Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc uzywam SpeedFana 4.19 Wykryl on na Plycie A7N8X taki czujnik temperatury "Winbond W83L785TS-S" wydaje mi sie ze jest to temp procka bo gdy pracuje temperatura ta wzrasta(dosyc szybko osiagawysokie temp jak rowniez szybko maleje). Program Asus Probe podaje temp procka z "ASUS ASB100" (podnosi sie gdy procek pracuje lecz powoli) Mam pytanie odnosnie temperatury gdy podkrece swoj procek do FSB 400 to w stresie temp na pierwszym czyjniku potrafi dojsc nawet do 62-65 stopni podczas gdy druga wacha sie okolichach 49-50 czy to nie zaa duzo? Moj wentylator to GlacialTech Igloo 2470TC

 

Asus A7N8X rev2.0; AthlonXP 2500+ @FSB400; 2x256 TwinMos PC3200 Cl2,5; Chieftec 360W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wyższa temp jest prawdopodobnie temp z diody umieszczonej w jądrze procka, a ta niższa z socketu. jeśli temp na jądrze rośnie b. szybko i szybko opada to prawdopodobnie występuje słaba przewodność termiczna pomiędzy radiatorem a jądrem.

 

używasz pasty termoprzewodzącej?? jeśli tak to spróbuj przesmarować jeszcze raz, jeśli nie to przesmaruj. ważna jest też sama pasta. lepiej na niej nie oszczędzać. może radiator źle leży, albo procek jest ukruszony.

 

z takimi temeraturami na jądrze przy podkręceniu to raczej bym uważał. przyjmuje się że temp w miarę komfortową dla procka jest 50 stopni i nie należy jej przekraczać. oczywiście nie oznacza to że po przekroczeniu tej temp procek padnie, ale może sypać błędami, a jego żywot drastycznie się skórci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jeżeli to któreś z wymienionych na pierwszej stronie w FAQ to bierz, jeżeli to nie te to jest pewne ryzyko. Zresztą zależy co chcesz osiągnąć :?:

1193275[/snapback]

Ja mam te kości i proc XP2600+@2300+Mhz i jest spoko ale warunek - bios 1013.

Sprawdź moje posty pisałem już o tym wcześniej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wyższa temp jest prawdopodobnie temp z diody umieszczonej w jądrze procka, a ta niższa z socketu. jeśli temp na jądrze rośnie b. szybko i szybko opada to prawdopodobnie występuje słaba przewodność termiczna pomiędzy radiatorem a jądrem.

 

używasz pasty termoprzewodzącej?? jeśli tak to spróbuj przesmarować jeszcze raz, jeśli nie to przesmaruj. ważna jest też sama pasta. lepiej na niej nie oszczędzać. może radiator źle leży, albo procek jest ukruszony.

 

z takimi temeraturami na jądrze przy podkręceniu to raczej bym uważał. przyjmuje się że temp w miarę komfortową dla procka jest 50 stopni i nie należy jej przekraczać. oczywiście nie oznacza to że po przekroczeniu tej temp procek padnie, ale może sypać błędami, a jego żywot drastycznie się skórci

1216602[/snapback]

Dzieki

Sprawdzilem wszystko dla pewnosci (procek caly, wentyl siedzi twardo, dodalem troszke wiecej pasty) i to samo po odpaleniu kompa standard 40-41 stopnie, po wlaczeniu Prime od razu podskoczyla do 50 i po 3 min bylo juz 58 a temp procka w Probe doszla sobie powoli do 43-44. Juz sam nie wiem chyba przyjdzie mi pozbieac kase na lepszy wentylator. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buuuuuuuu a mi nie wykrywa diody w jadrze :( i nawet pokazuje podwojona predkosci wentyli

1217535[/snapback]

Daj znać jak Ci się uda odczytać temperaturę z diody bo mam ten sam problem a właścviwie miałem bo już sobie odpuściłem. A propo's na pierwszej stronie FAQ nie ma opisu konfiguracji do naszej płyty a jedynie do poprzednich wersji. Zupełnie tak jakby tej diody nie było..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak Ci się uda odczytać temperaturę z diody bo mam ten sam problem a właścviwie miałem bo już sobie odpuściłem. A propo's na pierwszej stronie FAQ nie ma opisu konfiguracji do naszej płyty a jedynie do poprzednich wersji. Zupełnie tak jakby tej diody nie było..

1218342[/snapback]

Na A7N8X-E Deluxe, oprócz czujnika ASUSa jest jeszcze Winbond, ale żadne z jego wskazań nie działaja :(

 

Ja sie tam nie przejmuję i traktuję temp. z ASUS 1 jako tą z diody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli juz sam nie wiem :mur: Jesli brac pod uwage ze asus1 podaje temp procesora to moge smialo go krecic wiecej gdyz narazie nie przekroczyla jeszcze do 50 stopni. No ale z drugiej strony ta informacja ze "cos tam" ma juz powyzej 60 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniki winbonda pokazuja mi takie temp 128 , 0 , 128*C

czasami drugi czujnik pokazuje zamiast 0 minus 128 :lol:

 

a teraz pokazuje mi takie temp speedfan 4.19

 

asus ASB100 pokazuje takie temp

43*C

32*C

-1*C

25*C

 

LM75 pokazuje

0*C

32*C

 

Winbond W83791D pokazuje

1*C

126*C

125*C

 

 

LOL a mbm5 pokazuje ze dioida procka ma 0*C - buahahhahahha

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem dzisiaj kupić tą płytę na giełdzie w Katowicach, patrzę a tu wszyscy mają rev. 1.0.1 jak to możliwe :? Myślałem że może do Polski trafiają płyty które długo leżały w magazynach za granicą. Nie kupiłem, bo zależy mi na FSB200 lub nawet trochę więcej.

Dopiero w domu zorientowałem się że to płyta A7N8X-E Delux i pewnie to nie to samo co A7N8X Delux. Czy ktoś to potwierda ??

W takim razie rodzi się pytanie czy na tej płycie da się osiągnąć FSB200 ??

czy ma wszystkie te dodatki co płyta bez E ??

Jakie wrażenia z podkręcania??

Proszę o odpowiedzi urzytkowników którzy mają tąwersję płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus a7n8x e dlx rev 1.01 czesto jest rozpoznawany przez niektore progsy jako a7n8x dlx rev 2.0

wiec spoko mozna podkrecac na fsb 200 ibezproblemowo pracowac jesli ma sie odpowiedni sprzet gdyz plyta ta jest dosc wymagajaca co do pamieci i zasilaczy i dodatkowego chlodzenia.

 

-E ma dwie sieciowki jedna 10/100/1000(gigabit), druga 10/100 plus slot wifi czaami w pudleku jest jest modól wifi

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój konfig jak poniżej. Chce podkręcić mojego Bartona 2500+ na 3200+ i mam problem. Przy ustawieniach 200*11 i napięciu 1,75 nawet nie wystartuje. Dopiero przy 1,825 coś sie dzieje. Winda Xp raz poszła mi przy napięciu 1,85, ale przy zabawie z 3dmark03 nastąpił reset. Ogólnie przy tym ustawieniu w trakcie łądowania windy wyskakuje bład i reset. Może to winda zasilacza - posiadam jakiegoś Megabajta 350 Wat. W biosie tam gdzie pokazuje wartości dla napięcia +5V wynik 4,6V. Pamięci mam Twinmos PC3200 8/3/3/2,5. Chłodzenie standard, jeśli jednak okaże się, że Bartek chce się kręcić wyżej założe lepsze. Pomocy!!! Pozdro dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój konfig jak poniżej. Chce podkręcić mojego Bartona 2500+ na 3200+ i mam problem. Przy ustawieniach 200*11 i napięciu 1,75 nawet nie wystartuje. Dopiero przy 1,825 coś sie dzieje. Winda Xp raz poszła mi przy napięciu 1,85, ale przy zabawie z 3dmark03 nastąpił reset. Ogólnie przy tym ustawieniu w trakcie łądowania windy wyskakuje bład i reset. Może to winda zasilacza - posiadam jakiegoś Megabajta 350 Wat. W biosie tam gdzie pokazuje wartości dla napięcia +5V wynik 4,6V. Pamięci mam Twinmos PC3200 8/3/3/2,5. Chłodzenie standard, jeśli jednak okaże się, że Bartek chce się kręcić wyżej założe lepsze. Pomocy!!! Pozdro dla wszystkich.

1219093[/snapback]

To pewnie wina zasilacza - sam bartek na ustawieniu 200x11@1.75 zjada ze 70 Watów - a wszystko to z lini 5V - stąd spadek na 5V.

 

Zmien zasilacz (albo przynajmniej pożycz lepszy na próbę) - może zaboli w kieszeni, ale na pewno mniej niż cały konfig miałby się spalić...

 

A co do chłodzenia - nie na wentylu Boxowym! Musisz koniecznie zmienić chłodzenie, bo puścisz procka z dymem - prędzej czy później.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie wina zasilacza - sam bartek na ustawieniu 200x11@1.75 zjada ze 70 Watów - a wszystko to z lini 5V - stąd spadek na 5V.

 

Zmien zasilacz (albo przynajmniej pożycz lepszy na próbę) - może zaboli w kieszeni, ale na pewno mniej niż cały konfig miałby się spalić...

 

A co do chłodzenia - nie na wentylu Boxowym! Musisz koniecznie zmienić chłodzenie, bo puścisz procka z dymem - prędzej czy później.

1219113[/snapback]

 

Ok. A jakie polecasz chłodzenie? Bo mam na oku takie http://sklep.benchmark.pl/pelny_12204.html

a zasilacz chce kupić taki http://sklep.benchmark.pl/pelny_15785.html

Edytowane przez Dantex76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mi równiez nie działa odczyt temperatury w MBM z diody. Sprawdzałem oba configi z FAQ'a i kupa. :mur:

2. Śledzie z gameportem są dostępne w cenie 20zł (tyle chcą w www.esc.pl). to ja se lepiej pada na usb kupię... :-|

3. Czy przyklejenie radiatora na SB uniewaznia gwarancję?

4. Po kilkugodzinnej pracy cos mi w kompie "piszczy" (i raczej nie są to wiatraki). Ma ktoś podobny problem? Może to zasilacz (feel LC-B350ATX)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dantex76

mialem ten wentyl ... przez dwa dni i sprzedalem poniewaz na maks obrotach i defoltowych ustawieniach proca mialem 54*C (trochi duzo)

kup zalmana 7000 lub pentagrama QC80; 100; QVC120+ miedziane ofcoz

ten ostatni potrzebuje 3 cm od plyty do zasilacza

jako zasilke polecilbym conajmniej 400W firmy tagan; huntkey; chieftec itd markowe i dobre

 

przy okazji tematu sam zauwazylem przy tescie super pi 4mb ze moj chieftec 360 tez juz nie wyrabia na linii 5v i napiecie spada do 4,8 :( ale jak procek ustawie na 11*200 to ladnie trzyma 5V

 

wiec nie zaluj kasy na to co najwazniejsze jesli chcesz podkrecac i nie spalic calego kompa

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i na wstępie wielkie Pozdro

Posiadam następujący sprzęt i mam z nim niewielki problem PORADŹCIE

Asus A7N8X v2.0 Deluxe

AMD Athlon XP-A, 2200 MHz (11 x 200) 3200+ 1,60v tp 37^ przy obciążeniu

RADEON 9500 128 MB@344/635 odblokowane 8 potoków

2x GeIL 512 MB PC3200 DDR 400 2.0-3-3-7 @ 166 MHz

Creative Audigy Player+CREATIVE Inspire T5900

WDC WD1200JB-00CRA1 (111 GB)

Samsung CD/DVDW TS-H552B

PIONEER DVD-ROM DVD-120

Leadtek Winfast TV2000 Expert[/b]

 

I mam następujący problem przy ustawieniach 12 x 200 przechodzi wszystkie testy ale gdy odpalę nfs u II to pochwali wysypuje giere to samo się dzieje przy innych programach jeśli zaś ustawie na 11,5 x 200 wszystko inne działa a giere wysypuje po jakiejś godzinie. Kiedy ustawiłem 12 x 200 to po 2g zbufało zasilacz w tej chwili mam ten sam tylko nowy 350v tylko że cos świruje z napięciem 12+ ponieważ niekiedy ono przekroczy 13,300v

Poradźcie czy to wina zasilacza mam zamiar kupić chieftec 360v ale czy to pomoże.

A może to problem biosu

Z gury dzięki za rady :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. A jakie polecasz chłodzenie? Bo mam na oku takie 1219178[/snapback]

Wentylek wygląda ok. Ale zastanów się też nad pentagramami (qc-80cu, qc-92cu i większe), zalmanem 7000B, oraz Si-97 - ostatni jest najwydajniejszy, ale trzeba mu jeszcze dokupić wentylator i jest tylko dla SocketA. Każdy z nich będzie duuuuuużo lepszy niż cooler boxowy.

 

A co do zasilacza, to nie jest mi ta firma znana. Ja wybrałbym coś takiego

a) Chieftec HPC 360-302DF (190,-) lub 420-302DF (260,-)

B) TOPOWER 400W P5 TITANIUM EPS (300,-)

 

przy okazji tematu sam zauwazylem przy tescie super pi 4mb ze moj chieftec 360 tez juz nie wyrabia na linii 5v i napiecie spada do 4,8 icon_sad2.gif ale jak procek ustawie na 11*200 to ladnie trzyma 5V

4,8 jest jeszcze w normie :) Dopuszczalny zakres wahań to 4.75 - 5.25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko ten bios 1013 jest do twojego A7N8X-E Deluxe, a ja mam zwykłe A7N8X. Nie jestem pewien czy dobrze będzie jak go wgram.

1219570[/snapback]

OK,OK nie wczytałem się dokładnie. W takim razie może ktoś na forum podpowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że z marnowałem niepotrzebnie trochę kasy, bo soft Asusa udostępnia zrobienie punktu dostępowego Wi-Fi.

Czy ktoś może się podzielić wrażeniami z używania Wi-Fi na -E? Jakie szybkości (nigdzie nie mogę znaleźć wprost, jaki standard obsługuje a jedynie sugestie, że 11-22mbit), jaki soft? Ktoś używa z linksysem WRT54G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...