Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzienks Kipek(po 10 stronach czytania wątku wymiękłem :)). Ale pozostaje kwestia śledzia. I kolejny problem: mam tuner avermedia tvcapture95. Jest podłączony do wejścia liniowego. W trakcie startu winxp słychać szum (taki jak w telewizorni nie nastawionej). Trwa to krótko ale jest denerwujące. Wina tunera, oprogramowania od tunera, czy może SS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spread Spectrum służy do eliminacji zakłóceń elektromagnetycznych wywołanych przez pracujący komputer.

 

Realizowane jest to tak, że częstotliwość pracy nie jest stała, ale zmienia się - raz trochę szybciej, raz trochę wolniej. Jak zapewne nietrudno się domyślić, może powodować to zmniejszenie potencjału OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ArekInc:

mod3 to modowane biosy oparte o bios 1008. poprawiono w nich stabilność płyty na mnożnikach 9,5 i 10,5. ze 20-30 stron wcześniej jest o nich dyskusja

 

z tym napięciem to tak już jest przy mobilach. ja mam mobila i max v core to 1,825V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Ja z następującym pytaniem: czy warto zakupic tego Asusa A7N8X delux? Czy będzie lepszy od MSI K7N2 Delta2 Platinium???? Zależy mi przedewszystkim na oc chociaż ma być niewielki:) tzn 220-230fsb. Niestety nie moge <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span> Abita bo mam Twinmosy CL 2,5 i te się ponoć strasznie na abitach krzaczą, a z epoxami mam przykre doświadczenia. Więc wybór pozostaje między tym asusem i msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus będzie lepszym wyborem. Choć twoje myśli o skromnym FSB w postaci 220-230 mogą wziaść w łeb. Wiele tu zalezy od pamięci, bo A7N8X to takie MoBo, na którym pamięci chodzące powiedzmy na Epoxie 230 tu ledwie 210 wyciągną. No ale próbuj. Powiem tylko, że przekroczenie 230 jest baaaaaardzo trudne.

Na początek od razu zmień BIOS na 1008mod3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pamięci to twinmosy 2x512 cl 2,5. Jezeli ta plyta nie uciągnie chociaż 220 to nie mam sensu jej brać:( na tym <span style="color:red;">[ciach!]</span>iany asrocku na stockowym napieciu proc chodzi na 200, jak dam napiecie na 1,7 to 210 chodzi. Wiecej to płyta wywala:( ale jak ten asus tez będzie jechał na 210 to poco mam zmieniac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak - na tej płycie zęby zjadłem i wiem co ona potrafi z modami czy bez tak więc osiągniecie 225 Prime stable będzie już sukcesem. 230 jest już problematyczne i wymaga odpowiednich pamieci.

 

BTW - radziłbym się nie sugerować tym ,że niektórzy mówią, iż osiągnęli jakieś 235, bo z pewnością nie jest to stabilne. Rekord na tej płycie po wręcz masakrycznych modach Redwarfa ( xtremesystems.org) to 236 1T Prime stable.

 

I jeszcze jedno - wysokie FSB jest o wiele łątwiejsze na BIOSie 1008Mod3_2T z tym, że parametr CPU Latency ustawiony jest tam na 2, a co za tym idzie, wydajność takiego czegos na FSB 230 równa się w przyblizeniu temu co 220 przy 1T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z minusów tej MoBo to parę najważniejszych:

 

- słabe w porównaniu do DFI i Abita możliwości OC

- brak wsparcia dla 5-bitowego mnoznika

- czesto przegrzewający sie SB, co wymusza niejako zastosowanie własnego radiatora.

- średnio udane sekcje zasilające

 

A plusy :

 

+ Świetny, chyba najlepiej dopracowany spośród wszystkich płyt na NF2 SoundStorm

+ dobra współpraca z modułami 512 MB

+ dwie sieciówki

+ dużo miejsca wokół socketu na duże coolery typu Zalmana 7000

 

 

FSB 220? Jak najbardziej. A co do BIOSu to jest "specyficzny", tzn, ma inny układ niz "niebieskie". Ale jest przejrzysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info:) aham jeszcze dwa pytanka:) czy sądzisz że odczuje przesiadke na tego asusa z asrocka na kt400a:) i drugie pytanko co sądzisz o takim połączeniu, tzn chodzi mi o teoretyczne możliwości oc bo praktyczne to juz zależą od modelu... a mianowicie ten ASUS A7N8X-E-DELUXE nF2-ST/SCA/6CH+Pentagram Freezone Q-92 AlCu+Sempron 2400+2x512 TWINMOS na 400mhz na CL 2,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info:) aham jeszcze dwa pytanka:) czy sądzisz że odczuje przesiadke na tego asusa z asrocka na kt400a:) i drugie pytanko co sądzisz o takim połączeniu, tzn chodzi mi o teoretyczne możliwości oc bo praktyczne to juz zależą od modelu... a mianowicie ten ASUS A7N8X-E-DELUXE nF2-ST/SCA/6CH+Pentagram Freezone Q-92 AlCu+Sempron 2400+2x512 TWINMOS na 400mhz na CL 2,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info:) aham jeszcze dwa pytanka:) czy sądzisz że odczuje przesiadke na tego asusa z asrocka na kt400a:) i drugie pytanko co sądzisz o takim połączeniu, tzn chodzi mi o teoretyczne możliwości oc bo praktyczne to juz zależą od modelu... a mianowicie ten ASUS A7N8X-E-DELUXE nF2-ST/SCA/6CH+Pentagram Freezone Q-92 AlCu+Sempron 2400+2x512 TWINMOS na 400mhz na CL 2,5.

1214303[/snapback]

ja bym jeszcze dorzucil do tego duza przestronna i wentylowana buda a zamiast Q-92 wybralbym qvc-120CU+

 

jak sie przesiadlem z zalmana 6000 na pentagrama osiagnalem 2400 mhz na procku :/ a dodam ze wczesniej to nie bylo mozliwe nawet przy maks napieciu.

osiagnalem nawet 2500 mhz lecz niestabilnie gdyz 3d mark wywalal do pulpitu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego uzywacie na SB? - zauwazylem, ze moj sie calkiem niezle grzeje - nie ma z tego powodu problemow ale...

bede sie czuc bezpieczniej ;))

taki radiatorek na grafe nie pasuje za dobrze... jest za duzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego uzywacie na SB? - zauwazylem, ze moj sie calkiem niezle grzeje - nie ma z tego powodu problemow ale...

bede sie czuc bezpieczniej ;))

taki radiatorek na grafe nie pasuje za dobrze... jest za duzy

1215197[/snapback]

Ja na południowy mostek przykleiłem przycjętego ram-coola Spire, wygląda to tak:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...