Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Asus WIFI-B/Ralink

bezprzewodowa karta sieciowa ze złączem PCI przeznaczona do płyt głównych marki Asus; standard 802.11b; szyfrowanie 64/128/256-bit WEP; maksymalna szybkość transmisji 11Mbps lub 22Mbps;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już gdzieś WiFi@Home w standardzie 802.11g - 54Mbit. Niestety, w żadnym polskim sklepie takowego nie znalazłem.

 

Natomiast są łatwodostępne rozszerzenia 802.11b - 11Mbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Przeglądałem mnóstwo materiału dotyczącego płyty ASUS A7N8X Dlx. (ale tego jest tu mnóstwo 8O ) i nie znalazłem odpowiedzi (może źle szukałem) na mój problem.

Otóż posiadam płytę ASUS A7N8X Dlx. Gold rev. 1.04.

Niedawno zdarzyło się, że po normalnym wyłączeniu kompa nie udało mi się już więcej go uruchomić. Objaw jest taki, że wszystkie napięcia są, świeci zielona dioda na płycie jednak sama płyta "nie wstaje". Nie rusza nawet wiatrak na procku i karcie graficznej. W ogóle nie daje oznak życia ...........

Płyta poszła do naprawy, gdzie po ponad miesiącu wróciła do mnie.

Nie dowiedziałem się, co było przyczyną takiego zachowania płyty, ale po jej oglądnięciu zauważyłem, że zmieniona została kość BIOSu.

Po podłaczeniu zasilania, klawiatury i karty graficznej od razu wystartowała.

Prawdapodobną przyczyną kłopotów było kompletne padnięcie kości BIOSu.

Teraz mam wgrany 1006.

Wszystko teoretycznie jest dobrze, jednak zdarzają się zawieszenia systemu i co ciekawe w dowolnych momentach, tzn. bez względu na aktualnie korzystanie z programu.

Posiadam pamięci Hynix, których współpracę z płytą poprawiono dopiero od Biosu 1007. Nie wiem już na co zrzucić winę, więc chciałem wgrać nowszy BIOS, tzn. 1008.

Zgodnie z propozycjami z pierwszej strony FAQ postanowiłem dokonać aktualizacji. Okazuje się jednak, że nie mogę dokonać aktualizacji, gdyż w trakcie jej próby wyświetla mi komunikat "The file size does not match!"

O co chodzi, sprawdziłem, że obecny bios ma długość 524288 (512KB), czyli identycznie co BIOS ubera, czy też ze strony ASUSa.

Próbowałem dokonać upgrade z linii poleceń, jak również programem AWDFLASH ver. 8.24B.

 

Czy ktoś wie, w czym jest problem i jak go rozwiązać.

Dodam, że zaraz po kupnie płyty wgrałem programem AWDFLASH BIOS 1007 zupełnie bezproblemowo.

Edytowane przez Sharky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc - właśnie przed chwilą wgrałem pod Windowsem BIOS 1007.

Trochę dziwi mnie zachowanie programu ASUS Update (pod Windows), gdyż zgłasza błedy przy próbie wczytania wersji 1008 pochodzącej ze strony Asusa.

Niestety nadal nie mogę Awdflash''em wgrać BIOSu ubera lub innego wyświetlając komunikat opisany we wcześniejszym moim poscie.

Edytowane przez Sharky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z tą płytą, mianowicie zawiesza mi się system po tym jak uruchomię program do oglądania telewizji dołączony do karty AverMedia TV Phone 98, komp zawiesza się w takim przypadku zarówno pod windą jak i linuxem (pod linuxem to w ogóle system zawiesza się po jakichś 5-10 min. od startu co bym nie robił, pod windą tego nie ma - więc przegrzewanie odpada).

Mój zestaw:

płyta ASUS A7N8X-E Deluxe (rev 1.01 bios 1009 - wgrany przez ASUS Update)

AMD Sempron 2500+

256 MB RAM DDR 400 MHz SpecTek

zasilacz 350 W z obudowy Tracer (chyba Megabajt)

GeForce 2MX 200

AverMedia TvPhone 98

HDD Seagate Barracuda 40GB 7200 i Samsung SpinPoint 20GB 5400

kontroler IDE ATA Silicon Image

CD-RW Liteon i DVD Panasonic

 

płyta na standardowych ustawieniach, zero overclockingu i modów

Edytowane przez yacoob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc - właśnie przed chwilą wgrałem pod Windowsem BIOS 1007.

Trochę dziwi mnie zachowanie programu ASUS Update (pod Windows), gdyż zgłasza błedy przy próbie wczytania wersji 1008 pochodzącej ze strony Asusa.

Niestety nadal nie mogę Awdflash''em wgrać BIOSu ubera lub innego wyświetlając komunikat opisany we wcześniejszym moim poscie.

1222432[/snapback]

Spróbuj tak:

 

awdflash 1008.bin /py /sn /cp /cc/ LD/E

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak:

 

awdflash 1008.bin /py /sn /cp /cc/ LD/E

1222667[/snapback]

 

OK, zaraz sprawdzę.

Dotychczas próbowałem np. tak:

 

awdflash 1008r1.bin /py /sn /cc /cd /cp /ld /e

 

i zawsze otrzymywałem komunikat: "The file size does not match!"

 

 

Czy ma to znaczenie, że parametry "ld" i "e" pisałem małymi literami oraz dodatkowo miałem parametr "cd" ?

 

A tak przy okazji, czy jest gdzieś opisane, jakie są dostępne parametry i jaką pełnią funkcję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupic pamięci 2x256Mb PC3200 (timingi Cl2 lub CL2,5), mam na to około 400PLN. Poradzcie cos co będzie działało stabilnie w dualu wraz z Asusem A7N8X-E Deluxe, Athlon Thorton 2000+@2,09GHz, Cheiftec HPC-360-302-DF i R9550 Gigabyte. Może być coś powyżej PC3200 to tak przyszłościow. Proszę o sugestie wraz z adresami do sklepów internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh.. a ja pamietam jak ten temat mial "tylko" 34strony:D (nawet zarejestrowany nie bylem)

mam pytanie. posiadam BIOS w wersji 1007.

Nie mam zamiaru już kręcić Mojego sprzętu, ponieważ nie mam kaski na lepsze pamięci:/ a że źle jakies pol rok temu postąpiłem kupywając te (tylko 333Mhz bo nie moglem dostać 400:) ) to inna sprawa:); ale do sedna, mam 100%STABILNIE!!! nic sie nie wiesza (odpukać), co zyskam jezeli zmienilbym bios? jeżeli 2% wydajności to od razu mówie, że nie zmieniam.. ponieważ jak odkręce kompa przed flashem, to mam problemy z kostkami (RAM).. ciezko je zaaplikować spowrotem na FSB 220:) no takie to już nasze wybredne mobo:)

pozdro.. ANdyN i Hanu pozdro!! sporo rad tutaj sie dowiedzialem o swojej mobo:)

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prosbe....czy mozecie przestac walkowac w kolo te same pytania..ten watek juz dawno sie temu skonczyl i to chyba z 50 stron temu... wszystko tu jest a przedewszystkim na pierwszej stronie.....tylko ze pojawila sie grupa leniwych ktorym sie nie che i walkuja od nowa ....a jaki bios?..a czy nie za cieplo?....a czy napiecia w porzadku?........ludzie macie tu wszystko reszte poekserymentujcie sami.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prosbe....czy mozecie przestac walkowac w kolo te same pytania..ten watek juz dawno sie temu skonczyl i to chyba z 50 stron temu... wszystko tu jest a przedewszystkim na pierwszej stronie.....tylko ze pojawila sie grupa leniwych ktorym sie nie che i walkuja od nowa ....a jaki bios?..a czy nie za cieplo?....a czy napiecia w porzadku?........ludzie macie tu wszystko reszte poekserymentujcie sami.....

AMEN!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !!

 

komp mi padł !!! AAAAAAAAAAAA !!!

Wstaje i nawet udaje mi sie zalogować do windowsa ale tam, po 10 sekundach BSoD sie pokazuje, a czasem restart, Wsyzstkie wartości w Biosie ustawiłem na defaultowe, mimo że nie miałem bardzo podkręconego kompa proc - 11x205, napięcie na pamięciach 2.9 V.

 

Pomocy, Panowie, co mogło wykitować, płyta, proc, czy pamięci !!??

Grałem sobie a tu nagle zonk.

 

Help, bo mi komp potrzebny do pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prosbe....czy mozecie przestac walkowac w kolo te same pytania..ten watek juz dawno sie temu skonczyl i to chyba z 50 stron temu... wszystko tu jest a przedewszystkim na pierwszej stronie.....tylko ze pojawila sie grupa leniwych ktorym sie nie che i walkuja od nowa  ....a jaki bios?..a czy nie za cieplo?....a czy napiecia w porzadku?........ludzie macie tu wszystko reszte poekserymentujcie  sami.....

1225735[/snapback]

Czyli nikt mi nie pomoże?

Sam musze sprawdzic, myslalem że znajde tu pomoc.. po nieważ jak pisalem, żeby komputer wstał u mnie na FSB 220 z tymi pamieciami co mam, musze robic sztuczki typu oszukiwanie kompa, przekladanie pamiątek ITP..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępne komendy awdflash możesz zobaczyć wydając w środowisku DOS polecenie: awdflash ?

1224043[/snapback]

Dzięki.

 

Sorry, źle się wyraziłem - chodziło mi bardziej o kombinacje różnych parametrów i w jakich przypadkach są przydatne.

Szukając w sieci znalazłem np. że jeżeli awdflash zgłasza komunikaty o niezgodności typu biosa lub wielkości pliku, to używa się polecenia: awdflash /tiny bios.bin

 

Właśnie chodzi mi o takie sprawdzone podpowiedzi, bo jak wiadomo nieumiejętne korzystanie z uaktualnienia biosu może przynieść więcej strat niż korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prosbe....czy mozecie przestac walkowac w kolo te same pytania..ten watek juz dawno sie temu skonczyl i to chyba z 50 stron temu... wszystko tu jest a przedewszystkim na pierwszej stronie.....tylko ze pojawila sie grupa leniwych ktorym sie nie che i walkuja od nowa  ....a jaki bios?..a czy nie za cieplo?....a czy napiecia w porzadku?........ludzie macie tu wszystko reszte poekserymentujcie  sami.....

1225735[/snapback]

 

Ostro, ale rzeczowo... :twisted2:

 

W FAQ na pierwszej stronie jest w zasadzie wszystko co wszelakim userom A7N8X udało się na temat tej MoBo ustalić. Płyta jest na rynku ponad 2 lata i nic tu nowego się nie wypłodzi. Nie twórzmy sztucznie postów, zanim nie sprawdzimy dokładnie czy dany problem nie był już poruszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tę płytę od około 1,5 roku, ale teraz mam wątpliwości co do jednej rzeczy. Niestety przeglądając ten wątek nie znalazłem odpowiedzi ma moje pytanie.

Mam system na raid 0 ( 2 maxtory 80 GB SATA ). Czy po sflaszowaniu biosu raid zostaje bez zmian, czy w związku z tym że zostaje update'owany sata bios ( z 4.2.27 na 4.2.50 ) raid się rozsypuje? Mam wiele cennych dla mnie danych i nie chcę ich stracić.

I czy czasem przy " clear cmos " też się tak nie może dziać? Gdzieś czytałem , że wtedy trzeba przy starcie po "clear" wejść do SATA Bios i ustawiać od nowa macierz, ale to chyba powoduje utratę zapisanych wcześniej danych???.

Robił już ktoś z Was flash przy systemie na Raid 0?

Proszę o pomoc bo chcę zmienić bios z mojego 1007 na 1008 mod3.

Jeśli pytanie jest banalne to sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tę płytę od około 1,5 roku, ale teraz mam wątpliwości co do jednej rzeczy. Niestety przeglądając ten wątek nie znalazłem odpowiedzi ma moje pytanie.

Mam system na raid 0 ( 2 maxtory 80 GB SATA ). Czy po sflaszowaniu biosu raid zostaje bez zmian,  czy w związku z tym że zostaje update'owany sata bios ( z 4.2.27 na 4.2.50 ) raid się rozsypuje? Mam wiele cennych dla mnie danych i nie chcę ich stracić.

I czy czasem przy " clear cmos " też się tak nie może dziać? Gdzieś czytałem , że wtedy trzeba przy starcie po "clear" wejść do SATA Bios i ustawiać od nowa macierz, ale to chyba powoduje utratę zapisanych wcześniej danych???.

Robił już ktoś z Was flash przy systemie na Raid 0?

Proszę o pomoc bo chcę zmienić bios z mojego 1007 na 1008 mod3.

Jeśli pytanie jest banalne to sorry.

1227085[/snapback]

Mam (jak widać w podpisie) raid0. Kilka razy flashowałem bios, z linii poleceń jak i przy pomocy tego windowsowego programu. Wgrywałem różne biosy, modowane i fabryczne. Zdarzało się, że flasciach!ąc bios płyty, na nowszy bios sata wgrywałem starszy. Ale nigdy nie miałem problemów z macierzą. Po flashowaniu biosu nie wchodziłem do biosu sata - nigdy nie pomyślałem, że jest to potrzebne -> komp problemami z sata nie sygnalizował takiej potrzeby

 

Czasem musiałem użyć zworki clear cmos. Wchodziłem do biosu płyty żeby wszystko skonfigurować, ale nigdy po tym zabiegu nie wchodziłem do biosu sata -> nic złego z macierzą się nie działo

 

Podsumowując do biosu sata zajrzeć musiałem tylko wtedy gdy konfigurowałem raid0. Późniejsze "wizyty" miały jedynie cele "poznawcze" -> właziłem tam ale nic nie zmieniałem. Chciałem sprawdzić czy pojawiają się nowe opcje po zainstalowaniu nowszego biosu sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostro, ale rzeczowo... :twisted2:

 

W FAQ na pierwszej stronie jest w zasadzie wszystko co wszelakim userom A7N8X udało się na temat tej MoBo ustalić. Płyta jest na rynku ponad 2 lata i nic tu nowego się nie wypłodzi. Nie twórzmy sztucznie postów, zanim nie sprawdzimy dokładnie czy dany problem nie był już poruszany.

1226699[/snapback]

no to rozumiem że mój problem tuner tv+płyta+crash jest nierozwiązywalny :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Mam płyteA7N8X Deluxe i muszę zmienić RAM.

 

Pamięci nie mają być do kręcenia - mają być po prostu szybkie od urodzenia i extra stabilne.

 

Myślałem nad 2 X 512 MB KINGSTON KVR400X64C3A (CL3)

 

Nie będzie problemu, bo słyszałem że asus wybrzydza w kingstone.

 

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z tą płytą, mianowicie zawiesza mi się system po tym jak uruchomię program do oglądania telewizji dołączony do karty AverMedia TV Phone 98, komp zawiesza się w takim przypadku zarówno pod windą jak i linuxem (pod linuxem to w ogóle system zawiesza się po jakichś 5-10 min. od startu co bym nie robił, pod windą tego nie ma - więc przegrzewanie odpada).

Mój zestaw:

płyta ASUS A7N8X-E Deluxe (rev 1.01 bios 1009 - wgrany przez ASUS Update)

AMD Sempron 2500+

256 MB RAM DDR 400 MHz SpecTek

zasilacz 350 W z obudowy Tracer (chyba Megabajt)

GeForce 2MX 200

AverMedia TvPhone 98

HDD Seagate Barracuda 40GB 7200 i Samsung SpinPoint 20GB 5400

kontroler IDE ATA Silicon Image

CD-RW Liteon i DVD Panasonic

 

płyta na standardowych ustawieniach, zero overclockingu i modów

1222652[/snapback]

A sprawdzałeś czy nie ma konfliktów przerwań IRQ? Pewnie tuner siedzi na wspólnym przerwaniu z jakim innym urządzeniem i sie gryzą. Zmień na początek slot PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LordBoski

Witam, wlasnie kupilem Asusa A7N8X-E Deluxe. Sprawdzałem wersje BIOS'u: Rev 1012. Pamięć Kingstona 512 - 400

Mam zamiar kupic proca. Myslałem nad Bartek 2500+ Mobile-XP. I teraz mam pytanie: czy po wlozeniu bedzie smigał prawidłowo??

Jak go fajnie podkrecic?? Słyszałem ze się da podkrecić do 3200Mhz i chodzi stabilnie na zwykłym chłodzeniu (Mam GlacialTech

2450 Igloo) Nie znam sie na OC wiec proszę o pomoc jakiegos speca co sie na tym dobrze zna. Mam zasil Codegena 400W. Grafa:

Gainward GeForce 3 Ti450. W 3dMarku 2001 SE mam 6000 pkt. Coś mi podejzane to! co o tym sadzicie ??

I jeszcze jedno: jaki najlepiej nowy biosik sobie zarzucic?? skad go sciagnac???? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie kupilem Asusa A7N8X-E Deluxe. Sprawdzałem wersje BIOS'u: Rev 1012. Pamięć Kingstona 512 - 400

Mam zamiar kupic proca. Myslałem nad Bartek 2500+ Mobile-XP. I teraz mam pytanie: czy po wlozeniu bedzie smigał prawidłowo??

Jak go fajnie podkrecic?? Słyszałem ze się da podkrecić do 3200Mhz i chodzi stabilnie na zwykłym chłodzeniu (Mam GlacialTech

2450 Igloo) Nie znam sie na OC wiec proszę o pomoc jakiegos speca co sie na tym dobrze zna. Mam zasil Codegena 400W. Grafa:

Gainward GeForce 3 Ti450. W 3dMarku 2001 SE mam 6000 pkt. Coś mi podejzane to! co o tym sadzicie ??

I jeszcze jedno: jaki najlepiej nowy biosik sobie zarzucic?? skad go sciagnac????  pzdr

1228081[/snapback]

W FAQ na pierwszej stronie jest w zasadzie wszystko co wszelakim userom A7N8X udało się na temat tej MoBo ustalić. Płyta jest na rynku ponad 2 lata i nic tu nowego się nie wypłodzi. Nie twórzmy sztucznie postów, zanim nie sprawdzimy dokładnie czy dany problem nie był już poruszany.

1226699[/snapback]

Ja pierd%$#@@

 

Niektórzy są niereformowalni .... :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LordBoski Mobile kreca sie bardzo ladnie, ale mysle ze na 3200MHz stabilnie na standardowym chlodzeniu to Ci raczej napewno nie pojdzie... Poczytaj lepiej o oznaczeniach procesorow AMD zeby sie nie osmieszac wiecej.

 

Sugeruje tez zmiane zasilacza na jakis lepszy jesli nie chcesz swojego kompa puscic z dymem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...