Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra ja się bawię z wami..

 

BIOS 1008 mod3 cpu on!

 

Athlon (thoroughbred) 2200Mhz timnigs 2,5-3-3-11

 

Super PI 16M  = 20m 20s

 

UPDATE

 

podaje wynik dla timingów 2-3-3-11

Super PI 16M = 19m 55s

Hmm, a czemu ja też na T-bredzie i tych samych ustawieniach mam takie słabe czasy?? Wina OSu i FAT32?? A może wolnego dysku??

Ale tak:

BIOS UBER 1004 28:52

BIOS UBER 1007 28:52

BIOS 1008 MOD3 (cpc on) 29:03

BIOS 1008 MOD3 2T (CPC OFF) 29:23

 

czyli dla proców z zablokowanym mnożnikiem UBER 1004 dalej wygrywa

ale poza konkursem wystartowały u mnie 10X220 zamiast 11X200 (reszta ustawień Biosu bez zmian) i tak:

BIOS 1008 MOD3 (cpc on) 28:14

BIOS 1008 MOD3 3t (CPC OFF) 28:45

 

z czego wynika że nawet wykastrowany BIOS 1008 MOD3 2T dzieki temu, że można wykorzystać na nim siłę wysokiego FSB jest szybszy niż najszybszy BIOS UBERA

Wnioskuje, że dla proców z nieblokowanym mnożnikiem i dobrymi pamiątkami w zestawie BIOS 1008 mod3 (cpc ON) będzie najlepszym rozwiązaniem przez możliwość skorzystania z wyższych wartości FSB, przy zbliżonym taktowaniu proca (zobaczymy może zdetronizuje go Uber 1008, jeżeli się taki pojawi??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem przymierzyłem się do BIOSów MOD3. Na razie tylko przepustowosć/osiągi. Nie sprawdzałem OC. Klasyczną już dla mnie metodą ( aby wszyscy mogli porównać, bo co z tego ,że opublikuję wyniki powiedzmy na FSB 225 jak większosć sobie tego nie zrewiduje bo nie ma jak) czyli Barton@3200+, CPUAggresive, Timings 2-3-3-11, Radeon Default (325/620)

 

1004 Uber - Everest Memory 3069/1181 3DMark2001 17010

1008 Uber - Everest Memory 3046/1180 3DMark2001 16988

1008Mod3_2T (CPC OFF) - Everest Memory 2840/1211 3DMark2001 16677

1008Mod3 (CPC ON) - Everest Memory 2940/1231 3DMark2001 17194

 

Widać jasno ,że przy włączonym CPC sporo daje zaimplementowany z DFI Infinity "higher bandwith romsips". CPC OFF porażka. Zapewne jednak na nim stabilne FSB będzie większe. IMHO na BIOSach z CPC ON wydajnośc na FSB 200 będize taka jak na BIOSach z CPC OFF na FSB 210. Resztę wyciągnijcie z wyników sami... :wink:

No i czas na drugą cześć testów: T-bred 11X200 Radeon9500 Default 275/270 ale z 8 potokami) CPUPerformance:Optimal, Timings 2-2-3-11

 

1004 Uber - Everest Memory 3066/1148 3DMark2001 12423

1007 Uber - Everest Memory 3003/1135 3DMark2001 12360

1008Mod3_2T (CPC OFF) - Everest Memory 2947/1058 3DMark2001 12239

1008Mod3 (CPC ON) - Everest Memory 3021/1147 3DMark2001 12392

 

A więc u mnie:

 

1.1004 Uber

2. 1008Mod3

3. 1007 Uber

4. 1008Mod3_2T

 

poza konkurencją analogicznie jak dla SUPERPI zrobiłem testy dla Biosów 1008 na 10X220 :

1008Mod3_2T (CPC OFF) - Everest Memory 3225/1208 3DMark2001 12438

1008Mod3 (CPC ON) - Everest Memory 3306/1269 3DMark2001 12558

 

No i dzięki wysokiemu FSB a to dzięki możliwości ustawienia mnoznika na 10, BIOS 1008 Mod3 wygrywa u mnie z generalnie szybszym BIOSEM 1004 Ubera.

IMHO potwierdzają się wyniki z SUPERPI

Dla blokowanych procy 1004 Ubera pozostaje nadal chyba najlepszym Biosem, dla tych zaś którym mnożniki 9,5 10 i 10,5 dają możliwości wykorzystania wyższych FSB lepszy okazać się może 1008 mod3 CPC On.

Po za moimi testami pozostaje jednak ocena BIOSÓW z dyskami SATA, tego z przyczyn technicznych (BRAK DYSKU SATA :( ) nie miałem jak sprawdzić.

Pozdrawiam

P.S. Mam nadzieję, że ktoś poza mną też testował Biosy :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A7N8X-E Deluxe, Barton 2500@3200, timingi 2,5-3-3-11, 1x512 sycrom(nanya)

 

orginaly bios 1009 19m 7sec //aida32 2991/1080

 

bios 1012-Emod by trats CPC ON 19m 2sec //aida32 2856/1091

 

Jutro zobacze jak sie ubery sprawuja, bo dzisiaj pierwszy raz update biosu robilem i jak dyskieta podejrzanie zaczela mielic to az mi sie cieplo zrobilo - ale emocje :P wystarczy jak na pierwszy raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barton@3200

orginalny 1006

2,5-3-3-11 23:11 // aida 3050/1155

2,5-3-3-7 18:54// aida 3042/1159

3dmark bez roznicy......

Q3 bez roznicy......

tak wiec chyab lepiej bios, timmnigi doberac pod wzgledem programów, gier ktorych sie uzewa a nie pod SUPER PI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kipku!

Hmm, chyba jednak nie o to chodziło w teście Hanu.

O ile dobrze zrozumiałem intencję to chodziło o wykazanie tego który z Biosów jest wydajniejszy, ale to trzeba raczej badać na jednym kompie.

Nie widziałem też sugestii, że powinniśmy wybierać BIOS i timingi pod wyniki z SUPERPI.

O ile dobrze zrozumialem Hanu chodziło o potwierdzenie (lub odzrucenie) teorii o supremacie jednego Biosu nad innymi w oparciu o testy na więcej niż jednym komputerze.

 

A propo Hanu!

Od czego najbardziej uzależnione są wyniki w SUPERPI. BioS, timingi, FSB, taktowanie proca, to już zauważyłem, ale nie wiem który z tych elementów ma największy wpływ??

A może wybrałeś SUPERPI ze względu na jego uniwersalność??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się zamęt zrobił. Owszem chodzi o to , który BIOS wybija się wydajnością spośród innych. A SuperPI pokazuje to bardzo dobrze, bo bierze po uwagę wszystko: częstotliwość, FSB, timingi, latency itp. Dodatkowo każdy z osobna jak sobie potestuje, będzie miał jasność, który BIOS dla NIEGO jest najlepszy. Jednak aby to stwierdzić musz być zachowane ustalone procedury.

Ale do rzeczy:

 

Barton 11x200, 2,5-3-3-11, Aggresive - BIOS 1008Mod3 - 18'29"

-------------------------------------------- - BIOS 1008Mod3_2T - 18'36"

-------------------------------------------- - BIOS 1004Uber - 18'32"

-------------------------------------------- - BIOS 1007Uber - 18'36"

 

 

Ale już...:

 

Barton 11x200, 2-2-2-11, Aggresive - BIOS 1008Mod3 - 18'09"

------------------------------------------ - BIOS 1008Mod3_2T - 18'15"

 

A max co wycisnąłem:

 

Barton 11x220, 2-2-2-11, Aggresive - BIOS 1008Mod3 - 16'38"

 

Co ciekawe w stosunku do powyższego:

 

Bartona 11x230, 2-3-3-11, Aggresive - BIOS 1008mOD3 - 16'40"

 

I wszystkie te wyniki idealnie potwierdzają 3DMarki. Kolejnośc wydajności jest ta sama: 1008Mod3, 1004Uber, 1008Mod3_2T, 1007Uber.

 

Wheelerfan, coś pomotałeś z tymi wynikami. Nie możliwe byś na 16M miał 28 minut przy takich ustawieniach. Za dużo.

Kipek, to równiez nie możliwe byś wyniki miał identyczne w 3DMarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wheelerfan, coś pomotałeś z tymi wynikami. Nie możliwe byś na 16M miał 28 minut przy takich ustawieniach. Za dużo.

Niestety, nic nie pomotałem :( Takie mi wychodzą wyniki, nie wiem gdzie leży przyczyna :( Nie udało mi się dotychczas zejśc na 16M poniżej 27:53. a na 8M poniżej 12:27. Pewnie coś nie tak z ustawieniami kompa, bo wyniki są naprawdę takie jak pisałem.

 

A i u mnie na identycznych ustawieniach Uber 1004 daje lepsze wyniki niż 1008mod3 (CPC ON).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż no zobacz czy jakiś proces nie działa w tle i żre zasoby, wyłącz antywirusy i wszystkie progsy działające  w tle. Moze to to?

Do testów wyłączyłem cały autostart: antywiry, firewall'e komunikatory, funkcje specjalne klawy i myszy, rive, etc..

W systray'u miałem tylko zegar. Nie mniej Ad-ware wykazuje 8 procesów (normalnie mam prawie 30). Wiem, że niektóre procesy muszą się uruchamiać, bo przecież inaczej komp by nie odpalił.

SUPERPI na starcie pokazuje że mam dostepne ok 39 M bitów pamięci z 54 M. Właściwie nie wiem czego szukać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) SUPER PI na starcie pokazuje że mam dostepne ok 39 M bitów pamięci z 54 M. Właściwie nie wiem czego szukać :(

u mnie na starcie jest tylko 30 Mbitów.. wszystkie procesy mialem odpalone (antywiry,samurize,MBM i kupe innych włącznie z GG) a wynik i tak jest duzo lepszy. Wiec chyba cos ci cały system kuleje.. albo jakies stery masz skopane. Sam juz nie wiem..

bo dysk mam taki jak ty tylko że 40GB a pamięci zwykłe twinmosy..

 

no chyba ze masz WIN XP SP2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

(...) SUPER PI na starcie pokazuje że mam dostepne ok 39 M bitów pamięci z 54 M. Właściwie nie wiem czego szukać :(

u mnie na starcie jest tylko 30 Mbitów.. wszystkie procesy mialem odpalone (antywiry,samurize,MBM i kupe innych włącznie z GG) a wynik i tak jest duzo lepszy. Wiec chyba cos ci cały system kuleje.. albo jakies stery masz skopane. Sam juz nie wiem..

bo dysk mam taki jak ty tylko że 40GB a pamięci zwykłe twinmosy..

 

no chyba ze masz WIN XP SP2?

Gorzej, ja mam Winzgroze 98 SE. Trzeba będzie postawić system od nowa, a może czas najwyższy przejść na XP.

Update 32M w SuperPI nie chce liczyć wclae :(. W momencie kiedy powinno pokazać ilość faktycznie dostępnej pamięci wyrzuca okienkiem błędu z znaczkami bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barton@3200

orginalny 1006

2,5-3-3-11     23:11 // aida 3050/1155

2,5-3-3-7       18:54// aida  3042/1159

cos poknocilem ....przy tescie z 2,5-3-3-11...chyba (cho to dziwnie brzmi) zaduzo powylaczalem...zrobilem jeszcze raz test gaszac tylko ikonki z tray'a i wyniki sa nastepujace:

2,5-3-3-11 18:55 // aida 3049/1152

2,5-3-3-7 18:54// aida 3042/1157

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......Gorzej, ja mam Winzgroze 98 SE. Trzeba będzie postawić system od nowa, a może czas najwyższy przejść na XP.....

no no W98SE ja juz prawie nie pamietam jak ten system wyglada.... dawaj na WXP bo to nie ma sensu... i tak jest to produkt Microsoftu to jak ma sie pipsyc to bedzie sie pipsyc..... to juz kazdy wie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, ja mam Winzgroze 98 SE.

Ja pier..... 8O Stary, czy ty w kosmosie żyjesz? Jak możesz porównywać wyniki uzyskiwane na Win98 a WinXP!!! Czemu jedziesz jeszcze na tej staroci. Ja tu się rozglądam za betami Longhorna, a ty mnie cofasz na moje studia :wink: Archeologia normalnie. Nie pokazuj się z wynikami bez pzresiadki na XP :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, ja mam Winzgroze 98 SE.

Ja pier..... 8O Stary, czy ty w kosmosie żyjesz? Jak możesz porównywać wyniki uzyskiwane na Win98 a WinXP!!! Czemu jedziesz jeszcze na tej staroci. Ja tu się rozglądam za betami Longhorna, a ty mnie cofasz na moje studia :wink: Archeologia normalnie. Nie pokazuj się z wynikami bez pzresiadki na XP :wink: :D

A myślałem, że archeologia to Twoja Pasja :) . Ok to podam wyniki już po przesiadce, z tym że najpierw muszę zaarchiwizować moje skarby różne. Mam nadzieję, że instalka XP (bez dysków na SATA) to bułka z masłem?? Czy mam spodziewać się jaichś zasadzek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zza obudowy wyskoczy Bill i krzyknie: Uuuuuu!!!

 

Ściągnij najpierw stery do wszystkiego co masz pod XP. Kolejność instalacji wałkowaliśmy przedtem. Zalecam ściągnąć SP2. Instalować WINXP bez podłączenia do sieci. Jak zainstaluje wgrać SP2 i dopiero wtedy kolejne kroki. Bo jak nie to na 100% złapie cię BLASTER i pochodne. A wtedy trzeba troche kombinować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zza obudowy wyskoczy Bill i krzyknie: Uuuuuu!!!

 

Ściągnij najpierw stery do wszystkiego co masz pod XP. Kolejność instalacji wałkowaliśmy przedtem. Zalecam ściągnąć SP2. Instalować WINXP bez podłączenia do sieci. Jak zainstaluje wgrać SP2 i dopiero wtedy kolejne kroki. Bo jak nie to na 100% złapie cię BLASTER i pochodne. A wtedy trzeba troche kombinować...

No, nie Bill będzie osobiście krzyczał :Uuuuuu!!!?? No to nie dam sie zaskoczyć i powiem mu: Uuuour Windows is madafaka's big shit!!! :D

 

Kolejność instalki rzeczywiście już była chiba miesiąc temu, choć zupełnie bezinteresownie, prosiłbym o wrzucenie tego microwątku do FAQ. Niby to drobiazg, ale okazuje się, że zmiana kolejności instalacji albo nieodpiecie sieci i kłopot gotowy.

Thx Hanu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. możesz zainstalować z podłaczoną siecią tyle , że najpierw zanim PIERWSZY raz wejdziesz do netu trzeba wgrać wszystkie aktualizacje krytyczne ( wcześniej pobrane na dysk) lub lepiej zainstalować SP2. No i firewall oraz antywir obowiązkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. możesz zainstalować z podłaczoną siecią tyle , że najpierw zanim PIERWSZY raz wejdziesz do netu trzeba wgrać wszystkie aktualizacje krytyczne ( wcześniej pobrane na dysk) lub lepiej zainstalować SP2. No i firewall oraz antywir obowiązkowo.

Hanu skoro wspominasz o SP2 to jakie wrazenia po instalacji... sciaglem juz ale prawde mowiac nie mam czasu zainstalowac.... tej jednej wielkiej dziury Billa G. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, ja mam Winzgroze 98 SE.

Ja pier..... 8O Stary, czy ty w kosmosie żyjesz? Jak możesz porównywać wyniki uzyskiwane na Win98 a WinXP!!! Czemu jedziesz jeszcze na tej staroci. Ja tu się rozglądam za betami Longhorna, a ty mnie cofasz na moje studia :wink: Archeologia normalnie. Nie pokazuj się z wynikami bez pzresiadki na XP :wink: :D

A myślałem, że archeologia to Twoja Pasja :) . Ok to podam wyniki już po przesiadce, z tym że najpierw muszę zaarchiwizować moje skarby różne. Mam nadzieję, że instalka XP (bez dysków na SATA) to bułka z masłem?? Czy mam spodziewać się jaichś zasadzek??

WinXP z SP1 instaluje sie bez zadnych niespodzianek... no chyba ze masz zupelnie nowy sprzet z trefnej partii i padnie... nie wytrzyma naporu HIT-u BILLA G. ... haha :D ostatnio padl mi HDD i CDRW jak instalowalem WINDE dlaczego co i jak nie wiem.... slak trafil i koniec... :D dobrze ze nie moj komp nio i dobrze ze od renki PROLINE wymienil mi na nowe.... :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJWITUS!

OT (Sorka za nie)

Też kupowałes w PROLINE??

A te Gliwice w podpisie to skąd?? Ty może jaki skubent jesteś politechnologiczny??

 

Co do naporu hitu Billa G. to spróbuje w poniedziałek, bo na weekend potrzebuje kompa.

Jakby co nie wyszło albo wybuchło, albo Bill krzyczał: Uuuu za głośno, to Wam opowiem łącząc się z kawiarenki :)

Pozdrowienia

UPDATE:

Formatować pod NTFS czy pod FAT32??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formatować pod NTFS czy pod FAT32??

ja jade na ntfs.. nie wiem czy jest szybciej ale stabilniej to jest duzo bardziej.. rózne są opinie.. i wiem, że nie kazdy sie moze ze mną zgodzć.. ale fat32 to system dla win98 ale nie dla xp.

Za nic sie nie zamieniłbym sie na fata.. bo jest FATalny :D

 

http://xp.net.pl/art/ntfs_czy_fat.html - polecam.. krótki art ale konkretny!

 

cyt. (..) jeśli zależałoby mi trochę bardziej na miejscu to wybrałbym FAT32. W innych wypadkach (bezpieczeństwo i ochrona danych) NTFS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do systemu plikow to chyba tylko ntfs, fat32 dobrze jest miec na dysku gdy go nosimy do kolesi nie kazdy musi miec WXP, lub chcemy w prosty sposob wymieniac dane z kinuxem (linux nie zapisuje danych na partycjach z ntfs ale spoko je czyta)

kolejsnosc instalacji w/g mnie odlaczamy siec instalujeny wlaczamy firewala wbudowanego w xp wlaczamy siec, windows update, stery itp , po zainstalowaniu latek mozna wylaczy wbudowanego firewalla.

na blastery wystarczy wlaczyc firewalla w XP, jesli ip nie dostajemy od dhcp tylko musimy wpisywac z reki to nie jest konieczne wyjmowanie kabelka :D ale konieczne jest wlacznie firewalla przed wprowadzeniem IP ,ja nie wyjmuje, inna sprawa ze blasteropodobne staramy sie wycinac na routerach brzegowych co by nie wlazily nam do sieci lokalne

pozdrawiam krzys75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJWITUS!

OT (Sorka za nie)

Też kupowałes w PROLINE??

A te Gliwice w podpisie to skąd?? Ty może jaki skubent jesteś politechnologiczny??

 

Co do naporu hitu Billa G. to spróbuje w poniedziałek, bo na weekend potrzebuje kompa.

Jakby co nie wyszło albo wybuchło, albo Bill krzyczał: Uuuu za głośno, to Wam opowiem łącząc się z kawiarenki :)

Pozdrowienia

UPDATE:

Formatować pod NTFS czy pod FAT32??

Kiedys student.... 6 latek poswiecilem na nauke.... :twisted: pieknych latek... w DS SOLARIS ....

ja nie wiem dlaczego wole FAT32 .... moze dlatego ze w pracy mam NFTS i jest kila.... wolne jak nie powiem juz co........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie chce się czepiać, ale zdaje się, że Hanu chodziło o porównanie wyników z róznych Biosów na jednym kompie, a nie konkursie wyników mna różnych Biosach i róznych kompach.

Więc chłopaki flasciach!ecie BIOSiki i eksperyment od nowa, chyba, ze jesteście z innej piaskownicy?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie chce się czepiać, ale zdaje się, że Hanu chodziło o porównanie wyników z róznych Biosów na jednym kompie, a nie konkursie wyników mna różnych Biosach i róznych kompach.

Więc chłopaki flasciach!ecie BIOSiki i eksperyment od nowa, chyba, ze jesteście z innej piaskownicy?? :)

POczekaj kwile... jak sie przeprowadze ... to bede testowal.. na dodatek FDD mi padlo no juz 10 lat mial bidula...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...