki (i podzielam jego opinie o Asusie i jego "nie"przebojowosci). A w nowym roku obiecuje pochwalić się na forum wrażeniami usera A64.

 

Ymwelydd - coś słyszałem o nowej gierce (jak juz o tym stukamy) na A64. Wiem że jaskółka nie czyni wiosny ale zawsze. Pamiętajmy o 2006 i nowej wersji okienek Billa G. I porównaj sobie cenowo pamiątki noname do np. OCZ, płyte Albatron do Asus itd, itp. Można odświeżyć sprzęcik co 2 lata nie narażając się na b. duże koszta. To owercloking wymaga zastosowania konfigów z wyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas A7N8X długo jeszcze nie minie. Pamiętajcie, że ludziska nie będą mieli już możliwości kupowania wiele wydajniejszych Bartonów, zastąpionych idiotycznym kastratem jakim jest Semperon. Sporo ludzi zostanie przy SocketA, gdyż nadal kombinacja MoBo na NF2 + Barton 2500+@3200& more, będzie duuużo wydajniejsza nawet od Semperona64 3000+ na s754. IMHO minimum jeszcze rok będzie to wystrzczająca platforma do wszystkiego. A dla Power User są A64.

 

Martinii, cóż, płyty Asusa"od zawsze" gościły w mojej budzie i mam do nich sentyment. Ale zacząłem od MoBo wymagac więcej. Tyle więcej co użytkownikom dają inżynierowie z DFI i Abita. Nie twierdzę, że na 100% MoBo pod A64 nie kupię od Asusa, ale też obserwując co można u innych zaczynam się zastanawiać.

 

DJWITUS, czasu niestety nie mam wiele. W pracy 8-10 godzin przed kompem i użeranie się z userami i serwerami. W domu też są obowiązki i coś zawsze trzeba robić. Od dwóch lat nie mogę skończyć remontu chałupy i tam też zawsze coś trzeba robić. Żona też chce abym i jej poświęcał więcej uwagi niz mi czas pozwala. A jak dojdą dzieciaki....

 

Teraz sprawa , która trochę mnie przyznam uciska. Chłopaki, ja wiem, że może wiem sporo na temat kompów i trochę juz na nich zębów zjadłem, ale ja nie mogę nikogo prowadzić za rączkę. Wiecie, jak słyszę - "co na to Hanu", " zobaczymy co kupi Hanu", "Zaraz Hanu pewnie potestuje i się podzieli", "Hanu ile z tego się wyciśnie" to czuję pewien ciężar. Rany, już nawet na forach o Linuxie mnie wyczaili i pytają czy to TEN Hanu. Paranoja. Zobaczcie jak jest z topikiem o NF 7. Jest tam kilkunastu chłopaków, którzy coś sami odkryli i zawzięcie kombinują. Przez to wszyscy zyskują. A tu się patrzy co zrobią 2-3 osoby. Trochę inwencji i włąsnego ryzyka. Choćby sprawa z moimi pamięciami OCZ. Zanim je wyselekcjonowałem spędziłem masę czasu na necie. Wheelerfan mi zaufał i teraz pewnie nie żałuje, bo wreszcie ma swoje FSB 225 na świetnych timingach.

 

A co do BIOSów MOD 3. Niestety u mnie czkawką odbił sie zablokowany mnożnik. Nic nowego nie wypłodziłem, proc nie wytrzymuje. Maks boot na FSB 234, maks. Prime 230. Zostanę jednak przy tym BIOSie gdyż ma wysoką wydajność ( ten z CPC ON). Konie i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawa , która trochę mnie przyznam uciska. Chłopaki, ja wiem, że może wiem sporo na temat kompów i trochę juz na nich zębów zjadłem, ale ja nie mogę nikogo prowadzić za rączkę. Wiecie, jak słyszę - "co na to Hanu", " zobaczymy co kupi Hanu", "Zaraz Hanu pewnie potestuje i się podzieli", "Hanu ile z tego się wyciśnie" to czuję pewien ciężar. Rany, już nawet na forach o Linuxie mnie wyczaili i  pytają czy to TEN Hanu. Paranoja. Zobaczcie jak jest z topikiem o NF 7. Jest tam kilkunastu chłopaków, którzy coś sami odkryli i zawzięcie kombinują. Przez to wszyscy zyskują. A tu się patrzy co zrobią 2-3 osoby. Trochę inwencji i włąsnego ryzyka. Choćby sprawa z moimi pamięciami OCZ. Zanim je wyselekcjonowałem spędziłem masę czasu na necie. Wheelerfan mi zaufał i teraz pewnie nie żałuje, bo wreszcie ma swoje FSB 225 na świetnych timingach. 

Sorki Hanu!

Bo przyznaje, że w dużej części ja Ciebie w tę rolę ubrałem. W tamtym moim poście (którego fragmenty przytaczasz), miało być miło i przyjaźnie a wyszło jak zwykle :(

Wprawdzie zdania nie zmieniłem, ale żeby nie obciążąć Cię odpowiedzialnością, będę obserwacje Twoich poczynań czynił dyskretniej.

Co do braku samodzielnych ekperymentatorów, to niestety masz rację.

Ja sam ciągle jestem lamą w OC, w topic'u mamy wielu nowych userów.

Być może strach przed wprowadzeniem zmian, których nie będziemy potrafili odwrócić oraz strach przed uszkodzeniem jedynego sprzętu, hamuje pęd do ekperymentów.

Bo póki działa to OK, Ale jak coś nie tak zmajstruje nie będę wiedział jak odkręcić, i kogo prosić o pomoc?? Trzeba wiekszej wiedzy i doświadczenia a na to też trzeba czasu.

A o podkręcalności Abita szybko rozeszła się fama i zakupiło ją pewnie więcej zaawansowanych podkręcaczy napalonych na wysokie FSB. Stąd i w topic'u pewnie jest ich więcej.

Pozdrawiam

P.S. moje max. FSB będzie niższe i na gorszych timingach, ale rzeczywiście zakupu OCZków nie żałuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze się wam pochwalić.. bo na nowym biosie moje twinmosy 3200 na mtec dostały kopa.. wcześniej FSB 202Mhz na jakichkolwiek timingach to czarny ekran.. nawet BIOS nie startował.. a na tym nowym biosie mod3 T2 dojechałem do 230Mhz i to stabilnie.. 235 to już prime wywala po 1 godzinie.. ale startuje płyta nawet ma 240Mhz!!! tylko ciekaw jestem czy ten chipset volt. to naprawdę sciema? No ba jak tak, to po co jest ta opcja w tych biosach? Czemu jej nie wyłączyli? Muszę tylko jeszcze zapodać ten drugi BIOS z bez T2 i sprawdzić czy to jest zasługa tej CPU OFF ze te pamięci tak wystartowały..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dawno tu nie zagladałem. Widzę, że sporo fajnych biosów na naszej płyty się pokazało. Właśnie testuję 1008Mod3 (CPC ON).

Jak na razie 210Mhz jak dla mnie to rewelacja bo wcześniej 200 to max.

Dzięki Hanu za testy.

Dobrze że ktoś taki jak ty jest na tym forum.

 

EDIT:

 

215 to juz max.

Stawiam na pamięci GeILe raczej są kiepskie do podkręcania, chyba zmieniac timingi na gorsze nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem przymierzyłem się do BIOSów MOD3. Na razie tylko przepustowosć/osiągi. Nie sprawdzałem OC. Klasyczną już dla mnie metodą ( aby wszyscy mogli porównać, bo co z tego ,że opublikuję wyniki powiedzmy na FSB 225 jak większosć sobie tego nie zrewiduje bo nie ma jak) czyli Barton@3200+, CPUAggresive, Timings 2-3-3-11, Radeon Default (325/620)

 

1004 Uber - Everest Memory 3069/1181 3DMark2001 17010

1008 Uber - Everest Memory 3046/1180 3DMark2001 16988

1008Mod3_2T (CPC OFF) - Everest Memory 2840/1211 3DMark2001 16677

1008Mod3 (CPC ON) - Everest Memory 2940/1231 3DMark2001 17194

 

Widać jasno ,że przy włączonym CPC sporo daje zaimplementowany z DFI Infinity "higher bandwith romsips". CPC OFF porażka. Zapewne jednak na nim stabilne FSB będzie większe. IMHO na BIOSach z CPC ON wydajnośc na FSB 200 będize taka jak na BIOSach z CPC OFF na FSB 210. Resztę wyciągnijcie z wyników sami... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem przymierzyłem się do BIOSów MOD3. Na razie tylko przepustowosć/osiągi. Nie sprawdzałem OC. Klasyczną już dla mnie metodą ( aby wszyscy mogli porównać, bo co z tego ,że opublikuję wyniki powiedzmy na FSB 225 jak większosć sobie tego nie zrewiduje bo nie ma jak) czyli Barton@3200+, CPUAggresive, Timings 2-3-3-11, Radeon Default (325/620)

 

1004 Uber - Everest Memory 3069/1181 3DMark2001 17010

1008 Uber - Everest Memory 3046/1180 3DMark2001 16988

1008Mod3_2T (CPC OFF) - Everest Memory 2840/1211 3DMark2001 16677

1008Mod3 (CPC ON) - Everest Memory 2940/1231 3DMark2001 17194

 

Widać jasno ,że przy włączonym CPC sporo daje zaimplementowany z DFI Infinity "higher bandwith romsips". CPC OFF porażka. Zapewne jednak na nim stabilne FSB będzie większe. IMHO na BIOSach z CPC ON wydajnośc na FSB 200 będize taka jak na BIOSach z CPC OFF na FSB 210. Resztę wyciągnijcie z wyników sami... :wink:

Czytałem to Martinii. Problem w tym, że u mnie się to nie bardzo potwierdza. Ponadto Hanu sprawdzał jakby róznicę bezwzględna, na tym samym FSB oraz timingach. Ja zaś porównuje max. stabilne (pod Prime'm) ustawienia na CPC On I CPC OfF i mnie nie wychodzi, że CPC Off dopiero o ok. 10 większe daje tyle co CPC On. Stąd pytanie o benchmark (lub zastosowania kompa), które by taką wyzszość jednoznacznie wykazały. Bo na Evereście wyszły mi mniej więcej jednakowe przepustowści dla obu badanych przeze mnie ustawieniach, a na 3Dmarku 2001 różnica nie przekroczyła 100 pkt. Na dodatek mam spore różnice między pomiarami na tych samych ustawieniach.

Wszak cały czas badam czy CPC Off, może zostać zrekompensowane wyższym taktowanie i krótszymi timingami. No i nie mam jednak jednoznacznych wniosków co mnie irytuje :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ymwelydd

Teraz to w ogóle mam zagwozdkę. Wczoraj wieczorkiem BIOS ruszył bez żadnego szemrania. A jeszcze nic z nim nie zrobiłem, ani nie wyczyściłem, ani nie zmieniałem... Humorzasty strasznie.

W każdym razie pobawiłem się troszkę z FSB (z mnoznikiem na razie nie mogę) a potem z Prime. I w dalszym ciagu mogę sobie do BIOSu wchodzić. Tak czy inaczej dzisiaj postaram się go zaktualizować. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwcie się, ze nagle okazało się, iż A7N8X może fikać na wysokim FSB. To było wiadomo od dawna z racji konstrukcji samej MOBO. Problem w tym, że Asus poblokował wszystko w BIOSach i ustawił płytę pod dużą wydajnosć na w miarę niskich FSB. Porównajcie sobie testy Asusa i Abita przy jednakowych ustawieniach na FSB 166 czy 200. W 90% przypadków Asus będzie szybszy. BIOSy MOD3 to jakby kompilacja oficjalnego BIOSu Asusa z ustawieniami przepustowości z płyt DFI. Dlatego włąsnie okazuje się , że ktoś ma np. 220 a wcześniej miał 205.

Druga sprawa to CPC. CPC OFF to niejako kastracja na linii pamięć - procesor. Nic nadzwyczajnego walnąć FSB 230 z OFF. Chłopaki od Abita po prostu przestali uważać takie wyniki za "honorowe" , bo w praktyce każdy oficjalny BIOS na MoBo z NF2 ma CPC ON. Z tym, że jedni tak jak Asus ograniczą kosztem stabilności wydajność, a ABit i DFI jakoś potrafią to w miarę pogodzić. Owszem z CPC OFF można uzyskac piękne wyniki, ale pamiętajcie o jednym - im wyższe FSB tym wieksza będzie różnica na korzyść włączonego CPC. Tak więc zapaleńcom życzę FSB pow. 230 z CPC ON :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z kochanym Asusem i pamiecia. NIe chce mi obslugiwać dwuch kosci.Poprostu się krzaczy podczas ladowania win. Wyskakuje komunikat zapis opuzniony nie mozliwy czy jakos tak. Jest jedna kość chodzi pieknie dwie ni cholery. PLyta oddana do serwisu dostalem nowa bo tamta cos bolalo. zalozylem probelm odnowa ten sam. Pamiec wymieniona na na jedna serie Kingmaxy tinybga nie pomoglo rozna kombinacja w slotach nie pomoglo ,podwyzszenie napiecia nie pomoglo, zmiany fsb rowniez. Procek jedyna rzecz ktorej nie wymienilem Duron po nie duanym modzie na Athlona. Czy to moze być przyczyna?I jeszcze jedna rzecz mozliwe zwarcie obudowy cd z czym czarnym kolo slotow pamiecu czarne kulka owiniete miedzianym drutem. A zasilacz neoteca v4200 wiec pradu jest pod dostakiem. Prosze pomozcie!!!:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z kochanym Asusem i pamiecia. NIe chce mi obslugiwać  dwuch kosci.Poprostu się krzaczy podczas ladowania win. Wyskakuje komunikat zapis opuzniony nie mozliwy czy jakos tak. Jest jedna kość chodzi pieknie dwie ni cholery. PLyta oddana do serwisu dostalem nowa bo tamta cos bolalo. zalozylem probelm odnowa ten sam. Pamiec wymieniona na na jedna serie Kingmaxy tinybga nie pomoglo rozna kombinacja w slotach nie pomoglo ,podwyzszenie napiecia nie pomoglo, zmiany fsb rowniez. Procek jedyna rzecz ktorej nie wymienilem Duron po nie duanym modzie na Athlona. Czy to moze być przyczyna?I jeszcze jedna rzecz mozliwe zwarcie obudowy cd z czym czarnym kolo slotow pamiecu czarne kulka owiniete miedzianym drutem. A zasilacz neoteca v4200 wiec pradu jest pod dostakiem. Prosze pomozcie!!!:(

8O 8O 8O 8O

 

Chryste :!: :!:

 

To ja staram się edytować swoje posty nawet gdy jedną literówkę w nich zobaczę ....

 

Sorry, ale nigdy tego nie zaakceptuję ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem przymierzyłem się do BIOSów MOD3. Na razie tylko przepustowosć/osiągi. Nie sprawdzałem OC. Klasyczną już dla mnie metodą ( aby wszyscy mogli porównać, bo co z tego ,że opublikuję wyniki powiedzmy na FSB 225 jak większosć sobie tego nie zrewiduje bo nie ma jak) czyli Barton@3200+, CPUAggresive, Timings 2-3-3-11, Radeon Default (325/620)

 

1004 Uber - Everest Memory 3069/1181 3DMark2001 17010

1008 Uber - Everest Memory 3046/1180 3DMark2001 16988

1008Mod3_2T (CPC OFF) - Everest Memory 2840/1211 3DMark2001 16677

1008Mod3 (CPC ON) - Everest Memory 2940/1231 3DMark2001 17194

 

Widać jasno ,że przy włączonym CPC sporo daje zaimplementowany z DFI Infinity "higher bandwith romsips". CPC OFF porażka. Zapewne jednak na nim stabilne FSB będzie większe. IMHO na BIOSach z CPC ON wydajnośc na FSB 200 będize taka jak na BIOSach z CPC OFF na FSB 210. Resztę wyciągnijcie z wyników sami... :wink:

Hanu!

Ilokrotnie powtarzałeś test?? Raz czy więcej?? Pytam bo zauważyłem spore rozbieżności w wynikach pomiędzy poszczególnymi próbami, a chciałem powtórzyć Twój test na 11X200 dla mojego T-breda i R9500.

pozdrawiam

 

UPDATE

Najwyzsze stabilne FSB na CPC Off to 228.

Niestety było to 9,5 X 228 bo 10 X 228 nie wyrabia proc.

Ile bedzie na CPC On pokażą testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po dość długiej przerwie w zabawie moją mobo, naszła mnie powtórnie ochota na wyciśnięcie kolejnych paru % mocy. Jednak dość długi czas byłem zajęty innymi rzeczami, i jestem mocno w tyle za ostatnimi osiągnięciami w dziedzinie OC, czego świadkiem UBER 1007 na mojej mobo.

 

Dlatego też zanim zacznę na powrót grzebać w biosie, prośba dla bardziej doświadczonych wyjadaczy o porady i sugestie co warto próbować, a czego nie. Od razu zaznaczę że najważniejsza jest dla mnie stabilnosć, nawet kosztem wydajności.

 

Sytuacja wygląda tak:

Procek Barton Mobile 2500+, raczej dobrze przetaktowywalny (na porzyczonych pamięciach startował nawet przy FSB230). Problemem jednak są moje pamięci, 2* Kingstony 256MB 333 o raczej kiepskich timingach. Dlatego aktualnie całość chodzi na 12,5x333. Jednak zachęcony waszymi ochami związanymi z najnowszymi biosami, chciałbym spróbować czegoś więcej, i stąd pytnie jaki polecacie bios aby wyciągnąć coś więcej z tych pamięci.

No i pytanie, co lepiej... Kilka Mhz więcej, czy mniejsze timingi? Co da lepszą wydajność?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...