Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Przestroga dla wszystkich posiadaczy takiego uroczego rozgaleziacza Zalmana do witraczkow [dwa wyjscia 5V i jedno 12V]: jezeli nie uzywacie ktorejs koncowki najlepiej zabezpieczyc je izolacja w przeciwnym wypadku moze zaczepic sie o cos. Na przyklad o zworke czyszczenia CMOSu tak jak u mnie. Ukochana A7N8X robi teraz za spiaca krolewne :cry: . Myslicie ze jak zworka dostala 12V to porobily sie tylko bledy w BIOSie czy plyte w ogole szlag trafil [zielona dioda sie pali, wszystko startuje tylko BIOS nie odpala]? Jutro bede mial w reku druga A7N8X i sprobuje zrobic BIOSowi hot swapa. Mam nadzieje ze szlag go nie trafi...

Jest nadzieja, że to tylko kość Biosu :). Też wykonałem zwarcie kablem regulatora wentyla i chyba zabrałem płycie zasilanie w niewłaciwym momencie. Płytę zaniosłem do najblizszego serwisu i wstawała na kości z A7N8X-X (bez Deluxe, bo nie mieli), ale już w windzie sie wysypywala. Niestety nie udało się programowanie kosci i płyta poszła na gwarancji do sklepu gdzie kupiłem. Rzecz jasna w sklepie nie wiedziałem dlaczego padła, nie uruchomiła się z rana i już :). Dostałem na wymianę inny (podobno sprawny) egzemplarz. Problem w tym, że od początku nie chcą chodzić na nim wszystkie kanały SS :(. Jeżeli format dysku i wgranie XPka na czysto nie pomoże to i ta co mam zaliczy serwis. Muszę się spieszyć, bo w czerwcu kończy się gwarancja.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zauważyłem dziwną zależność

Po OC jak przesadze :) mam problem z botowaniem kompa

Wracam do poprzednich sprawdzonych konfigów a winda ni w morde nie chce się załadować tylko po poście (asusa) że ok mam restarty.

Czy wina leży po sata, czy jakiś inny babol.

Wczoraj miałem tak bardzo długo. Nie pomogło czyszczenie cmosu, niższe timingi i taktowanie proca. Nagle po kilkunastu próbach wróciło wszystko do normy, choć niesmak pozostał.

 

A i testowałem 1008mod3 - na kolana mnie nie rzucił

uber1004 dalej wiedzie prym.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie instalowania w swoim nowym mieszkaniu stałego łącza internetowego opartego o WiFi (mała lokalna firma oferująca dostęp przez WiFi). Karta WiFi (Ralink RT 2400) włożona jest w trzeci slot PCI (licząc od AGP). Takie umiejscowienie jej powoduje, że "wisi" ona na IRQ 18 razem z kontrolerem SATA, który też wykorzystuję. W systemie jest wolne np: IRQ 16 czy 17.

 

Jak w WinXP Prof PL zmienić domyślne przypisanie IRQ do urządzenia? Tylko proszę o łopatologiczny opis jak to zrobić ... ;)

 

P.S. Jak na razie ten net działa słabo, problemem jest moc sygnału, poziom sygnału jak do tej pory nie przekroczył 26% :(  :evil:  :twisted: koleś z firmy oferującej dostęp na coś z tym robić

Panowie!! nikt nie jest mi w stanie pomóc?!

 

Hanu!! ratuj!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie instalowania w swoim nowym mieszkaniu stałego łącza internetowego opartego o WiFi (mała lokalna firma oferująca dostęp przez WiFi). Karta WiFi (Ralink RT 2400) włożona jest w trzeci slot PCI (licząc od AGP). Takie umiejscowienie jej powoduje, że "wisi" ona na IRQ 18 razem z kontrolerem SATA, który też wykorzystuję. W systemie jest wolne np: IRQ 16 czy 17.

 

Jak w WinXP Prof PL zmienić domyślne przypisanie IRQ do urządzenia? Tylko proszę o łopatologiczny opis jak to zrobić ... ;)

 

P.S. Jak na razie ten net działa słabo, problemem jest moc sygnału, poziom sygnału jak do tej pory nie przekroczył 26% :(  :evil:  :twisted: koleś z firmy oferującej dostęp na coś z tym robić

Panel sterowania/system/sprzet/menedzer urzadzen

 

potem na urzadzenie -> zasoby

jesli masz konflikt to zmieniasz sobie irq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie instalowania w swoim nowym mieszkaniu stałego łącza internetowego opartego o WiFi (mała lokalna firma oferująca dostęp przez WiFi). Karta WiFi (Ralink RT 2400) włożona jest w trzeci slot PCI (licząc od AGP). Takie umiejscowienie jej powoduje, że "wisi" ona na IRQ 18 razem z kontrolerem SATA, który też wykorzystuję. W systemie jest wolne np: IRQ 16 czy 17.

 

Jak w WinXP Prof PL zmienić domyślne przypisanie IRQ do urządzenia? Tylko proszę o łopatologiczny opis jak to zrobić ... ;)

 

P.S. Jak na razie ten net działa słabo, problemem jest moc sygnału, poziom sygnału jak do tej pory nie przekroczył 26% :(  :evil:  :twisted: koleś z firmy oferującej dostęp na coś z tym robić

Panel sterowania/system/sprzet/menedzer urzadzen

 

potem na urzadzenie -> zasoby

jesli masz konflikt to zmieniasz sobie irq

Właśnie tego nie mogę zrobić, bo w tym właśnie miejscu będąc, nie mam aktywnych opcji pozwalających na zmianę ...

 

A przynajmniej na razie przełożenie karty do innego slota pci nie wchodzi w grę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie ustawic tak ta plyte zeby po wylaczeniu XP uruchomic komputer poprzez nacisniecie klawisza (najlepiej jakiejsc kombinacji) z klawiatury zamiast wlaczania przyciskiem power?

 

Ustawilem w biosie (ASUS A7N8X-E Deluxe ACPI BIOS Rev 1011)

 

Power On By PS/2 Keyboard -> Any Key

ale nie dziala....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego nie mogę zrobić, bo w tym właśnie miejscu będąc, nie mam aktywnych opcji pozwalających na zmianę ...

 

A przynajmniej na razie przełożenie karty do innego slota pci nie wchodzi w grę ...

Mozna jeszcze sprobowac w biosie PnP/PCI Configurations wylaczyc Auto(ESCD) i pocwiczyc z ustawieniami manualnymi przerwan na slotach PCI , jakies rozne kombinacje itp. Moze jak ta opcje sie wylaczy to z windowsa moze sie uda te przerwania dla urzadzen tez zmieniac.

 

Tak w ogole to sie zastanawiam czy to serio o przerwania chodzi, bo w XP konflikty przerwan raczej nie wystepuja (przynajmniej ja sie z tym nie spotkalem) moze problem tkwi w czyms calkiem innym...

 

ale ja nie wiem nie znam sie na tym dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podpiąć analogowo głośniki 2.1, kartę TV i mikrofon oraz jak to wszysko skonfigurować.

 

Czy instrukcja podana na pierwszej stronie dotycząca podpięcia analogowo głośników 5.1, karty TV i mikrofonu bedzie taka sama?

 

Jeśli macie :idea: to z góry Wiekie Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Okazało się że pamięci są Ok a poprostu procesor nie daję się kręcić. W tej sutuacji nie wymieniłem pamięci, a że przypływ gotówki nastąpił mogę się cieszyć 1GB w dual channel (w doomie ogromna różnica). Pozdrawiam wszystkich. PS. życzę większego szczęścia co do procesorów. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no jestem na koncowce testow 1008mod3 i jestem w szoku wielkim........

screany zapodam pozniej ale juz jestem :D

ale zonk.....

na 10x235 SuperPi wywala jakis zonk........ co i jak to .... nie wiem... mem test OK... Prime95 po 18h rowniez ok.... a SuperPi na 16M zonk ....

I co i jak........ ????

 

PS. Zapomnialem... 1008 oficjalny to bania straszna........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W sobote wymieniłem radiator na mostku, mam teraz piknego niebieskiego zalmana.

Nie wiedziałem że to takie proste, choć adrenalina była :)

Największą trudność mi sprawiło prawidłowe rozmieszczenie blazek z kołkami przy zalmanie tak żeby pasowały do płyty. A, i u mnie pod starym radiatorem naprawde było b.mało pasty (może mieli końcówke :D )

Pobawie się jeszcze raz 1008mod3, zobacze coś może więcej wykręce, choć mam kiepską serie proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no jestem na koncowce testow 1008mod3 i jestem w szoku wielkim........

screany zapodam pozniej ale juz jestem  :D  

ale zonk.....  

na 10x235 SuperPi wywala jakis zonk........ co i jak to .... nie wiem... mem test OK... Prime95 po 18h rowniez ok.... a SuperPi na 16M zonk ....

I co i jak........ ????

 

PS. Zapomnialem... 1008 oficjalny to bania straszna........

U mnie to samo wszystko chodzi stabilnie oprócz właśnie SuperPi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no jestem na koncowce testow 1008mod3 i jestem w szoku wielkim........

screany zapodam pozniej ale juz jestem  :D  

ale zonk.....  

na 10x235 SuperPi wywala jakis zonk........ co i jak to .... nie wiem... mem test OK... Prime95 po 18h rowniez ok.... a SuperPi na 16M zonk ....

I co i jak........ ????

 

PS. Zapomnialem... 1008 oficjalny to bania straszna........

U mnie to samo wszystko chodzi stabilnie oprócz właśnie SuperPi.

Hahhhaaa u mnie po kilku testach wogole nie chodzi SuperPi powyzej 230??? i co jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że kompy nie są stabilne do końca... :cry:  :wink:

Jasne HANU........... tyle ze juz nawet 10 x 240 juz mi stabilnie szedl Prime95 przez 24h chodzil i all OK..... a SuperPi nie ..

Memtest rowniez OK..... i jak to tlumaczyc........ ???

nie wiem sam ..... ale jak przeniose kompa to pomysle o tym bardziej bo teraz nie mam na to czasu:)

 

Pozdro dla all :)

 

PS. Chyba zmieniam MOBO na DFI ... co mozecie powiedziec na taka zmiane?? moze nawet nie zmieniam ... ale kupuje sobie 3 kompa.... i stanie sie on moja podstawa... czekam na info... czytajac post o DFI jestem pod wrazeniem BARDZO I TO BARDZO POZYTYWNYM:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJWITUS, co to za pamięci co masz 240?

w opisie mam info....

Buffalo DD466/MC 2x256MB i tu szkoda ze nie na WinBond BH-5 tylko na Micronach

http://www.buffalotech.com/products/produc...uct-ddrdimm.php

Male info z sieci

Inne info

 

Bylem nimi na poczateczku rozczarowany ... slabo sie sprawowaly .... nawet bardzo slabo.... ale maly MOD - kupilem miedziane coolmasterki na DDR i zamontowalem na nich.... dodatkowo montaz wiatraczka nad nimi ... i efekty od razu sa... teraz zostaly mi tylko moostefy do wychlodzenia no i na NB musze wiatraczek zamontowac.. ...

POZDRO DLA ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu: możesz mi pomóc ze zmianą IRQ? Piszę o tym wyżej na tej stronie wątku

Zlookam dopiero w chacie, bo teraz jestem w robocie i klepię z "ultrawydajnej" platformy na KT400+AXP1800+ :wink:

To masz jeszcze gites sprzecicho... ja w pracy mam jakies APOLLO 133PRO i celerona 1200 ... sdram128MB super szybki... GF MX100/200 ... przejscie z okna w okno zajmuje dobre 2 minuty.........

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu: możesz mi pomóc ze zmianą IRQ? Piszę o tym wyżej na tej stronie wątku

Zlookam dopiero w chacie, bo teraz jestem w robocie i klepię z "ultrawydajnej" platformy na KT400+AXP1800+ :wink:

To masz jeszcze gites sprzecicho... ja w pracy mam jakies APOLLO 133PRO i celerona 1200 ... sdram128MB super szybki... GF MX100/200 ... przejscie z okna w okno zajmuje dobre 2 minuty.........

:D

To i tak jeden z lepszych sprzętów z gromady prawie 50 kompów którymi zarządzam :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To masz jeszcze gites sprzecicho... ja w pracy mam jakies APOLLO 133PRO i celerona 1200 ... sdram128MB super szybki... GF MX100/200 ... przejscie z okna w okno zajmuje dobre 2 minuty.........

:D

To i tak jeden z lepszych sprzętów z gromady prawie 50 kompów którymi zarządzam :lol: :lol: :lol:

No no spoxik .... tylko ze to jest glowna stacja roboacza.... :D :P moj ADMIN twierdzi ze to super sprzet... ale inne stacje sa juz o dekade nowsze :wink: on sam jedzie na ASUS-ku P4 cosik tam i P4 2,8 czy 3,2 nie powiem dokladnie ....

a ja mam tylko drukareczke sieciowa podlaczona fax sieciowy i jeszcze pare badziestw mi tu musi dzialac..... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lolek, nie admin. Admin powinien dawać przykład i działać na takim kompie by nikt mu nie powiedział, że jego jest nie wystarczający do pracy :lol: :lol: :lol: No, ale sam lepszy nie jestem i wziąłem dla siebie coś "nowocześniejszego" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lolek, nie admin. Admin powinien dawać przykład i działać na takim kompie by nikt mu nie powiedział, że jego jest nie wystarczający do pracy :lol:  :lol:  :lol: No, ale sam lepszy nie jestem i wziąłem dla siebie coś  "nowocześniejszego" :lol:

 

BUAHAHHAHAHAAAAA

LOLEK JESTES :D przez duze L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lolek, nie admin. Admin powinien dawać przykład i działać na takim kompie by nikt mu nie powiedział, że jego jest nie wystarczający do pracy :lol:  :lol:  :lol: No, ale sam lepszy nie jestem i wziąłem dla siebie coś  "nowocześniejszego" :lol:

 

BUAHAHHAHAHAAAAA

LOLEK JESTES :D przez duze L

:D :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...