Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na NeoTEC 22dB 380W X3800 No-Noise??

1238568[/snapback]

Planujesz za jakiś czas przesiadkę na A64? Jeśli tak, to poczytaj w tym dziale np. te topiki

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104130

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=108628

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=112054

 

Dowiesz się paru ciekawych rzeczy odnośnie wymagań tej platformy co do zasilaczy. Chyba że z każdą zmianą platformy zmieniać będziesz zasiłkę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba odpowiednio włożyć pamięci.. SLOT 2 i 3. Muszą te sloty być zajęte.. ponieważ jak sie włoży w 1 i 2 albo w 1 i 3 to nie bedzie duala.. no chyba że sie trzy sloty zapcha:)

1235180[/snapback]

 

Peseq, nie siej zamętu. Czy ja niewyraźnie w FAQ napisałem?

 

DUAL będzie działał JEDYNIE w konfiguracjach: 1+3, 2+3 oraz 1+2+3. Za nic w świecie nie będzie DUAL'a przy obsadzeniu 1+2, z tej prostej przyczyny, ze sloty te przyporządkowane sa do TEGO SAMEGO BANKU. Nie ma żadnych przesłanek dla , których ustawienie 1+3 miałoby nie działać.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ja mam model płyty z kosmosu, gdzie dual nie działa jak obsadze banki 1 i 3...

Czytałem faq 4 razy. i wiedziałem o tym. jednak jak przetestowałem, to mówie jak napisalem.. u mnie na mojej płycie NIE MA DUALA na 1+3!!!

trudno to pojąć? bez urazy i ataku;

ale koles sie zapytał to powiedziałem żeby luknął na pierwszy post, nastepny napisał że sam go nie czytałem (ot tak z kosmosu); a potem jeden z trzecim mnie jadą, bo u nich jest inaczej.. no ja nie moge.. ale ja podałem z własnych doświadczeń.. więc nie sieje zamętu, tylko jedynie informuje o takiej MOŻLIWOŚCI!!

Hanu, Ty tutaj poradziłeś "milionom" osób:), ale daj dojść do słowa innym użytkownikom.. to, że u ciebie akurat tak jest, to wcale nie znaczy że każdy model płyty jest identyczny, nawet jeżeli ma ten sam rev. ja mam 2.0, ktos inny ma 2.0, ale jednak ten dual u mnie działa tylko na 2+3 lub na 1+2+3.. na 1+2 i 1+3 nie mam duala..

SPRAWDZONE dzisiaj nawet..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne.... Wiesz skałdałem z 15 kompów z różnymi odmianami A7N8X i zawsze ustawiałem 1+3. Nie spotkałem przypadku w którym Dual tak by nie działał. Te pamieci masz -jedno czy dwustronne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny problemik tzn. A7N8Xdeluxe rev2.0 przy starym biosie niepamietam ale ktorys z rzedu 1003 niepokazywła w biosie przy poscie ze jest dual (nic niepokazywała poza oczywistymi postami ) ale po zmianie biosu na wyzszy odrazu było OK i tez miałem dobrze banki obsadzone , aha moje pamieci to Twinmosy jak by cos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dziwny problem:|

Posiadam asusa a7n8x -e delux i nie chce mi z zadnego napedu (LG, LiteON 1653S) bootowac TYLKO plyt DVD (CDRy bootuje). W biosie wszystko ustawione. Nigdzie nie moge znalesc rozwiazania tego problemu.

 

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu: Nie mam zamiaru sie kłócić, ponieważ po co:) pomogles mi w różnych sprawach w tym topicu, ale u mnie duala na 1+3 nie ma:)

pamiątki mam jednostronne.. no-name (jedna normalna a druga o połowe niższa (wysokosc). ale jak posiadalem hynixy to tez 1+3 nie mialem.

Martinii: 1007 oficjalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy nie ma konfliktów przerwań IRQ? Pewnie tuner siedzi na wspólnym przerwaniu z jakim innym urządzeniem i sie gryzą. Zmień na początek slot PCI.

1227920[/snapback]

Dzięki że ktoś się zainteresował i chce pomóc, w slotach PCI mam tylko wspomnianą kartę tunera TV i kontroler ATA100 (Silicon Image), ale spróbuję poprzekładać może coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZASADA NR 1: NIE UŻYWAĆ PRZY FSB 200 MNOŻNIKÓW 10 i 10,5 , BO KOMP NIEBĘDZIE BOOTOWAŁ.

576031[/snapback]

A mi sie botuje i chodzi super stabilnie :)

Mam kilka wątpliwwości może pomożecie mi je rozwiać. Mam semprona 2400+ i kręci się bardzo ladnie, uzyskuje prędkość 2150MHz bez podnoszenia napięcia. Zgodie z fakiem szerokim łukiem omijam FSB 218-220. Niestety przy fsb 221 windows wstaje lecz jest bardzo niestabilny. Czy to płyta może już wyrabiać? Aha mam kingmaxy 466MHz (2.5-3-3-8@2.8V), zasilacz asusa 300W, a na procku boxowy cooler. Co wymienic aby dalej mozna bylo podnosic FSb??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LordBoski

Witam, oto co pokazuje Sandra 04. Pytanie moje brzmi tak: jaka mam wersje płyty, bo albo jestem ślepy albo nie jest napisane na laminacie!

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a co moze byc z moja konfiguracją ze jak np. włoże plyte pod xp do liteona1633s to liteon zamieli 2 razy i komp mi sie resetuje.

sprawdzilem pamieci memtestem, dysk twardy, wyglada na ok, zasilkatez ok, nap, 5v,12.22

nie mam koncepcji ale wydaje mi sie ze jak ten dvd nie moze czegos odczytac z plyty to wystepuje taki blad i mi resetuje kompa, i bodajze dzieje sie tez tak na niektorych stronach internetowych, ale jest to nieregularnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, oto co pokazuje Sandra 04. Pytanie moje brzmi tak: jaka mam wersje płyty, bo albo jestem ślepy albo nie jest napisane na laminacie!

Asus A7N8X-E Deluxe Rev. 1.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darek_dade: a może to już koniec proca, często tak jest ze na nominalnym napięciu można zmienić fsb do pewnej granicy, którą nie można przekroczyć nawet po zmianie napięcia jądra.

sprawdź czy mosfet nie grzeją Ci się za bardzo. wymień "to coś" niby termoprzewodzącego na pastę termoprzewodzącą na NB, daj chłodzenie na SB. (przewodnik w faq na pierwszej stronie)

generalnie a7n8x nie daje rewelacyjnych możliwości uzyskiwania wysokich fsb bez nadzwyczaj drogich pozostałych komponentów. Szczególnie jeśli chodzi o pamięci. Hanu uzyskał fsb 230 ale przy niezwykle drogich i dobrych pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci Się przekroczyć stabilnie ( czyli Prime, SuperPi. 3DMark) FSB 230 to masz ode mnie piweczko :). To nie jest łatwe zadanie, ale powodzenia...

 

BTW - co do mnożników, to tekst ten dotyczył A7N8X/Dlx rev. 2 zanim pojawiły się BIOSy Mod3 ( nie wspominając , ze na rynku Semperoów nie było)

 

Przyznam szczerze, ze nie wiem jak wygląda OBECNIE sprawa z FSB 218 - 220. Kiedy pisałem te słowa bardzo wiele płyt po prostu nie wstawało już po zapodaniu takich wartości. Jakiś bug BIOSu. Zaznaczam jednak, że było to w czsach gdy najnowszym BIOSem był chyba 1005 lub 1006.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie mam problem ze stabilnoscia systemu

moj procek to barton mobie 2500 kosci twin mosy jedna 512 i 256 pc 3200 wszystko chodzi stabilnie na 166/12.5 gdy daje 200/11 komp nie chce wstac a na 175/12.5 wywala go po jakims czasie napiecie na vcore to 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co mamy Ci poradzic? Mamy podac Ci na tacy stabilne ustawienia dla Twojej konfiguracji? Gdybym Ci je podal, to zamiast nicku MARTINII mialbym WRÓŻKA... Sam musisz wyczuc ten punkt graniczny, po przekroczeniu ktorego komp staje sie niestabilny. Na poczatek moge Ci polecic zwiekszenie napiec na procku - jesli oczywiscie masz odpowiednie chlodzenie. Nie wiem jaki masz zasilacz, chlodzenie, wersje biosu, JAKA PLYTE.. wiec nastepnym razem podaj wiecej szczegolow.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci Się przekroczyć stabilnie ( czyli Prime, SuperPi. 3DMark) FSB 230 to masz ode mnie piweczko :). To nie jest łatwe zadanie, ale powodzenia...

 

BTW - co do mnożników, to tekst ten dotyczył A7N8X/Dlx rev. 2 zanim pojawiły się BIOSy Mod3 ( nie wspominając , ze na rynku Semperoów nie było)

 

Przyznam szczerze, ze nie wiem jak wygląda OBECNIE sprawa z FSB 218 - 220. Kiedy pisałem te słowa bardzo wiele płyt po prostu nie wstawało już  po zapodaniu takich wartości. Jakiś bug BIOSu. Zaznaczam jednak, że było to w czsach gdy najnowszym BIOSem był chyba 1005 lub 1006.

1245064[/snapback]

Ja mam bios niezmieniany... (czyt. standardowy), nie miałem kiedy go zmieniać :)

 

A piwko to będziesz musiał kurierem do kanady przesłać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci Się przekroczyć stabilnie ( czyli Prime, SuperPi. 3DMark) FSB 230 to masz ode mnie piweczko :). To nie jest łatwe zadanie, ale powodzenia...

1245064[/snapback]

 

A piwko to będziesz musiał kurierem do kanady przesłać :D

1246226[/snapback]

Mamy rozumieć, żę wyzwanie zostało podjęte??

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie mam problem ze stabilnoscia systemu

moj procek to barton mobie 2500 kosci twin mosy jedna 512 i 256 pc 3200 wszystko chodzi stabilnie na 166/12.5 gdy daje 200/11 komp nie chce wstac a na 175/12.5 wywala go po jakims czasie napiecie na vcore to 1.6

1245983[/snapback]

czasem tak mysle ze brak odpowiedzi na post mobilizuje autora do porzebania w watku lub - przeczytania go ze zrozumieniem......

Haniu i spolka.....dajcie sobie spokuj..odwaliliscie juz swoje. Teraz to wyglada jak ...." KOlego xyz .....prosze Cie bardzo.....przeczytaj muj post. - Dobrze przeczytam ale pod warunkiem ze napiszesz na ktorej stronie sie znajduje..."

Tu jest bardzo wiele dobrego materiaBu zgromadzone ...wystarczy szukac... nie wiem jak komus moze sie chciec pisac post kilkanascie minut (zakladam bo ja pisze tragicznie) zamiast poszukac w pare sekund odpowiedzi na bazie....

@hugii jest cos takiego ze jak zwiekszasz FSB to sie zmieniaja timmningi.....i zakladajac ze masz cl2,5 przy ustawieniach Agress lub optim one sie same zmieniaja i przekraczasz ten proig ze nagle z cl2,5 robi ci sie 3 i komp najnoirmalniej nie wstaje... bylo o tym juz kiedy...... wiec ustaw SE RECZNIE (USER DEFINE?) NA cl 2,5 i kombinuj dalej.....

Nikt nie probowal dac timmnigow 2,5-4-4-11..... komp (po mojemu kazdy) wstaje na fsb220

A sprawdzal ktos co sie stanie jak ustawisz normalen timmingi ( dla mnie 2,5-3-3-7) i ram na 50% i okazuje sie ze kazdy komp wstaje na fsb 230 lub wyzej....... widocznie problem jest w kosciach ramu lub kontrolera pamieci

moj pracuje stabilnie na fsb230 ale ram na 50%.... a kazdy wie ze dual w fnorce2 jest tragiczny.....wiec co z tego ze mam 230 ja przepustowosc ramu jest rokladnie tyle co przy fsb266 (2049mb/s)

A jeszcze co do biosow itd.

z tymi biodsami to roznie..... ja nie mialem problemu z x10 i x10,5 na kazdym.....nie wiem od czego to zalezy..... jade teraz na biosie 1008 i wydaj mi sie ze jest calkiem niezly........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z czytnikiem kart USB 2.0

 

Mój jest bardzo podobny do tego:

 

Dołączona grafika

 

Z tą różnicą, że mój jest czarny (8in1, USB 2.0)

 

Gdy podłączam go do gniazda USB (w biosie USB jest ustawione 1.1/2.0), dostaję taki komunikat:

 

Dołączona grafika

 

Po rozwinięciu widzę coś takiego:

 

Dołączona grafika

 

Stery nVidia 5.10, WinXP Prof PL z service pack2

 

Jak zmusić płytę by widziała ten czytnik jako USB 2.0? O co w ogóle z tym chodzi? :?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam bardzo dziwny problem z dźwiękiem. Ściągnąłem niedawno flashową wersję stareńkiej gierki Asteroids z czasów pierwszych salonów gier :wink: pamiętacie.... Po pewnym czasie grania w nią ginie mi dźwięk, ale nie tylko w niej, przestaje grać winamp, foobar, brak dźwięku w niektórych filmach, w grach jest. Restart i jest ok.Zetknęliście się z czymś takim?

P.S. Poproszę o kilka odpowiedzi na moje pytanie z poprzedniej strony o sata.

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN: a próbowałeś zmienić stery. Niedawno podawałeś, że jedziesz na jakiś starych sterach. wrzuciłem coś takiego:

 

- 6.31 remix beta 12MB

- 5.1 w xp/2k international 28MB to są chyba ostatnie oficjalne

 

 

proponuję zmienić w biosie usb na 1.0 i sprawdzić zachowanie czytnika

 

 

 

IVO: przeczytaj faq a będziesz wiedział. :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...