Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

@Kipek...Tak wykrecilem na 2100 i chodzi bez problemu,ale teraz znowu zmieniam ustawienia aktualnie mam 185x11,bo krecenie procka zle wplywa na moj Tuner TV :( Mam zaklocenia itp.,ale teraz interesuje mnie jeszcze jedna rzecz???Mianowicie po zmianie ustawien na default mojego Athlona 2200+ widzi jako 733Mhz:) Dziwne???Nie wiem czy tak go przetaktowalem,ze przyjmuje tylko fsb min.166 hehehe Mam nadzieje,ze nic sie nie spieprzylo???Co myslicie o tym??Aha i nie wiem czemu dysk mi mieli w grach,a przeciez mam taka moc???Dac formata czy co>Czy to wina podkrecenia??Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj zrobilem reinstal systemu (Win SE 2003 Ent.) i zainstalowalem paczke driverów ze strony nVidia oznaczona numerkiem 5.10. Posiadam zestaw glosnikow 5.1 i zaobserwowalem problemy przy odtwarzaniu muzyki. Np. w Foobar2000, Windows Media Player graja tylko przednie glosniki+soobwofer.Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Wszystko skonfigurowalem w tym nVMixer'ze przechodzac przez kreatora pracy glosnikow. Nigdy z tym problemow nie mialem, a teraz z Chiny nie gra tyl!Sad Co ciekawe - gdy odpale w 3dMarku03 Sound Test dzwiek przestrzenny jak najbardziej jest! W zakladce dzwiek w dxdiag rozniez tyl gra.

Co jest wiec grane? A raczej dlaczego nie jest grane? Czy ktos moglby mi podpowiedziec jakies ustawienia?

 

Prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem!! Mianowicie w czasie właczania komputera zawiesza mi sie przed pokazaniem ekranu bootwania. Nic sie nie chce załadować. Raport głosowy mówi że jest wszystko OK ale tak nie jest. Sprawdzałem z innymi dyskami posiadającymi systemy operacyjne. Niestety zawsze sie zatrzymywało w tym samym miejscu.

Mam:

Amd athlon XP 2500

ASUS A7N8X Deluxe z biosem UBER 1007

2x 256mb ram SEITEC 400mhz

dysk 120 gb WD caviar 8mb

Radeon 9600pro

 

Nie wiem co mam robić. POMÓŻCIE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym 1250MHz poradzilem sobie - trzeba bylo save & exit, a nie save a potem exit

ale tego dzwieku nie ma.

podlaczylem zwykle glosniczki do zielonego jack'a(line out)

i cisza.o co chodzi?

ludzie pomozcie.

chce aby np. GG dawal znac na tym glosniczku bez wlaczania amplifiera (spdif)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doubleube

a oprobowales do wszystkoch podpina?....mic, line in...... moze nvswap pomoze....

@kostek11

moze masz walniete cos w systemia a moze choc tego nie podejzewam masz wlaczone 4xAA i16AF choc pewnie i tak mialbys wiecej ponktow....

@niedziel

a sprawdzales te dyski na tej samej tasmie czy roznych tasmach.....powodzenia..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podstawowa wersje tej plytki czyli A7N8X 2.0 proc to athlon 2600+/barton chlodzenie to pentagram freezone QC92 Cu a pamieci mam 2x256 OEMowe:( Pc2700

Na tej konfiguracji dochodze do Fsb 182x11.5 pozniej siadaja pamieci chcem je wymienic na Kingstony te najtansze CL3 PC3200

Chcialbym was zapytac czy one chodza pez problemu na tej plytce?

Nie mam wiecej kasy na nic lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podstawowa wersje tej plytki czyli A7N8X 2.0 proc to athlon 2600+/barton chlodzenie to pentagram freezone QC92 Cu a pamieci mam 2x256 OEMowe:( Pc2700

Na tej konfiguracji dochodze do Fsb 182x11.5 pozniej siadaja pamieci chcem je wymienic na Kingstony te najtansze CL3 PC3200

Chcialbym was zapytac czy one chodza pez problemu na tej plytce?

Nie mam wiecej kasy na nic lepszego

Cześć!

Jeżeli to któreś z wymienionych na pierwszej stronie w FAQ to bierz, jeżeli to nie te to jest pewne ryzyko. Zresztą zależy co chcesz osiągnąć :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wheelerfan pytasz co chcem osiagnac ,chcem poprostu wjechac na fsb200 moze delikatnie nad, zeby miec tego 3200+, a teraz nie mam forsy i robie zamiane w sklepie stare pamieci za nowe i place tlko roznice zastanawiam sie nad tymi kingstonami i chcem zeby dzialaly w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem !!

A ja mam pytanko, przeczytałem 149 stron i FAQ i efekt tego jest mierny.

Mam taki konfig:

Athlon 2800 XP@3200 XP (11*200 MHZ) 1.65 V

2x512 Mushkin 3200 level One (2,3,3,6) 2.9V

Saphire X800 XT

DVD-Rom

nagrywarka DVD

Sata WD Raptor 36 GB

80GB IBM

 

I w 3DMarku mam tylko 11750 Pkt. A FSB nie mogę podnieść nawet o 3 MHZ bo zaraz w Primie sypie mi błędami, a jak znowu podniose mnożnik to mam resety, zresztą jak podniose FSB do np. 210 to tesh mam resety. Mam Bios 1008mod3. I już nie wiem co robić. Zasiłke mam spoko więc chyba wyrabia (Chieftec 400 W), czy nawet 430 juz nie pamiętam w tym momencie.  

 

Pomocy bracia, bo konfig niezły chyba, ale coś nie moge na nim wiele zdziałać !!  :)  

 

pozdr.

Kostek

Moze to juz moc tego procesora? :) Jak myslisz, moze ma problemy z szyną powyzej 200.. co do marków01.. grasz w 3dmarki? bo moim zdaniem te nowe karty pokazują moc dopiero w grach z pełną obsługą dx9.. moge sie mylic, ale ja bym sie nie przejmował wynikami z 3dmark.. Co do wyższego fsb, podnieś napiecie na vcore.

Nie no, chodziło mi o to że w 3Dmarku 03 mam tylko 11750 pkt, ale juz sie udalo na 12015 , a w 3DMarku01 nie probowalem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam plyte ASUS A7N8X-LA i nie mam mozliwosci podkrecenia procka - czy moge cos zrobic zeby to sie zmienilo moj bios jest z 31/08/2004 nie wiem czy aktualizacja cokolwiek zmieni.

Aktualizacja nic nie da, bo HP specjalnie okroiło ten bios żeby nie było możliwości OC. Pozostają V i drut mody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, chodziło mi o to że w 3Dmarku 03 mam tylko 11750 pkt, ale juz sie udalo na 12015 , a w 3DMarku01 nie probowalem  :D

O_O

TYLKO?!

ehehehehehehhe.. zwracam honor, jezeli te 11750 to malo :D ja na swoim sprzecie w 3dmark03 mam AŻ 1120 :P

ezeli udalo ci sie wycisnac jeszcze 265pkt to gratulejszyn ;) pozycz chociaz z 3tys dla mojej karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem SAMPRONa 2200 wsadzilem na ASUSa A7N8X-LA i komp nie wstaje po zamontowaniu ATHLONa 1000 komputer chodzi ????? o co chodzi co mam zmienic????

Bios nie wykrywa poprawnie proca więc przydałby się pewnie jakiś updejcik :)

I jeszcze jedno: nie "Samprona" tylko Semprona :!:

 

Aha możesz mieć problemy z nowym biosem do tej mobo. Sprawdź też montaż coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam plyte ASUS A7N8X-LA i nie mam mozliwosci podkrecenia procka - czy moge cos zrobic zeby to sie zmienilo moj bios jest z 31/08/2004 nie wiem czy aktualizacja cokolwiek zmieni.

Aktualizacja nic nie da, bo HP specjalnie okroiło ten bios żeby nie było możliwości OC. Pozostają V i drut mody :)
A ja proponuje jeszcze jedno rozwiazanie...powinno dzialac.

jest taki program jak CPUFSB (2.2.15) ...wlaczasz ustawiasz Asus typ plyty a7n8x ( bo nie ma podzialow innych na E, LA, Delux . zmieniasz magistrale. zamykasz program i powinienes sie cieszyc.....

powodzenia......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam plyte glowna asus a7n8x 2.0 moj system operacyjny to winXPprofSP1

Do tej plytki mam dolaxczona plyte ze sterami w sklad ktorej wchodza

-Audio driver 4.31 (WHQL) -Audio utilities 4.31

-Ethernet driver 4.16 (WHQL)

-GART driver 3.77 (WHQL)

-Memory controller driver 3.38 (WHQL)

-SMBus driver 4.04 (WHQL)

-Installer 4.38

-IDE NVIDIA driver 4.12

 

Mam pytanie czy trzeba to instalowac chodzi mi glownie o:

-GART driver 3.77 (WHQL)

-Memory controller driver 3.38 (WHQL)

-SMBus driver 4.04 (WHQL)

-IDE NVIDIA driver 4.12

Czy bez tych komponentów plytka ma mniejsza wydajnosc? (i czy nie jest tak ze podczas instalacji windy sa odrazu instalowane te komponenty?)

Bo trzeba to instalowac jako wszystko w jednym a ja mam osobna dzwiekowke i mam pozniej dziwne historie z dzwiekiem jak instaluje stery od sb live na stery dla zintegrowanej karty dzwiekowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ma moze ktos ta plyte z twisterami(400) na cl2??

mam najnowszy bios ze stronki asusa:)

moze jednak trza byloby wgrac jakis nieoficjalny(jak tam to prosze o jakis link do najlepszego nieoficjalnego biosu) i jeszcze jedno czy istnieja biosy gdzie mozna dac vcore np2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam cos takiego:

Asus A7N8X Deluxe rev 2.0

2500 Mobile - 1,45V

2x256 FSB333 Samsunga w Dualu.

Wiec jak to wszystko ustawic?

Na dzien dziesiejszy mam

12,5 x 166

Czy pamieci mozna wiecej skoro sa 166(333)?

Chwilowo mialem na 175(350)

I jeszcze jedno :

w biosie (oryg.1008) napiecie minimalne na Vcore to 1,575.

Dlaczego nie ma 1,45? - chyba bios nie widzi go poprawnie.

Prosze o kilka odpowiedzi bo jestem zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam cos takiego:

Asus A7N8X Deluxe rev 2.0

2500 Mobile - 1,45V

2x256 FSB333 Samsunga w Dualu.

Wiec jak to wszystko ustawic?

Na dzien dziesiejszy mam

12,5 x 166

Czy pamieci mozna wiecej skoro sa 166(333)?

Chwilowo mialem na 175(350)

I jeszcze jedno :

w biosie (oryg.1008) napiecie minimalne na Vcore to 1,575.

Dlaczego nie ma 1,45? - chyba bios nie widzi go poprawnie.

Prosze o kilka odpowiedzi bo jestem zielony.

Ten procek nie bedzie Ci dobrze chodzil. Ale nie martw sie - sprzedaj go mi!!!!!! Pliiiiis!!! Bedziesz mial kase na nowego! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sprzet jak w podpisie i mam problem w podkreceniu procka powyzej :/

otuz gdy ustawie mnoznik na 12 i magistrale na 200 i dam maksymalne napiecie to komp albo nie wstaje albo blue screen ??? czy to moze pamieci nie wytrymuja?

a ja kce miec wiecej niz athlona 3200 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sprzet jak w podpisie i mam problem w podkreceniu procka powyzej :/

otuz gdy ustawie mnoznik na 12 i magistrale na 200 i dam maksymalne napiecie to komp albo nie wstaje albo blue screen ??? czy to moze pamieci nie wytrymuja?

a ja kce miec wiecej niz athlona 3200 :/

1204479[/snapback]

A na niższym mnożniku i magistrali 200 komp wstaje? -> pamięci się nie wysypują?

 

Bo jeśli tak, to procek nie wytrzymuje 12x200 a nie pamięci

 

Nie każdy procek wytrzymuje 12x200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...