Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem już gdzieś WiFi@Home w standardzie 802.11g - 54Mbit. Niestety, w żadnym polskim sklepie takowego nie znalazłem.

A ja znalazłem.

Arcomp

Tylko, że jak porównać z ceną wolniejszej wersji, to wymiana przestaje mieć sens.

 

No to chyba sobie na razie dam luz i poczekam, aż ceny spadną, szybkości wzrosną (a może i jakiś nowy rev płytki wyjdzie).

 

Ciekawi mnie jak -E radzi sobie z softem do podkręcania - nTune czy CPUMSR (bo bez -e to porażka - ale -e ma certyfikat nVidii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie kupilem Asusa A7N8X-E Deluxe. Sprawdzałem wersje BIOS'u: Rev 1012. Pamięć Kingstona 512 - 400

Mam zamiar kupic proca. Myslałem nad Bartek 2500+ Mobile-XP. I teraz mam pytanie: czy po wlozeniu bedzie smigał prawidłowo??

Jak go fajnie podkrecic?? Słyszałem ze się da podkrecić do 3200Mhz i chodzi stabilnie na zwykłym chłodzeniu (Mam GlacialTech

2450 Igloo) Nie znam sie na OC wiec proszę o pomoc jakiegos speca co sie na tym dobrze zna. Mam zasil Codegena 400W. Grafa:

Gainward GeForce 3 Ti450. W 3dMarku 2001 SE mam 6000 pkt. Coś mi podejzane to! co o tym sadzicie ??

I jeszcze jedno: jaki najlepiej nowy biosik sobie zarzucic?? skad go sciagnac????  pzdr

1228081[/snapback]

10.....9....8.....7.....6.....5...... Hanu, jesteś spokojny, nie denerwujesz się......zrelaksuj się....odpręż.......

 

LordBoski, mam nadzieję, że twój post to dobry dowcip. Jeśli nie, to ja pytam - po kiego grzyba my tu języki strzępimy? Jesteś początkujący, więc OSTATNI raz udzielę odpowiedzi - PRZECZYTAJ FAQ !!!!!!!!!

 

Moja dobra rada - zmień zasilacz jeśli Ci zależy na kompie, poczytaj o podkręcaniu Athlonów XP i naucz sie wykorzystywac dorobek userów tego forum. Potem wróć tu i zadaj sensowne pytania...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LordBoski

Nie jestem takim specem jak wy i nie orientuje sie tak dobrze, jesli komus zronbilem krzywde lub zdenerwowałem to sorry...

a tak na marginesie ;) w FAQ pisze ze wersje plyty znajde pod 2 PCI... niestety nie ma.. kupilem plyte niedawno i moze dają ją gdzies indziej, prosze o pomoc pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pod trzecim? A moze 3 centymetry obok...? Sorry stary, ale rynce opadywuja...:( Kazd tu chetnie Ci pomoze, ale zrozum nas, gdy po raz tysieczny kolejny poczatkujacy uzytkownik zadaje to samo pytanie... Ja gdy sie tu przylaczylem (i to jest chyba prawidlowe) przeczytalem topik od dechy do dechy (coprawda wtedy bylo dopiero 30 stron)! Przeczytaj wszystko co to jest a bedziesz "Asus A7N8X[-E] Super Mega Elite Member"! :) I niech to sie tyczy wszystkich ktorzy sa tu nowi!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich moj kolega ma nietypowy problem z plyta asusa A7N8X-E Deluxe, kolega przez telefon mowił mi ze win98 da sie zainstlowac ale po zainstlowaniu windwsa xp wyskakuje blue screen z błedem, płyta miała wymieniony kondesator co mogło po za tym śiąść?dziwne objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem takim specem jak wy i nie orientuje sie tak dobrze, jesli komus zronbilem krzywde lub zdenerwowałem to sorry...

a tak na marginesie ;) w FAQ pisze ze wersje plyty znajde pod 2 PCI... niestety nie ma.. kupilem plyte niedawno i moze dają ją gdzies indziej, prosze o pomoc pzdr

1228795[/snapback]

Forum jest od tego, by dzielić się doświadczeniem, pomagać sobie. Ale musisz Nas zrozumieć, że trochę denerwujace jest odpowiadanie po raz tysięczny na to samo pytanie.

 

Na płycie NA PEWNO jest napisany revision. Może pod PCI, a może gdzieś indziej. Obejrzyj cały laminat. Choć na bank jestem przekonany, że jeśli Twój model to A7N8X-E to revision jet 1.01.

 

I dobrze ci radzę - ten Codegen 400 W jest niebezpieczny. To bardzo słaby zasilacz i przy OC może szybko pójść w zaświaty razem z płytą i czymkolwiek innym. Jesli nie stać cię na modele droższe, skup się na zasiłkach pokroju Huntkey, Modecon GTF, Chieftec w cenach przedziału 130-150 zł.To nie są monstra, ale dla początkującego "podkręcacza" w zupełności wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LordBoski

OK dzieki za porady. Nastepnym razem wszystko dokładnie przeszukam! Człowiek sie uczy na błedach ;) a jesli chodzi o Codegena to zrobie jak mowicie. Teraz sobie kupuje XP-M 2500+ i szkoda by bylo go zjarac. Jesli mozecie to podajcie jakis konkret model, niezadrogi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze ci radzę - ten Codegen 400 W jest niebezpieczny. To bardzo słaby zasilacz i przy OC może szybko pójść w zaświaty razem z płytą i czymkolwiek innym. Jesli nie stać cię na modele droższe, skup się na zasiłkach pokroju Huntkey, Modecon GTF, Chieftec  w cenach przedziału 130-150 zł.To nie są monstra, ale dla początkującego "podkręcacza" w zupełności wystarczą.

 

OK dzieki za porady. Nastepnym razem wszystko dokładnie przeszukam! Człowiek sie uczy na błedach ;) a jesli chodzi o Codegena to zrobie jak mowicie. Teraz sobie kupuje XP-M 2500+ i szkoda by bylo go zjarac. Jesli mozecie to podajcie jakis konkret model, niezadrogi :P

 

hessoo hanu napisal to se wybierz w tej cenie okolo 350-360 W

wedlug mnie najlepszy jest NeoTec 4202 (420W)

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki za porady. Nastepnym razem wszystko dokładnie przeszukam! Człowiek sie uczy na błedach ;) a jesli chodzi o Codegena to zrobie jak mowicie. Teraz sobie kupuje XP-M 2500+ i szkoda by bylo go zjarac. Jesli mozecie to podajcie jakis konkret model, niezadrogi :P

1229695[/snapback]

Akuratny dla Ciebie moim zdaniem będzie Chieftec 360-202 360W lub 360-302 DF 360W. Ten Neotec 4202 też może być, ale jest droższy ( choć jak na "czterystadwudziestkę" cena jest atrakcyjna ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małą zagwozdkę w związku z planowanym nowym dyskiem (trochę powyciszałem wszystko i Caviar okazał się stanowczo za głośny), raczej będzie Samsung albo Hitachi, tylko jedno: ATA czy SATA? Różni fachowcy mniejszego i większego kalibry straszą że sata to tylko z intelem, zaś na różnych dodatkowych kontrolerach bywają po pewnym czasie bezproblemowego działania zaginione pliki startowe, nagłe pady dysków i inne przypadłości :? I tu pytanie do tych którzy używali (używają) sata na naszej mobo. Czy jest jakaś pewna (o ile można o takiej mówić) kombinacja biosu, biosu sata i sterów do silicona.

Wiem że Andy pisał o swoich doświadczeniach, ale wtedy jeszcze nie było biosu 4.2.50 , biosów RedDwarfa więc liczę na jak najbardziej aktualne dane.

Podawajcie swoje konfigi i ich problemowość-bezproblemowość.

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hitachi (polecam) i na biosie o ktorym piszesz smiga az milo. Coprawda mam go dopiero z 5-6 miesiecy, ale jestem bardzo zadowolony. SATA to rozwiazanie bardziej przyszlosciowe. Kabelek cienki, wygodny w podlaczaniu. Nie zanotowalem zadnych problemow od czasu kupna dysku.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba odpowiednio włożyć pamięci.. SLOT 2 i 3. Muszą te sloty być zajęte.. ponieważ jak sie włoży w 1 i 2 albo w 1 i 3 to nie bedzie duala.. no chyba że sie trzy sloty zapcha:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że nie pisze, albo ja jestem ślepy.

Jak się uruchamia komp, to wciskam ALT+F2 i pisze wtedy info o BIOSIE i dyskach, jak dalej wcisne ENTER to nic się nie dzieje, a jak wcisce Esc to komp się dalej uruchamia i gada jakaś "gadaczka" ale żadnego info odnośnie Duala czy Single NIE MA. Proszę o pomoc bo naprawdę chciałbym się dowiedzieć jak pracują moje pamięci. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że nie pisze, albo ja jestem ślepy.

Jak się uruchamia komp, to wciskam ALT+F2 i pisze wtedy info o BIOSIE i dyskach, jak dalej wcisne ENTER to nic się nie dzieje,  a jak wcisce Esc to komp się dalej uruchamia i gada jakaś "gadaczka" ale żadnego info odnośnie Duala czy Single NIE MA.  Proszę o pomoc  bo naprawdę chciałbym się dowiedzieć  jak pracują moje pamięci.  :cry:

1236033[/snapback]

 

Piter, wyłącz gadaczkę i logoscreen w biosie (na pewno znajdziesz) i wtedy zobaczysz. Obiecuję !..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie włoży w 1 i 2 albo w 1 i 3 to nie bedzie duala..

Skąd to info?

Bo w mojej instrukcji stoi, że 1 i 3 (piersza wymieniona opcja), albo 2 i 3, albo wszystkie trzy dają duala.

 

Albo do pierwszego postu...

Szkoda, że sam odsyłasz tam, gdzie nie zaglądasz :(

 

W FAQ stoi:

P: Jak uzyskać DualChannel? O: Należy w obydwu kanałach umieścić tę samą ilość pamięci. Pierwszy kanał to slot 1 i 2, zaś drugi to slot 3. Może to być zatem np. [b]256MB w slocie 1 + 256 w slocie 3[/b] a potem dokupujemy 1x512 i umieszczamy 256MB w slocie 1 + 256MB w slocie 2 + 512MB w slocie 3.
Edytowane przez Kaizen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to info?

Bo w mojej instrukcji stoi, że 1 i 3 (piersza wymieniona opcja), albo 2 i 3, albo wszystkie trzy dają duala.

u mnie sprawdzone na płycie... wiec info z własnego doswiadczenia

Szkoda, że sam odsyłasz tam, gdzie nie zaglądasz :(

skąd mozesz wiedziec ze nie czytalem? CZYTALEM przed zakupem mojej mobo chyba ze 4razy od a do Z

W FAQ stoi:

P: Jak uzyskać DualChannel? O: Należy w obydwu kanałach umieścić tę samą ilość pamięci. Pierwszy kanał to slot 1 i 2, zaś drugi to slot 3. Może to być zatem np. [b]256MB w slocie 1 + 256 w slocie 3[/b] a potem dokupujemy 1x512 i umieszczamy 256MB w slocie 1 + 256MB w slocie 2 + 512MB w slocie 3.

1237834[/snapback]

Zaprzeczasz sam siebie pisząc to.

 

no offence i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sprawdzone na płycie... wiec info z własnego doswiadczenia

Serio 1+3 nie działa Ci dual??

 

Zaprzeczasz sam siebie pisząc to.

W którym miejscu?

I w FAQ i w instrukcji jest napisane, że DC to 1+3, 2+3, 1+2+3. I tak pisałem - może i jestem ślepy, ale nie widzę zaprzeczania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że nie pisze, albo ja jestem ślepy.

Jak się uruchamia komp, to wciskam ALT+F2 i pisze wtedy info o BIOSIE i dyskach, jak dalej wcisne ENTER to nic się nie dzieje,  a jak wcisce Esc to komp się dalej uruchamia i gada jakaś "gadaczka" ale żadnego info odnośnie Duala czy Single NIE MA.  Proszę o pomoc  bo naprawdę chciałbym się dowiedzieć  jak pracują moje pamięci.  :cry:

1236033[/snapback]

Everest -> Testy -> Odczyt pamięci. I jeśli dual to stoi DUAL DDR3200, jeśli single, to tylko DDR3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już mam, wszystko ustawiłem. Pamięci mam w slocie 1 i 3. TwinMosy (z dobrych czasów) 2 x 256MB PC3200

Działają w Dualu i z timingami 2-2-2-6. Max FSB uzyskałem 210MHz ale Prime się wiesza. Stabilnie chodzą na 208MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...