Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zmartwiony. Po wymianie radiatora na miedziaka kompik nie jest stabilny przy 210, a wcześniej był. Za to procek trochę więcej wytrzymuje 200x12. Może to wina urwanego kondensatora i cewki smd. Wszystko już naprawione ale działać nie chce. A może to wina wygrzewania pamięci. Wygrzewałem je 20 minut pod żarówką. Ogólnie klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, spróbuję jeszcze raz dowiedzieć się czegoś na tym forum :? Wzięłam ze sklepu Asusa a7n8x-e deluxe - do testów na weekend, fajnie chodzi, nic się nie dymi, nie rzęzi, ale zastanawia mnie takie zjawisko: pamięci ELIXIR 512-400-cl3, w trzecim slocie chodzą tylko do 198 MHz. Oczko wyżej - czyli 200MHz (bez wzgledu, czy ustawione ręcznie, czy synchro do FSB czy SPD) komp nie rusza. No, za wyjątkiem wentylatorów. Aby do odblokować, trzeba dać pamięć do innego gniazda i zresetować bios. Za to w slotach 1 i 2 mozna tę pamięć wykręcić co najmniej do 220 MHz. I to bez podnoszenia napiecia.

 

Pytanie: czy tak ma być, czy też płyta jest cośkolwiek walnięta?

 

Pytanie drugie: jaka jest najwyższa rev. PCB tych płyt na dzień dzis

 

No fachowcy - pobudka! :D

Witam an forum! :wink:

 

1. Cóż, pamieć jest na 99% sprawna. Asus wyraźnie zaleca by pojedyńcze moduły ładować do pierwszego slotu

2. W Twoim przypadku 1.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, spróbuję jeszcze raz dowiedzieć się czegoś na tym forum :? Wzięłam ze sklepu Asusa a7n8x-e deluxe - do testów na weekend, fajnie chodzi, nic się nie dymi, nie rzęzi, ale zastanawia mnie takie zjawisko: pamięci ELIXIR 512-400-cl3, w trzecim slocie chodzą tylko do 198 MHz. Oczko wyżej - czyli 200MHz (bez wzgledu, czy ustawione ręcznie, czy synchro do FSB czy SPD) komp nie rusza. No, za wyjątkiem wentylatorów. Aby do odblokować, trzeba dać pamięć do innego gniazda i zresetować bios. Za to w slotach 1 i 2 mozna tę pamięć wykręcić co najmniej do 220 MHz. I to bez podnoszenia napiecia.

 

Pytanie: czy tak ma być, czy też płyta jest cośkolwiek walnięta?

 

Pytanie drugie: jaka jest najwyższa rev. PCB tych płyt na dzień dzis

 

No fachowcy - pobudka! :D

Witam an forum! :wink:

 

1. Cóż, pamieć jest na 99% sprawna. Asus wyraźnie zaleca by pojedyńcze moduły ładować do pierwszego slotu

2. W Twoim przypadku 1.01

Dodatkowo AFAIK ta płyta "nie lubi się" z pamięciami cl 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hanu i AndyN

jeszcze musze pokombinować, jak zmniejszyć napięcie na procesorze - prosiłam kumpla i zmierzył miernikiem - takim prawdziwym :) 1.71 przy ustawionym 1.65. Trochę się boję drut-moda... Jakie są inne sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hanu i AndyN

jeszcze musze pokombinować, jak zmniejszyć napięcie na procesorze - prosiłam kumpla i zmierzył miernikiem - takim prawdziwym :) 1.71 przy ustawionym 1.65. Trochę się boję drut-moda... Jakie są inne sposoby?

Na tej plycie to normalne - zawsze napiecie jest troche wyzsze niz ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

 

GDzie sie miernikiem sprawdza VCore i VMem na tej plycie??? (ASUS A7N8X-E Deluxe)

Vcore:

Obok cewek są takie czarne kosteczki ~8x8 mm, przylutowane do płyty. Podłącz miernik do masy (przewód minusowy, masą może być np. obudowa zasilacza. NIE RADIATORY!) a przewodem plusowym "obmacaj" wyjścia z tych czarnych kostek. Miernik pokaże różne napięcia: 0, 5, 8 V oraz jakieś około 1.69V. I to jest to!

PS nie zrób zwarcia - szkoda płyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ana

 

IMHO te elixiry są do bani pożycz od kogoś inne kości i sprawdź ponownie  :P

Nie mam skąd. Pozostali moi znajomi z kompami albo mają jeszcze SDRAM-y albo atawistyczny lęk przed demonem zamkniętym w tym metalowym pudle... Tak więc musze sobie radzić sama. No, jeszcze liczę na Waszą pomoc... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ana

 

IMHO te elixiry są do bani pożycz od kogoś inne kości i sprawdź ponownie  :P

Nie mam skąd. Pozostali moi znajomi z kompami albo mają jeszcze SDRAM-y albo atawistyczny lęk przed demonem zamkniętym w tym metalowym pudle... Tak więc musze sobie radzić sama. No, jeszcze liczę na Waszą pomoc... :)
To wykorzystaj urok osobisty i wymień u SPrzedawcy, albo załatw żebyś mogła zostawic posiadane w rozliczeniu. Lista polecanych przez Hanu pamiatek na pierwszej stronie w FAQ.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo:)

Dwie sprawy :

1. HANU co kombinujesz??

2. maly link niezwiazany z tematemFLASH Watch?

 

Pozdro dla all:)

Hanu zapewnie przesiad sie na A64 i zostawi nas tu sierotki samych :(

DJWITUS Flash nawet niezły, ale po drodze mozna załapać się na drobnego Spywarka w postaci Fast Click'a o czym powinieneś uprzedzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita.

Jestem tu nowy. Mam procesor Barton 2500+ na płycie Asusa A7N8X Deluxe v2.0 jeśli ustawie magistrale na 400MHz przy mnożniku 11x to we wszystkich 3DMarkach i w większości gier wyskakuje mi błąd, że program wykonał złą operację i musi zostać zamknięty lub blue screen. Natomiast na magistrali 333MHz wszystko jest normalnie. Komputer chodził na takich ustawieniach rok czasu i nigdy nic takiego sie nie działo. Myślałem, że może to wina pamięci /TwinMos 2.5/ ale pamięci wymieniłem na nowe /Gail 2.0/ i dzieje sie to samo. Zmieniałem bios, teraz mam ten 1008 ale na innych dzieje sie to samo. Próbowałem podnosić napięcie na procesorze i na pamięciach i też nic / jak na procesorze zrobiłem 1.75 to sie robiły blue screeny/.Bardzo was proszę o pomoc. Może ktoś spotkał się z czymś takim.Wita.

Jestem tu nowy. Mam procesor Barton 2500+ na płycie Asusa A7N8X Deluxe v2.0 jeśli ustawie magistrale na 400MHz przy mnożniku 11x to we wszystkich 3DMarkach i w większości gier wyskakuje mi błąd, że program wykonał złą operację i musi zostać zamknięty lub blue screen. Natomiast na magistrali 333MHz wszystko jest normalnie. Komputer chodził na takich ustawieniach rok czasu i nigdy nic takiego sie nie działo. Myślałem, że może to wina pamięci /TwinMos 2.5/ ale pamięci wymieniłem na nowe /Gail 2.0/ i dzieje sie to samo. Zmieniałem bios, teraz mam ten 1008 ale na innych dzieje sie to samo. Próbowałem podnosić napięcie na procesorze i na pamięciach i też nic / jak na procesorze zrobiłem 1.75 to sie robiły blue screeny/.Bardzo was proszę o pomoc. Może ktoś spotkał się z czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam chifteca.

A napięcia:

 

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika Asus ASB100 Bach, Winbond W83L785TS-S (SMBus 2Dh, SMBus 2Eh)

Nazwa płyty głównej Asus A7N8X

 

Temperatury

Płyta główna 25 °C (77 °F)

Procesor 44 °C (111 °F)

Dioda procesora 48 °C (118 °F)

Maxtor 6Y120M0 48 °C (118 °F)

 

Wentylatory

Procesor 2700 RPM

Obudowa 1834 RPM

Zasilacz 2789 RPM

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.70 V

Napięcie pomocnicze procesora 1.70 V

+3.3 V 3.46 V

+5 V 5.03 V

+12 V 12.54 V

-12 V -12.46 V

-5 V -4.72 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcia mieszczą się w normie ATX także zasilacz nie powinien być tutaj przyczyną. raczej jest to wina mobo lub jakiś fatalny proc. spróbuj pożyczyć proca od jakiegoś kolegi może to wyjaśni twoje wątpliwości lub popróbuj z napięciami - procek + pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak format dysku był robiony. Windows wgrywany z SP1 i próba i z SP2 próba i nic. Dziękuje wam za rady. Prawdopodobnie przyczyna tkwi w płycie dzisiaj to sprawdze a jak będę miał rację to oddam ją do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu uchyl rąbka tajemnicy co to będzie :D Może niewielka szafeczka z 512 Opertonami ??

Heh, wystarczyłyby dwa :wink: A tak poważnie. Nie mam tyle kaski na sprzęt co Pietrek ( vide podpis 8O ), ale jak już wcześniej zapowiadałem zmieniam sprzęt. Nie bójcie się , będę tu zaglądał i co moge podpowiem.

Sprawa jest prosta: wchodzę w A64 na s939 i zostawiam Asusa :cry: Niestety, ale są lepsze MoBo pod te procki. Do sprzedaży leci wszystko z podpisu poza pamieciami ( są chętni? :D). Powiem w tajemnicy, że zastanawiałem się jeszcze nad P4 3.0E :wink: i jakoś mnie nadal korci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu uchyl rąbka tajemnicy co to będzie :D Może niewielka szafeczka z 512 Opertonami ??

Heh, wystarczyłyby dwa :wink: A tak poważnie. Nie mam tyle kaski na sprzęt co Pietrek ( vide podpis 8O ), ale jak już wcześniej zapowiadałem zmieniam sprzęt. Nie bójcie się , będę tu zaglądał i co moge podpowiem.

Sprawa jest prosta: wchodzę w A64 na s939 i zostawiam Asusa :cry: Niestety, ale są lepsze MoBo pod te procki. Do sprzedaży leci wszystko z podpisu poza pamieciami ( są chętni? :D). Powiem w tajemnicy, że zastanawiałem się jeszcze nad P4 3.0E :wink: i jakoś mnie nadal korci.

Rozumiem, że cena Pentiawy Cie nie wstrzymuje??

A z tym, że leci do sprzedaży wszystko z podpisu to przesadziłeś, bo masz tam obecnie tylko info o zmianie sprzętu :lol: To info chcesz opchnąć??

A przy pentiawce pamięci nie pójda też do wymiany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...